Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Slovenská církev brojí proti prodeji v neděli

Na Slovensku propukl spor, dotýkající se každého obyvatele. Jde o nová nákupní a zábavná centra, hypermarkety a supermarkety, které po opožděném nástupu na Slovensko právě prožívají zlaté časy. Ale církev je nevidí ráda. Katoličtí biskupové - podobně jako již dříve evangelíci - se ohradili proti znesvěcování dne Páně prací bez oddychu, což lidi žene ke konzumnímu způsobu života.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Daren

Nová doba temna
Stačí se podívat, co si katolíci odhlasovali v Polsku – povinné vyučování náboženství, zákaz potratů. Jen je pusťte k moci a uvidíte, že jsou horší než komunisti.
0/0
21.1.2002 13:21

Kostečka P.

Trochu Bible neuškodí
Tak za prvé: den Páně je sobota Exodus 20:8 Pamatuj na den odpočinku, že ti má být svatý. 9  Šest dní budeš pracovat a dělat všechnu svou práci dále Matouš 28:1  Když uplynula sobota a začínal první den týdne, přišly Marie z Magdaly a jiná Marie, aby se podívaly k hrobu.(je jasně vidět, že neděle je den první a neden sedmý) Za druhé: základ diskuse je o tom,zda se má silou vnucovat věrouka (jedno jestli křesťanská) Nabízím další verš Zacharjáš 4:6 Ne mocí ani silou, nýbrž mým duchem, praví Hospodin zástupů. Ať církev klidně nabádá lidi ať nechodí v nějaký den nakupovat. Ale není biblicky správné to nějakým způsobem vynucovat.
0/0
21.1.2002 10:54

tu

uááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááh!
0/0
21.1.2002 10:20

Kastan

Pro pani Malou
Zdravim Vas, myslite, ze je to krestanske posilat lidi do horoucich pekel ? Modlete se za ne s laskou, jak to delal Jezis. No a kdyz jsme u Bible, muzete mi nekdo prosim najit alespon jediny vers - dukaz, ve kterem by sam Buh rekl, ze mame svetit nedeli a jeste k tomu navic nutit druhe lidi ??? Kasi
0/0
21.1.2002 9:52

Kastan

Navrat doby temna ?
Ted uz asi jen zbyva cekat, kdy prijde znovu inkvizice a uplatni se opet obavane Kladivo na carodejnice -tentokrat na ty, kdo nebudou svetit nedeli ... atd. kdo chce psa bit, duvod si vzdy najde. Beha mi z toho fakt mraz po zadech. POMAHEJ NAM BUH !!!
0/0
21.1.2002 9:43

Jirka

Nedelni nakupy
Prosim vas, neplette si cirkev s virou. Cirkev je organizace a vira je osobni prozitek. Dekuji
0/0
21.1.2002 0:07

Vítězslav Malík

to je síla!
To je vážně síla, čeho je římskokatolická církev (i když na Slovensku), po tom všem, co za staletí napáchala za zvěrstva a zkurvený prasárny, ještě schopna. Hlavně, že nezabiješ, co??? FUJ, BLE!!!! Myslim, že ten váš Ježíš by si řekl to samé. Církev nemá žádné právo se vůbec ozývat a mluvit za všechny občany, ale maximálně jen za svoje ovce. Už opravdu nejsme ve středověku. Kam se podívám do historie, kde byla u čeho církev, to smrdělo krví a ohněm. Dokonce i Vatikán za II. svět. války podporoval nacismus, ale to je na dlouhé debaty, které za to už dneska nestojí, jen za poučení. Výsledek? Žádný kladný nikdy nebude, ale ty křesťanský ovce budou pořád drzý a mlít svoje pohádky, dokud si je budeme platit z našich daní a připouštět k tělu. Ať si blábolí co chtějí, jsou to zaslepené kecy a nacionalistické kostelní báchorky. Jejich původní smysl se už dávno vytratil. Nikdy takové lidi nepřesvědčíte o opaku, ale nechci, aby z mojich (našich) peněz byli ještě živeni. Ještě poznámka: nemám nic proti kostelům (jsou to krásné stavby, i když postavené z odpustků a vykořisťování poddaných) a tolerantním křesťanům (a jiné víře), ale pokud se to dotýká základních práv normálního člověka, si nakoupit kdy on chce a co chce, tak to je opravdu už příliš.
0/0
20.1.2002 23:46

