Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Stoprocentní výbuch

Temelín se rozjel na plný výkon, hlásilo se nám hrdě. Když byl za několik hodin odstaven reaktor pro poruchu, znělo to jako vtip. Nebo jako nejkrásnější sen Jörga Haidera. Podpisy pod petici proti nebezpečí se mu budou sbírat docela dobře. Mluvčí elektrárny jako obvykle oznámil, že jde "o nepatrnou poruchu na nejaderném zařízení".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bum!!! bum!!!

ševče, drž se svého kopyta
Pane Komárku, vy se možná bojíte o život, já ne. Sice nevidím moc do problému, ale mám představu kolik umu a vědomostí stojí za tou elektrárnou. A nemyslete si, že když do toho nevidíte Vy nebo já, že nikdo vlastně neví, jak to funguje. Co myslíte, že se tady postavilo něco jako dětský hrad z písku a teď se čeká, že to bouchne nebo nebouchne, pojede, nepojede? Já vidím okolo sebe lidi bez nejmenšího technického vzdělání jak s prominutím "žvanej" o něčem čemu vůbec nerozumí. Dost silně pochybuji, že vůbec znáte základní princip výroby el. energie v atomové elektrárně a nebo třeba význam termínu "přifázování generátoru". Proto raději klidně spěte a piště o něčem čemu rozumíte. Bude to lepší pro všechny.
0/0
16.1.2002 20:09

vovi

Sprostá slova by smazali, tak tedy slušně:
Pane Komárku, teď už vím, o kom to pořád ten Zeman mluví, když uráží novináře. Do nedávné doby jsem považoval Vaše noviny za jedny z mála, které je ještě možné číst. Buďte si jist, že teď už zcela vážně uvažuji o zrušení předplatného.
0/0
16.1.2002 9:20

uklizecka

praxe
kolikrat jste spustel elektrarnu, pane experte ?
0/0
14.1.2002 20:14

Ivo

Jak dál
Podobně jako oficiální Slovensko muselo proinvestovat miliardy na Gabčíkovo a dráždit (spolu se zmobilizovanými národovci) Maďarsko, tak i oficiální Česko (za podobně fungující podpory) nemohlo temelínskou JE včas zastavit. Nyní je pozdě a nemá cenu zveličovat startovní problémy elektrárny. Co však cenu má, to je včasné odmítnutí snahy o nějaké jaderné repete. Zaměřme se tímto směrem.
0/0
14.1.2002 16:54

Sinuhe

Re: Jak dál
Dráždiť Maďarsko?? Pre maďarských politikov to skutočne problem bol. Postavili si na ňom karieru. Pre vodohospodárov bola vec celkom jasná.Od toho času ako postavilo Rakúsko na Dunaji vodné elektrárne, začala rieka na území Slovenska a Maďarska prehlbovať svoje koryto a tým klesala aj hladina spodnej vody. Keby tu Gabčíkovo nebolo, tak všetky lužné lesy sú dnes suché alebo vysychajúce. Zaujímalo by ma, proti komu by potom tí všetci zelení protestovali.
0/0
14.1.2002 19:02

Ivo Horák

Re: Re: Jak dál
Lužné lesy kde? Nepotvrzujete oprávněnost maďarských obav, když píšete o vysychání spodních vod v oblasti pod přehradami? S pozdravem I.H.
0/0
15.1.2002 21:59

glos

Kopa hnoje
Vážený pane Komárku, to, že mí předřečníci označili Vaše výplody za bláboly, znamená pouze vysokou míru jejich shovívavosti. Z mého pohledu přímo poškozujete zájmy tohoto státu a jeho občanů. Váš článek bych na druhou stranu hodnotil jako šíření poplašné zprávy se všemi důsledky z toho plynoucími. Zvedá se mi žaludek z vyšeho stylu ... a jen ať je ješte hůře. Místo toho, abyste byl hrdý na to, že jsme schopni postavit a uvést do provozu složité technické dílo, máte obrovskou radost, že dle Vás něco nefunguje jak má, i když ve skutečnosti opak je pravdou. Kdybyste byl alespoň natolik poctivý a napsal pro koho a v čí prospěch vlastně píšete. S pozdravem Ivo Špička.
0/0
14.1.2002 13:08

Milan

Bláboly
Mladá Fronto Dnes, proboha, už toho Komárka pošlete do důchodu nebo do blázince, ale nedopouštějte, aby mohl publikovat. To, co publikuje, jsou duševní průjmy a slinty nejvyššího kalibru. Ledaže tam u Vás v redakci drží za nějaké lepidlo, o kterém se neví, kdo a jak ho tam přilepil a proto ho nemůžete vyhodit.
0/0
13.1.2002 14:34

Tomáš Hlaváč

Pane Komárku opět planě plácáte
Vážený pane Komárku tady neděláte PR pro 4(3)K kde Vám projde všechno protože jde o věci abstraktní. Je to technika a tady platí spíše čísla a přesné srovnání, než množství slov. Přineste třeba přesné srovnání s tím jak se spouštěla jiná elektrárna.
0/0
13.1.2002 10:50

