Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Izraelské tanky ničily domy Palestinců

Odveta za smrt čtyř izraelských vojáků přišla s velkým lomozem v noci. Šest izraelských tanků proniklo do města Rafah na jihu pásma Gazy a zničilo na sedmdesát domů. Informovalo o tom palestinské středisko lidských práv. Podle svědků a palestinské policie jim pomáhaly buldozery a operace byla kryta palbou z automatických zbraní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jan Kopal

Sionističtí vrazi opět v akci
Další akce největších světových teroristů a bezcitných vrahů v přímém přenosu a svět mlčí. Kde jsou ochránci lidských práv a různí humanisté a la Havel? Jan Kopal, předseda Pravé Alternativy
0/0
11.1.2002 15:03

David

Re: Sionističtí vrazi opět v akci
Jak se nekdo muze narodit s tak prihodnym jmenem? Ale jen tu Kopalku zustan a hodne pis, aspon si muzeme vic vazit toho, ze uz nemame totalitu. Ty bys byl velmi dobrej soudruh.
0/0
11.1.2002 17:07

NENI DULEZITE

Re: Re: Sionističtí vrazi opět v akci
VIM ZE JSI NIZKEJ ODPORNEJ ZRUDA, BLBEC KTERY SI MYSLI ZE NECO VI O ZIVOTU PRITOM JSI JEN PYTEL SRACEK. TAKOVYM ZMRDUM JAKO JSI TY BYCH PORADNE ZLOMIL ZUBY.
0/0
18.1.2002 6:08

Dolfik

Re: Sionističtí vrazi opět v akci
Tentokrat zavrazdili sionisticti vrazi 50 domu a 20 domu tezce zranili. Skody na lidech nebyly vycisleny.
0/0
11.1.2002 20:47

Pllat

Proč se sakra nenazývají věci pravým jménem!
Proč se sakra nenazývají věci pravým jménem! To lidi mají tak krátkou paměť, nebo nechtějí vidět to co je nabíledni. Ten kdo vraždí civilní obyvatelstvo, a to v jakémkoliv jménu, je terorista. Ten kdo mu pomáhá, či ho kryje nebo podporuje, je terorista. Ten kdo si klade za cíl vyhladit či zničit celý národ je také terorista. Ozbrojené složky státu, který je napaden teroristy, a v rozsahu jako v Izraeli, používají holt drsnější metody. Ono by asi "ty ty ty, už to příště nedělej" asi nestačilo. Nevím proč, ale "mučedníci" na straně Palestinců jsou negramotní či pologramotní, či naopak vysoce vzdělaní, ovšem všichni zfanatizovaní mladíci. Při útocích kameny na Izraelskou armádu, jsou ti kluci svými vůdci posláni "na porážku", aby měli další "mučedníky" a mohli i nadále bojovat proti utlačovatelům. Izraelské mrtvé lze většinou zařadit mezi ty, kteří se neumějí, nebo nemohou bránit. Dětská hřiště, kavárny, autobusy, náměstí. Neobhajuji Izraelce, poznal jsem je. Stačilo mi to. Ale řeknu vám, "Zlatí cikáni proti Palestincům". Věci a činy se nenazývají pravým jménem, bojím se toho. Islámský extremismus se za tichého souhlasu a odvracení zraku humanitní západní společnosti rozšiřuje. Nedaří se přesvědčit ani ty, kterým tito zastánci pravé víry odpírají samotnou existenci (západní nemuslimský svět). Ba naopak, humanisté jim vzkazují, že každý má právo na život. Pitvá se proč támhle tomu Arabovi udělali bebínko, a nikdo se již nepamatuje, že ten hodnej, tichej Arab hodil někam bombu, která utrhala dětem nožičky a ručičky. Naneštěstí je to o tom, co jsme si vychovali to máme. Vyjednáváni s teroristy, hmotné podporování islámských extremistů, udělování ocenění, prezentování ba přímo schvalování jejich názorů v mediích. Div jsme si je nepozvali domů na oběd.
0/0
11.1.2002 13:04