Vosje

No tak tomu říkám pravá medvědí služba!
Čučím na to jako Telemanovy vráta, co je všechno možné. A to všechno dělají lidé, kteří se ohánějí jménem toho nejtolerantnějšího muže v lidských dějinách. Je mi z toho smutno...
0/0
20.1.2002 22:25

zv

Nelogicke!
Komu chteji pomoci? Ten kdo se do sluzby v nedeli hlasi, nebo o toto pracoviste uchazi,to dela jiste dobrovolne. Tudiz neni treba se techto lidi zastavat. Slovenska republika ma jiste vice nalehavejsich problemu.
0/0
20.1.2002 18:49

MUDr. Miroslav Pátek, Praha

Re: Nelogicke!
Není to nelogické, ale vyčůrané použití principu "kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde." Aby sebrali milionům lidí možnost dojet si v neděli třeba na nákup, argumentují starostí o desetitisíce lidí, kteří jsou v neděli nuceni pracovat. Ale to máte vždycky stejné. Kdyby v Česku chtěli ateisté silou většiny zavřít kostely, taky by neargumentovali škodlivostí víry pro konzumní společnost, ale poukazovali by na nesplnění hygienických parametrů shromaždiště (např. nedostatečné osvětlení, špatná ventilace, malý počet záchodů atd.)
0/0
21.1.2002 9:25

Hans

K cemu mi je cirkev....
Lidicky mam z Vas vsech velkou radost.Aspon tady je nadherne videt ze by cirkev mela jit konecne DOPRDELE.Rikam cirkev nerikam vira,at si ma viru kazdy jakou chce, ale nechapu proc mam jako bezverec podporovat ze svych dani bandu cernokabatniku!!!!Kdo veri at si svoji cirkev zaplati!!!A jeste aby mi pak rikali kdy muzu uspokojit sve konzumni choutky.Kdo je pro totalni odluku statu od cirkve at zvedne ruku!!!!
0/0
20.1.2002 17:49

předseda

Re: K cemu mi je cirkev....
Co se týče takových otázek, jako je případná odluka církve od státu, tak se domnívám, že tuto věc nelze řešit soukromými názory jednotlivých lidí, ale i zde je třeba se dívat po vzoru vyspělých demokratických zemí, jak jsou takovéto otázky řešeny tam. Jsou prostě věci, do kterých nemůže mluvit a rozhodovat o nich každý, kdo má do zadku díru. Minimálně jeden takový experiment, kdy jsme se tady v Čechách nedívali na vzor západních demokracií, už tady byl, a každý ví, co to způsobilo. O podobné další experimenty různých "dobrodruhů" nemám zájem...
0/0
20.1.2002 18:22

Rošťák

Re: Re: K cemu mi je cirkev....
A co bys teda chtěl? Abychom ti tvou ulítlou "zájmovou činnost" pěkne cvakali ze svýho? A co bychom z toho asi měli? Církve jsou totiž pouze banda příživníků dobrých akorát na vyvolávání válek nebo vojíždění nezletilých kluků. Jseš snad taky jeden z nich?
0/0
20.1.2002 20:28

