Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klaus: S Novou mám svědomí čisté

Předseda sněmovny a ODS Václav Klaus tvrdí, že umělci, kteří ho v dopise žádají o vysvětlení jeho vztahů s ředitelem televize Nova Vladimírem Železným, se ho snaží poškodit na veřejnosti. V odpovědi na dopis, který podepsalo 66 osobností kulturního a veřejného života, Klaus vyvrací své nadstandardní vztahy s Novou. "Signatáři dopisu hrají politickou a lobbistickou hru," hájí se.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ivo

V čem nemá Klaus čisté svědomí?
To, zda v nějaké diskusi hrají prim stoupenci V. Klause nebo jeho oponenti, závisí na různých okolnostech, a nemá proto vypovídací hodnotu. Faktem je, že Nova a Super tvoří pro ODS spolehlivý background u tzv. obyčejných voličů. V článku bych čekal soupis 66 signatářů.
0/0
22.1.2002 9:02

BOB

KLAUS NEMÁ VŮBEC ŽÁDNÉ SVĚDOMÍ !!!
Klaus nemá svědomí , ale nebezpečné sebevědomí doplněné abnormální ješitností a chorobnou touhou po neomezené moci . Jeho cílem je vytvoření monarchie , kde bude neomezeným vládcem . Nenechme se vtáhnout takto mimo státy západní Evropy . Ale to již navazuji na článek : " Bububu Václava Klause pokračuje " . Klaus je v tomto směru duševně nemocný . Nemůžeme se stát jeho rukojmími při realizování jeho osobních komplexů !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
21.1.2002 21:17

Mana

Svedomi?
A ma Klaus vubec svedomi?
0/0
21.1.2002 11:41

Andula

Souhlas
Připojuji se,další nemám co říci.
0/0
19.1.2002 11:16

BOB

JANE NETOPILE, DÍKY ZA SKVĚLÝ ROZBOR KLAUSOVÝCH ODPOVĚDÍ !!!
Váš rozbor odpovědí Klause - 15.1.2002 / 8:19 je dokonalý !!! Také NIKDO SLUŠNÝ NEDOKÁZAL VAŠE HODNOCENÍ ZPOCHYBNIT . JE TO TOTIŽ 100% PRAVDA !!! TAM JE PROFESIONÁLNĚ PŘESNĚ VYJÁDŘEN KLAUSŮV STYL ODPOVĚDÍ NA NĚCO , NA CO SE HO NIKDO NEPTÁ !!! JEDINNÝ , KDO HO DOKÁZAL V DEBATÁCH "UKECÁVAT" , BYL ZEMAN . A TAK SE S NÍM KLAUS RADŠI DOHODL NA OPOSMLOUVĚ . Tak se Klaus díky Zemanovi , coby největšímu nepříteli udržel u koryta a to i za cenu zrazení voličů , které proti Zemanovi MOBILIZOVAL . A tak toto diavadlo hrají spolu dál , jen s tím rozdílem , že Zeman to má "na háku" - končí s politikou , zato pan profesor má vélké starosti. Jako trouba na billboardu neuspěl a vypadá to , že mu to už začíná "docházet" . Nuž , nechejme se překvapit dalšími kousky !!! Není špatné v této situaci oživit text předposlední větou od Mariana 15.1.2002 / 7.07 : " Nejsme žádný dobytek, aby s námi někdo takto jednal a manipuloval .".
0/0
18.1.2002 23:06

vendelín <Opo>

NEVOLTE KLAUSE !
POKUD MATE V HLAVĚ ZBYTEK ROZUMU,TAK NEVOLTE KLAUSE !!!!!!
0/0
18.1.2002 19:55

Lukas

Re: NEVOLTE KLAUSE !
Souhlasim,ale proc tolik pokriku.Za 10 let si na V.K.stejne nikdo nevzdychne.Doufam
0/0
19.1.2002 14:39

klausovec

netopile,netopile
jsi ubozak,ale neni mi te lito,tenhle zlucovitej patvar,co jsi zplacal,mluvi sam za sebe.jsi klasicka ukazka zavistivy hyeny z Cech.Prvni mezi spavedlivejma.A co takhle soudruh Havel,to je vzor ctnosti,ze?
0/0
17.1.2002 11:32

Eva

Re: netopile,netopile
Tak tohle je naprosto typická ukázka Klausových příznivců, kterými se p. profesor tak chlubil včera v rádiu - bolševicko-agresívní výpady bez jakýchkoliv smyslupných argumentů (v naprostém kontrastu s inteligentním pojednáním p. Netopila). Ještě zbývá dostavit se do divadla Ta Fantastika a podepsat další protiprohlášení na podporu vůdce. Fuj.
0/0
17.1.2002 15:02

Pepa

Re: Re: netopile,netopile
To je přesné!
0/0
17.1.2002 17:24

BOB

Re: netopile,netopile .... KONEČNĚ PRVNÍ KLAUSŮV PŘÍVRŽENEC !!!
TO ALE TRVALO , NEŽ SE PRVNÍ VĚRNÝ KLAUSOVEC OZVAL !!!! Konečně bude mít pan profesor radost . Už se zdálo , že se podpory nedočká . Doporučoval bych ti , dokud je sníh , zajít si s vůdcem na lyžařskou tůru a tak mu udělat velkou radost . On tě nechá při tůře zkolabovat ( tomu věř - sportovec je dobrý ) a nadobro ztuhnout v závěji . Na tom není nic tak zvláštního , akorát , že to má obrovský efekt : tady bude psát o jednoho hulváta méně a pan profesor opět zvítězí " i přes mrtvoly " - jak je jeho vrozenou vlastností !!!
0/0
17.1.2002 21:08

