Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Arafata podpořily tisíce Palestinců

Do ulic Gazy a Ramalláhu v neděli vyrazily tisíce Palestinců, kteří tak chtěli vyjádřit podporu vůdci autonomie Jásiru Arafatovi. Toho střeží v domácím vězení několik izraelských tanků, které obklíčily jeho dům. Jeden z tanků se pokusil projet úzkou uličkou, ale obklíčil ho dav lidí, z nichž někteří začali střílet. Izraelci střelbu opětovali, zraněno bylo asi šest lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

CHUJ

á další lumen
je to vůbec možný ? kdyby to samý co dělaj palestici izraelcům začali dělat sudeťáci čechům, bylo by ti blbě z čechů ty tele ?
0/0
21.1.2002 23:14

Platt

Srdečné přání
Srdečně, opravdu z plného srdce přeji všem obhájcům a obdivovatelům, všem chápajícím Palestince, aby si ty svinské teroristy zažili na vlastní kůži. Do úplného vítězství, do posledního muže. Pro všechny, kteří se cítí být povolaní připomínám, že Intifádu vyhlásili Palestinci v době kdy Izraelská armáda !!! NEBYLA !!! na palestinském území. Stála na hraničních přechodech a prověřovala všechny, ne pouze Palestince, kteří mířili do Izraele. Mimochodem, žádné palestinské území již Palestinci nemají. Zbavili se ho, neboť ho prodali s tím, že si ho ve válce s Izraelem dobudou zpět spolu s celým Izraelem. Palestinci spolu s se svými arabskými souvěrci napadli Izrael a ne naopak. Izraelci se ubránili. Ale od té doby jim je Izrael jenom trnem v oku a jejich "vůdci" je ženou do záhuby. Jít zabíjet na dětskou slavnost může pouze zfanatizované hovado. A nechci slyšet nic o tom, jak bojují za svobodu a podobné nesmysly. Pokud by opravdu chtěli bojovat, mohou zaútočit proti ozbrojeným složkám a ne proti nic netušícím, bezbranným civilistům. Tloust děti a staré lidí je ohromné hrdinství. Palestinci vyvolali konflikt, terorizují, vraždí. Když mají vydat konkrétní vrahy, zločince, ne žádné bojovníky za svobodu, ale podlé zločince, tak se dovolávají mezinárodního zásahu. Ta drzost. Ta drzost. Kdy už lidé pochopí, že jsou to teroristi, a s teroristy se nikdy nevyjednává.
0/0
21.1.2002 11:07

Tomas

Na bliti
Kdyby totez nekdo delal Zidum, to by bylo kriku a antisemitismu.Je mi z Izraele a jeho pokrytectvi na bliti.
0/0
20.1.2002 23:00

Calaff

Re: Na bliti
A proč tady Palestinci vraždí nevinné civilisty (mnohdy cizince nebo i Palestince) a nevyhazují do vzduchu třeba izraelské úřady a podobné "oficiální" cíle? Oni radši s menším ryzikem (i když se při tom zabijí) odpálí bombu v autobusu nebo na tržišti.Kdyby Izraelci nebrali ohledy na civilní oběti, tak tu telvizní stanici mohli rozstřílet ze vzduchu.
0/0
21.1.2002 21:33

Calaff

Re: Na bliti
A proč tady Palestinci vraždí nevinné civilisty (mnohdy cizince nebo i Palestince) a nevyhazují do vzduchu třeba izraelské úřady a podobné "oficiální" cíle? Oni radši s menším ryzikem (i když se při tom zabijí) odpálí bombu v autobusu nebo na tržišti.Kdyby Izraelci nebrali ohledy na civilní oběti, tak tu telvizní stanici mohli rozstřílet ze vzduchu.
0/0
21.1.2002 21:40

Yaroukh

Islamsky dzihad pohrozil
"Islámský džihád pohrozil protiizraelskými útoky, pokud Arafat zůstane blokován v Ramalláhu" --- ANEB "obycejne po vas strilime, a kdyz nam v tom neprestanete branit, budeme po vas strilet" ... jak znamo Palestinci vidi toliko dve cesty - uplne vitezstvi nebo smrt ... tusim, ze bychom se nakonec na jedne z tech dvou moznosti mohli shodnout ;o))
0/0
20.1.2002 22:07

dan

ztopoření Palestinci
Ať žijí všichni Palestinci se ztopořenými samopaly. Alláh akbar!
0/0
20.1.2002 21:02