předseda

Re: Re: Re: K cemu mi je cirkev....
Jak se to vezme - jsem biblický křesťan, v teologii kalvinista. Jak jsem napsal o kousek níže, nikdo nemá právo nutit žádnou víru druhým, ani povinné svěcení neděle. Jenom si prosím laskavě uvědomte, že spousta zájmových i jiných (např. sociálních) činností je financována z daní. A jestliže kdokoliv argumentuje proti čemukoliv, co se mu nelíbí , stylem "já to za svých daní nebudu platit", tak na to lze odpovědět minimálně dvěma způsoby: 1) Až Vy budete například na pracovní neschopnosti (nebo v důchodu), pak já mohu taky namítnout, že Vás prostě ze svých daní živit nebudu; 2) Pokud někdo chce omezit nebo dokonce zrušit jakoukoliv činnost, z daní podporovanou či financovanou, a dotyčným pak argumentuje "já ti to ze svých daní platit nebudu", pak mu dotyčný stejně může odpovědět "tak dobře, neplať, pošli mě přesný výpočet - právnicky ověřený, kolik ty na mě přispíváš, a já ti ty prachy zaplatím !" Pokud tedy někdo nechce žádné "příživníky", tak se bude musit zavézt systém, aby si prostě holt každej cvakal svoje...
0/0
21.1.2002 22:05

Optimista

Re: Re: Re: Re: K cemu mi je cirkev....
Předsedo, nic ve zlým, ale navzdory dobrýmu úmyslu to zní dost demagogicky. Jak můžes PROBOHA srovnávat financování cirkví se systémem sociálního zabezpečení, kterej je vystavěnej na principu solidarity? Sociální si přece platíme právě jako pojištění, abychom nebyli odkázaní na milost boží, až budeme v boží nemilosti. Zato na straně druhý fakt nevidím důvod, proč financovat nějaký zájmový spolek a la katolická církev. Já vím, můžeš mi argumentovat - věcně nebo vágně - vaší "veřejně prospěšnou činností", jenže já ti můžu (ať už zcela vážně nebo zcela demagogicky) oponovat, že stejně tak dobře lze působení katolické církve charakterizovat jako vymívání mozlů (to v lepším případěú nebo výchovu k homosexualitě a pedofílii (to, bohužel dost často, v tom případě horším). Udělali byste tudíž nejlíp, kdybyste se opravdu obraceli jen a jen k bohu a Písmu svatému a nesnažili se znásilňovat běh věcí světských. Ber to tak, že bůh je mimo jakékoli vaše chápání (Jobové a Jonášové dneška) a že proto nemáte právo jeho jménem řídit životy druhých. Pak od nich můžete očekávat, že oni budou respektovat pozici vaší. To ale jen stěží dosáhnete svou namyšleností, přesvědčením o své nepostradatelnosti, ne-li přímo prospěšnosti, a hlavně už vůbec ne takovými skvělými nápady, jako nám předváději biskupové na slovensku. A nezlob se, ale když vám dáme prst, urvete nám brzy celou ruku - stejně jako oni ...
0/0
21.1.2002 23:29

předseda

Re: Re: Re: Re: Re: K cemu mi je cirkev....
Optimisto, s tím co píšeš, já naprosto souhlasím. Napsal jsem už, že nejsem katolík, ale protestant - takže osobně jsem také zastáncem spíše odluky církve od státu, a taky mnoho církví a náboženských spolků takto taky funguje. Nicméně si přesto myslím, že ta situace není tak jednoduchá, a že např. právě i ta katolická církev se na mnoha sociálních a charitativních věcech podílí. A znovu opakuji, jsem zastáncem naprosté náboženské svobody, žádnou víru nelze nikomu vnucovat, a pokud je pravda tato snaha některých představitelů církví zavřít v neděli povinně obchody, tak jsem rozhodně proti tomu ! Ale ten svůj předchozí příspěvek, na který jsi reagoval, jsem napsal spíše proto, že mě irituje demagogická a dnes tolik rozšířená argumentace některých lidí, že pokud se jim nelíbí něco, co se dotuje z daňových poplatků, že mají jakési právo to automaicky vetovat s tím, že jsou to prý jejich daně... Já (a ostatně snad každý občan) za svých daní platíme vždycky něco, co nám třeba nesedí, ale o tom prostě musí rozhodovat demokraticky volené vlády, to se jinak nedohodnem...
0/0
22.1.2002 10:48

djrhedy

Re: Re: K cemu mi je cirkev....
A to o té díře se týká i tebe co ? :-)
0/0
20.1.2002 20:41