Pampeliška

Re: Re: netopile,netopile .... KONEČNĚ PRVNÍ KLAUSŮV PŘÍVRŽENEC !!!
Souhlas!!!!!!
0/0
18.1.2002 14:22

Hana z Hradce

Kdo mi odpoví?
Mám ještě jednu otázku.Znamená postoj p.Klause,že by neměl problém přijmout bin Ladina?Také ještě nebyl postaven před řádný soud.A nakonec.Myslím,že k žádné tajné dohodě nedošlo.Pokud ano,tak by nám ji zajisté p.Vávra s radostí sdělil.Jde spíše o vztah:my(ODS)nedopustíme ztrátu licence a vy nás za to budete propagovat v tom nejlepším světle. P:S:VENDELÍNE,UŽ MÁM UVAŘENO,TVÚJ NÁZOR ZNÁM,TAK ŠETŘI RUKU I KLÁVESNICI.CAU
0/0
17.1.2002 10:39

vendelín

Re: Kdo mi odpoví?
A DALA´S TAM MAGI ? ? ?
0/0
17.1.2002 12:00

Hana z Hradce

Re: Re: Kdo mi odpoví?
Neboj,dala.Bavíš mě čím dál tím víc.Ahoj
0/0
17.1.2002 12:08

vendelín

Re: Re: Re: Kdo mi odpoví?
TAK TEĎ SI PO DOBRÉM OBĚDĚ POSLECHNI PĚKNOU POHÁDKU NA Č R -1, V PODÁNÍ PANA ŽANTOVSKÉHO
0/0
17.1.2002 12:37

Hana z Hradce

Re: Re: Re: Re: Kdo mi odpoví?
Poslouchala jsem.Pokud ODA splatí dluh a zanikne,tak zatleskám.Ale to sem nepatří.
0/0
17.1.2002 13:56

Radegast

Re: Kdo mi odpoví?
Udeřila jste hřebíček na hlavičku. Nějaká tajemná mimosoudní dohoda je pitomost. Ve skutečnosti jde o zcela prozaický obchod. Železný dostane zdarma licenci a na oplátku poskytne mediální podporu pro ODS. Zdánlivě nejméně na tomhle trojstranném kšeftu vyvařila ČSSD: pouze udržení vlády až do voleb. Ale je to tak málo? Dostala se tím pádem k obchodu se stíhačkami, a to ještě mohla zprivatizovat elektroenergetiku.
0/0
17.1.2002 14:54

Hana z Hradce

Kdo mi odpoví ?
Mám 2 otázky.Ve včerejší MF je uveřejněno stanovisko p.Klause.Cituji:"Já jsem náhodou viděl film jednoho z autorů této petice. Film pana Hřebejka Musíme si pomáhat. A kladu si upřímnou a vážnou otázku, zda tento pan režisér tehdejší film mohl myslet vážně, domýšlet otázky, které jsou tam nastolovány, anebo pouze nedomyslel svůj spolupodpis pod touto aktivitou".1)Co tím myslel?a)nerozuměl filmu,b)natočil by ho lépe,c)nemá rád p.Hřebejka.2)Jak tento film souvisí s položenými otázkami?(pokud by se ptala kuchařka,rozebíral by jak uvařila knedlíky před rokem?)Myslím,že nejde o to,kdo má nebo nemá rád p.Klause.Ve volbách může každý dát svůj hlas svobodně komu chce.Jde spíše o to jak nastaví tito naši představitelé mantinely etiky a morálky.A také nás zkouší,co my jako jejich zaměstnavatelé sneseme a budeme jim tolerovat.
0/0
17.1.2002 10:29

Jarinka

Re: Kdo mi odpoví ?
S touto vetou jsem mel tez problemy,na druhou stranu vse co pan profesor posledni dobou vypusti z ust vyzni podobne.
0/0
17.1.2002 19:39

BOB

KLAUS SE MĚL JMENOVAT PRUŽINSKÝ - KDO TO VÍ ???
Klaus nechce slyšet o " ZPĚTNÝCH ZRCÁTKÁCH " !!! Jeho tatík také viděl hodně dopředu . A když začal vidět , ještě dál , " zvonil v únoru 1948 "klíčema" pro komunisty . Na VŠE v roce 1958 se prý přijímalo i z rodin PTPáků . Něco tu nehraje !!! Chtělo by to zpětné zrcátko . Geny jsou dědičné . Stranická příslušnost není dědičná , ale dá se využít rodičovská a dokonce ještě lépe !!! Za rodiče nikdo nemůže , to je fakt . Mít to dobré přes rodiče u komunistů byla skvělá základna do života . A náš VK viděl a vidí hodně dopředu !
0/0
17.1.2002 1:30

Martin

Diskuse v Radiofóru 15,1,
Ve včerejší diskusi v Radioforu se Klaus zmínil o tom, že na internetových stránkách MFDnes převládají diskusní příspěvky čtenářů, kteří mu vyjadřují podporu. Nějak se mi nezdálo, že by uživatelé internetu byli tak s převahou proklausovsky orientováni. Tak jsem si to tady přečetl a vidím, že náš milý "pan profesor" vidí jen to, co chce vidět. Já třeba vidím zas to, že příspěvky jej podporující mají mnohem sprostší, hulváčtější a agresívnější sloh, než ty druhé. To jej potěšilo? A na to se odvolává do rádia?!? Přispěvatel "antisenátník", zde volá po těch, kteří toto Radiofórum slyšeli, aby mu potvrdili, že Ludvík Vaculík, jako diskusní protistrana Václava Klause působil dojmem zaníceného štváče. Tohle (bohudík) tedy potvrdit nemohu. Samozřejmě tohle vše jsou ale ryze subjektívní pocity, které, jak už tady taky zaznělo, ústí v podobné fandění jak Spartě nebo Slavii. Ukončím to tím (což je snad alespoň trochu objektivní), že Občané (jakýkoliv - i vy všichni) mají právo se ptát kdykoli a na cokoli a politik má POVINOST odpovídat a zpovídat se.
0/0
16.1.2002 22:33