Jan Malý

všem filosemitům
Dávat plnou odpovědnost palestinské samosprávě za útoky Hamasu a Isl. džihádu je stejně debilní, jako činit Izraelskou vládu zodpovědnou za činy fanatických osadníků. Odveta - jakákoli - na nevinných lidech je zločin. Zločin sice pochopitelný, ale zločin. Jeho logickým výsledkem je další "odveta" islámských fanatiků na nevinných Izraelcích. Jestli je výsledkem smrt, těžké zranění, nebo "jen" uvržení lidí do bezvýchodné chudoby je vcelku jedno - vypovídá to pouze o tom, jaké ohledy útočník bere na "světové veřejné mínění" - o jeho charakternosti to nevypovídá nic. Chtěl bych zároveň připomenout, že obyvatelé toho městečka nejsou židé nebo evropané frustrovaní nezřetelnou nejistotou, nebo nedostatkem, ale obyvatelé utečeneckého tábora, kteří v desiluzi a zoufalství vyrostli. Jestli se dá očekávat jiný důsledek takových akcí, než odklon zbytku Gazy od Arafatovy jakžtakž smířlivé politiky ve prospěch islamistů, nechť posoudí každý sám. Židům a jejich přívržencům opojeným pocitem všemožné převahy a pohrdání nad palestinci jen bokem připomínám, že neznám jediný malý národ, který by dlouhodobě přežil v nepřátelství se svými bezprostředními sousedy.... no třeba budou první... inu historie...
0/0
11.1.2002 1:08

Jan Jonáš

Re: všem filosemitům
Snad jste nám svým příspěvkem chtěl ukázat či dokázat jakýsi objektivní nadhled nad věcí či demonstrovat nestrannost, ale takovým není (viz závěr Vašeho příspěvku - jste více na straně Palestinců, to Vám nevyčítám, jen to konstatuji. Každý z nás nezúčastněných máme svá subjektivní hodnocení a máme na to plné právo, jen je nesmíme vydávat za ta jediná správná. Což Vy neděláte, všechna čest. Musíme pamatovat na to, že nejsme přímými účastníky té blízkovýchodní tragedie, jen tak vlastně fabulujeme v souladu se svým svědomím, citem pro spravedlnost, čest, empatií pro slabšího, či k tomu, o kom se domníváme, že je v právu. Ale ono to nelze udělat úplně vyváženě). Kde já prapříčina toho všeho (když si odmyslíme vše ze židovských dějin před 2. svět. válkou - i když ono to nejde, ale budiž), v tom, že stát Izrael vznikl jako jeden z důsledků 2. světové války, coby nástroj ulehčení svědomí lidstva za to, co se Židům za 2. svět. války stalo. Tato úlitba západního světa vůči Židům šla na úkor Arabů a proti jejich vůli. Ti nemají k Židům historicky kladný vztah, natož aby měli nějaký důvod - motiv podílet se na odčiňování jejich utrpení z 2. světové války, spíš naopak, sympatizovali a sympatizují dodnes s Hitlerovou politikou (viz volný prodej Mein Kampfu). Až se divím, že se nepokusili v případě holcaustu argumentovat podobně jako v případě útoku na NY "dvojčata", tj. že to všechno zorganizovali Židé, takže co když za 2. světovou válkou a holocaustem stojí vlastně židovský plán znovuzískání Palestiny. Jistěže nesmysl, ale účel světí prostředky - jsem-li slabý pro boj s "okupantem, každý prostředek dobrý. Takže zpět k Vašemu příspěvku - nevidím v něm nástin řešení, východisko ze slepé uličky - základem je vypořádat se s existencí Izraele - jasně říci, chceme Izrael zničit, protože jeho vznik neuznáváme nebo uznat, že Izrael má právo na existenci, dodržet příměří a začít jednat a stále dodržovat příměří, Z obou stran a pod mezinárodním dohlem. Dokud nebude toto rozhodnuto - Izrael ano/ne, vyhlášeno a dodržováno příměří a následně zahájeno jednání pod mezinárodním dohledem, do té doby tady budeme virtuálně válčit ve jménu té či oné strany. Ještě jeno se mi na Vašem příspěvku líbilo, ale nejspíš jste to tak nemyslel a to Vaše konstatování "Odveta - jakákoli - na nevinných lidech je zločin.Zločin sice pochopitelný, ale zločin." Žádný zločin není pochopitelný, můžu rozumět příčinám, které ho vyvolaly, ale nemůže být pro mě pochopitelý - takové jednání se nám musí hnusit a nemůžeme mít pro to "pochopení". To snad ne.
0/0
11.1.2002 8:05

