Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Izraelské buldozery se vrátily na letiště v Gaze

Izraelské buldozery doprovázené tanky se večer vrátily na letiště v Gaze a pokračovaly v demolování letištních zařízení. Během uplynulých 24 hodin je to již druhá destrukční akce, k níž Izrael na palestinském mezinárodním letišti přistoupil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

observer,Plzeň

Všem nedoukům
zkuste se prosím vzdělat v historii.Rěm ubohým mdlého ducha občas překračujete zákon.Hanobíte rasu atd......Vaše ubohé přirivnávání k činům wermachtu a gestapa je naprostá nestoudnost.Pan Janko a oujesky či jak se nazývají jsou mátijebové.
0/0
12.1.2002 21:12

Jan Jonáš

Pro redakci MF Dnes
Děkuji za cenzuru - s Vaším pojetím informování o izraelsko- palestinském konfliktu nesouhlasím.
0/0
12.1.2002 17:18

Jan Jonáš

Re: Pro redakci MF Dnes
Za obvinění z cenzury se Vám omlouvám, po půl hodině čekání mě asi chytla mírná forma paranoi - přijměte tedy mou omluvu.
0/0
13.1.2002 11:08

Jan Jonáš

Pro redakci MF Dnes
Jak mám rozumět článku v MF Dnes, 12.1.2002. strana A8 "Izraelské tanky v Gaze" a zejména větě: "Všechny tyto akce (Izraele) jsou očividnou odvetou za středeční atentát, při němž dva obyvatelé Rafáhu na hranicích pásma Gazy zastřelili čtyři izraelské vojáky." V iDnes jsou tito "obyvatelé" popsání trochu jiným způsobem, coby ozbrojenci v policejních uniformách vyzbrojení kalašnikovi a granáty. Nejspíš to vypadá tak, že je podle MF Dnes takové jednání a vybavení pro obyvatele Rafáhu obvyklé - pak se není co Izraelcům divit pro jejich plošné odvety (iDnes spíše používá pojem msta, mstění se apod.). Nebo je to takové plíživé ovlivňování české veřejnosti - podívejte se na ty Izraelce, zoufalí obyvatelé (= civilové) položí své životy ve svém spravedlivém boji s okupanty a oni se jim mstí takovým neadekvátním způsobem. No co bychom jiného mohli od těch Izraelců = Židů očekávat, že? Takže mmilá MF Dnes v německých rukou, pro koho píšete, ve jmenu čeho nám tu v Čechách dělát mediální politiku? Máme si spojovat válečnou politiku hitlerovského Německa vůči Židům s tou současnou, nenápadnou a plíživou? Jste-li na něčí straně, budiž, ale pište otevřeně a ne zákeřně!!
0/0
12.1.2002 16:39

Cic

Opravdu chteji Palestinci mir?
Vsem obhajcum Palestincu : Nevim jiste, jestli tomu vazne verite, ale Palestinci sotva zosobnuji nevinne obeti: 1) probehlo uz mnoho mirovych jednani (napr. Camp David - 1978) a ustupky nabidl POUZE Izrael, 2) nebyl to Izrael, kdo provedl agresi v letech 1967 a 1973 (tj. Sinajska a Jom Kipurova valka): obe valky zacaly arabsti spojenci Palestincu, 3) neni to Izrael, kdo pouziva teroristicke metody, ale Palestinci. Palestinci napadaji CILENE izraelske civilisty teroristickymi utoky HAMASu, HIZBALLAHu, Isl. dzihadu, FATAHu, atd. To Izrael CILENE nedela. Jestli ma byt jednani o miru, je to dost tezke v situaci, kdy ten, kdo proklamuje mir, vyhlasuje primeri, verejne podporuje pokracovani utoku behem primeri a neni schopen a NECHCE utoky zastavit (Arafat). Izrael uz mu kvuli tomu davno neveri. Nemuze mu verit! Jen sliby, sliby, sliby bez cinu! Cilem Arafata i HAMASu a spol. je zmasakrovat vsechny Izraelce do posledniho muze, zeny, ditete. A na zaver: Mimochodem, ciste hypoteticky, kdyby teroriste CHTELI POVRAZDIT celou Vasi rodinu, popr. celou CR, asi tezko byste je podporovali. Je dost odvazne podporovat nekoho na urovni "legendarniho" Bin Ladina!
0/0
12.1.2002 11:09