MiCa$h

Konečné řešení!!!
...bylo by řešením. Judaisté plynovými komorami prošli, teď je třeba tam nahnat Palestince a pro jistotu jim tam naházet Korán v brožovaném vydáni, aby měli co žrát, než jim ten Cyklon B stoupne do hlavy! Když chtějí chcípat mučednickou smrtí, tak ať chcípou pěkně disciplinovaně v komorách. Tam můžou řvát to svoje "Džihád, džihád" až do alelujá!!! Amen!
0/0
20.1.2002 20:47

vrah z plzeňského klenotnictví

džihád
otázka : nemáte výčitky svědomí ze zbytečné smrti dvou nevinných lidí a z doživotní tragédie pozůstalých? odpověď : nemám, je to moje právo, předchozí majitel toho zlatnictví mě před padesáti lety okradl. otázka : a co ten zabitý muž, ten s tím přece nijak nesouvisel. nepatřil ke zlatnictví. odpověď : ale byl bezvěrec, protože mě chtěl zastavit, tím projevil svůj názor a to ten, že mému svatému právu nevěřil. život takového člověka nemá žádný význam.
0/0
20.1.2002 11:55

znalec souvislostí

Re: džihád
vidíte jak bychom, bez znalosti souvislostí, měli jednostranný názor ? je třeba skončit s útlakem zlatníků. pokud se takto chovají, tak se nesmí divit, že se dějí takové věci.
0/0
20.1.2002 12:07

mudžáhíd

rádio
za tento útok izraelci zhynou spravedlivou odplatou. vždyť v koránu stojí, že mučednickou smrtí a zabitím bezvěrců budu po smrti žít v ráji.
0/0
20.1.2002 11:02

bůh

mudžáhide
jistě, že po tomto dobrém skutku, kterým jsi mě promluvil přímo z duše, budeš po smrti žít ve věčném ráji .o)
0/0
20.1.2002 11:41

palestinský ministr

po zbabělém útoku izraele na budovu rádia
je třeba udělat přítrž izraelskému běsnění a teroru.
0/0
20.1.2002 10:58

Beny

Re: po zbabělém útoku izraele na budovu rádia
... trochu se pletes - ten teror je palestinsky !!
0/0
22.1.2002 6:53

adolf

?
židy je třeba zplynofikovat.
0/0
20.1.2002 10:56

Calaff

Re: ?
Co musím udělat, aby si byl prohlášen za žida?
0/0
20.1.2002 19:58

observer,Plzeň

Re: ?
blbe napis jméno abys mohl dostat po hubě
0/0
21.1.2002 19:48

vdova a sirotek po útoku na wtc

?
proč kvůli tomu musel zemřít můj muž a nám způsobit zoufalství a neštěstí ?
0/0
20.1.2002 10:43

mučedník

Re: ?
protože nevěřící psi musí zemřít, takto bojovat je svatá povinnost každého pravověrného muslima.
0/0
20.1.2002 10:46

ten, který zná historické souvislosti

Re: Re: ?
takoví řešení sice není zrovna morální ale když židé nemíní odejít z posvátných arabských území tak to se nedá nic dělat a židé musí počítat s odplatou, kterou každý, kdo je v tomto sporu nezávislí, musí chápat a rozumět ji.
0/0
20.1.2002 10:51

Calaff

Re: Re: Re: ?
Kdyby se Izrael řídil tvojí logikou, tak jsou Palestinci dávno zaoraný v kukuřičným poli ty Pako.
0/0
20.1.2002 17:55

chuj

?
a co tedy takto, hoši. cca pět tisíc mrtvých ve wtc je jen spravedlivou odplatou za prožidovskou politiku usa. desítky zabitých lidí třeba v pizérii nebo třeba v letadle, nebo na olympijských hrách, nebo na oslavě narozenin je projevem spravedlivého hněvu mudžáhidů, kteří si nepřejí nic jiného než pokojné soužití se židy kteří ještě pokojnější palestiské občany neustále a bez důvodu terorizují ?
0/0
20.1.2002 10:31

Rascha

Palestinci
Kdyby útočili na vojáky a vojenské cíle, možná bych je i chápal, ale že jediné co dokážou je se zbaběle chovat a zabíjet nevinné lidi (viz. atentáty na svatbu a na pizzerii). Nedokážou totiž bojovat jako muži proti vojákům a neanonymně!!! Jsou to ubozí zbabělci, kteří si vlastní zbabělost kompenzují na nic netušících Izraelcích.
0/0
19.1.2002 23:15

beeďa

pro palestince
No, tak to vypadá, že Izraelcům jde opravdu o rychlé a nekonfliktní vyřešení situace v oblasti. Jen se divím Arafatovi, že ještě jedná s Izraelci a věří, že jsou schopni přijmout kompromisní řešení.
0/0
19.1.2002 19:25

calaff

Re: pro palestince
A jaký kompromis máš na mysli? Například vrátit území o které se arabové připravili ve svých válkách proti Izraeli a bez bezpečnostních záruk čekat, kdy se arabové znovu odhodlají vymazat Izrael z mapy světa? Dokud v Palestině nic nebylo tak arabové rádi prodávali svojí neplodnou půdu židům. Jakmile jí osadníci s velkým vypětím zúrodnili(a vytvořili mnoho pracovních míst pro araby), tak se jim začalo zdát, že prodělali. Tuhle zem ale nikdo od násilné deportace židů před 2000 let nikdo neobdělával a nebýt židů, bylo by tomu tak i dnes. Arabové nyní bojují o to, co odmítli v roce 1948 a vlastně i v roce 2000.
0/0
19.1.2002 21:04

TELE

pro palestinský příznivce a ty, který mají potíž poznat kde je dobro a kde zlo
přál bych vám aby až si budete vykračovat třeba po václaváku a budete okukovat výlohy aby odněkud vyskočil opancéřovanej palestinskej zmrd a celou vaší rodinu kromě vás postřílel s výkřikem, že to dělá za alláha, tudíž za někoho, kdo s největší pravděpodobností asi neexistuje. potom rozumujte nad tím, jak těžký je posoudit zlo a dobrou. čauky
0/0
19.1.2002 14:37