Honza Žídek

Re: všem filosemitům - jazykoví poznámka
Mimochodem je velmi komické zrovna v tomto sporu používat slova jako antisemité a filosemité, jelikož jak Židé tak Arabové patří do semitské skupiny národů.
0/0
11.1.2002 9:05

Beny

Re: všem filosemitům
Ta Arafatova politika je jakz takz smirliva jen v tom smyslu, ze jednanim se jen ziskava cas na pripravu dalsich ter. utoku. Ze o to Izrael jiz nestoji se neni co divit. Pokud ma nastat klid, nebo dokonce mir, je nutne ty ter. utoky zarazit. Nyni se ukazuje, ze Arafat na to bud nestaci, nebo nema zajem. V tom pripade to tedy musi udelat Izrael sam. Jinak se da rici, ze klid nebude, dokud Izrael teroristy nezpacifikuje. Protoze uz pomalu zacina mit pozitivni vysledky, verme, ze vi co dela a proc to dela. Dosud totiz nikdo jiny v oblasti nedosahl niceho pizitivniho = OSN, USA, SSSR ... proste nic.
0/0
11.1.2002 11:30

Mirek Novak

Co jeste nebylo v komunistickem dejepise aneb podobenstvi II.
Citace Johnyho je spravna (pro ty co srovnavaji palestince s Cechy). Hitler prislibil Jeruzalemskemu velkemu Muftimu (prastryc Jasira Arafata)konecne reseni otazky palestiny po vzoru Ceskoslovenska, hned jak se tam Rommel dostane. Mufti za to slibil vsemoznou pomoc Afrikakorpsu a pri rekrutovani palestinskych Arabu do Nemeckych jednotek. Dodnes se v teto oblasti Hitler oslavuje jako veliky statnik, ktery chtel Arabum pomoci a holocaust je povazovan za vymysl a propagandu Izraele. Vice podrobnosti zde: http://www.jerusalem-archives.org/period3/3-25.html http://www.eretzyisroel.org/~jkatz/recruited.html
0/0
10.1.2002 15:55

Ivo Horák

Palestinská vina i neadekvátní odpovědi
U vědomí složitosti problematiky vyjádřuji názor, že pokračování krize je důsledkem akcí palestinských radikálů, toužících vtáhnout do války s Izraelem islámský svět. Zároveň však musím říct, že odvetné akce Izraele nejsou v pořádku. Víc se podobají ruským akcím v Čečensku než britským v Severním Irsku (před zklidněním).
0/0
10.1.2002 14:14

Beny

Re: Palestinská vina i neadekvátní odpovědi
Mozna to bude tim, ze muslimove Palestinci se vice podobaji muslimum Cecencum nazli katolikum Irum. A mozna se jim vice podobaji i bez ohledu na viru.
0/0
10.1.2002 15:34

jan

Re: Re: Palestinská vina i neadekvátní odpovědi
ze odetne akce Izraele nejsou v poradku? to teda meli tem Palestincum nabidnout lizatka?
0/0
10.1.2002 17:29

