Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Atentát má oběti, Izrael ničil domy

Izraelské buldozery zničily ve východním Jeruzalému dva domy. Podle izaelských úřadů postavili budovy bez povolení Palestinci, kteří považují demolici za politicky motivovaný čin. Cílem je vytlačit arabské obyvatele z města. Po úterním útoku palestinského střelce v Jeruzalémě, který si vyžádal na třicet zraněných, zemřely v nemocnici dvě Izraelky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Blau

odsun to vyresi
Genocida je v dnesni dobe nepripustna a navic nehumalni co kdyby mezi 90% teroristu a temi co je podporuji bylo treba 10% spravedlivych nebo treba jenom tech 50 - 40 - 30 - 20 -10 sparavedlivych bo nakonec jenom tech 5 viz Bible. Jedno reseni se uz v Bibli - Tore naslo - utek spravedlivych - odsun sudetaku /zradcu/ po II. svetove valce z CR. Kolik tech plestincu je 2 miliony? Tak at je odsunou jako my Sudetaky do 80 milionoveho egypta bo do 25 milionove Syrie a bude klid - ty hranice jsou stejne uzavrene. A lidi v Izreli muzou zit v klidu tak jako si zijeme my a polaci v klidu po valce bez rozpinavych nemcu. A USA a EU by meli prestat kecat a financne na to prispet.
0/0
25.1.2002 14:22

Petr

Izrael ničí domy, palestinci vraždí.
Viděli jste nějakého araba pracovat? Pokud si pamatuji, tak byli jen bojovníci, nomádi a možná ještě obchodníci. Díky tomu, že mocnosti potřebovali někomu dodávat zbraně a ideje, tak si pohodlně žili bez práce. Bylo to tak jednoduché, stačilo bojovat. Palestinci by chtěli území, ale až poté co je Izraelci zůrodnili. Pochopte arabům jde jen o peníze a když je dostanou, tak budou chvíli potichu, ale jen než jim dojdoou. S kalšnikovem v ruce a koránem v hlavě nás klidně vyhodí do vzduchu. Chraň nás osude před náboženskými fanatiky.
0/0
25.1.2002 11:26

Jarda M.

Tak kolik je mrtvých?
Může mi někdo objektivně říct, kolik bylo třeba za loňský rok mrtvých na jedné a druhé straně?
0/0
24.1.2002 7:52

Prokop Singer

Re: Tak kolik je mrtvých?
Vetsina mrtvych byli Palestinci. Cely je to okupace Palestiny, tak co tu jeste resime
0/0
25.1.2002 23:11

Jan Jonáš

Teroristický způsob boje nic pro Palestince nevyřeší
Intifáda a zintenzivnění terorismu proti všemu izraelskému Palestincům nepřineslo žádné pozitivní výsledky, tj. přinutit Izrael k vstřícnějšímu jednání (dohoda o odchodu ze všech okupovaných území, Jeruzalém coby hlavní město Palestinského státu apod.). Palestinci očekávali, že terorem oslabí Izrael jak vnitřně - civilní obyvatelstvo nevydrží neústálé ohrožování svých životů a bude tlačit na politiky, aby se s Palestinci dohodlo na míru za každou cenu, tak zvnějšku - světové mínění bude Izrael chápat jako stát uplatňující státní terorismus. Obojí po určitou dobu vycházelo a to až do 11. září 2001, pak jakékoli pochopení pro teroriskický styl boje ustal (nikdo není ochoten ve jménu čehokoli schvalovat a podporovat cílené vraždění civilního obyvatelstva - v pizeriích, na zastávkách autobusů, ve školních autobusech atd.). Vnitřně tento teror spíš Izraelce semknul v duchu: "opět jsme ohroženi a musíme si pomoci sami". Stále ještě světové společenství vnímá, že síly jsou nerovné (tanky a letadla proti samopalům a lidským bombám), ale současně vnímá, že tyto síly Izrael cíleně směřuje ne proti všemu palestinskému obyvatelstvu, ale proti těm palestinským silám, jež ho ohrožují + proti objektům palestinských mocenských orgánů, jako trest za pasivitu či přímou spoluúčast. To dokazovaly i záběry z doby, kdy Izrael bombardoval objekty Arafatova airportu - lidé v klidu seděli na židlích kavárniček a nevzrušeně vzhlíželi k oblakům dýmu nad airportem. Necítili se ohroženi. Izrael vždy varuje před bombardováním (ze sídla guvernera v Tulkarmu odešli i zde zavření teroristi - jinak by zemřeli, i v tomto případě Izrael varování zaslal, i když mohl zabít několik dalších teroristů). Samozřejmě nevaruje před akcí proti skutečným teroristům - viz akce proti výrobcům výbušnin.
0/0
23.1.2002 16:41