Hana z Hradce

Re: Diskuse v Radiofóru 15,1,
Jenom lituji,že debata nebyla delší.Panu Klausovi ke konci docházela slova i argumenty,které opakoval na každé téma a otázku.Mohli jsme se dozvědět více.
0/0
17.1.2002 11:35

vendelín

Re: Re: Diskuse v Radiofóru 15,1,
DEBATA MĚLA BÝT NEJEN DELŠÍ, ALE MĚLA BY BÝT ZVEŘEJNĚNA NA STRÁNKĆH I-ŽURNÁLU/PODOBNĚ TO DĚLÁ I B B C/, ABY SE KAŽDÝ MOHL PŘESVĚČIT, ŽE TY BOLŠEVICKÝ SRAČKY VE VACULÍKOVĚ HLAVĚ PĚKNĚ ZBYTNĚLY ! ! ! ! !
0/0
17.1.2002 12:11

Rony

Re: Re: Diskuse v Radiofóru 15,1,
Co jsme se dověděli je hlavně to. že bude vypracován našimi nezávislými dokument "O STAVU NAŠí DEMOKRACIE", jistě hodně negativní a vytroubí se do celého světa jací jsme to ale BLBCI. Jen houšť přátelé "pořádku".
0/0
17.1.2002 19:43

BOB

JANE NETOPILE ::: SKVĚLÉ , PRAVDIVÉ, PROFESIONÁLNÍ HODNOCENÍ !!!!
Váš rozbor odpovědí Klause - 15.1.2002 / 8:19 je dokonalý !!! Také NIKDO NEDOKÁZAL VÁŠE HODNOCENÍ ZPOCHYBNIT . JE TO TOTIŽ 100% PRAVDA !!! Vážení pisatelé dalších příspěvků kriticky hodnotících Klause , nemusíte snad nic víc psát . TAM JE SNAD VŠECHNO PROFESIONÁLNĚ POPSÁNO , JAKÝ JEŠITNÝ A PROLHANÝ INTRIKÁN JE KLAUS !!! Vím ,že mi nepřísluší hodnotit a třídit příspěvky , ale protože pan Netopil byl nesmírně slušný , není špatné doplnit jeho text předposlední větou od Mariana 15.1.2002 / 7.07 : " Nejsme žádný dobytek, aby s námi někdo takto jednal a manipuloval .". Já si dovolím za se¨be poět zopakovat můj příspěvek , který je naproato konkrétní a čerpal jsem ho z knihy : " Všechno , co chcete vědět o Václavu Klausovi a bojíte se zeptat ... aneb , 29 důvodů , proč se V. K. nemůže stát prezidentem České republiky . Dopředu říkám , že jsem níže uvedený příběh zkrátil a tím i znepřesnil . Vykreslení charakteru Klause zkrácení absolutně neublížilo a navíc je tam příhod z Klausova NESTANDARDNÍHO života více . Mě stačila tato jedna příhoda , zato nejotřesnější a nejlépe dokumentující povahové vlastnosti - vlastnosti lidské zrůdy . Klaus ty svoje hnusné vlastnosti , pod tlakem okolí , přece jenom uměle tlumí . Ale v okamžiku , kdy mu schází argumenty , "sáhne" do svého inteligentně arogantního slovníku . Musím uznat , že přece jenom se naučil dost kontrolovat . Ale to je naučené . To není "JEHO" . A hlavně je to proti jeho ješitnosti , kterou takto musí uměle a nerad krotit . Ale v jádru je to pořád starý , ješitný a arogantní Klaus . Dovolím si opět připojit pravdivou příhodu z lyžařské tůry , kterou příznivci Klauze lživým způsobem zpochybňují i když vědí , že je to pravda . Dovolím si ocitovat přímo z knihy : " Jestli je to pravda, určitě to nesvědčí o tolik deklarovaném Klausově smyslu pro fair play. Jestli je to vymyšleno, je to vymyšleno velmi ošklivě." ....To je opět ukázka zpochybnění faktů přímých účastníků tůry , autorem knihy , stylem připomínající styl Klause . Zde opět připojuji otřesný , málem tragický příběh : " Klausův fanklub tady kritizuje kdekoho a za cokoliv . Zato Klaus má být vzorem pro všechny , ale podle mne , jako lump . Připomenu velmi známou historku s rekreační lyžařskou tůrou , když byl ještě zaměstnán za komunistů jako bezvýznamný bankovní úředníček . Toto místo mu sehnal jeden starší pán , rovněž zaměstnanec této banky . Při tůře bylo dost špatné počasí a tak se náročnost tůry projevila tím , že ten hodný pán , co Klausovi sehnal místo v bance , na trati zkolaboval . Všichni to věděli a snažili se něco vymyslet , aby ten pán tam neumrzl . V této vážné situaci Klaus tento problém s ostatními neřešil a " upaloval jak o závod " do cíle , na nějakou chatu . O tom , že by tam začal organizovat pomoc pro zkolabovaného kolegu neuvažoval . Zato se snažil před osazenstvem chaty prezentovat , jak je vynikající , jak všechny porazil . Posléze dorazila část kolegů , domnívající se , že Klaus zajistil již lékařskou pomoc . Nikoliv. Napřed jim dal jasně znát - že je nejlepší . A pak se začal opět nemravně zviditelňovat při organizování záchranné akce . Ten zkolabovaný dobrák taktak přežil . Ale Klaus , jako hyena , vyhrál !!! Toto potvrdili účastníci této tůry , ale až později , co si mohli dovolit toto říci . Tento příběh a je jich tam o Klausově sobecké , ješitné , arogantní a bezcharakterní povaze více . V životě ( a je mi přes 50 ) jsem neslyšel o větší hajzlovině než je tato . A tato zrůda je vrcholným politikem a chce být ještě dokonce prezidentem !!!!! Při jeho vlastnostech se tomu nedivím ani trochu , ale , že to nevadí tolika lidem - jeho příznivcům , to nepochopím . Pokud jsou ovšem stejných vlastností , tak je to možné , ale potom ve světě jako národ nemáme konkurenci . Klausi , zalez někam ( nejlépe do Švýcarska ) a neukazuj se . Horší veřejná osoba tu není !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
16.1.2002 22:27