Roman

Re: pro palestinský příznivce a ty, který mají potíž poznat kde je dobro a kde zlo
Přál bych ti, ty velvyslanče pánaboha rozeznající dobro a zlo, abys vyrostl v uprchlickém táboře na okupovaném území, kde není dostatek ani vody natož šance na obživu, pravidelně preventivně bombardovanej. Pak bys jistě miloval nejen své "milé a spravedlivé" okupanty, ale také mezunárodní společenství, které již padesát let dělá jako že nic.
0/0
19.1.2002 15:32

Calaff

Re: Re: pro palestinský příznivce a ty, který mají potíž poznat kde je dobro a kde zlo
Palestinci se do táborů dostali proto, že chtěli víc než na co měli nárok (a sílu). Divokého psa také uvážeš k boudě aby nikoho nepokousal. Samozřejmě prostí Palestinci nemají tuhle situaci na svědomí. Do těhle sraček je dostalo jejich vedení vedené touhou po moci nad územím, ze kterého se ztahovala Británie 30 let po té, co porazila Turky. Palestinci nikdy neměli svůj stát a svojí šanci promarnili v roce 1948.
0/0
19.1.2002 15:43

Calaff

Re: Re: pro palestinský příznivce a ty, který mají potíž poznat kde je dobro a kde zlo
A okolní "bratrské" arabské státy mají na Palestince asi podobný názor jako Izrael, protože dodnes neumožnili Palestincům, aby opustili tábory a smísili se s vlastním obyvatelstvem. V Jordánsku jich mraky postříleli po pokusu o státní převrat a v Libanonu je podporuje "spřátelená" syrská armáda v boji proti Izraeli.
0/0
19.1.2002 15:50

TELE

Re: Re: pro palestinský příznivce a ty, který mají potíž poznat kde je dobro a kde zlo
no ty si teda rozumbrada
0/0
19.1.2002 16:03

TELE

Re: Re: pro palestinský příznivce a ty, který mají potíž poznat kde je dobro a kde zlo
ještě pro rozumbradu romču, co má podle tebe mezinárodní společenství dělat ? vyznamenat hamáz mírovou cenou ?
0/0
19.1.2002 16:13

Martin

Re: pro palestinský příznivce a ty, který mají potíž poznat kde je dobro a kde zlo
Ja mam taky problem poznat, kde je dobro a kde zlo. Predstav si narod, ktery nekde pres tisic let sidli, a najednou se objevi lide, kteri tvrdi ze zeme, na ktere ten narod zije, patri jim, protoze je to napsane v jedne stare knize. Ty bys je nechal v klidu nastehovat a sam bys odtahl? Kam?
0/0
20.1.2002 1:26

Beny

Re: Re: pro palestinský příznivce a ty, který mají potíž poznat kde je dobro a kde zlo
Pokud myslis Zidy, tak ti tam sidli mnohem dele nez 1000 let, pokud myslis Araby, tak ti tam sidli mene nez 1000 let. Ale i tak bych z toho nevyvozoval, kdo ma jak velke domovske pravo. Spise bych vysel z toho, ze Arabove v roce 1948 danou pudu jednoduse prodali. Tim padem na ni nemaji zadna prava.
0/0
21.1.2002 8:33

postreh

Re: Re: Re: pro palestinský příznivce a ty, který mají potíž poznat kde je dobro a kde zlo
KDYŽ JDEME KE KOŘENŮM,TAK CO ASI BYLI ZAČ FILIŠTÍNI?
0/0
21.1.2002 9:15

Pepča

Zničit fanatiky !!
Je potřeba je zničit. Vždyť sami říkají, že rozdíl mezi námi a vámi je v tom, že my si přejeme smrt a vy život...Neřekli tím vše...Já myslím, že ano. I když asi nejsou všichni špatní, ale mají smůlu...Ale mezi námi, ty odvety izraelské armády jsou hodně mírné...
0/0
19.1.2002 11:36

Calaff

Palestinské školy
Co takhle zavřít palestinské školy? (navrhuji F-16 po včasném varování) Kde jinde se mladí Palestinci učí, že po atentátu na Židy půjdou přímo do ráje k aláhovým pannám?
0/0
18.1.2002 23:10

předseda

Re: Palestinské školy
Ano, a jaká ideologie stojí za tím vším ? Samozřejmě Korán, ten totiž neobsahuje nic jiného než koncentrovaný antisemitismus... Islám tak vznikl jen jako prostředek pro Araby (a následně aby se pod rouškou tohoto náboženství k nim přidali i jiné národy...) proti Židům, aby Arabové-muslimové pro sebe zabrali Izrael, Palestinu a hlavně Jeruzalém.
0/0
19.1.2002 12:32