Platt

Palestinci versus Židi
Tak se nám ti teroristé zlegalizovali a je z nich pravidelná armáda. Doufám, že je budou také Židi brát jako pravidelnou armádu a jednat s nimi jako s vojáky. Tím pádem jim již asi nebudou říkat: Odejděte nechceme oběti, rozboříme pouze štvavou vysílačku. Odejděte, chceme zbourat výrobnu výbušnin, aby zase nějaký fanatik nešel a s těmito výbušninami kolem těla se neodpálil v autobuse. Odejděte, pochtáme si vrahy, když je nechcete, nebo neumíte chytit sami. Pokud bude válka, doufám, že nikoliv, doplatí na to zejména civilní obyvatelé uprchlických táborů. Právě ti, kterým jejich "svatí mužové" servírují Izrael jako nejhoršího satana bez práva na exeistenci.
0/0
23.1.2002 13:17

jazzz

Re: Palestinci versus Židi
konecne to tu nekdo napsal. Zabijeni lidi je v kazdem pripade svinstvo. Ale musi se rozlisit jak k zabijeni dochazi. Izralsky utok je vzdy vojenskeho charakteru a obeti na zivotech jsou bud primo teroriste (utocnici), nebo objekty. Pritom take nekdy bohuzel zahynou civiste. Palestinci utoci VZDY proti civilnimu obyvatelstvu s umyslem co nejvice lidi zabit, nebo alespon zranit. Proto chapu konflikt z pohledu Izraele jako obranny a z pohledu Palestiny jako utocny. A jeste jedna reakce: Arafatovi by meli fakt tu Nobelovku vzit, on ji vlastne nemel ani jako "byvaly" terorista dostat! Snizuje to prestiz tehle ceny.
0/0
23.1.2002 14:23

dan

Re: Re: Palestinci versus Židi
100% souhlas. Svět prostě Palestincům, resp. jejich vůdcům, neustále žere jejich lži, tak, jako je žral svého času Hitlerovi. Tomu by tu Nobelovku mohli taky dát, třeba za Mnichov, in memoriam, ona už stejně žádnou prestiž nemá. A taky by ji měl dostat Kaddáfí a Fidel, jsou to přece Arafatovi a Mandelovi kámoši.
0/0
23.1.2002 20:56

Prokop Singer

Re: Re: Palestinci versus Židi
Tady jde o to ci je Palestina zeme. Proc zidi vyhaneji Palestince i z vychodniho Jeruzalema.. A kdo rozpoutal nove nasilnosti? No prece Sharon. OK Palestinci-teroristi utoci proti civilnimu obyvatelstvu ale proc Israel odpovida zabijenim policistu Fatahu? Palestinska samosprava v novodobim povstani nikdy neutocila na Israel, snazi se to resit mirem ale ma to vzhledem k org. jako Hamas velice obtizne. Je videt ze tu v tom mate dost zmatek a tudis tahle diskuze je zbytecna.
0/0
25.1.2002 23:20