Ivo Horák

Re: Re: Palestinská vina i neadekvátní odpovědi
Nejde o to, zda katolíci v Severním Irsku zabíjeli protestanty i britské policisty více oprávněně než Čečenci ruské vojáky a kolaboranty (myslím, že jednoznačně naopak). Jde o to, jak na vlastní mrtvé odpovídá moc. Dům rodiny severoirského teroristy britští vojáci nestrhnou, i kdyby se tomuto podařilo zabít jich libovolné množství. Aktuálně mohu přidat, že také na letišti v Londonderry (katolicky Derry) Britové neničili přistávací dráhy. Práva Izraele na mír se zastávám, ne však siláctví Šarona (majícího i pochybnou minulost). Symptomatické je, že dokonce i pravicový prezident Kacav dává najevo, že současná politika země není moudrá.
0/0
11.1.2002 9:30

Beny

Re: Re: Re: Palestinská vina i neadekvátní odpovědi
Jisteze - jde o to, ze pokud se s nekym (kymkoliv) chces dohodnout, musis mluvit reci, ktere je schopen porozumet. Irsti katolici pochopi ledacos, Palestinci jen silu a represi, jinak vubec nic.
0/0
11.1.2002 11:09

dan

Re: Palestinská vina i neadekvátní odpovědi
Afghánistán, Palestina i Čečensko jsou tři různé oblasti působnosti Al-Kaidy a jejích sympatizantů, ať už si říkají Hamás, Islámský džihád či Al-Fatáh. Všechny tyto organizace jsou bohatě podporovány, více či méně skrytě ze zemí Perského zálivu za peníze, kterými západní svět platí za jejich ropu. Tyto aktivity mají dopomoci k šíření vlivu Islámu, či spíše těch sil, které se nyní Islámem zaštiťují, do celého světa, k ovládnutí nových teritorií a získávání politického vlivu, k vytěsňovaní vlivu Západu i Ruska z těchto oblastí. Izrael je klín evropské kultury v arabském moři. Z tohoto důvodu bude vždy nepohodlný. Po 11. září se Američanům konečně otevřely oči - za dost velkou cenu zmařených životů. Do Afghánistánu měli jít už dávno - i do dalších oblastí, zamořených bandity islámského extremismu. Místo toho kritizovali, spolu s evropskými státy, ruskou vojenskou kampaň v čečensku, pokrytecky se dovolávajíc dodržování lidských práv - ve skutečnosti tuto kartu využívali jako nástroj k potlačení vlivu Ruska v potenciálních oblastech svého zájmu - jde o přístup k ropným nalezištím v Kaspiku. Čeští novináři zdatně sekundovali v této trapné historii, vyjadřujíc málem obdiv vousatým bojovníkům s rukama po lokty od krve. Ostatně o jaká lidská práva šlo v zemi se šariatskými soudy, kde se ještě dnes nalézají křesťané, prodaní do otroctví místním rodinám? Ne náhodou mezi prvními, kdo vyjádřili pochopení akci v Čečensku, byl stát Izrael - s dovětkem: teď vidíte, s čím my se už léta potýkáme. Asi tím izraelci naráželi na dřívější sovětskou pomoc Arafátovi. Ta historie je pěkně propletená - kdo poporuje zločince, aby uškodil svému nepříteli, tomu se to jako bumerang vrací zpět. Každopádně nyní je potřeba islámské extremisty zlikvidovat se vší rozhodností, ve všech ohniskách jejich výskytu, nebo by nám hrozilo, že skončíme v jejich 14. století. Jako Afghánci.
0/0
10.1.2002 21:15