Chytrak

Muj nazor
Pro cirkev takoveho klasitskeho razeni jako ji zname ze stredoveku(moc se toho od te doby nezmenilo - kdyby mela za sebou nejakou exekutivni silu , urcite by jsme tu meli jednu krizackou vypravu za druhou) zde neni misto a nema pravo do cehokoli kecat. Lidi uz se nemusi nikoho bat , staci zit podle sveho vedomi a svedomi a zabivat se vlastnim telem a duchem ne telem a duchem nejake sporne treti osoby. To je muj nazor. Chytrak
0/0
20.1.2002 16:47

František Dobrota

Re: Muj nazor
Tak tak. Souhlas.
0/0
20.1.2002 17:00

Edmir Dizdarevič

Nic není černobílé.
Za pár let nebudou lidé znát původní význam Vánoc a nebudou chápat proč se jeden den v týdnu jmenuje neděle. Proto bych to neviděl tak černobíle.
0/0
20.1.2002 16:42

Sarka

Re: Nic není černobílé.
Mate pravdu, nic neni cernobile. proto by mne napriklad urazelo, kdyby mi nedko vnucoval nedeli jako "svaty den" - co kdybych byla moslem (patek), ci Zid (sobota), ci Hinduista, Sintoista, Buddhista, Zoroasterian - chcete tvrdit ze ti vsichni musi hezky cernobile prijmout precepty katolicke viry co se tyce jejich OBCANSKEHO zivota?
0/0
20.1.2002 18:48

Edmir Dizdarevič

Re: Re: Nic není černobílé.
Koukněte na to z druhé strany. Věřící člověk zaměstnaný řekněme v Kauflandu nemůže jít v neděli na mši, pokud na něj vyšla směna. A pokud vím, tak v zemích kde Vámi zmiňovaná náboženství převládají se ty dny opravdu nedělá. Každý tady brojí proti církvi, ale nikdo se nezmíní o tom, že článek má pravdu v tom, že naše trávení víkendu je asi trochu "divné". :-))
0/0
21.1.2002 14:20

kalósek

Re: Re: Re: Nic není černobílé.
Co je divného na současném způsobu trávení neděle??? Přece pokud nechci v neděli pracovat, tak si holt vybírám práci podle toho, ne? Co onoho hypotetického věřícího zaměstnance nutí pracovat právě v onom Kauflandu, když teda chce světit svoji neděli??? Já musím sám za sebe říct, že trávím často sobotu, či neděli právě oním nákupem v hypermarketu a přitom si ještě zajdu do restaurace, někdy i do kina, sem tam třebas i na Bowling a považuju to za skvěle strávenej výkend. A je mi doprdele kurva jedno, jestli to nějaká tlupa okříážkovanejch vymatlanců neschvaluje !!!!! Proboha už si uvědomte, že nežijeme ve křeťanské zemi, ale v demokracii, kde já mám právo dělat si o výkendu co mě napadne zrovna tak jako má kdokoli jinej právo jít v neděli třebas do kostela - má li tu potřebu !!!! Sory za ty silný výrazy, ale omezenost a náboženská zaslepenost některých lidí už mě fakt občas dost vytáčí !!!
0/0
21.1.2002 23:44

Jirka

Nedelni prodej
To ze se ve vetsine prispevku v kometarich (napriklad SPORT, ODS a zbytek sveta,....) urazi me uz moc neprekvapuje. Prekvapuje me, ze se lide vzajemne urazeji i pro svoji (ne)viru. Jsem krestan, osobne nedelni prodej nepreferuji, ale cirkev (jako organizace) nemuze lidem nakazovat a zakazovat nedelni (ne)nakupy. Proto prosim o vetsi toleranci. Ze strany vsech.
0/0
20.1.2002 16:40

ateista

agresivita fláterníků
Církev (i katolická) má plnou hubu keců o lásce a pomoci bližním, ale je tak netolerantní a agresivní, až se nechce věřit. Příčiny aktuálních konfliktů ve světě: Afghánistán - náboženský fanatismus, Palestina - náboženský fanatismus přinejmenším z jedné strany, bývalá Jugoslávie - z valné části náboženský fanatismus ... (Jo, v neděli bych se podíval spíš na hrad nebo do muzea, ale kdo chce nakupovat, ať je v TESCU třeba nonstop.)
0/0
20.1.2002 16:36