posledni emigrant

Re: Netopil zatopil
Uz to vyhasinalo , Bobe, kradl se k nam mraz beznadeje nad tou aroganci krale tunelaru a vlady tech znamych od tech znamych nez Netopil zatopil.Tuhla ceska cest jako psi hovno na mrazu. Uz sis do te cti nemohl ani slapnout, abys alespon trochu smrdel. Nahodny chodec do toho kopnul , aby rozbil tu vykladni skrin zastavaren firmy Klaus a tunel,A.S.Dovolte, abych se Vam vyznal ze tri veci:Mam radost, ze pocit cti probudil nase kulturni bijce z mraziveho spanku a ozvali se proti tem, jejichz jmeno upadne brzy do zapomenuti.Trvalo jim to ale prilis dlouho.(A propos Klaus skonci prvniho cervna tohoto roku, jestli jako pan prezident Hacha, to bych mu nepral...) Druhak jsem presvedcen o Vasem uslechtilem mravnim ohni, ale neprikladejte tolik, shorite a bude o jednoho uslechtilce mene.To nechcete ani Vy , vidte?(NA dukaz toho, ze hovno smrdi, jak jste spravne poznamenal ve svem prispevku o arogantnich lidech, se nemusite prece upalovat jako Palach)Vase mravni dobrota je zhava, a proto nebezpecna.Proto a presto, ze mame na tu nevyznamnou a pro Cechy skodlivou osobu stejny nazor, nevlezu s Vami nikdy do jedne tramvaje.Skoncili bychom nekde na Palmovce, a vy jste chtel nekam do nejake Evropy prece.Za treti bude naplnenim mych starych snah, az bude ucetni postaven pred soud, na majetek jeho kamaradu uvalena narodni sprava a jeho jmeno vymazano z telefonniho seznamu pro hlavni mesto Prahu.Verte mi ale ,vazeny Bobe, ze ten Vas ohnivy zapal je pro nasi republiku vetsi nebezpeci, nez v soucasnosti osoba prasiveho ucetniho.Toho sestreli brzo i kluci na strelnici brokem do hlavy. Na to neni treba se upalovat a nadavat a proklinat a prisahat.To prijde, rikali jsme to vzdy: politika postavena na lzi a kradezi padne. Driv nebo pozdeji, to je otazka casu.A rikate..ze jsme snaseli tak dlouho toho nicemu , a proto" jako narod nemame konkurenci..."Ano. Ale musite rici take, ze nemame konkurenci v trpelivosti, snasenlivosti, ale hlavne ve viru v dobro a spravedlnost.Nemame konkurenci v takovych lidech jako jste Vy: kteri shori ze sve viry a za svou viru v dobro. To neni treba.Vas posledni emigrant.
0/0
17.1.2002 1:22

Rony

KDYŽ SE
Antichartisté spojí s chartisty za účelem obnovení SVOBODY SLOVA a zbaběle ze zálohy chtějí ovlivňovat voliče a politické dění vzešlé ze svobodné volby voličů může to být už jen k pláči. Nikdy ne k obdivu.
0/0
16.1.2002 18:35

posledni emigrant

Vlado Jando
Vlado Jando, Cechu, ja jsem to necetl, co psali Sveraci a Kohouti, cetl jsem , co jste napsal Vy. Pro me jste dulezitejsi nez vsechny otazky a odpovedi pana Zelezneho pani Sverakove.Tuhle jsme spolu sedeli v jedne te nasi hospode.Vedle nas lezel na stole zpity a poblity host, jez zpola usinaje a napul po vzduchu lapaje si jeste jedno pivo porucil.Rekli jsme mu , neblbni, mas dost, bez radsi k detem domu, tak jemne jako ceska maminka svemu vzdorovitemu diteti mravy pestiti hledi.Malem jsme meli uspech, uz by byval se i odkutalel, kdyby se k tomu neprichomyt` zas jeden kazisvet nasi vychovne akce.VRCHNI BLAHA: ODEJIT MUZES, KLAUSI, ALE NEJDRIVE ZAPLAT! Za ty poblite ubrusy, za smradlavou moralku, kterou si naockoval nasim detem, ze prace a podnikani je hnus a naopak kradez , ze je cest a podnikani.Vlado Jando, snad se shodnem, odejit muze , ale nejdriv , at zaplati za rozbiti republiky, tak jako trestali kralove SUFFOLKY: smrti, v jeho pripade (jsme o pet set let dal): radny soud minimalne.Vas posledni emigrant.
0/0
16.1.2002 18:22