Frankie

Re: Re: Palestinská vina i neadekvátní odpovědi
Když je řeč o Čečensku, rád bych se zeptal na jednu věc. Představ si čistě hypoteticky, že Rusáci by se šprajcli třeba v případě Tádžikistánu a Uzbekistánu a nedali jim samostatnost a naopak Čečna by samostatnost dostala. Byli by to potom Tádžikové a Uzbeci, ti vrazi s rukama po lokty od krve, zatímco Čečenci by byli ti spořádaní občané v byť chudé, ale své republičce?
0/0
12.1.2002 0:02

dan

Re: Re: Re: Palestinská vina i neadekvátní odpovědi
Je vidět, že o Čečensku nic nevíš. Nejde tam ani tak o samostatnost, ostatně tu dostali, jako o existenci teroristických základen Al-Kaidy, pod velením Chattába, na jeho území, o export terorismu na okolní ruská území a o snahu rozšířit území, ovládané teroristy, až ke Kaspickému moři a ví Alláh, kam ještě dále. A tak dostali na prdel, zcela stejně, jako teď Talibové od Američanů. Mimochodem, jsou to velcí spojenci. Jenže u nás holt je rusák vždycky špatnej, i kdyby bojoval se samotným Luciferem, podobně jako ještě nedávno, ale to dnešní mladí a zapálení Pionýři nepamatují, byl každý Němec, kromě soudruhů z NDR, fašoun. Ono vážení, Sovětský svaz už hezkých pár let neexistuje a konkrétně zrovna Rusko je, z jeho nástupnických států, v bourání reziduí komunismu docela nejdál. Kdyby se na nás takhle dívali na Západě, byli bychom u nás taky všichni komunisti a víte, že by to byla docela i pravda?
0/0
12.1.2002 16:58

Frankie

Re: Re: Re: Re: Palestinská vina i neadekvátní odpovědi
Tak Čečenci dostali samostatnost a zařadili se tak konečně po bok Tádžiků a Uzbeků? Je vidět, že o Čečně opravdu nic nevím. Ten velký okamžik pro tento národ mi ve zprávách nějak utekl a to je sleduji celkem pravidelně. Řekni mi prosím tě, kdy k tomu došlo? Jiná věc je, máš-li na mysli pouze ten druh "samostatnosti", jaký měl třeba protektorát Bohmen und Mahren v rámci Třetí Říše, kdy byli naši občané povstanuvší proti Němcům také označeni za teroristy. A nakonec, s tou pravdou o komunistech u nás, mluv laskavě jen za sebe.
0/0
13.1.2002 13:38

Ondra Hetmánek, Bruntál

Re: Re: Re: Re: Palestinská vina i neadekvátní odpovědi
Ano, v rámci boje proti "terorismu" v Čečensku bylo "eliminováno" ruskými vojáky ve dvou válkách dle střízlivých odhadů na 150 000 "teroristů" ve formě mužů, žen a dětí. Teroristé byli nepochybně poraženi. Boj o nezávislost Čečenska se táhne již od dob kavkazkých válek za carského Ruska. Za Stalina jich pár desítek tisíc přesídlili na Sibiř, kde jaksi zmizeli.
0/0
14.1.2002 15:28

Jarda

Re: Re: Re: Re: Re: Palestinská vina i neadekvátní odpovědi
Pak ještě vyletěl jeden moskevský panelák do povětří a všichni Čečenci, kteří měli tu smůlu, že se zrovna nacházeli v Moskvě, byli označeni za teroristy a Rusko mělo ospravedlnění pro další "pacifikaci teroristů". Kdo si dovolil o čečenských vinících pochybovat, byl vykázán do patřičných mezí a novinář, který se v tom šťoural až přespříliš, skončil pod koly náklaďáku. Jaká smůla.
0/0
14.1.2002 16:08

KORY

Stejní barbaři
Podle mého mínění jsou to stejní barbaři. Jak někdo může takhle terorizovat civilisty. Smrt těch 4 vojáků by se dala nějak morálně omluvit tím, že jde o válečný konflikt a občas se stane že někdo umře v boji. Ale jako odvetu zvolit terorismus na civilistech?! S tím jednoznačně nesouhlasím!
0/0
10.1.2002 13:42

