Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Propusťte Zemana

Zeman má pravdu. Velké množství Rakušanů vítalo nacismus. Sudetští Němci v obrovském měřítku dali přednost nacionálnímu socialismu Hitlera před nacionální demokracií Čechů. Pod Čechy čekal je sice život národnostní menšiny v cizojazyčném státě, ale také život svobodných občanů. Pod Hitlerem svobodu neměli, dočkali se války, zločinů, vysídlení a vraždění. Pravdu má i Haider. Velké množství Čechů pomáhalo zatáhnout ruský komunismus do Evropy. Čtyřicet let mu Češi sloužili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jouza

Mf propaguje fašismus!
Vážení tento komentář je skutečným vrcholem, člověk co ho psal patrně nemá kouska cti v těle. Jakkoliv byla komunistická diktatura zavrženíhodná, v žádném případě nelze totalitní systém vládnoucí v Československu do roku 1989 srovnávat s nacismem representovaným Adolfem Hitlerem. Jakkoliv byl komunismus zločinným režimem, nelze opomenout, že narozdíl od nacismu nerozpoutal světovou válku a ani nepřistoupil k něčemu tak odpudivému jako byl holocaust. Nadto skutečnost, že se komunisté dostali v roce 1946 k moci legitimní cestou ve volbách nelze zaměňovat s pozdějším pučem z roku 1948. Český národ v sobě nalezl dostatek síly, aby proti komunistickému režimu protestovat což se projevilo během jara 1968, kterýžto pokus o reformu zastavila intervence cizích vojsk a později v roce 1989. Nacismus v Německu a Rakousku nebyl rozložen vnitřní opozicí, ale byl poražen ve válce. Divil bych se, kdyby to pan Steigewald nevěděl. Jeho článek je tedy zkreslující (troufám si tvrdit, že záměrně) a navíc mne jako občana této země uráží. Dále bych si dovolil vyjádřit přesvědčení, že pan Steigewald přistoupil na Haiderovskou vlnu zlehčování zločinů nacistického Německa a jediné co jeho příspěvku schází je jen aby nazval koncentráky rekvalifikačními tábory. Ps: jsem zhnusen a mažu odkaz na Idnes z oblíbených položek.
0/0
22.1.2002 17:46

ivo

Re: Mf propaguje fašismus!
tak si sečti všechny mrtvé a umučené v SSSR, Koreji, Kambodži atd. a dojdeš k závěru, že bolševici s náckama jsou stejný svině.
0/0
22.1.2002 21:30

Berka

Re: Re: Mf propaguje fašismus!
33% souhlas , Stalin byl zločinec ! Ale pod Americkou ochranou byli v Jižní Koreji taky pěkní mizerové ( tuším LiSynMan )a Pol Pot měl v OSN zastoupení jen díky USA a jejich spojenců a polpotovce nakonec vyhnali vietnamci ( komunisti )... a to jsme vynechali Salvador , Guatemalu ,generály v Argentině , Salazarovo Portugalsko , řecké plukovníky ( Řecko bylo v NATO ) končím , byl by to dlouhý seznam . Ono je jedno , jestli tě mučí komunista v jáchymovským lágru nebo chilská tajná policie ...
0/0
22.1.2002 23:11

bedrich

Re: Re: Re: Mf propaguje fašismus!
Fasismus vyustil v 2.svetovou valku, ktera trvala ca. 7 let. Kommunismus trval 40 let a znicil moralne nejmene 3 generace. Zeman, Klaus a jim sprizneni mysli a jednaji v techto bolsevickych rovinach. Jinak ani nedovedou. kazdy narod ma takouvou vladu jakou si zaslouzi.
0/0
28.1.2002 16:25

Údiv

Rázná reakce
Vážený rakušánku Steirgewalde(za českého spoluobčana tě nemůžu považovat po tvém projevu národního cítění ani náhodou, konec konců jméno taky nasvědčuje mnohé...), je nejvyšší čas se probudit ze staletého spánku. Doopravdy už dneska není počátek 20. století, kdy mělo tvé vlezdoprdelství (krásný výstižný český termín) své kouzlo. Tímto článkem jsi dostatečně prokázal svou národní hrdost. Zřejmě jsi dlouho nesledoval dění kolem vztahů s našimi rakouskými přáteli. Trpělivost Zemana je třeba obdivovat, ale je pochopitelné, že nemůže donekonečna snášet stále se stupňující požadavky (spíše nesmysly) ze strany našich jižních sousedů. Jestli něco Zemanovi vyčítám, tak jen to, že tento projev měl přednést už před třemi a půl roky, kdy se stal předsedou vlády.
0/0
22.1.2002 16:02

Libor Černín

Učebnicový příklad cílené kampaně
Novináři Mladé fronty Dnes se mohou takřka freneticky radovat. Konečně dostali do rukou klacek, kterým mohou řádně natlouct nenáviděnému premiéru Zemanovi. Lhostejno, co píší rakouská či německá média, lhostejno že původní předměty sporu - atributy česko-rakouských sporů jako Volksbegehren, Temelín, vstup do EU, Haider, Benešovy dekrety apod. jsou tím poněkud zcela zatlačeny do pozadí. Lhostejno, že řada Rakušanů dává, ač nerada, na chatech Zemanovým slovům za pravdu. Lhostejno, že se Rakousko vměšuje do našich vnitřních záležitostí měrou vrchovatou, na což upozorňuje celá řada našich politiků. Lhostejno, že celá anti-temelínská kampaň v podání Kronen Zeitung od počátku nese značně protičeské rysy, což potvrdil i Jan Kavan v rozhovoru pro Profil minulý týden. Mladá fronta dostala šanci, kterou je před blížícími volbami jasně nutno použít v kampani proti ČSSD. Já se rovněž vyhýbám možnosti pojem idiot spojovat s novináři Mladé fronty, chraň Bůh, vždyť oni pouze zcela jistě nejsou informováni o tom, co se v Rakousku skutečně děje. A nebo nechtějí být?
0/0
22.1.2002 13:05

Divák této komedie

Re: Učebnicový příklad cílené kampaně
Vážený pane Černíne, s kampaní MFDnes máte naprostou pravdu, ale v případě pana Steigerwalda mrháte silami. On se nám jaksi, ač nestraník, zapomněl v minulosti. Tenkrát sice byl ještě docela dobrým dramatikem, dnes se stal už jen pokleslým publicistou, který zřejmě za peníze udělá všechno. Zvláštní věc, jak se z tvůrce lehce stane posluha. Třeba o tom pan Steigerwald jednou napíše nějakou pěkně vesele hořkou hru. A bude to hra o panu Stegerwaldovi.
0/0
22.1.2002 16:50

Najdete na iDNES.cz