Michal Janko

Stále žívé myšlenky.. :-(
Nemám slov. Už potolikáté. Jak funguje novodobý fašism, je jasně vidět na téhle zaslepené diskusi: Palestinci, stejně tak jako Židé, dostali po skončení druhé světové války od mezinárodního společenství přiděleno území k vytvoření vlastního státu. Izrael se zformoval rychle, jen co je pravda, a jeho prvním krokem bylo zabrání území Palestiny. Okolní arabské státy nechtěly "vetřelecký" a usurpátorský Izrael uznat. O morálních hodnotách a principech novodobých Izraelitů svědčí mj. egyptsko-izraelská válka či okupace Libanonu (v obou případech byl agresorem jednoznačně Tel Aviv). Zpátky k fašistické analogii: Opravdu si, vážení příznivci americko-izraelské politiky myslíte, že mezi situací, v níž se dnes nacházejí Palestinci, a situací, v níž se nácházeli Češi za protektorátu je velký rozdíl? Kde je hranice mezi terorismem a partyzánstvím? Kdo má právo hrát si na soudce? Kdo, který národ, naopak nemá právo žít ve vlastním státě?
0/0
12.1.2002 11:08

Frankie

Re: Stále žívé myšlenky.. :-(spíš živé, ne?)
Tady si trošinku pleteme pojmy s dojmy, není liž pravda? Jediné, co je pravda a s čím souhlasím je, že Izraelci i Palestinci dostali přiděleno území pro svůj stát. Jakmile však v květnu 1948 vytáhl poslední britský voják z této oblasti paty, následoval vpád okolních arabských států (Sýrie, Irák, Jordánsko, Zajordánsko, Egypt) do Izraele. Cílem bylo zničit Izrael a při té příležitosti si nahamonit trochu toho území pro sebe. Izrael měl jediné štěstí v tom, že arabské státy byly nejednotné a nekoordinované a každý sledoval své zájmy. Jednomu šlo o Jeruzalém, druhému zase o Golany, třetímu o příhraniční oblast se Zajordánskem apod. Díky tomu také Izrael válku vyhrál. Palestina jako samostatný stát nikdy nevznikla nejen proto, že Izrael v této válce zabral část území přiřkuného Palestincům, ale hlavně proto, že co nezabral Izrael, to si rozebraly zmíněné arabské státy. A pokud jde o českou analogii, tak ta docela sedí, pokud si do role Izraelců dosadíme Čechy, do role Palestinců Sudeťáky a do role okolních arabských zemí Hitlerovu Třetí Říši.
0/0
12.1.2002 13:05

Jan Jonáš

Re: Stále žívé myšlenky.. :-(
Všechny debaty o izraelsko- palestinském konfliktu nezúčastněnými pozorovateli je pouhopouhá grafomanská onanie. Když to lapidárně shrnu, pak by se měl každý diskutující nejdřív vyjádřit k těmto 3 základním otázkám: Právo Izraele na existenci ano/ne. Zastavení násilí z obou stran na určitou dobu ano/ne. Politické jednání na základě původního rozhodnutí OSN ano/ne. Angaování mezinárodního společenství - mírová vojska OSN ano/ne. Určité odškodnění Palestinců coby vyrovnání dluhu, který k nim mezinárodní společenství má tím, že umožnilo vznik Izraele bez arabského souhlasu (já vím, že kdyby arabské země místo do války s Izraelem investovali do rozvoje Palestiny, tak by na tom Palestinci byli asi docela dobře, ale to je jenom kdyby - musíme těm prostým a zbídačelým Palestincům dát nějakou šanci - sami na to nemají). V případě dohody závazek, že každý útok na druhou stranu, který jedna ze stran jakýmkoli způsobem podporuje je válečný nebo teroristický čin se všemi důsledky pro viníka (viz současná protiteroristická kampaň). Na tyto okruhy bych chtěl vést debaty a ne o tom, kdo z těch dvou národů jsou větší hajzlíci, kdo komu co ukrad - je jasné, že Izraelci nemají kam jít a proto zůstanou a mají takovou vojenskou moc, že je nikdo nemůže vyhnat bez toho, že by sám byl totálně zničen.
0/0
12.1.2002 17:22