Platt

Re: Re: Re: Palestinci versus Židi
Pokud jde o to, čí je Palestina země, a kdo rozpoutal nové násilnosti, to bych ponechal na ostatních, jsou dostatečně způsobilí, aby mohli mít vlastní názor. Ale naprosto určitě vím, že Šaron vylezl na kopec a Palestincům se z toho zalili oči krví. To jim kus toho kopce odnesl? Znesvětila jeho noha posvátnou půdu mučedníků? Nebo jinak, Palestinci hledali důvod jak zničit "velkého satana" a Šaron tam šel provokovat jako na zavolanou. Píšete, že "Palestinská samospráva v novodobém povstání nikdy neútočila na Izrael a snaží se to řešit mírem". No teda, fujtajbl vespolek. Dle mého názoru nějaká samospráva na všechny takzvané Palestinské organizace absolutně nestačí. Sice vystupuje jako jakýsi mluvčí, ale to co dělají Palestinští "bojovníci a mučedníci" je naprosto mimo její kontrolu. Pod pláštíkem politického křídla, se teroristické organizace snaží vnutit světu svůj pohled na to co se na Blízkém výchdě již přes 50 let děje. Nevím proč, ale Palestinci se vždy spojovali s řekněme: "nesprávnými spojenci". Aby jsme nemuseli daleko do historie, tak v II. světové válce si poklepávali s nacisty po ramenou. Němci jich využili a odhodili. V šestidení válce to byli právě jejich partneři, arabští bratři, kteří po tom co se nezdažila invaze do Izraele a zničení tohoto státu. Museli bránit svoje území, na Palestince už neměli ani čas ani náladu a ponechali je jejich osudu. No a jejich napojení na světový terorizmus také není právě z nejideálnějích parnerství. Palestince okolní státy trpí pouze s toho důvodu, že mají páku proti Izraeli. Palestinská samospráva a "svatí mužové" káží vodu a pijí víno. A svět jim to stále s prominutím žere. Nedosáhnou usmíření ani omylem, ale zřejmě o nějaký mír vůbec nejde. Jde o to zničit satana, nahnat všechny Izraelce do moře a utopit. 100x opakovaná lež se stává pravdou, a z úst mluvčích slýcháme neustále to samé. Byl jen trochu teroristou, ale hlavně to byl bojovník za svobodu. Nezabil žádné civilisty, ale splozence zla a půjde přímo do ráje. Ješitnost je hodně ošklivá, a v tomto případě navíc neuvěřitelně zlá. Mimochodem víte, že Garry Adams byl pekařem, než se spojil s IRA. Pardon s IRA ne, on pouze mluví za "šim fejn" - politickou odnož IRA. Situace je obtížná, ano sami jsme ji obtížnou udělali. Měli jsme se držet se zásady - s teroristy se nikdy nevyjednává. Pokud by s nimi opravdu nikdo nejednal, ničeho by nedosáhli. Bohužel se k tomu postavila západní civilizace špatně a říká: Ten chlapík z Gázy, ten se přece polepšil, nebo alespoň slíbyl, že už nebude zabíjet na potkání. A ten z Hebronu je předce již starší člověk a dříve jednal pouze z mladické nerozvážnosti. A ti ostatní, činili tak protože neměli dostatečné množství informací. Ti další jsou pomýleni jejich náboženskými vůdci. !!! Stále dokola. Je to náš humanitní přístup ke každému zločinci, který se nám (západní civilizaci) vymstí.
0/0
28.1.2002 13:05

K.M.

Valka
Hamas vyhlasil Izraeli valku. Jak kratkozrake. Ve valce se totiz zabiji a ne jen jednostranne. Hamas dal tim Izraelcum legitimaci zabijet jejich prislusniky kde je jen najde. A ze to Izrael udela, o tom jsem presvedcen.
0/0
23.1.2002 11:42

Libor

Pros spatni?
Proc by meli byt zide spatni? Oni chteji jen svuj klid. A rikat, ze se nas to netyka ze je to daleko je hloupe. Je to ovci chovani, nebo taky americke :-))
0/0
23.1.2002 11:01

JV

Re: Pros spatni? - CO TO PLÁCÁŠ ZA BLBOSTI????
Neplácej, proboha, takové voloviny. a) Americké chování by očím nazvat nedalo ani při spoustě dobré vůle. Kdo se tam angažuje jak divý? b) Chtít jen klid - jak se to řekne. Po WWII si vzali do hlavy, že Židy z celé Evropy usídlí v Palestině a zřídí si svůj vlastní stát a mocnosti jim to posvětily. No a když z toho vznikla válka s domorodci, kteří z toho celkem logicky nebyli nadšeni, tak říkají, že jen chtějí svůj klid. :-))) Už vidím Izraelce, jak v roce 10.000 bojují s Galaktony a nás se do toho snaží zatáhnout s tím, že nás se to určitě týká a my jim to dlužíme za holocaust. My je nenutili, sami se tam chtěli usadit, tak se to týká jich a ne nás. Já se nechci nechat zatáhnout do cizí nesmyslné války!
0/0
23.1.2002 12:59

Sparta hooligan

Je to daleko
A skore za vcerejsi den je 2:1 pro Palestince. Ale skore pro nas je 3:0. Ne kazdy den vyhraji. Je mi to fuk, co se tam deje. Vsichni vrazdi vsechny, neni to hra dobra a zla. Je to valka mezi spatnymi zidy a spatnymi palestinci.
0/0
23.1.2002 10:08

Sparta!