Jaroslava Malá

Bratři a sestry, prozřete!
Vyčistit ten Augiášův chlév, toho jest třeba! Všude je to samý "postmodernista" a jim podobní. Copak jste všichni slepí? Copak nevidíte, že nás stvořil Bůh, kterého máme milovat, protože on miluje nás? Copak jste nikdy nepotkali ve svém srdci Krista, našeho pána? Co jeto, prosím vás, za zcestný a dekadentní nápad chodit nakupovat v neděli? Děkovat Bohu máte, za to, že vůbec jste! Vždyť se kolem sebe rozhlédněte: takový krásný svět nám pán Bůh stvořil a nás v něm pány učinil! A my se mu ani nedělní modlitbou neodvděčíme? Místo toho všude jsou jen samé nahotinky a sex, a lidé se pořád rozvádějí a prostopášně žijí a dokonce i pilulky proti dětem berou. Fuj, že vám není hanba. A nebo všechny ty potraty, tolik děťátek zamordovaných! Však on vám to náš milující pán Bůh spočítá a pekelné utrapy na vás sešle, bezvěrci zatracení!
0/0
20.1.2002 16:22

František Dobrota

Re: Bratři a sestry, prozřete!
IF Tento_prispevek = "RECESE" DO ("je to bezva fór.") ELSE DO (Vážená paní slepá ste Vy. Právě ta vaše víra Vás zaslepuje. Kde berete tu jistotu, že nás stvořil právě ten Váš b(B)ůh? Jistě se na světě najde spousta lidí, kteří na to mají odlišný názor.") ENDIF
0/0
20.1.2002 16:32

Jaroslava Malá

Re: Re: Bratři a sestry, prozřete!
Františku (dovolíte, abych Vás tak oslovovala?), víra přeci nezaslepuje, neboť víra je světlo, které nám ukazuje pravdu! Kdybyste věřil, nemohl byste se tázat, jak si mohu být jista, že nás stvořil právě ten "náš Bůh", jak vy ho zvete. Vždyť přeci žádný jiný Bůh není! Je jen jeden jediný, ten pravý! Všichni ostatní jsou jen a jen idoly, neprávem zbožňované! Zde právě vidíte ten hrůzný relativismus, který naši planetu zachvátil: prostě není žádná "odlišný názor", jak Vy píšete; je jen pravda (pravda Boží!) a pak jen omyly a subjektivní zájmy. Jenom obrat k víře, tomu jedinému světlu pravdy, nás může navrátit na správnou cestu: cestu lásky Boží!
0/0
20.1.2002 16:58

František Dobrota

Re: Re: Re: Bratři a sestry, prozřete!
Ta vaše víra v absolutní pravdu a odpírání jiného názoru mne děsí, neboť je jen krůček k tomu aby tato "pravda" byla prosazována stylem "kdo nejde s námi jde proti nám". Ani možná netušíte jak je Váš názor podobný (Bůh je jen jeden, jediný - ten pravý, ostatní jsou jen idoly) výkladu většiny ostatních náboženství. Z jejich pohledu jste vlastně tmářka, a já jakožto ortodoxní ateista (bývalý katolík) odpadlík a nevěřící pes.
0/0
20.1.2002 17:55

kalósek

Re: Re: Re: Bratři a sestry, prozřete!
Tak tohle beru paninko jako recesi - a pokud to nedej bože recese není, tak to už je tak akorát na teplou, studenou a do klece !!!
0/0
21.1.2002 23:52