Bad Boy

Re: Re: Stále žívé myšlenky.. :-(
Naprosto souhlasim.Tady to neni pro skalní příznivce Amerických akcních filmů,kde ten správný Američan je ten hodnej a většinou Číňan(Smrtonosná Zbraň 4),Rus(Rambo III,Poslední James Bond),Němec(Smrtonosná past) nebo Vietnamec(Rambo II a další stovky filmů) ten zlej.Tohle je život a neviné oběti jsou na obou stranách a tak bych přátele s příspěvkama jako "Zasraní Palestinci"atd.Právo Izrale a Palestny na vlastní stát ANO,mírové jednotky URČITĚ,také plány na rozvoj a pohoc chudým palestincům(Izraelci jsou na tom co se tyce majetku o mmnoho lepe).Rozhodně nespojovat tento problém s protiteroristickou kampaní v Afganistanu,protoze Palestinci to berou jako svouj jedinou borbanu proti okupoaci,což nelze říct o atentátu z 11.září.Díky Jonáši skvělep příspěvek.P.S.Nikdo si nic nedělejte z Dolfíka,mě pořád jenom napadá a tak si z něho taky nic nedelam.
0/0
14.1.2002 0:10

Frankie

Re: Re: Re: Stále žívé myšlenky.. :-(
Když už jsi se tu zmínil o amerických akčních filmech, tak jen drobnou poznámečku o tvém černobílém vidění hodných Američanů a zlých cizinců. Určitě ti neuniklo, že třeba agenti CIA a FBI (nejspíš Američané) bývají v těchto i v neakčních filmech málokdy líčeni jako hodní chlapci a mnohdy jsou to dokonce větší hajzlíci, než všichni nepřátelé dohromady. Buď jsou proti hlavnímu hrdinovi přímo nepřátelští (Rambo II, mám-li mluvit jen o tebou jmenovaných) nebo se v lepším případě jedná o neschopné blbce, kteří se hrdinovi jen pletou pod nohy (Smrtonosná past) a komplikují mu spásu světa nebo jinou bohulibou činnost.
0/0
14.1.2002 17:15

Dolfik

Re: Re: Re: Stále žívé myšlenky.. :-(
Kecy, kecy, kecycky. Porad brecis pro ty celosvetove cigany palestince, ktere zly Izrael jen utlacuje. Zapominas, ze asi milion Palestincu ma izraelsky pas, jsou tedy obcany Izraele. Maji sve zastupce v parlamentu /Knesetu/. Ziji a vyuzivaji vyhod v Izraelskem state. Slouzi v izraelske armade a jsou radi, ze jsou tam kde jsou a palestinci za dratem je malo zajimaji, stejne jako v CR se schopni cigani taky distancuji od ciganske verbeze a nechteji mit s nimi nic spolecneho. Tak trochu premyslej.
0/0
14.1.2002 20:25

raha

Re: Re: Stále žívé myšlenky.. :-(
Jonasi ,jen me zarazila 2 otazka.Zastaveni nasili z obou stran na urcitou dobu ano/ne?Co to ma znamenat,jako ze se nebudou lidi likvidovat napr do 23.dubna,ale po tomto datumu budu souhlasit s dalsim a pokud mozno vetsim masakrovanim zidu a palestincu?To jaksi nechapu.Zastaveni nasili musi byt definovano jako konecne a nemenne.Tady nelze delat zadne kompromisy.To jen pro poradek.
0/0
14.1.2002 5:25

Dolfik

Re: Stále žívé myšlenky.. :-(
Jak ctu tvuj prispevek a taky od Bad Boye, tak mne napada, nejste nahodou predlohou filmu "Blby a blbejsi".
0/0
12.1.2002 20:45

Bad Boy

ZTRÁTY
V roce 2001 izraelské bezpečnostní jednotky zabily 345 palestinských civilistů. Mezi nimi zahynulo 38 palestinských dětí mladších 15 let. Od začátku Intifády al-Alsá (29. září 200) bylo zabito celkem 582 neozbrojených Palestinců. Palestinci v roce 2001 zabili 65 izraelských civilistů. Šest zabitých izraelských dětí bylo mladších patnácti let.Od zahájení druhé intifády zahynulo na Okupovaných územích celkem 83 izraelských civilistů. Izraelské bezpečnostní složky v roce 2001 dále zabily 103 členů palestinských ozbrojených složek. Palestinci zabili 21 příslušníků izraelských bezpečnostních sil. -Prevzato z www.infoservis.net- JEDINÉ co může pomoci,jsou mezinárodní jednotky,jejich vyslání ale vetovaly USA(už podruhé).Tyto jednotky by snad zabránili Izraeli ničit civilní cíle a zabíjet civilní obyvatelstvo.
0/0
11.1.2002 21:07