Mike Dundee

Re: Stejní barbaři
Jenze Izraelci pri akci nikoho nezabili. A to, ze strileli jen do vzduchu mluvi samo za sebe.
0/0
10.1.2002 13:57

Beny

Re: Stejní barbaři
Stejni jsou, jen pokud nekdo nechce videt rozdily !! 1. : kdo si zacal, a kdo neustale pokracuje v porusovani primeri ? 2. neni trochu rozdil nekoho zabit, a nebo mu rozbourat chatrc ? radeji by ses nechal zabit, nebo by sis radeji nechal zborit dum ? 3. oznamil kdykoliv driv arabsky rozhlas 12 hodin predem nejaky arabsky utok ?
0/0
10.1.2002 14:01

Karel

Re: Stejní barbaři
Jak bojovat s fanatiky, pro ktere nema lidsky zivot (ani blizniho ani vlastni) zadnou cenu? Zniceni obytnych domu je velmi krute, ale vrazdeni s jedinym verejne proklamovanym cilem, a to prerusit mirova jednani, se s tim neda srovnavat. Mimochodem ty domy nepatrili nevinnym lidem, ale jejich vlastnici jsou ti atentatnici a stoupenci teroristickych organizaci. A v nich ziji jejich manzelky a deti, vychovavane Arafatem (nositelem Nobelovy ceny miru) uz pul stoleti v touze po krvave mste, a ktere se raduji po kazdem znicenem autobusu nebo diskotece... Ti dva lumpove zabili ty zidovske vojaky, protoze tam stoji, hlidaji a brani vrahum dostat se dal. Ti chudaci ctyri mladici vlastne mozna zachranili spoustu zen a deti v Tel Avivu, kam by jiste smerovali vsichni atentatnici, kdyby mohli...
0/0
10.1.2002 14:04

Martin Bucek

IZRAEL
Stavím se za Izrael, na rozdíl od arabáčů, je to jediný kulturní stát v té oblasti.
0/0
10.1.2002 13:31

Honza Žídek

Re: IZRAEL
Nevím, Martine, jestli je "kulturní stát" dost legitimní argument pro to, za koho se máš stavět. "Kulturní" stát se může dopouštět zvěrstev stejně jako "nekulturní". Podstatné je asi, na čí straně je pravda - a to v případě Palestinců a Židů nevím. Příměr někoho tady v té v diskuzi k vyhlazení Lidic (msta na civilistech, kteří nejsou konkrétními viníky) mi přijde dost věrný. Řekl bych, že po tomto činu se už Izrael nemá právo nazývat kulurním státem. Když se prasárna pomstí jinou prasárnou, tak se tím ta původní prasárna nevynuluje, ale jsou tady už dvě prasárny.
0/0
10.1.2002 13:47

Beny

Re: Re: IZRAEL
... a jakas takas nadeje, ze to tema dvema prasarnama take skonci. Jinak si muzes byt stoprocentne jisty, ze Palestinci budou s tema prasarnama pokracovat porad dal. Oni vlastne asi budou pokracovat stejne, jen mnohem min a az za mnohem delsi dobu.
0/0
10.1.2002 15:31

Jigal

....
Je to nejakej NACEK!Nemci by ho chranili mozna tak nekde na Sibiri nebo jako makace ve zbrojovce!
0/0
10.1.2002 13:31

Jigal

.....
Zebery byly stary protoze Palestinci nenechaly zahranicni staby radost v ulicich natacet!!!!Zidum Israel,Arabum Jordansko!
0/0
10.1.2002 13:26

mOb

Jsou vsichni stejni barbari
Jedni bez osmnact a druzi bez dvou za dvacet. Dokud se nenauci respektovat lidsky zivot, nebudou klidne zit vedle zadneho naroda. Jak Palestinci, tak Izraelci...
0/0
10.1.2002 12:42