Jindrich Dvorak

pro pana Jandu aspol.
Vazeny pane.Nevim, jake je vzdelani Vase,ale soude podle urovne vaseho prispevku nebude zrejme prilis vysoke. To, ze Vam nemusi byt kdokoliv sympaticky,at uz z jakehokoliv duvodu,Vas jeste neopravnuje k tomu, aby jste takoveho cloveka nazyval "hajzlikem" a bez jedineho konkretniho argumentu jej urazel. Takove jednani pouze vypovida o ubohosti vasi duse,o vasem malem "ja",o zluci a znechuceni,zavinenou vlastni flustraci z vlastni neschopnosti. Nevim skutecne o nejake aroganci,neucte k demokracii a benevolenci k rozkradani ze strany pana Klause. To jsou jen zvletne,nic nerikajici blaboly,kterymi sam sobe dokazujete,jaky jste"borec" ale vubec se ani nepokousite uvazovat realne.Pravda, komu neni z hury dano......... Pokud mate alespon trochu rozumu a schopnosti vlastniho realneho usudku,snazte se divat na svet okolo sebe bez emoc a pak mozna zjistite,ze vsechno neni tak cernobile,jak se nas mnozi novinari a radobypolitici snazi denne presvedcovat.Jestli vsak nemate schopnost vnimani reality a k hodnoceni lidi vam staci Vase omezene a zkratkovite videni ,pak Vami doporuceny ustav bych ja osobne doporucil prave Vam. Az to s vami sekne, budete jiste rad,ze se o Vas nekdo postara............. Jindrich Dvorak
0/0
16.1.2002 14:01

matej kotrba

Re: pro pana J. Dvoraka & spol.
Je mi vas lito, ze ani ted nevite o zadne aroganci a neucte k demokracii i benevolenci k rozkradani. Protoze to prvni je u Klause patrne jiz mnoho let, a to dalsi se postupem casu jen potvrzuje. Prave ti duchem mali potrebuji aby jim nekdo neustale rikal bez vysvetlovani co je pravda - a tim jim usnadnil zivot. Pokud se zamyslite nad informacemi z ruznych zdroju - napr. i zahranicnich, musite logicky dojit k jinym zaverum. Jestli si myslite, ze skodu CME by mela hradit za Zelezneho CR (tak jako asi i Klaus), pak by mozna bylo dobre aby ste zaplatil jen vy a vam podobni, divaci te hloupe a oblbujici televize. V tom pripade vas to osobne vyjde tak na 10 000 Kč - podle toho kolik se vas i v tom pripade Zelezneho zastane.
0/0
17.1.2002 11:08

Antisenátník

Naši umělci
Kolik dopisů politikům napsali tito hrdinové v 80tých letech? Tehdy zřejmě strach o naši demokracii neměli. Proč tyto lidi nenapsali dopis panu Rumlovi, který trávil noci ve spacáku v naší veřejnoprávní televizi s lidmi, kteří dnes dělají zpravodajství? Je to směšná fraška, kdo slyšel včera pana Vaculíka v Radiofóru, tak mě to potvrdí. To nebyla slova umělce, ale zaníceného štváče. Asi mu nedali angažmá na Nově :))).
0/0
16.1.2002 13:12

Vlada Janda

Jiz nastal cas pane Klausi
Jiz nastal cas abyste se konecne rozloucil s politikou.Jak jiste vite,pri vasem vzdelani,je politika veci verejnou.Jste placen z nasich dani za "sluzbu",ne za to,co predvadite celemu narodu vasi aroganci,neuctou k demokracii a benevolenci k rozkradani.Dle meho nazoru jste sice profesor,ale povahou obycejny "hajzlik" jehoz cas odchcodu usetri teto ekonomice plno milionu a prospeje republice jako celku!Pokud obdivujete normalizacni metody a jine totalitare,radim,vratte se do ustavu,tentokrate ne vsak "prognostickeho",pokud to s touto zemi myslite opravdu dobre. S uctou V.Janda
0/0
16.1.2002 10:46

Vlada Janda

Stav nasi demokracie
Radim precist si strnaky http://www.users.qwest.net/~honza/ o nasi demokracii nez se pustite do "zasvecene" uvahy o holubici povaze pana Klause.Predevsim to prospeje zastancum demokracie typu ODS.Trochu vzdelani vam vsem rozhodne neuskodi jak tak koukam!! S pozdravem V.Janda
0/0
16.1.2002 10:36

bad

Re: Stav nasi demokracie
Jando Jando si ty ale blb a ještě se zviditelňuješ na internetu.
0/0
16.1.2002 20:17

Vlada

Stav nasi demokracie
Radim precist si strnaky http://www.users.qwest.net/~honza/ o nasi demokracii nez se pustite do "zasvecene" uvahy o holubici povaze pana Klause.Trochu vzdelani vam vsem rozhodne neuskodi jak tak koukam!! S pozdravem V.Janda
0/0
16.1.2002 10:31