Radim Hampel

Re: Bratři a sestry, prozřete!
Ano, mate pravdu, je to Vas nazor, mate na nej samozrejme plne pravo. Ale nuti Vas nekdo chodit v nedeli nakupovat? Nenuti. Proc chcete toto pravo ubrat nekomu jinemu, kdo Vase presvedceni nesdili? Laska k bliznimu svemu je opravdu nekonecna...
0/0
20.1.2002 17:17

Jaroslava Malá

Re: Re: Bratři a sestry, prozřete!
Ale já přeci nevrdím, že mám pravdu. Jak praví theolog Ladislav Hejdánek -- a to ani není katolík! -- my nemáme pravdu, ale pravda má nás!!! Vždyť vás přece nikdo NENUTÍ chodit v neděli do kostela etc. Jediné, o co mi jde, je otevřít vám oči, ukázat vám cestu, nasměrovat vás čelem k Bohu! Ten, kdo nesdílí pravdu Boží nemá jen "jiné přesvědčení" -- on prostě žije v nepravdě, v zapomění pravé podstaty naší existence, on se nejen Bohu, ale sám sobě odcizil. Jen poukázat na jeho zaslepení, toť vše, čeho si přeji. Vše ostatní je již v rukou Všemohoucího.
0/0
20.1.2002 17:45

František Dobrota

Re: Re: Re: Bratři a sestry, prozřete!
A není to třeba obráceně? Nežijete vlastně v nepravdě Vy? Každý člověk má svů žebříček hodnot a mravní kodex. Pokud si ho potřebujete upevňovat abstrakcí - je to Vaše věc. Neberu to Vám ani nikomu jinému. Co mi však Vadí je snaha takových lidí ovlivňovat ostatní a vnucovat jim svůj pohled ať už podobrém či pozlém. Já Vás přece nepřesvědčuji, že Bůh není nebo že ten skutečný Bůh je jiný. Jen si myslím, že člověk může věřit v cokoliv co mu může pomoci prožít svůj život podle svých představ (samozřejmě v rámci zákonů a obecných společenských norem). Tou vírou může být třeba i víra v sama sebe.
0/0
20.1.2002 18:20

rev. Pavel Soukup

Re: Re: Re: Bratři a sestry, prozřete!
On sice, vážená paní, Ladislav Hejdánek tvrdí, že my nemáme pravdu, ale pravda má nás, ale zároveň k tomu dodává, že tato pravda je vždy v budoucnosti, tedy že se pohybuje spolu s námi ve stále stejné (konstatní) vzdálenosti. Tím chce naznačit, že se k pravdě sice můžeme (a dokonce musíme)vztahovat, avšak toto naše vztahování se nemůže mít povahu nějakého základu, na kterém by se daly vystavět konstrukce neotřesitelné víry, z níž by se daly vyvozovat jednoznačné a nezpochybnitelné předpisy pro naše jednání. Co z toho pro Vás vyplývá? To, že pro Vás je Vaše víra pravdou, ale z hlediska jiných "věřících" (a každý jsme svým způsobem věřící - třeba tak, že nevěříme v žádnou nadpřirozenou bytost zvanou "Bůh" nebo "Stvořitel")se jeví právě pouze jako "domněnka", jako něco neobjektivního. A tak by Vám, stejně jako celé naší veřejnosti, prospělo, kdybyste svou neotřesitelnou víru v pravdu doplnila stejně neotřesitelnou vírou v právo kohokoli jiného neotřesitelně věřit čemukoli jinému. Jinak totiž budete k nerozeznání od našich novodobých upalovačů čarodějnic, toho času vykonávajících funkci slovenských biskupů.
0/0
20.1.2002 18:31