Kosta

Re: ZTRÁTY
Jediné řešení této situace je, že se ty lidské bestie vyvraždí mezi sebou.
0/0
11.1.2002 21:49

raha

Re: ZTRÁTY
Mezinarodni jednotky jsou jen docastne reseni.Neni to zasadni odpoved na tento konflikt.Ja to vidim asi tak,pomuze jen totalni segregace,neco jako berlinska zed. Nikdo tak a nikdo sem.Je to bohuzel smutne,ale jsme jen soucasti prirodniho procesu.Zdedili jsme po svych evolucnich predcich geny,ktera nas nuti k podvedome ochrane sveho uzemi.Zvirata si take znaci sve uzemi a beda tomu kdo se jim tam naliftruje.Jde o ochranu preziti druhu.Takze v podstate jsme take zvirata,i kdyz trochu dokonalejsi.Jen nekteri chytrolini si porad mysli ze jsou dokonalost sama.
0/0
12.1.2002 5:10

Bad Boy

Re: Re: ZTRÁTY
Máš asi pravdu,problém je v tom,že Mezinárodní jednotky by množná zabránili Izraeli při ničení palestinského pásma,ale těžko by zabránili teroristickým útokům na izraelské civilisty,i když na této straně je daleko méně ztrát.
0/0
12.1.2002 16:17

Rádě

Můj názor
Tam nebude nikdy klid. Taky mi vadí ten rozdílný postoj USA. V Afgánistánu mají plnou hubu boje proti terorismu, protože se to dotklo jejich země a jejich občanů, ale že Palestinci se vůči Izraelcům chovají úplně stejně, to nevidí a ještě důležitě kážou Izraeli, jak špatně se to vůči neviňátkům Palestincům vlastně chová. Druhá věc je, že Izrael stejně tímhle ničeho nedosáhne. On to ví, ale nic jiného mu už nezbývá, protože kdyby nic nedělal, byl by všem pro smích.
0/0
11.1.2002 13:08

JV

Re: Můj názor
Kdybys nekecal nesmysly. Kdo si myslíš, že je nejvěrnější spojenec Izraele a kdo Izrael masivně sponzoruje?
0/0
11.1.2002 14:50

p.oujesky

Re: Můj názor
Ty jses asi dobrej zidak.
0/0
11.1.2002 15:51

Dolfik

Re: Můj názor
Presne tak. Doufam, ze tato izraelske odveta potrva tak dlouho, az sami palestinci pochopi, ze zbavit se palestinskych teroristu v cele s Arafatem je vyhodnejsi, nez usilovat o zniceni statu Izrael.
0/0
11.1.2002 19:35

Jakub

Prirovnani ?
Jo,z domu,kde vsichni klidne odpocivaji uprostred noci a najednou se z niceho nic objevi vsude kolem tanky plne ozbrojencu se utika asi stejne snadno jako z koncentracnich taboru. Nevidim rozdil mezi strachem, beznadeji a bolesti palestinskych a izraelskych civilistu. Hodne zdaru, hosi Izraelsti, mozna se historie vraci, ovsem tentokrat uz rozhodne nejste jen na strane obeti...
0/0
11.1.2002 13:06

Stonewall Jackson

Re: Prirovnani ?
Až by mi slzy vystříkly dojetím, nevědět, že noc předtím si tam palestinští teroristé brousili nože.
0/0
11.1.2002 15:13

Veronika

A co dal??
Neverim, ze svou soucasnou agresivni politikou dojde Izrael k reseni konfliktu.Valka s civilisty je z pohledu armady urcite nejjednodussi reseni. Srovnat se zemi 70 domu, vyhnat na ulici zeny a deti.To dokaze opravdu jen "silny a odvazny" chlap.Pokud meli podezreni ci dukazy o tom,ze ony domy jsou doupata a skryse pro palestinske ozbrojence, mohli zvysit pocty hlidek, zavest zakaz vychazeni, zvysit kontroly na ulicich. Stalo by to ovsem vice premysleni. Myslim ze si Izrael timto krokem zavaril na jeste hlubsi nenavist ze strany Palestincu. Snaha branit svuj dum, svou rodinu a chranit zivoty svych blizkych se povazuje za moralni ve vsech kulturach. Smrt nevinnych lidi jeste nikdy nikomu stesti a pokoj neprinesla.Premitanim o minulych krivdach a sve vlastni bolesti jednaji Izraelci uplne stejne jako jejich nepratele.
0/0
11.1.2002 12:54