-ed-

Zase pan profesor
Celý problém je v tom, že pana profesora chápeme stále jako politika, byť kontroverzního a že nejsme schopni (snad proto, že je to celé skoro absurdní) jej chápat v jeho pravé podobě. Jako elitního příslušníka hnutí, jehož počátky se datují z dob normalizace a které mělo za cíl přípravu změnu politické situace v ČSSR a pak ,po této změně v roce 1989 se transformovalo do ekonomické a politické scény nového státu. To že pan profesor pouze plní svoje funkční povinnosti je zřejmé na neutříděnosti a nevyváženosti jeho politických a ekonomických názorů,častých změnách koncepcí,skoků od zásadních otázek k nepodstatným problémům. Snad žádný jiný politik v této zemi nevykazuje tolik zásadních změn orientace a koncepce jako on. Jediný nepřítel pana profesora je čas. Pán je již v důchodovém věku a tento rok mu jistě po stránce zdravotní radost dělat nebude. Však mu to také jeho pan kolega Baudyš předpověděl.Národa se pan profesor bát nemusí, koncepce jeho činnosti byla stavěna na základě důkladných expertíz charakteru národa ,takže přesně ví, kam může zajít. A ti, kteří ví, o co jde,vědí, jak těžké a takřka nemožné je se s touto rakovinou poprat, zvláště, když je všude na světě mnoho jiných možností,jak svůj um investovat účelněji. Takže, pane profesore, netrapte tento národ více, než si zaslouží a raději přijměte myšlenku, že žít se dá i jinak a ne jen ze záští v srdci, prožijte zbytek života v pozitivním myšlení a užijte si své jmění, do hrobu si jej nevezmete.Věřte mi , konec života , který je veden ve vašem stylu bývá neradostný a plný výčitek, bývá u toho mnoho alkoholu a slz.Na to , kam jste to dotáhl,je obdivuhodné,s jakou duchovní vyspělostí jste to dokázal.
0/0
16.1.2002 1:28

jarda.h

Pravicova retorika ? Levicova politika ? Ne - je to horsi, drz hubu obcane !!
Je typicke ci komunisticke, chcete-li, ze zastanci Klause vcetne Klause + ODS, nepolemizuji s otazkami nebo nazory, ale zpochybnuji ci rovnou utoci na tazatele, zhusta pouzivajice komunistickou hantyrku. Tak tedy: zdar mobilizaci v podani VK (hod mobilem na 100 m) a cekam na ty odpovedi - JA OBCAN ! ps: tez se pripojuji k doporuceni precist si delsi prispevek Jana Netopila
0/0
16.1.2002 1:19

BOB

MORÁLKA PROTI MAMONU A ZÁVISTI !!!
Klausův fanklub tady kritizuje kde koho a za cokoliv . Zato Klaus má být vzorem pro všechny , ale podle mne , jako lump . Připomenu velmi známou historku s rekreační lyžařskou tůrou , když byl ještě zaměstnán za komunistů jako bezvýznamný bankovní úředníček . Toto místo mu sehnal jeden starší pán , rovněž zaměstnanec této banky . Při tůře bylo dost špatné počasí a tak se náročnost tůry projevila tím , že ten hodný pán , co Klausovi sehnal místo v bance , na trati zkolaboval . Všichni to věděli a snažili se něco vymyslet , aby ten pán tam neumrzl . V této vážné situaci Klaus tento problém s ostatními neřešil a " upaloval jak o závod " do cíle , na nějakou chatu . O tom , že by tam začal organizovat pomoc pro zkolabovaného kolegu neuvažoval . Zato se snažil před osazenstvem chaty prezentovat , jak je vynikající , jak všechny porazil . Posléze dorazila část kolegů , domnívající se , že Klaus zajistil již lékařskou pomoc . Nikoliv. Napřed jim dal jasně znát - že je nejlepší . A pak se začal opět nemravně zviditelňovat při organizování záchranné akce . Ten zkolabovaný dobrák taktak přežil . Ale Klaus , jako hyena , vyhrál !!! Toto potrdili účastníci této tůry , ale až později , co si mohli dovolit toto říci . Tento příběh a je jich tam o Klausově sobecké , ješitné , arogantní a bezcharakterní povaze více . V životě ( a je mi přes 50 ) jsem neslyšel o větší hajzlovině než je tato . A tato zrůda je vrcholným politikem a chce být ještě dokonce prezidentem !!!!! Při jeho vlastnostech se tomu nedivím ani trochu , ale , že to nevadí tolika lidem - jeho příznivcům , to nepochopím . Pokud jsou ovšem stejných vlastností , tak je to možné , ale potom ve světě jako národ nemáme konkurenci . Klausi , zalez někam ( nejlépe do Švýcarska ) a neukazuj se . Horší veřejná osoba tu není !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
15.1.2002 22:58

DR. CHOCHOLOUSEK

Re: MORÁLKA PROTI MAMONU A ZÁVISTI !!!
Tak ve ctvrtek nemuzu, ale v patek mam volno. Muzete se zastavit tak kolem desate, Bohnice snad vite kde jsou. Na vratnici reknete, ze jdete za mnou, pusti Vas. A vemte si s sebou pizamo, hospitalizace bude hodne dlouha.....
0/0
16.1.2002 3:45

Jojo

Re: Re: MORÁLKA PROTI MAMONU A ZÁVISTI !!!
Chocholoušku, držel bych "hubu", když nic nevím, já pana profesora znám podobně, jako vylíčil pisatel na něž jsi reagoval. Řekl bych, že jsi chudý duchem a proto potřebuješ, aby Tě vedli lidi typu arogantní a ješitný Václav Klaus. Já ale díky idiotům jako jsi Ty nechci být stále tam kde jsem.
0/0
16.1.2002 10:11

zamysleni

umělci
je až příznačné, že s výzvou přišli autoři během vzpomínek na chartu 77. Ti, kteří tvořili již tehdy, neměli příliš mnoho starostí o občanskou svobodu, či svobodu tisku. U Svěráka obdivuji, jak zachází s čekým jazykem, ale jeho politické postoje jsou tragické. A u těch mladších (Hřebejk aspol) jsem přesvědčen, že na podpis anticharty by stáli ve frontě.
0/0
15.1.2002 20:41