Bad Boy

UZ NIC.
Na tohle se už nedá nic napsat a normální člověk jen kroutí hlavou jak něco takového může dít.(V afrických lokálních válkách se ale dějí ještě horší věci,ale o tom tento článek není).Myslím ale že už není v silách Palestinské samosprávy zabránit dalším teroristickým útokům a jejich odvetě ve které už jde izraelcům jen o to aby způsobili víc škody než teroristé jim a devastují vše co se dá.Až už bude zničeno vše,určitě příjdou na řadu i nemocnice.Největší chyba jakou můžete udělat je postavit se plně na jednu stranu a označit ji za dobrou(jak to šlo v Afgánistánu),protože tady se obě strany dopustili mnoha neodpustitelných vražd a nesmyslného násilí.Požádal bych proto všechny(vygumované-jak napsal Dolfik) pro Izraelce(nebo proameričany,což je skoro to same pozn.) a zapřísáhlé proti Izraelce,aby se na vše snažili podívat i z druhé strany a možná příjdou na to,že ani chování jejich favoritů nebylo příliž čisté.Nejsme na hokeji,kde fandíme jednomu celku,snažme se být objektivní.
0/0
18.1.2002 21:40

dan

Re: UZ NIC.
Nemůžu si pomoct, nejsem ani pro Izraelce, ani pro Američany, tedy nefandím jako na hokeji, ale jsem především sám za sebe a jako takový se cítím být příslušníkem své kultury, své společnosti, ve které jsem vyrostl a ve které žiji. Tato kultura je evropská či euroamerická ať se to komumukoli líbí nebo nelíbí. Moje společnost je přísně sekularizovaná (oddělení církve od státu), místo v ní mají jak křesťanské tak židovské náboženství, nikoli však radikální islám. Kdo jsou a co chtějí, jakým způsobem bojují islámští radikálové, to už doufám dnes ví každý. My - rozuměj evropané, američané, ale současně i všichni ostatní ne-islámskofanačtí lidé na celém světě - jsme pouze pohané, bez jakékoli ceny, které je potřeba zničit, nebo obrátit na jedinou pravou víru a přinutit žít podle šariátu. Toto je úkol pro každého pravověrného muslima - přečtěte si schválně někdy jejich materiály, třeba na netu. Islámský chalífát je třeba zavést na celém světě. Proti této zločinné ideologii je třeba bojovat všemi prostředky, ano jsme ve válce, jak to řekl americký prezident. Tuto válku proti nám islamisté vedou již dlouho, byť to nikdy otevřeně nepřiznali. Ostatně, proč by to přiznávali a poskytovali nám tak výhodu, vždyť proti nevěřícím je dovoleno použít jakoukoli lest, lhaní je normální a regulérní prostředek při komunikaci s nimi. Jak bojovat jsme viděli v Afghánistánu, ale i v Čečensku, Izrael používá příliš mírné metody a proto má neustále problémy. Nestačí ničit pouze prázdné domy, po předchozím upozornění a pokoušet se komunikovat s vůdci banditů, nazývajícími se Palestinská samospráva. Je to totéž, jako vyjednávání s Hitlerem. Na palestinských územích je potřeba především zavést právo a pořádek - a to naše právo a náš pořádek, nikoli šariát, pamatujme - jsme ve válce. Palestinskou samosprávu zničit, podobně jako Taliban, pochytat a popravit zločince z extremistických organizací, podle válečných zákonů. Rodiny slavných mučedníků, nyní tak oslavované a všemožně podporované, izolovat od ostatní populace, veřejně je pranýřovat, jako rodiny vrahů, cílenou propagandou dosáhnout změnu veřejného mínění ve vztahu k nim. Až budou tyto úkoly splněny, bude možno vyhlásit nezávislý Palestinský stát se seriózní vládou a konsolidovanou vnitřní situací. Ohniska islámského extremismu je samozřejmě nutno zlikvidovat všude po světě, speciálně je zapotřebí se zaměřit na samotnou Evropu, jmenovitě na Velkou Británii, ale i ostatní země, kde, pod rouškou různých podpůrných a náboženských organizací, radikálové, jako pátá kolona úspěšně působí. Pokud se tento grandiózní úkol podaří splnit, zločinci se zmocní opět nějaké jiné ideologie, pod jejímž praporem se vydají do boje za ovládnutí světa - o to zde totiž především jde a vždy půjde viz bohatá studnice historie. Naše civilizace má spoustu chyb, nedomnívám se však, že společnost, žijící v současnosti ještě ve 14. století, by vůči ní byla pozitivní alternativou. To je základní myšlenka, z které by měl vycházet každý našinec, pokud chce někdo koketovat s radikálním Islámem, u nás má svobodnou volbu, sbalit si svých pět švestek a jít si život v takových podmínkách zkusit. Doufám však, že míst na světě, vhodných k podobné zkušenosti, bude stále ubývat.
0/0
19.1.2002 12:58