Dolfik

Re: A co dal??
A co dal?? No, myslim, ze bys mela pro zacatek denne sledovat zpravy ze sveta. Podle nesmyslu co pises, ctes noviny mozna jednou za tri mesice. Jinak bys vedela, ze vetsina palestinskeho uzemi je pod samospravou palestincu. Jak by tam Izraelci meli zvysit pocty hlidek, zavest zakaz nocniho vychazeni, zvysit kontroly na ulicich??? To ma delat palestinska policie, ale ta misto toho sama utoci proti Izraelcum. Myslim, ze vice premyslet bys mela ty, nez prezentovat svoji ubohost na netu.
0/0
11.1.2002 19:22

nununu

domácí vs hosté
A budou tam mít taky růžový sad? Je mi to nějaké povědomé, I u nás kdysi někdo zastřelil jednoho CIZINCE a taky se bouraly domečky, a bylo jich dost podobně. Kdypak začnou židé vyvražďovat vesnice původního obyvatelstva? Vlastně už začali.A mají se kde učit.Z vlastní zkušenosti. Tenkrát ale u zdi stály oni.
0/0
11.1.2002 12:41

Beny

Re: domácí vs hosté
Opravdu tam stali s tvrdym y ?
0/0
11.1.2002 12:44

Frankie

Re: domácí vs hosté
Ale ťuťuťu ňuňuňu, jestli to má být analogie, tak kdepak jsou ti postřílení palestinští chlapi, kteří ty domečky obývali a v kterých koncentrácích jsou ženské s dětmi odtamtud? I těch je podobně?
0/0
12.1.2002 13:12

diktátor

Židi jsou pakáž?
Vždy, když čtu podobné články, musím si vzpomenout na slova mého kamaráda - "za všechno můžou Židi". Asi má pravdu..
0/0
11.1.2002 11:27

Jindra

Re: Židi jsou pakáž?
Ty a ten Tvuj kamarad jste zrejme jedini intelektualove na tomhle foru. Jednou vetou vyresite situaci, kterou si politikove jiz desetileti lamou hlavu. Znas vubec nejakeho Zida osobne?
0/0
11.1.2002 11:52

M

Mno jo.. kdyby
Kdyby si židé po válce nevydupali vlastní stát, byl by klid...
0/0
11.1.2002 11:11

m.l.

Re: Mno jo.. kdyby
jo, kdyby byly v prdeli ryby
0/0
11.1.2002 11:55

C-e-r-m-i-n-o-s

To je divné...
Nepříjde Vám to zvláštní, že po přestřelce mezi "vojáky" přijedou izraelský tanky a buldozery do Gazy a zdemolujou tam 70 "civilních" obytných domů?! Byla to jen záminka, jak se zbavit dalších palestinců?! Tady je jasná ukázka toho, jak se Izrael snaží vyhnat původní islámské obyvatelstvo z "okupovaných" území..
0/0
11.1.2002 9:39

Petr Wagner

A co bude dal??
System odplaty moc nefunguje. Izrael se o tom presvedcuje desitky let a momentalni akce jsou jen dukazem jeho neschopnosti ustat svoji vnitrostatni politiku. Takze co ted panove??
0/0
11.1.2002 8:48