matej

Re: umělci
ubozaku
0/0
16.1.2002 12:46

Petr Kopal, Michnova 1625, Praha 4

Proč nechce jeden chápat druhého?
Příspěvky od lidí stojících zjevně na dvou různých stranách jsou často naplněné černobílým viděním a nenávistí vůči druhé straně. Málokdo se ale snaží pochopit toho druhého. Nemyslím si, že Klaus je nějaký zlotřilý fašista, který si mne ruce, jak ovládá národ, ale není to ani všeobětavý lidumil - hájí zájmy jisté skupiny lidí a chce se za to sám mít vcelku dobře. Lidí Klausových schopností by se našlo v zemi mnoho, jeho okolnosti vynesly do popředí a hodně lidí mu to závidí. Ale pokud při svých průměrných schopnostech nezvládne taktní jednání, těžko se může divit, že se ho někdo zeptá. Svěrák a Smoljak se zeptali stejně, jako se ptá tisíc jiných lidí - až na to, že jim Klaus sotva odpoví. Otázka byla samozřejmě řečnická, těžko se na ní dalo odpovědět jinak, ale v podstatě šlo o to připomenout Klausovi, že šlápl vedle a že se to nemusí lidem líbit. Na rozdíl od Klause Svěrák a Smoljak vytvořili díla, která se lidem nejen líbí, ale vrývají se do paměti jako zážitky a o této kvalitě snad nemusíme pochybovat. Už proto si těch lidí vážím stejně, jako si vážím každého, kdo opravdu něco umí udělat. Toho, kdo tvrdí, že Tmavomodrý svět je špatný film, je mi líto. Z jakých peněz vznikl mne až tak moc nezajímá, pro bohatství kultury je důležité, že vznikl. Čím Svěrák obohatil kulturu je nezměřitelné a i kdyby z toho měl miliardy, patřily by mu. Pan Klaus si své peníze vydělal jiným způsobem, přeji mu je také, ale nic se nestane, když vypadne a pustí ke korýtku zase na chvíli někoho jiného.
0/0
15.1.2002 16:12

Hraboš

Re: Proč nechce jeden chápat druhého?
Petře Kopale, na začátku Vašeho příspěvku jsem pocítil uspokojení ze snahy po objektivnosti. Plně s Vámi souhlasím v tom, že "otázky" osobností a "osobností" jsou jen a jen řečnické. Nemohu však pochopit proč byla zvolena forma otázek jde-li, podle Vás, o upozornění Klause na cosi. Vyžadování odpovědí na řečnické otázky je nelogické a svědčí o postraních úmyslech tazatelů. Souhlasím s Vaším hodnocením pánů Smoljaka a Svěráka. Nemyslím si však, že úspěch v jedné oblasti je automaticky univerzálně kvalifikuje. Také si nemyslím si, že je jich hodno účastnit se podobných HRADek. Rovněž si nemyslím, že Klaus nic nevytvořil. Zde, bohužel, Vaše snaha o objektivitu končí. Poslední Vaše věta mne pak přinutila napsat odpověď. Petře Kopale, Vy si na objektivitu pouze hrajete. Jste pouhý Klausův svěrač. Nazdar.
0/0
16.1.2002 0:17

Bop

Re: Proč nechce jeden chápat druhého?
Me tady neustale fascinuje, jak se nam nekdo snazi podsouvat to, ze nekdo se plete a nic nedokazal [V.Klaus] a nekdo jiny ma ve vsem pravdu, protoze natoci dobry film [Sverak]. Kde berete to presvedceni, ze nase kulturni fronta vi vsechno nejlepe? To vam nevadilo, ze z velke casti ta sama fronta podepsala antichartu? Co si mam myslet o chartistech, kteri se dnes placaji po zadech s antichartistama a peskuji tu nulu Klause? A narozdil od Vas si nemyslim, ze Klaus neudelal pro tuto zem mnoho pozitivniho. Kdyz toto dokazete tvrdit, tak snad nema ani cenu s Vami diskutovat. Dale bych polemizoval s usudkem, ze se vsem lidem libi Sverako-Smoljakova tvorba. Proboha to snad ne. Jako ve vsem i tady plati, ze nekdo ma rad holky a nekdo vdolky. Me se napr. neco libi a neco ne. A urcite nekdo rekne, ze se mu libi vse a nekomu nic. Prece to, ze natoci oscarovy film neznamena, ze maji mandat obycejnym lidem vysvetlovat ten jediny spravny pohled na svet [viz. zprava o stavu demokracie v Cechach]. A posledni vec ve ktere bych s Vami polemizoval je to, ze me narozdil od Vas neni jedno, z jakych penez se film Tmavomodry svet natocil. Urcity prispevek dala CT a ja se domnivam, ze neni mozne financovat z koncesionarskych poplatku film soukromym jedincum, kteri maji z toho posleze financni prospech [hlavne mi nenadavejte, ze zavidim]. Poplatky maji slouzit k nataceni neziskovych poradu. Aspon u verejnopravni televize.
0/0
16.1.2002 3:40

