Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na pistole nebo na kordy?

Haider urazil Zemana a potažmo Čechy. Zeman urazil Haidera a s ním i Rakušany. To by se mohlo stát i ve starém dobrém Rakousku-Uhersku. Češi s Němci si všelijaké naschvály dělávali. Jenže když už došlo na tak silná slova, muž aspoň trochu dbalý cti vyzval protivníka na souboj.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

glos

Zeman
na rozdíl od p. Komárka má zájem o stento stát. Je poněkud neobjektivní nadávat jen p. Komárkovi, podobných borců je v MF více. Skončil bych parafrází: Komárek není..., Komárek je korunovanej.
0/0
23.1.2002 12:03

Daňový soumar

Geniální řešení
Souboj! Jako čestný chlapi. Na pistole. To naše vožralý hovado netrefí vestoje ani zeměkouli a je tak vyžraný, že ho ani ze 20 kroků nejde minout. A budou vzorem ostatním politikům, jejichž přemnožený stavy se významně zredukují a snad tu konečně bude k žití. Už aby náš arciidiot objímal stromy na Vysočině. Jen ty lesy... Kůrovec na Šumavě je proti tomu lihovýmu žoku nejapná banalita.
0/0
22.1.2002 9:58

Jobber

Když VETO tak VETO!
Divím se, že vláda ještě nepohrozila vetem vstupu Rakouska do NATO, jako to udělali Poláci! Ti mají teď od Rakušanů pokoj!
0/0
21.1.2002 20:56

Milan

TEMELÍN nebo TUNELY?
Stop vrazdení v tunelech!Zastavme smrt v podzemí! Prípravný výbor iniciativy STOP TUNELUM tímto vyzývá vsechny obcany k podpore boje proti nebezpecí, které ohrozuje nás vsechny. Proti nebezpecí, které na nás zákerne cíhá na cestách u naseho jizního souseda. Rakousko se v posledních letech stalo nejrizikovejsí oblastí Evropy. Toto pondelí doslo na dálnici A2 k dalsí v nekonecné rade nehod v rakouských tunelech. Incident si tentokrát nastestí vyzádal pouze zranení. Bohuzel tezké. V rakouských tunelech se v posledních letech stalo 16 vázných nehod, z toho 7 smrtelných. O zivot prislo celkem 207 lidí, dalsích nekolik set lidí bylo zraneno. Jednou z obetí nechvalne známého strediska smrti, rakouského Kaprunu, který si vyzádal 155 mrtvých, se stala i ceská lyzarská instruktorka. A my se ptáme: Jak dlouho budeme muset zít s tímto obrovským rizikem, které cíhá za nasimi hranicemi? Na kazdé uprdnutí operátora ve velínu temelínské elektrárny pripadá nekolik milionu eur materiálních skod zpusobených pozáry a srázkami v rakouských tunelech. Na kazdé odstavení temelínského reaktoru pripadá nekolik desítek nevinných lidských zivotu. Vsechny závazné nehody v tunelech v Evrope se staly v Rakousku. Rakouské tunely nejsou bezpecné a bezprostredne ohrozují bezpecnost turistu z celého sveta. Zádejme urychlené vyhlásení podpisového referenda proti rakouským tunelum. Rakousko musí odstavit své tunely, nebo prokázat, ze jsou zcela bezpecné. Bezpecnost tunelu musí proverit prohlídka mezinárodních expertu. Pozadujeme rovnez proverku vlivu rakouských tunelu na zivotní prostredí EIA. Nebezpecí cíhá na kazdého z nás. Bojujme za svou bezpecnost. Bojujme proti tunelum. Bojujme za podpisové referendum. Bojujme o zajištění nadřazenosti odborného názoru nad odborně analfabetickou politizací a politickým zneužíváním.
0/0
21.1.2002 20:53

Libor Černín

Ze zahraničí
V Rakousku získávají na vlivu pravicoví extremisté, kteří se za pomoci masivní štvavé propagandy bulvárního média, vlastnícího 45% trhu (Kronen Zeitung), pokoušejí profitovat na nechuti části Rakušanů k Čechům, na strachu z rozšíření EU atd., k čemuž jako záminku mají Temelín, Benešovy dekrety apod. a pan Komárek tady v rámci svých poněkud omezených rozhledů píše své rádoby umělecké skvosty. Tak tedy opět něco ze zahraničí, aby pan Komárek viděl, jak vypadá profesionální žurnalistika v seriózních a nezávislých(!) novinách. Např. Sueddeutsche Zeitung dnes napsalo: "Rakouští populisté objevili Benešovy dekrety, které po válce sloužili jako právní základ pro vyhnání sudetských Němců, jako modelovou hmotu pro vytvoření nového velkého nepřítele. Rozštěpené povahy, jako ty z pravicově-nacionalistické FPÖ, potřebují nepřítele jako vampíři čerstvou krev. Ale i konzervativní části lidovců přichází ta věc s vyhnanými vhod. Dovoluje národu známému mistrovskou schopností metamorfózy konečně zase jednou zaujmout pozici dobra, morálky, lidských práv – pozici, která je jmenovitě Haiderovým Svobodným značně cizí. Čechům je při rozšíření EU exemplárně přisouzena role krokodýla. Nebezpečná hra – Brusel a Berlín učiní dobře, když samozvaným Post-Habsburkům vysvětlí, že nebezpečné hříčky tohoto typu by mohly dopadnout na samotné Rakousko." A celý tento článek převzal dokonce rakouský Kurier!
0/0
21.1.2002 19:18

Tomáš

Ale ale
Pane Komárku, všichni vědí, že obdivujete nejvíc Klause. Kdybyste nevytrhávali věty z kontextu do titulků ("Zeman nazval Rakušany idioty" - tak to vůbec v celém rozhovoru nevyznělo - nazval jimi jen zmanipulovanou a nepřemýšlející část, ne všechny) a nevnutili tím předem čtenářům, co si mají o Zemanovi myslet, všichni by zjistili, že má pravdu. Je známo, jak jste - spolu skoro se všemi celostátními deníky - současnou vládu jen hanili, ačkoli za její ekonomické výsledky byste ji měli chválit alespoň jako Klause do r. 1998. Je až dojemné, jak všichni dopředu víte, že ČSSD nevyhraje volby. Myslel jsem, že úkol vyhrát volby ODS už má zadána Nova a Super.
0/0
21.1.2002 18:28

OPTIM

Konečně geniální nápad!!!
Přímo geniální nápad od p. Komárka. A já bych ho ještě zdokonalil: Postavil bych přímo družstva pisálků z české a rakouské strany a protože nejsem krvežíznivý, vybavil bych je pouze sukovicemi. Co Vy na to pane Komárku, nemohl byste tomu jednomu družstvu velet?
0/0
21.1.2002 17:47

drakopan

Souboj
Doporucil bych kombinaci pistole proti savli na 50 metru:D:D:D:D:D
0/0
21.1.2002 17:04

Najdete na iDNES.cz