Re: Je to daleko
Všichni sou debilové, jen ten, kdo fandí Spartě je náš! Sparta!!! Sparta!!! Sparta!!! Sparta, to sme my! Je mi uplně fuk, co se kde děje, hlavně dyž Spartička vyhrává. A to jo! Vostatní není zajímavý.
0/0
23.1.2002 11:10

davy

nenapravitelni Palestinci
Jestlize jsou Palestinci od malicka vychovavani k nenavisti (praktickemu terorismu)proti Americanum a Zidum, neni sance, ze by se zmenili k lepsimu.Vazne premyslim, co s nimi,aby neohrozovali civilni obyvatelstvo nejen v Izraeli a New Yorku.Takhle budou brzy hrozbou treba i pro nas (vsem nearabskym zemim). Nejakou izolaci u Jordanska? Nemeli by to odnest civilni Palestinci,ale kolik jich je, kdyz i Palestinky po kazdem uspesnem teroristickem utoku(trzisne v Izraeli,New York,atd.) se na ulicich nepokryte raduji a rozdavaji sladkosti:-( Nic lepsiho me nenapada,mate nejake rozumne reseni,aby nebyli takovouto hrozbou? Stale myslim na to, az nejakeho Palestince napadne si na sebe vzit neco,co vyvola radioaktivni ci chemickou reakci...:-((
0/0
23.1.2002 9:15

aach jooo

Re: nenapravitelni Palestinci
Clovece zamysli se nad tim co pises?! Asi si nikdy neslysel o svobode nabozenstvi, vid :-) At si na svem uzemi delaji co chteji - problem palestina x izrael byl a bude - kdyz se chteji postrilet, at se postrili, ale vinu si nesou oba narody!
0/0
23.1.2002 10:03

davy

Re: Re: nenapravitelni Palestinci
clovece,zamysli se i ty nad tim co pises!Tvuj postoj cechacka-malomestacka-at si tam delaji co chtej,me to nezajima,je min.naivni.Tento konflikt dopada na cely svet (new york) a tedy brzy i prakticky na nas.Jestlize tam nejaky ujety palestinec odpali atomovku,muzes nad tim zavirat oci jak chces a stejne tve deti budou mit treba 3 oci:-(( Jestli teda jeste nejake stihnes mit.Ten konflikt by te mel zajimat vic,alespon nejake reseni pro eliminaci palestinskych teroristu a tech co je podporuji.
0/0
23.1.2002 11:10

davy

Re: Re: nenapravitelni Palestinci
Zamysli se!!To cos napsal je nazor typickeho cechacka-malomestacka.Az tam nejaky palestinec odpali atomovku a tve deti budou mit 3 oci,porad te to nebude zajimat?Jestli se ale deti dozijes.Dusledky tohoto konfliktu jsme jiz pocitili(New york)a je jen otazka casu,kdy budou prime dusledky i tady.
0/0
23.1.2002 11:19

AleinPilot

Realita
Tady přece nejde o nějaké boje o území. Tady je především problém s rozdělením Jeruzaléma na který si dělají nárok obě strany, ale společně tam fungovat nechtějí.
0/0
23.1.2002 9:00

jazzz

historie
Izraelci meli Araby vymytit tehdy, kdyz to slo, tedy pote, co prisli z Egypta, tak, jako to udelali s jinymi pronarody. Ted uz to s nejvetsi pravdepodobnosti nepujde...
0/0
23.1.2002 8:48

Petr Wagner

Re: historie
wau!!! Rambo ???
0/0
23.1.2002 8:51

David

Re: historie
Mas to trochu pomateny - kdyz tedy citujes veci z Bible - ale jinak mas docela pravdu s tim, ze tehdy neposlechli a nevyhubili pronarody a dnes s nimi maji problemy, ale Palestinci to nebyli - ti jeste tehdy neexistovali.
0/0
23.1.2002 8:59

