Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kvůli fotce do OP má pověst zločince

Ve chvíli, kdy odevzdáváte úředníkům dvě fotografie na občanku, riskujete, že vás jednou budou lidé považovat za zločince. "Víš, že tvoje fotka je ve vyšetřovacím spise?" oslovil jeden známý v hospodě chebského advokáta Ladislava Kubíčka. Nebyl to vtip a nešlo o maličkost. Vyšetřovací spis se týkal závažné kriminality - kuplířství a obchodu se ženami z Ukrajiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jonathan

policie
fuckt už to přehánějí
0/0
1.2.2002 15:21

sonne

To je des !!
To je des !!
0/0
1.2.2002 13:40

Občan ČR

Fotografii občan předává nyní pověřeným úřadům, které vedou evidenci občanů, pro potřeby této evidence. Pokud policie tyto fotografie bez souhlasu této osoby používá při rekognicích, je to naprosto v rozporu s Listinou práv a svobod a s ochranou soukromí osoby.
0/0
1.2.2002 11:12

Lucka

Fotky
0/0
1.2.2002 10:39

Karel

Fotky
Byla by tady i další možnost. Policie by si mohla vytvořit databázi fotek již nežijících (cca po roce) a z této databáze vybírat typy lidí, kteří jsou pro ten který případ použitelní. Při mezinárodní spolupráci, by se dala bělat výměna těchto fotek. Těžko by to mohlo někoho poškodit, kdyby svědek vybíral mezi lidmi z druhého konce zeměkoule. A nemohlo by dojít k neúmyslné záměně (nebo i úmyslné). Když mi předloží několik fotek z mého malého města, můžou mi některé obličeje připadat povědomé, protože jsem je již několikrát potkal.
0/0
1.2.2002 10:14

Ivo

Osobní údaje
Myslím, že by stačilo, kdyby si policie udělala registr předem odsouhlasených figurantů. Myslím, že v národě by se našlo dost lidí na to, aby za drobný obnos zapůjčili "obličej". Stačí se podívat do registrů reklamních agentur. Z pohledu občana jednoznačně souhlasím s názorem, že moje fotografie je součástí identity a tedy požívá ochrany jako ostatní údaje. Navíc je fotografie takto opravdu zneužívána na účel, který není při poskytování fotografie znám. A to je podle mě naprosto v rozporu s právem. Nejedná se přeci o veřejnou fotografii, ale předávanou ke konkrétnímu účelu, tedy požívající i ochrany dle zánona o Autorském právu
0/0
1.2.2002 9:51

pivko

hovada
nechapu, proc proste rekognici neprovedou a ve spise neni zalozen jen jeji vysledek. jsem zvedav, co tomu rekne ustavni soud.
0/0
1.2.2002 9:27

Chebák

Pověst zločince se nezíská jenom fotkou do OP
Pikantní je zařazení fotky Ivo Mlátilíka. To vypadá, jako by Policie doufala, že ho někdo pozná a bude tak moci Mlátilíka skřípnout. Cheb je opravdu malé město a myslím, že zařazení Dr. Kubíčka a p. Mlátilíka coby fotografických figurantů ve skutečnosti jejich pověst nezmění. Místní vědí, kdo z nich je OK a s kým není radno si začínat.
0/0
1.2.2002 9:25

Andya

Dan má pravdu Vlastičko
Dan má pravdu Vlastičko, jen je asi příliš zbrklý a pak se ke spisovné čeština sahá špatně. S fotografií by to mělo být jako s ostatními osobními udaji, tak o co se pak stará ten Úřad na jejich ochranu? Martin
0/0
1.2.2002 8:38

Franta

Svině, svině, svině,
je to stejný ne-li horší než za komunistů. Všude (policie, soudy, st.zástupci atd)sedí starý struktůry a pak to takhle dopadá. Mám informace, že dnes má vyšetřovatel takovou moc, že stačí, aby někde padlo Vaše jméno a jdete do vyšetřovací vazby tak rychle, že nestačíte nikomu říct co se stalo. Slušným lidem to musí připadat, jako v padesátých letech nebo za gestapa.
 
0/0
1.2.2002 8:18

Dan

Fotky
Tak ať si tam ti chytří páni od policie daj fotky svejch kolegů a ne*erouse do obyčejnejch slušnejch lidí! Jsem zvědavej jakejch svinstev se ještě dočkáme.
0/0
1.2.2002 4:40

Vlastička

To mi nepřipadá jako moudrá reakce - Dane
0/0
1.2.2002 6:15

Dan

Fotky
0/0
1.2.2002 4:38

Najdete na iDNES.cz