Johny

Podobenství
Adolf Hitler - Norinberský sjezd NSDAP 10.9.1938 "Mou věcí a věcí nás všech, moji soukmenovci, je postarat se o to, aby se zde z práva nestalo bezpráví. Neboť jde o německé soukmenovce. Nemám rovněž nikterak v úmyslu povolit tady v samém srdci Německa, aby zde díky zdatnosti jiných státníků vznikla druhá Palestina. Ubozí Arabové jsou bezbranní a možná opuštění. Němci v Československu nejsou ale bezbranní , ani opuštění. Nechť je toto vzato na vědomí". Göring tamtéž: Víme, že je to neúnosné, jak tento trpasličí nárůdek tam dole, o kterém nikdo neví odkud přišel, trvale utiskuje a obtěžuje svojí existencí kulturní národ. Víme však, že tu nejde o ty směšné skrčky. Za tím stojí věční židobolševičtí štváči. V době slabosti Německa obsadili a pošpinily tisíciletý Německý prostor. Ale my jsme vždy byli střelci a nikdy sráči (originál: Schiesser versus Scheisser ).
0/0
10.1.2002 12:24

Foxtrot

Teroristi
Nejak nerozumim vasim srovnanim terorismu s odbojem. Nevim o tom, ze by behem WWII zabijeli odbojari nevinne lidi. Pokud by utoky Palestincu smerovaly vyhradne vuci vojenskym zarizenim a na vami uvedenych okupovanych uzemich (samozrejme nesmysl), dalo by se pochopit. Ale odpalit bombu v nakupnim centru?
0/0
10.1.2002 12:14

Ondra Hetmánek, Bruntál

Teroristé, bandité a ti ostatní
Když naši partizáni bojovali proti okupantům, byli nazýváni němci "bandity" což je synonymum dnešního "teroristy", odpovědět na útok na reálné okupanty útočením na civilisty a jejich domy je yv2rstvo principiálně rovné Lidicím. Žiji na Moravě a zde jsou ještě živé příběhy o vypálených horských vesnicích, údajně podporujících "bandity" "spravedlivými a legitimními vládci" - jednotkami SS. Já v pozici okupovaného mám legitimní právo bojovat vůči uzurpátorům své země se zbraní v ruce. Je to psychologicky pochopitelné a oprávněné. Dokud nebudou okupované území v rukou právoplatných obyvatelů, vždy budou nějací "uražení a ponížení" ochotní k nejvyšší oběti.
0/0
10.1.2002 11:53

Kocicak

Re: Teroristé, bandité a ti ostatní
Dobre. V tomto pripade je vsak treba ujasnit si, kdo koho vlastne okupuje. Ja to nevim.
0/0
10.1.2002 13:37

Ivo Horák

Re: Teroristé, bandité a ti ostatní
S formou izraelských reakcí na útoky Palestinců nesouhlasím. Např. s Lidicemi však postupy Izraele srovnávat nelze. Nebo snad izraelská armáda popravila všechny muže z rodné (třeba i domněle) vsi atentátníka na ministra Zeeviho? Na Váš příspěvek reaguji, protože jste uvedl (neběžně) celé své jméno. Smutek, který cítíme, nás neospravedlňuje k nepatřičným paralelám. P.S. Nacisté nenabízeli ustavit znovu ČSR na podstatné části původního teritoria.
0/0
10.1.2002 14:26

taky bohous

Re: Teroristé, bandité a ti ostatní
Kdyz se tak zive pamatujes a srovnavas, tak take vis,ze Nemci v Lidicich rozbourali jen par baraku a nechali obyvatele zit.To jsem teda byl falesne informovan. Ja totiz slysel, ze Nemci v Lidicich vsechny muze zabili.
0/0
10.1.2002 14:54