David

Re: historie
Promin jazzz - ted si poradne ctu, ze pises Araby a ne Palestince - to je ovsem jeste slozitejsi - ti totiz obyvali jina uzemi - a svete div se - Buh jim je dal!! - tedy jejich praotci Ezechielovi (snad to pisu spravne - proste prvorozenemu synu Abrahamovu).
0/0
23.1.2002 9:03

Nevěřící Tomáš

Re: Re: historie
Docela dobrý- i když s tou prvorozeností je to problematické. Byl to totiž levoboček (čili bastard)splozený s otrokyní, která patřila Abrahámově ženě Sáře v době, kdy samotná Sára nebyla schopna počít. Ta pak začala žárlit a otrokyni i s potomkem vyhnala. První legitimní Abrahámů syn splozený s jeho zákonitou manželkou Sárou byl Izák. A ten levoboček se skoro určitě nejmenoval Eizechiel, to byl pozdější židovský prorok.
0/0
23.1.2002 10:19

Nevěřící Tomáš

Re: Re: historie
Docela dobrý- i když s tou prvorozeností je to problematické. I byl to totiž levoboček (čili bastard)splozený s otrokyní, která patřila Abrahámově ženě Sáře v době, kdy samotná Sára nebyla schopna počít. Ta pak začala žárlit a otrokyni i s potomkem vyhnala. První legitimní Abrahámů syn splozený s jeho zákonitou manželkou Sárou byl Izák. A ten levoboček se skoro určitě nejmenoval Eizechiel, to byl pozdější židovský prorok.
0/0
23.1.2002 10:19

lekoun

Re: Re: Re: historie
Asi už to číst nebudete, ale ten levoboček byl Izmael.
0/0
24.1.2002 16:30

Nejsem fašista,

Re: historie
ale stejně tak bych mohl tvrdit: Fašisti meli Židy vymytit tehdy, kdyz to slo, tedy pote, co prisli k moci, tak, jako to málem udelali s jinymi pronarody. Ted uz to s nejvetsi pravdepodobnosti nepujde...
0/0
23.1.2002 9:04

Petr Wagner

zaslepenost
Cela vec mi pripomina moji vojenskou prezencni sluzbu - vybojujeme mir i kdybychom pri tom meli umrit! Kdy uz politikum dojde ze tendle svet neni ring, kde po peti kolech rozhodci nekomu zvedne ruku a vsichni jdou na pivo... Jinak souhlasim podle zcela neadekvatni viznamu cetnosti zprav soudim, ze Izrael neni stat ale happening.
0/0
23.1.2002 8:44

Nevěřící Tomáš

Re: zaslepenost
Izrael = happening? Dost originální názor, i když poněkud morbidní. Nicméně mohu potvrdit, že jízda autobusem je tam dost napínavá. Pokud tě omrzely ostatní adrenalinové sporty tak mohu vřele doporučit.
0/0
23.1.2002 10:22

Nevěřící Tomáš

Re: zaslepenost
To by mne zajímalo, kde a kdy jsi si odkroutil vojnu, když to přirovnáváš k Izraeli. Dost pochybuji, že by ti přitom šlo permanentně o krk jako těm kluků a holkám co musí chodit s automatem a ostrými náboji i domů.
0/0
23.1.2002 10:34

Petr Wagner

Re: Re: zaslepenost
No v Boru u Tachova /kdyz tam este byly kasarna/. Ale ja neprirovnaval vojnu ale filosofii. V izraely jsem dost casto autobus mne pripada OK dokonce i autobusove nadrazi v Jeruzalmu. Vis prit se s necim co recnik nerekl je faul. Tak to prosim nedelej
0/0
23.1.2002 10:45

Nevěřící Tomáš

Re: Re: Re: zaslepenost
No já si jenom pod pojmem happening představuji něco jiného než co jsem tam viděl. A pokud snad víš co by měli Izraelci udělat, aby se s Palestinci nějkak slušně domluvili, tak ti za to určitě zulíbají obě ruce. teda pokud to nebude požadavek, aby uprchlíky a jejich potomky (včetně teroristů)pustili do Izraele - to je totiž jeden z palestinských požadavků.
0/0
23.1.2002 10:59