Yaroukh

Re: Re: Re: Re: Bratři a sestry, prozřete!
obavam se, ze toto "ynzenyrka" mala stejne nepochopi - prilis dlouha souveti a navic v te myslence chybi onen PEVNY A NEOTRESITELNY a zaroven neprokazatelny (== nevyvratitelny) Bod, ktery by mohl fungovat jako berlicka pani male a vsem tem, kdo neunesou tihu reality a potrebuji verit, ze "nekde tam nahore" je nekdo, kdo nedopusti, abychom (lidstvo) skoncili spatne, abychom se napr. sami znicili - nekdo, kdo to cele ridi a kdo nese zodpovednost, kdo se o nas postara
0/0
20.1.2002 22:12

Kubatech

Re: Re: Re: Bratři a sestry, prozřete!
Heej, tak tohle je fakt maras. Uz dlouho jsem se nepobavil tak, jako ted, nad tou snuzkou kravin a stupidních keců jedné fanatičky... Fujtaxl s nima, všichni ti kněží jsou homosexuální a mnohdy ještě pedofilní, vždyť to vidíte ve zprávách i tak různě...
0/0
20.1.2002 19:08

Jaroslava Malá

Re: Re: Re: Re: Bratři a sestry, prozřete!
Toho bych se tedy nenadála, že se na stránkách nejprestižnějšího českého deníku setkám s takovými neuctivými výrazy. Je to opravdu ohavne. Neni Vám stydno, pane Kubo? Takhle si představujete pluralitu názorů? A nejste Vy náhodou mnohem větši fanatik, než já? Kdybyste jen tušil, jak obohá jsou Vaše slova! Budu se za Vás modlit, abyste prozřel a stal se řádným člověkem, hodným toho označení.
0/0
20.1.2002 19:37

J.R.

Re: Bratři a sestry, prozřete!
Co Vam dava pravo nazyvat mne bratrem? Nic, kromne toho, ze par prizivniku asi 1900 let zpatky s neotresitelnou touhou po moci sepsalo nekolik bezduchych zvastu do dost uboheho svazku, ktery ma cenu akorat jako parodie vir, ktere uz fungovaly dost dobre pred tim. To ze Vy verite v Boha, stejne jako dalsi 1/10 lidstva je ciste Vase chyba a omezuje to akorat Vas od chapani reality. Doporucuju shlednout dva filmy: Smysl zivota a Zivot Briana od skupiny Monty Python, pak Vas to prejde.
0/0
21.1.2002 0:09

kalósek

Re: Re: Bratři a sestry, prozřete!
Ten druhej kousek - Život Bryana - jsem viděl snad stokrát ( mám ho nahranej ) a musím říct, že je fakt super. Vřele ho ctihodné sestře Malé doporučuju... ikdyž teplá, studená a do klece by v tomto případě taky nebyla k zahození... :))
0/0
22.1.2002 0:05

předseda

Re: Re: Bratři a sestry, prozřete!
Nevím, co myslíte těmi "bezduchými žvásty", ale jen proto, že Vy tomu nerozumíte, to nemusí hned být "bezduché žvásty", je totiž spousta lidí, kteří tomu na rozdíl od Vás rozumí velice dobře. Takže termínem "bezduché žvásty" akorát přiznáváte svoji omezenost a hloupost... Trochu bych jen poopravil ten poměr, který uvádíte. V Božím slovu - Bibli není poměr mezi spasenými a nespasenými 1:10, ale spíše dokonce 1:100 ... Přál bych Vám tedy, aby Vám Vaše přesvědčení a humor, podobně jako autorům těchto filmů, na kterých zajisté vydělali nemalé prachy, vydrželi i po smrti.
0/0
22.1.2002 15:20

lol

Kreteni za zdi..
At si kazdy veri v co chce ale nikdo nebude sirit svoji viru mezi NORMALNI lidi...vipada to na prvni pohled neskodne ale kdyz by se nedejboze neco semlelo vsichni by sli jak ovce do svate valky jak krysy za pistalkou...staci jen zapiskat tu spravnou melodii..
0/0
20.1.2002 15:59