Ondra Hetmánek, Bruntál

Re: Re: Teroristé, bandité a ti ostatní
Napsal jsem, že je to v principu stejné jako Lidice a to také je, pokud za útoky na okupující vojáky se bourají domy nezůčasněných civilistů. Tak si mimochodem vychovává budoucí odhodlané nepřátele. Izrael vznikl na základě rezoluce OSN současně s Palestínou, poté vedl několik dobyvačných válek a okupuje v rozporu s rezolucemi OSN (jež vetovali pouze Izrael a USA) území jednou tak rozsáhlé než na jakém měl původně existovat. Už samotný vznik státu židů byl obrovským vítěztvím diplomacie, jež se povedlo jen díky podpoře bývalých koloniálních pánů Palestiny (GB). Představte si, že by se potomci germánů či keltů jednoduše rozhodli po 2000 letech vrátit do české kotliny a pár milionů Čechů by vystěhovali. Stěhování národů jako retro, hurá zpět za Volhu!
0/0
14.1.2002 15:03

Kocicak

Fandim Izraelcum!
Chci, aby tu valku vyhrali:-)
0/0
10.1.2002 11:16

robertson

Re: Fandim Izraelcum!
Ty vole, to neni fotbal!
0/0
10.1.2002 11:39

Kocicak

Re: Re: Fandim Izraelcum!
Ja vim, ze to neni fotbal, jinak bych tomu jako fotbalovy antitalent a fotbalovy antifanda nefandil:-) Mam rad wrestling. A oni se tam tak pekne perou:-)
0/0
10.1.2002 13:41

Mike Dundee

Re: Fandim Izraelcum!
Jo, uplne s tebou souhlasim !
0/0
10.1.2002 12:31

charlie

tanky
atomovku na ne a bude pokoj.....jogurt jako jogurt ne??
0/0
10.1.2002 10:54

Axal

Spravny pristup
izraleci prijeli a znicili tricet domu - ALE NIKOHO NEZABILI ... coz jako odveta za smrt ctyr lidi neni tak moc. Taky tam nemuseli jezdit a vystavovat se palbe ale udelat to ze vzduchu - ale to by mrtvych bylo hodne.
0/0
10.1.2002 10:48

bohouš

A mají prostor
pro další osadníky na palestinském území. Židé to dělají efektivně a už dlouhou dobu jim to celý svět baští.
0/0
10.1.2002 10:33

Petr

Jsou podobní
Izraelci nemají daleko od nacistů, když si zajišťovali životní prostor. A palestinci daleko od Čechů, kteří také nechtěli pochopit, že budoucnost je leší po civilizovanějším národem a teroristicky jim zabili Heidricha.
0/0
10.1.2002 10:27

Aleš Měřička

Re: Jsou podobní
JSI ZDRAVÝ??? Z tvého příspěvku horem i dolem čouhá to, že nevíš nic o okolnostech druhé světové války a okupace ČSR, natož v porovnání se situací na Blízkém Východě. Pokud posuzuješ WWII podle těch dvou filnů, co jsi viděl, přičemž jeded z nich byla komedie, pak se nedivím tvým názorům, ale věř mi, že skutečnost byla a je poněkud jiná. Historie je sice nudný obor, ale její studium ti pomůže, dát si dějinné události do souvislostí, což evidentně nedokážeš.
0/0
10.1.2002 10:59

Petr

Re: Jsou podobní
Jmenovče,zde je můj naprostý souhlas.Přesně tak bych to vyjádřil i já.
0/0
10.1.2002 11:03

ProPal

Re: Jsou podobní
Co je to za zrůdnost, jež dříme v člověku, když na ruinách domů nevinných se najde několik apologetů tak hnusného brachiálního násilí!? Nevěřím svým očím. A navíc, muslimové tu byli dřív.
0/0
10.1.2002 11:25

dave

Re: Re: Jsou podobní
nebyli. Izraelci tu byli ještě před nimi. To je již dnes historiky prokázaný fakt.Víc studuj, nejsi v obraze.Navic Izraelci uplne neplodnou pudu vlastni praci zurodnili.Proste makaji.Coz se takto pausalne o Palestincich rici neda.Ti radsi uci deti strilet do Zidu.
0/0
10.1.2002 11:36

Najdete na iDNES.cz