Petr Wagner

Re: Re: Re: Re: zaslepenost
To nevim uznamvam bez protestu. Ale to mi nebere pravo na kritiku toho co delaji. A aby bylo jasno tak obe strany!Represe nevede vetsinou k dosazeni cile jenom ke zvysovani nakladu /neni to Newton ze sila se vaze - cim ses silnejsi tim vic sily spotrebujes?/ A nejde jen o Izrael. Prohibice v USA, Federalni urad pro potirani drog, a mnoho statu po celem svete jsou prikladem. A tezko ignorovat fakt,ze po vyhlaseni statu Izrael se pocet Palestinckych emigrantu /uprchliku/ prehoupl pres dva miliony a naopak populace Izraele /predevsim diky imigraci z Ruska/ vzrostla nekolikanasobne. Nejsem nositel genialnich napadu /ty by asi uz nekoho napadli/ jen jsem pro to aby nebylo eskalovano nasili. To totiz vede jen k represi /ve finale i Izraelcu/ a ke zbytecnym ekonomickym ztratam. Proto kritizuju a znova - obe strany!
0/0
23.1.2002 11:24

Nevěřící Tomáš

Re: Re: Re: Re: Re: zaslepenost
Kritizovat může kdo chce co chce. Ale je rozdíl mezi rozumováním jak by se to mělo "spravedlivě" vyřešit a nutností omažitých a účinných rozhodnutí tváří v tvář dennímu teroru v ulicích. Podle to co píšeš jsi tam v těch autobusech jezdil. Tak si teď představ, že tam také jezdí tvoje žena a děti a někdo hrozí, že je vyhodí do vzduchu, protože před padesáti lety tvůj děda vyhnal z baráku jejho strejdu. Jak by se asi Češi tvářili, kdyby tu začali střílet na ulicích sudetští Němci a Rakušáci, protože se jim stala křivda, Ať už domnělaá nebo skutečná - oni to tak prostě cítí. Mají právo na teror a "návrat"?
0/0
23.1.2002 12:01

Petr Wagner

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zaslepenost
Todle beru a kdyby neco jim udelali tak po nich budu az do smrti /jejich/ jenze se bojim ze voni to maj stejne....
0/0
23.1.2002 13:04

Beny

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zaslepenost
Take bych se pridal : >>>Represe nevede vetsinou k dosazeni cile jenom ke zvysovani nakladu /neni to Newton ze sila se vaze - cim ses silnejsi tim vic sily spotrebujes?/<<< podle me docela staci si predstavit, jak by situace vypadala bez te represe. Prestali by palestinci s terorismem ? Sotva = urcite ne. Takhle ho alespon provozuji podstatne mene. >>>Nejsem nositel genialnich napadu<<< myslim, ze k reseni vubec neni potreba zadna genialita, staci se rozhlednout. Byl nejaky terorismuz z ceske strany po Mnichovu ? Je nejaky terorismus z nemecke strany kvuli Sudetum ? Proc ne ? Protoze dotycny potencialni vrah ma/mel jistotu, ze bude dopaden a potrestan. A to prave v palestine chybi. Staci zarazit podporu palestinskyn teroristum ze strany palestinske samospravy - zrusit podpory rodin atentatniku, misto oslavovani je naopak zacit zatracovat, ...
0/0
24.1.2002 9:58

chose

novinari
Vy trapni novinari. Myslite si, ze nazev toho clanku je vystizny??! Zacnete prosim informovat verejnost globalne o svetovych problemech, kdyz uz chcete informovat ze zahranici a nepredkladejte nam zde porad nejaky Izrael. Jen pro porovnani, kdy jste napsali naposledy, ze v Cecensku zahynuli 2 lide?? Nemluve jiz o prirodnich zivlech, ktere panuji v Africe. To, ze utika z domova pres 500 000 lidi uverejnujete v malych zpravickach. Za co Vas vlastne platime??????
0/0
23.1.2002 8:37

Anthony

Legitimní????
V tom případě jsou legitimní jaké koliv odvetné akce Izraelců proti Palestincům, včetně civilního obyvatelstva.
0/0
23.1.2002 8:37

Melen

Frodo a Separatista
Panove, prestante se ohanet dejepisem, kdyz neznate ani zakladni fakta. Dalsi moznost je, ze lzete umyslne, coz bych u hovada jmenem Separatista jen ocekaval - ten bomber mu musi moc sluset.
0/0
23.1.2002 8:32