Bad Boy

Re: Re: UZ NIC.
Za prvé,srovnávat Afgánistán a Palestinsko-Izraelský konflikt je trochu nešťastné.Palestinská samospráva není Taliban o tom si něco přečti,je to jediná instituce,která na okupovaném území hájí (do nedávna tak bylo) zájmy Řadových občanů(Palestinců),nemůžeš to srovnávat s Talibanem,což je radikální islámské hnutí.Taky se mi nelíbí ta tvoje vize zničení samosprávy a cílené propagandy na změnu veřejného mínění,to je skutečně jen utopie.Připomíná mi to jeden z mých oblibených filmů od Kubrika,Mechanický Pomeranč,kde lidi připoutali v kině,dali jim do očí přístoje,aby je nemohli zavřít a různým cíleným pouštěním snímků je převychovávali.Nemůžeš všude zavést NÁŠ pořádek,NAŠE právo,to prostě nejde.Musím také upozornit,že nejsou jen islámské extrémistické skupiny,např. v Anglii,nebo ve Španělsku.Pokud jde o korektnost boje v Afgánistánu o tom jsem se už vyjadřoval víckrát,ale něco ještě k tomu Čečensku.V hlavním městě Grozném žilo před Ruskou agresí 1 000 000 obyvatel,teď agentury uvádějí,že jich je maximálně 100 000.Nebudu optimitsta s tím,že všichni uprchli a teď jsou v bezpečí,ale tohle jako správnej boj nevidím.Jako Evropané(Nejstarší a dá se říct i nejmoudřejší skupina lidí v rozvinutém světě) by jsme hlavně měli přemýšlet o všem a za každou cenu se bránit nějakým čistkám,protože doufám že druhou světovou válkou to na našem kontinetu zkončilo(Jugoslavii nepočítám).Myslím si,že zničení televizní budovy není ideální boj a víte ono se dá vždycky říct:"Byl to nástroj propagandy".Extremismus je nutné zničit.Myslím samozřejmě ten,který stojí lidské životy,jinak ať si každý myslí co chce.Musím ti říct ale jednu věc:Žádná masivní převýchova Muslimů na pro-americký způsob nebude.Bohaté státy by se měli zajímat o to,zda v těchto státech lidé neumírají hladem(z chudoby pochází nenávist),nebo zda v těchto zemích existují školy(nemyslím ty extrémistické),protože z neznalosti plyne manipulovatelnost.Pokud lidé(a ať jsou to třeba muslimé) budou žít plnohodnotně(a možná to nebude tak jak si to představujeme zrovna my),budou mít vzdělání a možnost informace o světě a jeho historii,vývojem pomalým ale jistým podpora extrémismu vymyzí.
0/0
20.1.2002 0:14

Bad Boy

Re: Re: Re: UZ NIC.
Ještě dodám jednu věc,Boj v čečně není boj proti terorismu jak ho preferují USA,přečti si článek EU nesmí prodat lidská práva za ruskou podporu,na adrese:http://www.watchdog.cz/index.php?show=000000-000004-000003-000032&lang=3
0/0
20.1.2002 0:22

dan

Re: Re: Re: Re: UZ NIC.
Milý příteli, o čečencích náhodou něco vím, ještě z doby, kdy si většina lidí v Česku myslela, že se jedná o nějaký méně známý indiánský kmen. Groznyj založili Rusové, Čecenci žili v horských aulech. Mezi ostatními národy v oblasti mají tu nejhorší pověst, v podstatě jako národ těch nejkrutějších zločinců. Ještě za tuhého komunismu ovládali podsvětí i v Moskvě a ani KGB si s nimi příliš nevěděla rady. Není divu, že se chytli první příležitosti v chaotické době po rozpadu SSSR, aby získali tzv. samostatnost. Ta měla vypadat asi takto: čečenští mafiáni by měli volný přístup kamkoli po bývalém sovětském teritoriu, Čečensko by byl jejich loupežnický hrad, kam by nesměl nikdo. Islámský extremismus - neplést s Islámským náboženstvím!, jim byl k tomu vítaným prostředkem. Podobně je prostředkem pro tzv. Palestinskou samosprávu, podobně byl pro Taliban, pro Hitlera to byl nacismus, pro Stalina komunismus. Jinak dějiny světa jsou dějinami válek a jenom hlupák si může myslet, že teď a v tuto chvíli války skončí a bude trvalý a věčný mír. Takové nesmysly sice neustále slibují politikové, aby je lidé volili a aby byla optimistická nálada ve společnosti, ve skutečnosti ale dosud nikdy války neskončily. To by se musel totiž změnit člověk jako bytost, což je v rámci evoluce věc možná, pro takovou změnu je však vážení zapotřebí řádově desítky tisíc let. Takže se smiřme s realitou a snažme se těch nekolik desítek tisíc let vůbec přežít. Toho dosáhneme mimo jiné tím, že se navzájem nevyvraždíme. Někdy však máme v podstatě krutou volbu: buď se nechat bez odporu vybít, zotročit podmanit krutým nepřítelem nebo toho nepřítele zlikvidovat. Vyjednávat se totiž dá, pokud chtějí skutečně, ne jen na oko, vyjednávat oba, nikoli pouze jeden! Ti, kteří jsou dnes nositeli islámského extremismu, vyjednávat s nikým nechtějí, chtějí prostě ovládnout svět. Polemiky o tom, čí kulura je lepší, nemá žádný smysl, jde jen o to, která z nich nakonec převládne. Arabi asi skutečně těžko přijmou beze zbytku a hned americkou či evropskou kulturu, stejně tak evropané a američané nebudou chtít přijmout tu jejich. Takže jde jen o to, kdo bude mít víc síly a odhodlání zvítězit. Chudoba v tzv. třetím světě je samozřejmě dobrým podhoubím pro jakékoliv zločince či demagogy, vtip je ovšem v tom, že oni by tam tu chudobu měli i kdyby Evropa a Amerika vůbec neexistovaly! Uvědomme si, že staré civilizace byly civilizacemi vpodstatě pouze pro elitu, k materiálnímu bohatství a ke vzdělání měla přístup pouze vládnoucí vrstva. A ve třetím světě je to tak doposud, pouze demagogové žvaní o vykořisťování chudých států bohatými, vnucují vám myšlenku, že když vy máte plný stůl, tak někde v Africe kvůli tomu umírají hladem děti. Divím se, že podobným kecům zrovna u nás ještě někdo věří, buď je hodně mladý nebo blbý. Kdyby ostatně zůstal zachován koloniální systém, měli bychom nyní o spoustu problémů méně. Jenže, kdo vyhrál 2. světovou válku? Dvě mocnosti bez kolonií, hádejte, které to byly. Uznávám, že předválečný koloniální systém nebyl zdaleka bez problémů, ale byla reálná šance, že se kolonizovaná území postupně stanou plnoprávnou součástí mateřských zemí. Místo toho si USA a SSSR rozdělili sféry vlivu, "osvobodili" bývalé kolonie, tím způsobem, že pomohli k moci vůdcům místních rebelů či loupežníků nebo dokonce lidožroutů (vzpomeňme na Bokassu). Tito satrapové pak fungovali de facto jako guvernéři, bez toho, že by měly tyto dvě výše jmenované mocnosti plus ještě Francie, pardon, vůči těmto zemím jakoukoli odpovědnost. A to ještě spolu USA a SSSR na těchto teritoriích válčili, zase za pomoci místních banditů - jednou to byli pokrokoví partyzáni, podruhé kontrarevolucionáři, pamatujete? Jo a taky tam tehdy byl nějaký Arafát, už vám zapaluje? Taky Mandela a Mugabe, ale to je zase jiná historie. Takže si tipněte: Kdo bude vládnout světu? To je ta zásadní otázka, která hýbe dějinami. Toby vás mělo zajímat i z hlediska vaší další existence - o dohodách nepřemýšlejte, ty se většinou uzavírají až když jsou obě strany totálně vyčerpány válkou. Anebo je jedna strana na hlavu poražena.
0/0
20.1.2002 19:21