Marek

Transfer
Barone, nevim proc michate do tohoto clanku odsun Nemcu ale budiz. Ja doufam, je mi 25 let a nejsem Nemec, ze Cesi konecne pochopi, ze odsun pro jejich zem byla katastrofa. Kdyz jste si tak jisty spravnosti odsunu, tak jiste dobre znate Sudety. Jak se vam dnes libi mesta jako Bruntal, Most, Sluknov ap.? Jiste vite, jak po vsech strankach "kvetou". Asi byste si pocechackovsku rekl, "jsou jaka jsou, hlavne ze jsou NASE". Ja bydlim ve meste, ktere bylo temer ciste ceske, ale stalo primo na hranici Sudet. Takze na jednu stranu se nachazi historicky ceske vesnice, na druhou stranu vesnice puvodne nemecke. Ten rozdil je patrny na prvni pohled a ten pohled neni prijemny. A zamlzovat hrou se slovy - transfer nebo odsun nebo jak jinak - vyhnani 3,5 milionu Nemcu - bez omluvy: pokud s odsunem souhlasite, schvalujete zlocin. Uz i cesti historici uznavaji, ze to neprezilo okolo 10.000 Nemcu (ne 100.000, jak rikaji vyhnanci). Cislo i tak dost velke, aby stalo za to, ho nepopirat. Co takhle na zaklade Osvetimske lzi zavest pro vase vyroky pojem Sudetska lez ??? A nemichejte do toho laskave, co vsechno nam "Nemci" udelali v roce 1938 a ze si odsun zaslouzili. Za to co nejen nasi rodine "Cesi" udelali po roce 1948 (a to byl muj pradeda zastrelen v roce 1944 v Nemecku jako odbojar), bysme asi vsichni zaslouzili odsun na Mars ???
0/0
15.1.2002 14:12

Emil

Re: Transfer
Marku gratuluji. Konečně inteligentní pohled na věc odhalující pravdivost věci. Dlužno ještě podotknout, že čeští hrdinové se vyřádili na dětech, ženách a starcích, protože ti zbývající byli buď v lágrech, nebo padli na frontě. K tomu příspěvku na který jsi reagoval bych ještě podotknul, zdali jsi postřehl, jak rád by pisatel navlékl tu prohnilou inteligenci do monterek a zahnal ji do dolů. Ale to již tady jednou bylo a máme to za sebou, je pouze tragedie, že tito lidé jsou stále mezim námi a jsou nepoučitelní a nezničitelní.
0/0
15.1.2002 14:57

Corbin

Re: Transfer
Marku, Baron sice krátce zamíchal do svého článku odsun, ale vy jste mu věnoval celý svůj příspěvek. Myslím, že není tolik palčivé, jestli Češi uznají vinu (rozhodně se nedá mluvit o katastrofě) za odsun, jako skutečný problém, kdy si Němci uvědomí, že ONI, resp. jejich předci se ve své době stali ostudou a temnou skvrnou celého lidstva. Je neoddiskutovatelné, že i dnes existují v Německu početné řady neonacistů. Osobně znám mnoho Němců a vím, že mají mnoho kvalit, které z nich činí úspěšný národ nejen na poli ekonomickém. Zároveň však mají určitý syndrom sebestřednosti, takže jsou schopni hodiny vyprávět o svých křivdách a své provinění přejít několika větami. Já osobně uznávám, že odsun mohl být lidštější, ovšem neodsuzuji ho. Odsunutí Němci totiž byli ze značné části ti, kdo mávali okupačním německým vojskům a Hitlerovi, byli to ti, kdo kolaborovali a ti, kdo jednoznačně podporovali a provokacemi živili zabrání naší vlasti. Ruku na srdce, u kávy v teple se sice můžeme bavit o tom, že to nebylo vyhnání provedené v rukavičkách, ale kdybychom prožili to, co ti, kteří odsun prováděli, kdyby mi fašisti vyvraždili celou rodinu, kdyby mě za války nějaký Němec ponižoval a horlivě udal mé kamarády, jednal bych stejně. Každé dítě na základní škole ví, že to byli Němci, kdo začal světovou válku. Museli počítat s odvetou. Jako "vyvolený národ" si to však nepřipouštěli. Byli to Němci, kdo má na rukou krev DESITEK MILIONU obětí války, MILIONY umučených židů a ostatních osob, MILIONY zavražděnýcha a zaživa upálených matek, dětí, starých lidí i ostatních. Byli to oni, kdo provozovali lidská jatka - koncentráky, kde lidi mučili a dělali na nich pokusy. Způsobili tragédie lidí po celém světě, které přetrvali i po válce. Jak se asi žilo sirotkům? Až si tohle jednou naši milí ukřivdění Němci uvědomí a přiznají, nebudou mít snad pocit ublíženosti a nehoráznost vykřikovat, jak jim Češi ublížili. To je proti tomu zrnko soli ve vesmíru. Zdar
0/0
15.1.2002 15:02

Petr Kopal, Michnova 1625, Praha 4

Re: Transfer
Nejsem si jist, zda zrovna zde je dobré diskutovat o odsunu Němců. Vyhnání bylo vůči mnoha jednotlivcům jistě nespravedlivé, jeho dopady pro "rozkvět" pohraničních měst jistě také ne ideální. Věc má ale jeden háček. Primitivní lidské vlastnosti by dlouhé roky vedly k půtkám, mstám, prostě k něčemu, čeho jsme svědky po celém světě všude, kde etnická či národnostní nesnášenlivost přinesla mrtvé. II. světová válka přinesla mrtvých dost na to, aby ještě dlouho po válce v sudetech umírali Češi i Němci - kdyby k odsunu nedošlo. To je vize, o níž ani v nejmenším nepochybuji a proto si myslím, že odsun Němců bylo ze všech špatných řešení to nejlepší. Jiná věc je, jak byl odsun prováděn a v tomto smyslu je omluva na místě. Bohužel nevím o žádné oficiální omluvě, ale také si nepamatuji, že by se za své předky omluvili oficiálně Němci. Novou generaci naštěstí už tyto problémy netrápí.
0/0
15.1.2002 15:43

Najdete na iDNES.cz