michal medvecky

hmm
Hosi, bol som posledne vianoce sa pozret na polnocnej omsi, a mal som dost. Spusta ludi, radoby veriacich, uplne v tranze pocuvala farara, ktory trieskal uplne hluposti (moj nazor), uplne si protirecil a celkovo jeho rec nedavala ziaden zmysel. Rozmyslal som nad vyznamom takychto seansi. Cirou nahodou to bolo v case, ked kazdy den pripadlo 20cm snehu. Chodniky boli zaviate, a v celom nasom panelaku sa nenasiel nikto, kto by bol ochotny ocistit schody. Ludia v autach jazdili s letnymi pneumatikami. V obchodoch sa bili kto skor, nadavali si, a po veceroch vysedavali v krcmach. Drvivu vacsinu tychto ludi som stretol v kostole, kde im hustili do hlav aky bol jezis uzasny a ako ho maju nasledovat. Kiezby ho nasledovali aspon v tom, aby robili dobre skutky a chovali sa tak ako maju. Preto im chcem verejne odkazat, nech si trhnu nohou a daju pokoj s takymito vypadkami.
0/0
20.1.2002 15:45

předseda

Vážení páni biskupové,
předně se podívejte do Bible, která učí, že Den Páně (sedmý Den odpočinku) je sobota, a ne neděle. Na tuto otázku existují mezi křesťany více výkladů, a nikdo nemá právo svůj výklad Bible nutit druhým... To říkám znovu, jako biblický křesťan, že mě (a daleko horší je to nevěřícím lidem) nikdo nebude nutit svůj výklad víry, doba temna a totality pod rouškou "křesťanství" už snad naštěstí definitivně skončila...Pokud je to tedy tak, jak to prezentují média (žel je taky možné, že ta informace je náležitě zkreslená...), pak se ptám, komu ďábel vnukl tuto myšlenku, nařizovat druhým (ať už věřícím či nevěřícím) svoji (nějakou) věrouku, a prokázat tak křesťanství službu vskutku medvědí...
0/0
20.1.2002 15:19

čř

w
Kurvy jedny pámbíčkářské.Nakopat jim do zadku!
0/0
20.1.2002 15:17

Ateista

Dělaj si srandu?
Ti homouši v nočních košilích to přeháněj,doufám že u nás něco podobného nehrozí.Musel bych na ně vzít klacek a zahnat je zpátky do kostela.
0/0
20.1.2002 15:16

BUDA

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????
No ja nevim. Pripada mi to trochu ujety zakazovat nedelni prodej. Si myslim, ze ti kazatele viry se boji o svoje ovce, protoze jim v nedeli misto do kostela chodej po nakupech.... Cet sem starej zakon, je tam opravdu zminka o tom, ze v nedeli Jahve odpocival, ale proc lidem vnucovat odpocinek v urcitej den??? At si kazdej sam rozhodne, kdy bude odpocivat... (Jo a v tom starym zakone neni nic o supermarketech)
0/0
20.1.2002 15:14

Radim Tkacik

Re: ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Ja tam spise ctu ze v sobotu. Nic to ale nemeni na tom, ze vnucovat neco lidem doslova nasilim, to neni podle mne krestanske (tohle by myslim Jezis nikdy neudelal, podle toho co o nem ctu v bibli).
0/0
21.1.2002 9:16

alfonz

toto sa moze stat len na slovensku
slovensko je jedno velke kocurkovo. zavidim vsetkym, ktory ziju hocikde inde, len nie tu. bohuzial nemam taku moznost ist odtialto prec, ale slovensko je naozaj jedna velka diera, vsetko je tu postavene na hlavu.
0/0
20.1.2002 14:53

Bohouš

Re: toto sa moze stat len na slovensku
Alfonz,u Vás se to nazývá Kocurkovo a v Česku Kocourkov,ale podstata těch blázinců je stejná.Není kam utéct.
0/0
20.1.2002 17:58

Leo

Re: Re: toto sa moze stat len na slovensku
Do Tramtáry, do Tramtáry, do Tramtáryje!
0/0
20.1.2002 18:16

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.