Bad Boy

Re: Re: Re: Re: Re: UZ NIC.
Moc ten tvůj příspěvek nechápu,zdá se že každej mluvíme o něčem jiném,já se snažím poukazovat a nutnost řešení některých hrozných věcí a nemluvím tu o extrémismu,ale hlavně o běžném obyvatelstvu,protože ty nejvyšší vrstvy nevytvářejí tvář země nýbrž obyčejní obyvatelé.O indii víme,že jsou tam velcí boháči a strašní chudáci a těch je skutečně víc.Bereme ji jak bohatou zemi?(HDP).Zatímco ty tady mluvíš o všech čečencích jako o mafiánech já mluvím o masových hrobech nelezených za městem(Groznyj).Jestli je podle tebe vše jen o to kdo vládne světu,tak proč teda spolu amerika,evropa a čína nebojují v 9.světové válce.Není to o tom kdo ovládne svět,ale jak to spolu na tomto světě vydržíme a jak se zachováme k těm ostatním,kteří nemají tolik štěstí jako my.Možná to zní trochu naivně a je divné (jak píšeš) že tomu dnes ještě věřím,ale jsou na světě věcy,které by se prostě neměli dít,protože jinak ztratíme veškeré naděje o lidským plemenu.Tak se dál zabývej tím,kdo ovládne svět a dál se zabývej historií válek,ze kterých si můžeme většinou vzít jen špatný příklad jak věci nedělat.Já budu přemýšlet nad tím jak jim zabránit.KONČÍM DEBATU.P.S.Ještě jedna věc:Co je důvodem stálých kmenových válek v Africe?.....BINGO c je správně,kolonizace,která utvořila státy a celky z kmenů,které spolu odjakživa zápolili.
0/0
20.1.2002 23:38

dan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: UZ NIC.
Aha, dějiny utváří lid, řekl tuším V. I. Lenin, nebo možná Marx nebo Engels? A továrny patří dělníkům, protože v nich pracují a vytvářejí tak hodnoty. A tvář zemí vytvářejí obyčejní obyvatelé. Vidím, že ta bolševická indoktrinace zapustila hluboký kořínek. Bohužel o dějinách světa vždycky rozhodovali ti bohatí a mocní, pokud náhodou rozhodoval "lid", bylo to jen nakrátko a znamenalo to pěkný chaos. Nevím jaké máš naděje o lidském plemenu, dej si však pozor, aby to plemeno, ke kterému ty naděje vztahuješ, byli ještě lidé a ne nějací mimozemšťané. Na tom už pohořeli mnozí utopisté aniž reálným lidem jakkoli pomohli, ba dokonce většinou jim uškodili. Kmenové války v Africe skutečně vždycky byly a jsou tam doposud, no a? Evropané jim k tomu akorát dodali lepší zbraně, jinak se nic nezměnilo. Ono k té ideální společnosti je cesta velmi dlouhá a my se jí určitě nedožijeme, ani naše děti, ani děti jejich dětí. Ideály bychom neměli ztrácet, ale nesmíme při tom zavírat oči před realitou, byť je krutá!
0/0
21.1.2002 10:14

