Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ODA zvoní hrana

ODA přes palubu! Tříhlavá Čtyřkoalice se zvolna zbavuje svého nejslabšího článku. Jednorožec už poztrácel vše voliče, peníze a nyní i toleranci partnerů. Lidovecké ultimátum "buď spojení s Unií svobody, nebo zákaz vstupu do sněmovních voleb" se rovná faktickému zániku značky ODA. Politika je nesentimentální řemeslo. Znovu se potvrdilo, že ve Čtyřkoalici tahají za nejdelší konec provazu lidovci. Čtyřka tak skončí s velkou pravděpodobností jako dvojka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marek

Intriky a zase intriky !!
Všechny ty dluhy (i ty domnělé) jsou jenom záminka k intrikování - a za vším opět stojí "lidovci"!!! Jsou to oni, kdo se svými devíti procenty chtějí řídit stát. Ale bohužel jim k tomu chybí majorita a tak stále intrikují. Klaus jim už nemůže přijít na jméno a teď je na řadě ODA. A pokud se "Xkoalice" nevzpamatuje, bude zanedlouho říkat »Zlatý Klaus«! Lidovci v kožichu - to je těžký svrab!
0/0
22.1.2002 23:25

ODS- klausovec

Dluhy se musí platit- Rumburaku.
Bohužel dluhy se musí platit Rumburaku i mezi kamarády. Jinak je známo,že po posvícení nastáva půst a tak to Bohu dík přišlo i na vaši partu.
0/0
21.1.2002 8:26

karber

4K?
Od začátku to je nesmysl. Když dojde na boj o koryta jde všechno stranou. Vždyť se jen neustále hádají, dohadují a intrikují. Strana, která má 1.500 členů udělá takový dluh? Jistě čekali určtě na to, že až se chytí ve volbách, tak že peníze seženou. No a ono to nevychází. Ať jdou od válu, ale všichni ze 4K ( 3K nebo 2K ), jsou trapní a pro českého občana nic moc.
0/0
21.1.2002 7:22

Tomáš Kubín

Platit cizí dluhy?
Platit cizí dluhy? To sice možná navenek vypadá gentlemansky - ale jenom pokud se jedná i sumu polknutelnou a stravitelnou. Dluh ODA je gigantický a US by mohl do budeoucna připravit těžké chvilky. Navíc se stane stranou, jejíž součástí je "tamta ODA s dluhem" a v očích veřejnosti jí to spíš uškodí. No a hlavně: co by za to US dostala? 0,4% voličů, jak ukazují dlouhodobé preference ODA? To by Kühnl a spol. museli být blázni!
0/0
19.1.2002 13:23

Jiří Svoboda

Strana intelektuálů a její smutná transformace.
V době svého vzniku měla ODA úžasné aspirace - Klausova ODS jí připadala jako intelektuálně méněcenná sestra, kterou je třeba ze sentimentu držet. Prostřednictvím své "intelektuality" nasadila dva muže, Ing.V.Dlouhého (ministra průmyslu)Dr.Cešku (Fond národního majetku, kde pak Češka dotvořil to, co jeho předchůdce Tomáš Ježek tak grandiosně započal). Chybí tam pouze pan Skalický, za kterého privatizační linka ODA již slábla (i když o všech těch levárnách musel vědět). Vrcholem byl dluh 52 milionů na volby, které si ODA půjčila u Banky, který zkrachovala. Už tehdy to mělo dopadnout špatně (ale koho to zajímalo, včetně zvídavých novinářů???), dluh byl ukryt v polostátní pojišťovně, což je opravdu šokující. Inteligence se v ODA zřejmě používala k jiným účelům, než ke zvyšování obecné úrovně, když už ne v celých Čechách, tak alespoň v Poslanecké sněmovně. Tak co vlastně chtějí? Mají se lidovci a US zažíznout kvůli spornému partnerovi, který nakonec přinese 6 hlasů...?
0/0
19.1.2002 2:25

Najdete na iDNES.cz