Petr Ševčík

Temelín
Pane Komárku, od redaktora solidních novin bych očekával alespoň trochu solidní informovanost o problému, ke kterému se hodláte vyjadřovat. Každé složité zařízení, ať jde o vodní elektrárnu, chemický provoz nebo výrobní linku se musí v rámci uvádění do provozu podrobit řadě testů a seřizování. Od toho je zde ona etapa, která se zove "uvádění do provozu". Protože zařízení je nevyzkoušené, je zde vysoká pravděpodobnost vzniku řady neočekávaných stavů, kterým se zvyklo v případě Temelína říkat "poruchy" podobně jako se koaliční smlouvě ODS a ČSSD říká "opoziční smlouva". Tyto takzvané poruchy nejsou při uvádění jiných zařízení prezentovány na veřejnosti. Mohu-li Vám poradit, jak postupovat v případě dalšího ohlášení těchto událostí, potom doporučuji tento postup: 1) Nepsat nesmyslné a zaujaté články do MF Dnes. Od toho tu máme dříve špatně placenou učitelku a nyní dobře placenou protitemelínskou aktivistku paní Kuchtovou a nedostudovaného fyzika pana Beránka. 2) Našim přátelům z Rakouska doporučit, aby se zaměřili na bezpečnost vlastních tunelů a lanovek. Provozem Dukovan nebyla doposud způsobena újma na zdraví jediného Rakušana a s temelínem tomu bude nejinak. V úctě Petr Ševčík
0/0
12.1.2002 21:20

kopřiva

Re: Temelín
nemohu než souhlasit - když máme odborníky na jadernou energii, proč si kdejaký idiot dovoluje plést se do věcí, kterým rozumí jak koza petrželi. v rakousku prý rozdávají pilulky proti temelínu - trošku mi to připomíná protikometární pilulky, co se rozdávaly za rakouska. je vidět, že rakušáci za těch 90 let vůbec nezmoudřeli.
0/0
14.1.2002 8:23

Libor Černín

To myslíte vážně?
Vzhledem k tomu, že tento komentátor se děním okolo Temelína zabývá pravidelně, je opravdu s podivem, co dokázal sepsat: "Před několika týdny byli naši vyjednávači nuceni přistoupit na to, že k elektrárně přistavíme další bezpečnostní systémy. Podle Miloše Zemana budou stát stovky miliónů korun, nezávislé odhady hovoří o mnohem vyšší částce." 1) Pokud je mi známo, opravte mne prosím, tak bylo dohodnuto, že budou vypracovány další analýzy, které mají posoudit, zda jsou dodatečné úpravy nutné, či nikoliv. 2) Na vlastní uši jsem v televizi slyšel M. Zemana, který opravoval zprávu Mf a hovořil o maximálně stovce miliónů. 3) Odkud pocházejí ty "nezávislé" odhady? SÚJB ani komise vzniklé dohodou z Melku je nevydaly. Kdo tedy? Jihočeské matky, Josef Pühringer nebo Radko Pavlovec na základě té jejich tzv. Černé knihy vypracované vídeňským Institutem pro výzkum rizik? "Rakouská vláda však může donekonečna tvrdit, že má sice dobrou vůli, ale musí se sklonit před většinovým míněním lidu." 4) Touto větou pan Komárek prokázal elementární neznalost rakouské politické scény. Rakouská vláda vůbec není žádným homogenním celkem. Jedná se o černomodrý konglomerát Lidovců (ÖVP) a Svobodných (FPÖ). Kancléřem W. Schüsselem (ÖVP) uzavřená dohoda z Melku byla koaličními partnery vždy napadána, a nedávné svolení k uzavření energetické kapitoly vyvolalo mezi Svobodnými pobouření, a v Rakousku kvůli němu dokonce hrozil rozpad vládní koalice. Ostatně výroky vicekancléřky Riess-Passer(ové) jsou dostatečně výmluvné. A ještě jedna poznámka: výsledkem plebiscitu se nebude zabývat rakouská vláda, nýbrž rakouský parlament, který se skládá ze 4 stran. Nepřijetí ČR do EU by totiž mělo být garantováno zákonem. "Přes optimistická očekávání visí naše brzké členství v unii na vlásku. Ta se přetrhne pověsíme-li na ni nefunkční reaktor. Co mohou politici dělat? Bohužel téměř nic. Řeči o nepatrné závadě na nejaderném zařízení nemohou ani Zelené, ani Svobodné přesvědčit." 5) Pan Komárek dokonce ani neví, že Zelení se ústy svého představitele Alexandra van der Bellena vyjádřily proti účasti na plebiscitu o vetování vstupu ČR do EU. Co dodat? Nezbývá než se ptát, zda jde jen o nekompetenci pana Komárka nebo o úmyslné tendenční klamání veřejnosti v něčí prospěch?. A tento pán, píšící na úrovni studenta střední školy, vede v Mf dokonce rubriku "názory"! Jak asi vypadají komentáře k tématům do kterých vůbec nevidím? Má vůbec smysl Mf číst?
0/0
12.1.2002 12:41

Warner

Re: To myslíte vážně?
Nema. MF rikame u nas familierne Maly Famyzdat.
0/0
21.1.2002 14:17

Najdete na iDNES.cz