Milan

Terorismus
Nechápu, jak můžete nazývat palestinské útoky terorismem. Podle mě je to naprosto legitimní partyzánská válka.
0/0
23.1.2002 8:28

pavel

Re: Terorismus
¨Podle mne jsi naprosto legitimní vůl...
0/0
23.1.2002 8:41

Milan

Re: Re: Terorismus
Chtěl jsem jenom říct, že Palestinci nemají takový arzenál, aby mohli čelit izraelské okupaci v otevřené válce a nazývat palestinské bojovníky teroristy je to samé, jako kdybych nazýval teroristy partyzány, kteří bojovali v horách proti přesile Němců za II. sv. války.
0/0
23.1.2002 11:41

Nevěřící Tomáš

Re: Re: Re: Terorismus
No třeba by ti už mohlo dojít, že naprostá většina těch slavných partyzánů byli gauneři. Čest a sláva světlým výjimkám - něco jako bílé vrány. Zapomeň co ti vykládali ve škole a přečti si o tom nějakou "nepropagační" knihu. Zační třeba Mňačkem (to byl také partyzán) a až to strávíš, pak si přečti něco novějšího, například Hyeny.
0/0
23.1.2002 12:36

Lucas

Re: Re: Re: Terorismus
Jsi pako. Vzdyt si sam protirecis. Jak si napsal, opravdovy partizani bojovali v horach a lesich proti nemcum, tedy na vlastnim uzemi proti okupacnim jednotkam. Neslysel jsem nic o tom, ze by se nejaky partizan sebral, nabeh do Berlina a nahazel tam granaty do restauraci nebo vyhodil do povetri autobus s detmi, byt nemeckymi. Byli to polovojaci a bojovali proti vojakum, povecinou tam, kde to mohli odnest pouze oni a ti nemci.
0/0
23.1.2002 13:14

K.M.

Re: Terorismus
A vis Ty co se dela s partyzany, kdyz se je dopadne? Na ty totiz neplati zenevska konvence o valecnych zajatcich. Jenze Izraelci zajate Hamas lidi nevesi. To je ten rozdil
0/0
23.1.2002 11:37

Milan

Re: Re: Terorismus
Ne. Izraelci Palestince opravdu nevěsí, ale bez soudu je zabíjejí raketami odpalovanými z bezpečné vzdálenosti z vrtulníků.
0/0
23.1.2002 11:46

Beny

Re: Re: Re: Terorismus
To si nevykladej tak, ze partyzany JENOM veseli. Partyzany strileli - a nejen z pusek a samopalu, ale i z minometu atd atd. A pokud se nejaky partyzan vzdal nebo se ho povedlo zajmout, byl bez soudu povesen. Zajati hamas - a je jich uz docela dost - pokud vim zatim ziji. A pokud budou popraveni - a doufejme, ze budou - tak urcite ne bez soudu. Uz je to jasnejsi ??
0/0
24.1.2002 10:10

Nevěřící Tomáš

Re: Terorismus
Co je podle tebe "legitimní partyzánská válka"? To jako že mají nějakou partyzánskou legitimaci? Já jsm teda o "legitimních partyzánech" ještě neslyšel. Jsi schopný nějak výstižně vysvětlit rozdíl mezi partyzánem a banditou?
0/0
23.1.2002 12:40

Beny

Re: Re: Terorismus
O legitimnich partyzanech jsem take jeste neslysel, ale rozdil mezi partyzanem a banditou si vysvetlit trofam. Doufejme, ze vystizne :-) Partyzani utoci vyhradne na vojaky a vojenske cile, civilni obyvatelstvo - coz jsou samozrejme vlastni lidi - se pokouseji co mozna chranit. Jednak jsou odkazani na jejich podporu, a jednak to civilni obyvatelstvo je vystaveno represim ze strany vojaku prave kvuli partyzanum. Jeste jinak : pokud ve stretu ozbrojencu (t.j. bud banditu=teroristu nebo partyzanu) s vojaky trpi civilni obyvatelstvo prevazne ze strany vojaku, jedna se o partyzany. Pokud civilni obyvatelstvo trpi prevazne ze strany ozbrojencu, jedna se o bandity-teroristy. Jako domaci ukol mi muzes skusit odepsat, jaky je vztah mezi civilnimi obyvateli a prislusnymi ozbrojenci, a co se da v tom kterem pripade udelat, aby se nastolil klid a mir.
0/0
24.1.2002 10:22

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.