Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hrozba od petice

Je petice Haiderových Svobodných úspěchem? Nebo je to neúspěch? Musí to být neúspěch. Jinak budou totálně rozvráceny nejen česko-rakouské vztahy, ale i klíčový evropský projekt: rozšíření EU. Unie tvrdí, že celá petice proti Temelínu je problémem dvou zemí, nikoli evropským problémem. Teoreticky má pravdu. Jenže petice proti Temelínu byla také peticí proti českému vstupu do unie. Tomu může zabránit i jedno jediné "ne" od jedné země EU. Tedy i od Rakouska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jirka

HITLER nebo HAIDER - jaký je v tom rozdíl ????
Zkrátka a dobře - o co se pokoušel HITLER - to teď znovu zkouší HAIDER !!!
0/0
30.1.2002 22:35

re111

Přípravný výbor iniciativy STOP TUNELÍN
Stop vraždění v tunelech!Zastavme smrt v podzemí! Přípravný výbor iniciativy STOP TUNELÍN tímto vyzývá všechny občany k podpoře boje proti nebezpečí, které ohrožuje nás všechny. Proti nebezpecí,které na nás zákerne cíhá na cestách u našeho jižního souseda. Rakousko se v posledních letech stalo nejrizikovejší oblastí Evropy. Toto pondelí došlo na dálnici A2 k další v nekonecné rade nehod v rakouských tunelech. Incident si tentokrát naštestí vyžádal pouze zranení. Bohužel težké. V rakouských tunelech se v posledních letech stalo 16 vážných nehod, z toho 7 smrtelných. O život prišlo celkem 207 lidí, dalších nekolik set lidí bylo zraneno.Jednou z obetí nechvalne známého strediska smrti, rakouského Kaprunu, který si vyžádal 155 mrtvých, se stala i ceská lyžarská instruktorka. A my se ptáme: Jak dlouho budeme muset žít s tímto obrovským rizikem, které cíhá za našimi hranicemi? Na každé uprdnutí operátora ve velínu temelínské elektrárny pripadá nekolik milionu eur materiálních škod zpusobených požáry a srážkami v rakouských tunelech. Na každé odstavení temelínského reaktoru pripadá nekolik desítek nevinných lidských životů. Všechny závažné nehody v tunelech v Evrope se staly v Rakousku. Rakouské tunely nejsou bezpecné a bezprostredne ohrožují bezpecnost turistu z celého sveta. Žádejme urychlené vyhlášení podpisového referenda proti rakouským tunelum. Rakousko musí odstavit své tunely, nebo prokázat, že jsou zcela bezpecné. Bezpecnost tunelu musí proverit prohlídka mezinárodních expertu. Požadujeme rovnež proverku vlivu rakouských tunelů na životní prostredí EIA. Nebezpecí cíhá na každého z nás. Bojujme za svou bezpecnost. Bojujme proti tunelum.Bojujme za podpisové referendum.
0/0
27.1.2002 11:59

mike

Re: Přípravný výbor iniciativy STOP TUNELÍN
Jo to ujde haha .Jeste by tam chtelo přidat :Požadujeme aby byly tunely okamžitě uzavřeny.O použivani rakouskych tunelu by mela jednat česka vlada a rokovat s komisí o tunelech kterou by za timto učelem vytvořila Rakouska vlada a nasledne by zavěry komise byly postoupeny všem parlamentum okolnich zemi ktere by schvalovali připadne znovuotevřeni rakouskych tunelu...
0/0
27.1.2002 12:07

Antonín

Hrozba od petice.
Pane Mocek, děkuji vám za váš článek.Už jsem si chvílema myslel, že není normální se snažit s každým slušně domluvit a na výpady typu Heider, buďto neodpovídat nebo reagovat prostřednictvím slušných lidí žijících v Rakousku a obrnit se trpělivostí.Příznivý výsledek by se jistě dostavil. Ale co teď? Teď si dáme DELI /je nová s příchutí becherovky/. Mf dnes vyčítám, že na titulní stranu aspoň přes půl strany nedala titulek:22.1. 2002 17:16:51 - Myslivcům se ztrácí hlavně jedlá sůl!!!!!!!!!! Lidé vykrádají vysílené zvěři krmelce!!!!!!!! Co vy na to stateční čeští vlastenci?
0/0
23.1.2002 22:13

Jobber

Veto? Proč ne!
Ještě nikdo nepřemýšlel, jak Poláci pohrozili vetem vstupu Rakouska do NATO? Pak věřte, že úspěšně. Od té doby mají od Rakouska pokoj!!!
0/0
23.1.2002 15:58

glos

Zase jeden blábol
Faktická poznámka: jednotlivé státy unie se budou, dle současného stavu, vyjadřovat k rozšíření unie o všechny kandidáty najednou, nebudou se vyjadřovat k jednotlivýcm zemím jednotlivě. Tedy veto vstupu ČR by znamenalo veto pro vstup i dalších kandidátů-
0/0
23.1.2002 11:55

Michal

Autor by jeste neco mohl doplnit.
Chybi mi v autorove blabolu jedna vec. Jak se chcete diplomaticky vyhnout sporum? My je nezacali. Zase je tady dalsi blbecek, ktery by radsi drzel huhu a krok. Staci sledovat zahranicni tisk. Hned by autor zjistil, jake nazory maji na tento spor v dalsich evropskych zemich. Ale co bychom chteli po ceskych pisalcich? Nevim k cemu maji nasi novinari k dispozici internet.
0/0
23.1.2002 10:23

Michal

Re: Autor by jeste neco mohl doplnit.
Jeste jsem zapomel doplnit. Podle zahranicniho tisku mame uz ony spojence skoro v cele evrope. Alespon podle vyhlaseni nekterych evropskych politiku. O tom se ale MF dedocteme.
0/0
23.1.2002 10:30

Bogan

STále něco chybí.
Vážený pane redaktore, stále předkládate své názory a svá přání. Proč jste nebyli schopni (myslím MF Dnes a Idnes) zveřejnit kompletní rozhovor listu Profil, když názor kdejakého bambuli zveřejnite na celé stránce (viz. pro mě třeba nepřijatelné názory p. Doležala. Spousta lidí Vás vyzývalo na zveřejnění otázky dne v jiném znění. Zase se tak nestalo. Nezlobte se na mě, ale přestáváte mi čím dál více připadat jako nezávislý tisk, ale snažíte se čím dál více propagovat názory jedné skupiny lidí. Tak vyhlašte této skupině plnou podporu a přestaňte si hrát na nezávislý deník
0/0
23.1.2002 9:58

Najdete na iDNES.cz