Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odpad nutí radnice přijímat úředníky

Potíže s novým zákonem o odpadech jakoby neměly konce. Radnice nyní zjistily, že budou muset přijmout nové úředníky, kteří by zvládli zpracovat rozsáhlou agendu nového zákona. A ti budou něco stát. Podle nového zákona se totiž od ledna neplatí podle množství odpadu vyhozeného do popelnic, ale počtu lidí v domácnosti. A tato změna není administrativně jednoduchá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Honza

Daň z hlavy
Nový zákon o odpadech je ve skutečnosti daní z hlavy, který asi v Česku nemá obdoby. Pokud jsem dosud pečlivě třídil odpad a vystačil na šestičlennou domácnost s 60 litrovou popelnicí na týden, pořídím si tu největší a odpad třídit přestanu. Pan ministr mi připadá svou argumentací, jako kdyby právě přiletěl z Marsu nebo podlehl odpadkové lobby mající logicky zájem na co největším množství odpadu.
0/0
25.1.2002 7:29

Vaclav

Polemika s názorem pana ministra
Nesouhlasím s panem ministrem v mnoha ohledech: a) tvrzení, že nový zákon odstraní tvorbu nových černých skládek je naivní a vycházející bez dostečné znalosti věci. Tyto skládky se budou tvořit dále (i když v možná o něci menší míře), protože min. 2/3 odpadu na černých skládkách se jedná o velkoobjemový odpad, který malé popelnice nevyřeší. b) To malé procento lidí, kteří doposud třídily (oproti západu opravdu malé procento) se ještě dále změnší, protože ne ve všech obcích a městech byl zaveden paušální poplatek, ale motivační systém sběru jednotlivých popelnic. c) k nárustu počtu úředníků již není co dodat.
0/0
24.1.2002 11:07

Bogan

Něco mi nesedí
Co říkate tomuhle - já bydlím v obecním bytě (vyžírač státu, jak panuje názor) a celých 9 let co tam bydlím platím pravidelně měsíční paušální polatek za odpad podle počtu členů domácnosti (bez ohledu jest-li třídím, jest-li jsem dva měsíce někde jinde) prostě platím furt (platil jsem i za týdenního kojence plnou taxu) a platím to prostě jako úhradu bytovému podiku, který je spravcem domu a postupně poplatky upravuje. Samozřejmě vždy nahoru. Museli jsme mít na odpadní nádobě řetěz, kdy šťastnější občané,(co neplatili pravidelně, ale jenom při odvozu zaplněné popelnice) pravidelně sypali odpadky do naší popelnice - řikalo se tomu odpadková turistika. Ale kvůli tomu nepíšu, kolik prosím Vás bydlí v Praze lidí - vychází mi totiž, že magistrát bude rozesílat účtenky i těm týdenním kojencům. To se teda těším jak ty to vyplní. Já myslel, že se bude jako u nás dávat jedna společná složenka na byt.
0/0
24.1.2002 9:50

USAma

Kam se ztrácí peníze?
Čas od času dostanu od magistrátu sdělení o tom, jak "přerozdělili" odvoz odpadů v Praze mezi různé firmy. Dovedu si představit takové přerozdělení - o jeho charakteru rozhoduje síla předané obálky. Potřebuje snad radnice nové úředníky na takové "přerozdělování"? Před časem u nás poměrně dobře fungoval svoz odpadu, včetně sběru a odvozu tříděného odpadu. Po jednom takovém přerozdělení jsou kontejnery v uzamčené kleci, kontejnery na říděný odpad zcela jinde (nelze proto vynést oba druhy odpadu najednou), kontejnery na říděný odpad věčně přeplněné, takže jsem přestal třídit. Proč také, když musím platit stejně a peníze se ztrácejí neznámo kam. Kromě toho pokud např. donesu ke kontejneru plnou tašku lahví, musím je po jedné vybírat a házet dovnitř malým otvorem, místo toho, abych tam prostě tašku vysypal - mezitím mi často ujede autobus. Tak na takové "třídění" se mohu vykašlat - je to jen podlézání úplatným úředníkům, ne služba občanům.
0/0
24.1.2002 9:40

Daňový soumar

Může být někde na světě debilnější stát???
Dluhy má, kam se podívá a utrácí a utrácí a utrácí. Máme ten nejdražší a nejneschopnější stát minimálně v Evropě!!!
0/0
24.1.2002 9:38

geroc

Správa poplatků
Zdá se, že jako obvykle znova vytváří úřední moloch který bude vytvářet práci sám pro sebe. Úřední šiml si musí připadat jako v sedmém nebi(on si tady připadá stále, ale teď se smetím obvzlášť).
0/0
24.1.2002 8:33

trici

Platí opravdu všichni?
Pokud vím, byl zrušen institut "přechodného pobytu" a existuje už pouze pobyt trvalý. Ovšem pouze u občanů ČR. Cizinci, žijící na našem území, zde trvale hlášeni nejsou a tudíž ani neplatí za odpad. A cizí obchodníci - především vietnamští - ho vyprodukují mnohem více, než člověk v domácnosti. Myslíte, že tohle někdo z našich chytrých zákonodárců řešil?
0/0
24.1.2002 7:38

JV

Re: Platí opravdu všichni?
A co tohle... Jsem student VS, ktery jezdi domu jen obcas. Bydlim na koleji a v ramci kolejneho jsou i poplatky za odvoz odpadu. Ale proc mam platit za odpad doma, kde jsem jen zridka?
0/0
24.1.2002 8:46

dífka

Opět přibývá úředníků.
Předvolební sliby to jsou chyby.Pamatujme si to, volby se blíží.Snad už jsme všichni dostatečně poučeni.Ale koho volit to je ten největší problém.
0/0
24.1.2002 7:22

Radek

Vzpomeňme si na předvolební sliby
Myslím, že ten věčně přiožralej trumbera z ČSSD před volbama vykřikoval, jak zredukuje přebujelý stání aparát. Asi by neškodilo trochu mu oživit před volbama paměť, jestli je ovšem co oživovat. Koho však volit? Nemáte někdo odkaz na tu novou stranu, tuším že se jmenuje NADĚJE?
0/0
24.1.2002 7:07

Dittrich Kamil

Magistrátní pakáž.
Vládci Prahy kteří mluví do všeho.Nekoncepčnost, která vede k vytvoření rezervace úředníků kteří budou mít na starost jenom papíry za smetí.Problémy které by, nebyly kdyby tu nebyli oni.
0/0
24.1.2002 6:52

Najdete na iDNES.cz