Marcella

Re: Re: UZ NIC....pro dana
Tzv. zapadni civilizace, jejiz jste, jak tady oznamujete, representantem, trva priblizne 3000 let. Mate na mysli asi demokracii, ktera jako instituce je priblizne 100 let stara v Evrope a zacina se uplatnovat vpodstate volebnim pravem pro vsechny, cili representaci lidi na procesu vladnuti, zejmena prijimanim zakonu. V takovych demokraciich ziji lide, kteri respektuji jine rasy a jina nabozenstvi. Ceskoslovensko je pomerne mlady stat, ani ne 100 roku stary, navic s tim, ze skutecna demokracie trvala velice kratkou dobu, pouze I. republika byla skutecne demokraticky stat. Ceske zeme byly vzdy soucasti velkych celku, Cesi nikdy nemeli samostatnost a tato se projevuje na nas vsech. Tolerance vuci komukoliv jinemu temer neexistuje, protoze Ceska republika je homogenni stat s minimalnimi mensinami a ty nemaji vpodstate vliv na nic. Nase spolecne uvazovani je vice nemecke nez ceske, take neexistuje vzor, s vyjimkou I. republiky, co je vlastne to ceske. Komunismus zpusobil jednotne mysleni, nemoznost srovnavani s jinymi. Omezene cestovani zpusobilo to, ze bylo temer nemozne vedet, jak vlastne svet zije a uvazuje. Jiste, existovaly vyjimky, ale minimalni. Informace a vliv z okolniho sveta neexistoval. To je dlouhy uvod k tomu, co chci rici Vam. Vy ukazuje typickou neschopnost tolerovat a rozumet necemu jinemu, nez tomu, co je tzv. ceske a tzv. Vase kultura. Nebo evropska kultura, ktera byla v jejich pocatcich naporosto barbarska a stale jeste je. Kolonizovani jinych narodu, coz neni tak nedavna skutecnost, je barbarismus navic znasobeny tim, ze miliony lidi byly vyvrazdeny nebo premisteny. Bez teto brutalnosti by asi ekonomicky a technologicky vyvoj byl nemozny, nebo by trval mnohem dele. To jenom k te tzv. evropske civilizaci, na kterou se jine kontinenty a jejich narody mohou divat jako na kulturu barbarskou, zejmena ty narody, ktere maji mnohem starsi historii. Vasi znalosti Islamu jsou zalostne plytke, neexistujici. To, ze utrousite slova jako kalifat ci sharia, potvrzuje jenom to, co jsem jiz rekla. Islam je vira, ktera je postavena na mirovem spoluziti s ostatnimi, na spravedlnosti pro vsechny a nikoliv na podrizeni si ostatnich vir. Vas plan jak nalozit s Palestinci je ve stylu Cingischana, Vase mentalita bude obdobna, Palestinci ziji pod vojenskou okupaci takoveho formatu, ze by se za ni nestydel samotny Hitler. Jihoafricky apatheid byl temer nic v porovnani s tim, co se deje v Palestine. Jenom na zaver, extremismus existuje ve vsech hnutich, jak nabozenskych tak ideologickych, Vy sam jste prikladem konec koncu. Tolerance je proces, ktery trva nejakou dobu. Je vsak videt z prispevku tady, ze lide jsou tohoto schopni a Vy, doufam, jste jedna z ojedinelych vyjimek.
0/0
20.1.2002 8:22

předseda

Re: Re: Re: UZ NIC....pro Marcelu
Vážená odpůrkyně západní civilizace, chci zde jen stručně reagovat na to, jak se zastáváte islámu, a zda-li Vy vůbec víte, o co tam jde. Tvrdíte, že jde o mírumilovné náboženství - jen pro ilustraci dva verše z Koránu. Sůra 4 (ženy) verš 90 /88 "Proč jste utvořili dvě skupiny různého mínění vzhledem k pokrytcům (všichni váhající a oporující učení Muhammada), zatímco sám Bůh je zavrhl za to, co provedli?. Chcete vést cestou správnou ty, jimž dal Bůh zbloudit?. Jestliže Bůh dal někomu zbloudit, ty pro něj cestu nenalezneš!". verš 91/89 "a přáli by si (všichni váhající a odporující učení Muhammada), abyste se stali nevěřícími (nemuslimy) jako oni, a abyste byli stejní. Neberte si mezi nimi přátele , dokud se nevystěhují na stezku Boží (dokud se nestanou muslimy)!. A jestliže se obrátí zády, pak je chyťte a zabte, kdekoliv je naleznete!. A neberte si z nich ani přátele a pomocníky". Opravdu velice mírumilovné...Jak jsem napsal - jen ve veliké stručnosti zde v diskusi na jiném místě - opakuji:Islám jako náboženství (či spíše ideologie) a jeho základní učebnice - Korán, totiž neobsahuje nic jiného než koncentrovaný antisemitismus (jako celá řada různých totalitních ideologií v historii lidstva, včetně komunismu i fašismu)... Islám tak vznikl jen jako prostředek pro Araby (a následně aby se pod rouškou tohoto náboženství k nim přidali i jiné národy...) proti Židům, aby Arabové-muslimové pro sebe zabrali Izrael, Palestinu a hlavně Jeruzalém.
0/0
20.1.2002 11:11