Pavel Kohout

Re: A co bude dal??
Pro začátek by Evropská unie mohla přestat sponzorovat vydávání učebnic pro palestinské školy, v nichž se píše, že Židé jsou neštěstím pro celé lidstvo. Také by stálo za úvahu přesvědčit Arafata, aby zavřel školy sponzorované Hamásem a Hizbaláhem. V nich se dospívající děti učí, že "mučedníci", kteří se s výbušninou odprásknou v izraelském autobuse, přijdou rovnou do zahrad Alláhových, kde je očekává 72 černookých panen. "Chlapci si mezi sebou povídají jen o Alláhových pannách," řekl americkému reportérovi jeden čtrnáctiletý žák Hamasem sponzorované školy. Z příspěvků, které Palestinci dostávají od EU a od arabských ropných mocností, by už dávno mohli dát dohromady fungující ekonomiku. Namísto toho kupují zbraně a finančně podporují pozůstalé po "mučednících". Své děti posílají házet kameny na izraelské vojáky. Jakou odezvu ze strany Izraele za to asi můžou čekat? Kromě toho celý konflikt není čistě židovsko-arabský. Existují i Arabové, kteří pokládají Izrael za svoji zemi a někteří dokonce slouží v armádě. Jsou to ovšem téměř výhradně drúzové nebo křesťané. Loajálních muslimů je málo. V Izraeli jde spíše o konflikt islámského extremismu proti západnímu světu, který je v tomto případě personifikován Izraelem. O účinnosti bourání domů ovšem osobně přesvědčen nejsem, i kdyby byla pravda, že jejich obyvatelé skrývali teroristy. Ostatně nevěřím tomu, že Arabové jsou od přírody nenapravitelní teroristé. Řešením je jednotný západní postoj proti Hamasu, Hizbaláhu a jim podobným. To je obtížné, protože tyto organizace jsou podporovány Íránem, se kterým teď Západ chce být zadobře... Ale pro začátek by EU vážně měla přestat podporovat antisemitské učebnice.
0/0
11.1.2002 10:09

Ivo

Re: Re: A co bude dal??
Fakt dobrej příspěvek!
0/0
11.1.2002 10:45

Jindra

Re: A co bude dal??
Izrael snad dela tu chybu, ze reaguje na akce Palestincu, kteri chteji za kazdou cenu torpedovat mirove jednani a tim vlastne jim hraje do ruky. Otazka je, co ma Izrael delat. Cekat na dalsi utoky? Nebo je jen verbalne odsuzovat? To bude pochopitelne vykladano palestinskymi teroristy jako slabost a bude pro ne jen popudem k dalsim akcim. My tady sedime v teple a kecame o vecech, kterym stejne nerozumime. A o mentalite Blizkeho Vychodu nevime uz vubec nic.
0/0
11.1.2002 10:33

Beny

Re: A co bude dal??
Je tu jeden mimoradne dulezity aspekt - pocty teroristickych utoku vyrazne poklesly, tedy z pozice blizkeho vychodu soucasna politika Izraele prinasi postupne mir. Ze to nejde okamzite je celkem evidentni. Pokud stredecni utok byl reakci - podle hamazu - na zadrzeni lodi s pasovanymi zbranemi, priznava tim hamaz, ze v tom ma prsty. Arafat to mohl a nemusel vedet, v kazdem pripade jsou nejake odvetne akce ze strany Izraele nutnosti. Je to bohuzel jedina rec, ktere Palestinci rozumeji. Jednani zadne snizovani teroristickych utoku nikdy drive neprineslo, prinasi to jen sila a represe.
0/0
11.1.2002 10:54

bohouš

Re: Re: A co bude dal??
Ano, mírová politika Izraele na okupovaných palestinských územích, podporovaná efektivně vojenskou silou a vyháněním Palestinců z jejich domovů a území, případně i jejich vyvražďováním, již dlouhou dobu vede k tomu, že Arabů je tam čím dál tím míň a Židů čím dál tím víc. Co bude nutné učinit, mám na mysli nějaké teroristické jednání, které by Židy vrátilo tam, kam patří a obnovilo původní poměr obyvatelstva? Lze se poučit z historie?
0/0
11.1.2002 13:15

p.oujesky

Re: Re: Re: A co bude dal??
Mas pravdu a hlavne kdyby amer.nepodporovaly zidaky tak by byly opravdu tam kde patri.Ono take kdyz Palestinec bezmocny vybuchne z granatem to je hrozny pruser,ale kdyz Izrael odpovy moderni technikou tak Bily dum to hned zchvaluje.V Izraeli a v Palesine jiz hodne roku je banda teroristu a to amer.nevadi,protoze to by byl pruser postavit se proti zidum.Vzdyt oni vlastni atomovou bombu a nikdo(amer.)neprotestuje.Smradlava,spinava politika.
0/0
11.1.2002 16:09

Dolfik

Re: Re: Re: A co bude dal??
Nebylo by spatne zkusit tam poslat bohouse a poujeskyho. Zabili bychom tak tri mouchy jednou ranou. Izraeli to neublizi, palestincum nepomuze a v CR se zbavime dvou kretenu.
0/0
11.1.2002 19:46

Najdete na iDNES.cz