Marcella

Re: Re: Re: Re: UZ NIC....pro Marcelu..pro predsedu
Uvedla jsem citace Stareho a Noveho zakona v jine odpovedi nekomu, kdo si rika ci se jmenuje Dan. Nepokladam za nutne je znovu opakovat tady. K Vasemu tvrzeni, ze Koran se vyvinul jako ideologicky prostredek proti judaismu, vsak mam par slov. Nevim, kde jste prisel k tomuto hlubokemu, historickemu nesmyslu a domnivam se, ze si pletete zakladni pojmy jako judaismus a zionismus. Vznik Koranu se datuje v 7.stoleti naseho letopoctu na uzemi polostrova, ktery se jmenuje Saudska Arabie a jehoz obyvatele nebyli nikdy Zide. Zide nemeli nikdy suverenni stat, byli vzdy obyvately jinych statu. Nepovazuji Stary zakon, stejne tak Bibli za historicke dokumenty vzhledem k tomu, jak tyto knihy byly kompilovany a jak malo dat doposud existuje na podporu jejich verohodnosti. Bylo to krestanstvi a Islam, tedy tato nabozenstvi, ktera se dostavaji do sporu, nikoliv judaismus a Islam. Byli to prave muslimove na rozdil od krestanu, kteri brali zidy pod ochranu. Toto tvrzeni podpori spousta historickych dat. Judaismus take neexistuje jako civilizace na rozdil od krestanske, islamske, ci hinduisticke a jinych civilizaci. Judaismus predstavuje nabozenskou doktrinu pro vpodstate velice malou skupinu lidi, a to skupinu exklusivni na rozdil od jiz zminenych jinych nabozenstvi a kultur, ktera jsou inklusivni, tj., ze se siri, prijimaji a asimiluji jine skupiny. Toto dava zaklad pro vytvoreni civilizace, Recko a Rim jsou klasickymi priklady. Zionismus naproti tomu, a o tom predpokladam Vy mluvite, aniz byste delal rozdil mezi nabozenskou doktrinou a rasovou doktrinou, je rasova teorie. Zastanci zionismu, hnuti priblizne 100 roku starem, se snazili nahradit, cili "Armenizovat" obyvatele Palestiny Zidy. Pokud nevite, zo znamena Armenizace, podivejte se na dejiny Turecka a Armenie, jednoho z nejvetsich masakru novodobe historie. Ja tezko mohu byt odpurkyne zapadni civilizace, pokud upozornim na to, ze vznik tzv. zapadni civilizace, a to zejmena krestanske, ma barbarske pocatky, ktere trvaly staleti.
0/0
20.1.2002 23:14

observer,Plzeň

Re: Re: Re: Re: Re: UZ NIC....pro Marcelu..pro predsedu
Marcelko,nepovažujte vlastní vývody za historická fakta.Tohle se Vám děje už déle.Sionismus není rasová teorie.Vzdělejte se a pak se vyjadřujte k tak závažným tématům.Bylo již tolik mrtvých,že by si tohle téma zasloužilo trochu toho vědění.Nemohu než obdivovat odvahu Vám podobných.Jen mě děsí představa toho jak Vám podobní rozhudují.
0/0
21.1.2002 20:00

Marcella

Re: Re: Re: Re: Re: Re: UZ NIC...pro observer
ano, prilis mnoho mrtvych...otazka je, zdali jsme na strane vsech mrtvych nebo jenom nekterych, vybranych?
0/0
22.1.2002 9:12

dan

Re: Re: Re: UZ NIC....pro dana
Inu milá Marcelo, máte v tom docela chaos. Těch 100 let demokracie v Evropě není moc přesný údaj, taktéž jsem se nikde nezmiňoval o Česku ani se neprohlašoval za typického Čecha. V Čechách jsem se sice narodil, ale kupodivu jsem trochu cestoval a poznal i jiné národy. Některé mi byly sympatické více, jiné méně, ale tak to už v životě chodí. Sám se považuji za příslušníka euroamerické kultury, vyznávám heslo žít a nechat žít. O Islámu skutečně nemám informace tak hluboké jako o křesťanství a judaismu, ale to bude dáno zřejmě mou kulturní sférou. Zato Vy mi připadáte jako čerstvý a zapálený konvertita k islámu nebo máte alespoň arabského přítele, neníliž pravda? Islám lze skutečně vykládat různě, ale to i křesťanství, že. No a většina islámského světa je teď zhruba v té fázi, která odpovídá jejich letopočtu - srovnáváno historicky s křesťanstvím - a to jak duchovně tak materiálně. O toleranci se milá Marcelo bavme, až budete mít nějakou zkušenost se životem v arabském světě, zkuste si ji tam prosazovat a obzvláště jako žena si to hezky užijte. Nebo se radši zeptejte těch svých kolegyň, které to už mají za sebou (úspěšně), abyste neřekla, že jsem vás navedl do neštěstí.
0/0
20.1.2002 20:59

Najdete na iDNES.cz