Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Romové jsou nežádoucí

Severočeské Ústí nad Labem se zařadilo po bok evropských měst Atény, Piatra Neamti, Birlad, Spata, či Székesfehérvár. Tato města spojují snahy o izolaci nebo vystrnadění Romů ze svého území. Všechny dosavadní pokusy zatím ztroskotaly na domácím i mezinárodním odporu. Plány na zřízení ghett se však podle maďarského listu Népszabadság objevují znovu a znovu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

michal

skini
Koukam ze i vylebzany hlavy bez mozku umej psat, jinak si neumim vysvetlit tolik nazoru poplatnych fasisticke doktrine.
Lidi zamyslete se nad sebou, zlo plodi dalsi zlo, cechackove taky nejsou miliusove. Dlouho sem zil v Moste a kdybych to mel popravde zhodnotit, z cikanama se dalo vyjit lip nez z fasounama. Fasouni mlatej kazdyho kdo se jim nelibi, cikanum de vetsïnou o prachy. Pokud je clovek chytrej tak na ne vyzraje. Skinum de jenom vo to nekoho zmlatit, tak proste mlatej hlava nehlava. Spousta fasounu jsou fasouny pro to, aby se nejak realizovali, nasili je jejich jedina alternativa, skinem se clovek nerodi, ale stava, vetsina jich je bud na podpore nebo pracuji, ze ani moc dani neplati. Cikanem se clovek stane a asi to neni nic prijemnyho. S tim, ze nedostavaji praci, protoze sou cikanu, si myslim ani neda polemizovat, kdo neska zamestna cikana ?
Takze chcete naslouchat nackum, kteri si mysli ze maji patent na rozum-pritom je to socialni povl nebo nebo zustaneme lidmi a naucime se toleranci? Az nackove vybijou vsechny cikany, prijde rada na ostatni, co se jim nelibi, jednou prijde rada i na vas !!!! - vsak uz to jednou tady bylo
0/0
4.5.2002 1:45

Viper

Cikáni?SMrt!
Začnu slovy ... každý cikán když se narodí je trestně odpovědný.A je škoda že se vůbec narodí ,ty by měli střílet hned ještě před porodem..toto je trochu drsnější názor..ale kdyby někdo sestavil komando které bude zabíjet všechny romy hned se hlásím dobrovolně..jsou to svině a o jejich přístupou k soc.dávkám ani nebudu mluvit...prý jim to dovoluje systém tak se tu drží ...v Polsku jim to nedovoluje tak tam tolik nejsou...ale stejně cikání nejsou lidi je to ten největší odpad co existuje!
0/0
6.3.2002 19:41

Benjamin Adnam

Re: Cikáni?SMrt!
Spojme se Adnam.B@seznam.cz
0/0
5.5.2002 19:11

Mike Dundee

Kocky a cigani
Nasel jsem jednu perfektni stranku, kde srovnavaji cinnost cikanu a cinnost kocek. Doporucuji precist !!!! http://www.prdel.cz/clanek.php?id=39&PHPSESSID=450b9b7cf972480e3abb03babf2b7c99
0/0
9.1.2002 12:36

františek

re
Já být člověkem z většinové populace, postižené záplavami v roce 97, tak bych to proklel dvakárt. Poprvé za ty záplavy a podruhé za to, že mě chtějí dát dohromady s cigošema. Nevím, čím se ti lidé provinili, že je trestají dvakrát.
0/0
9.1.2002 12:14

Eva

Není to pravda!!!!!!!!!!!!!!!!!
3.1. 2002 16:13:59 - Původně měla být stavba dokončena už v prosinci Na Vesničku soužití chybí 13,5 milionu O s t r a v a - Na dokončení ostravské Vesničky soužití, která má zlepšit vztahy mezi Romy a ostatními lidmi, stále chybí 13,5 milionu korun. Podle původních plánů měla být vesnička dostavěna už v prosinci. "Stavební firma kvůli nedostatku financí zatím pozastavila stavební práce," uvedl ředitel diecézní charity ostravsko-opavské Jiří Hořínek. Připomněl, že stát na výstavbu uvolnil už 16,5 milionu korun.Další peníze přislíbil na konci roku také ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit. "Doposud se ale nenašly zdroje, jak projekt dofinancovat," řekl Hořínek. Doplnil, že pokud stát uvolní další peníze pro dostavbu, mohla by charita získat také finance od nizozemských nadací, které svůj příspěvek podmiňují právě novou podporou státu. Výstavba vesničky začala v listopadu 2000. Celkové náklady na její vybudování byly vyčísleny na 60 milionů korun. Ve Vesničce soužití má stát 15 dvojdomků, které by měli obývat Romové s lidmi z většinové populace, postiženými záplavami v roce 1997. Vzniknout má také komunitní centrum, které bude obyvatelům vesničky i lidem z okolí nabízet různé služby - od učeben a dílen až po bufet. Počítá se i se sociálně-právní poradnou.
0/0
9.1.2002 10:18

Eva

Re: Romové jsou nežádoucí??? Vždyť to není pravda!!!!!
V Řecku Romy vystěhovali na místo, kde byl dříve sklad NATO pro nebezpečné látky. V Maďarsku dostali Romové kontejnerové byty. V Rumunsku přidělili Romům byty na slepičí farmě. V ČR v Ostravě se pro Romy staví řadové rodinné domky v tzv. Vesničce soužití. P. S. Ozve se někdo i z "většinové populace", komu bude domek v této lokalitě přidělen?
0/0
9.1.2002 10:26

Kosta

Podivný rasismus
Ve zprávách jsem jednou viděl, jak plynaři přišli zlikvidovat černé přípojky na plyn. Bylo to v Brně na Cejlu. Ze zpráv jsem se dozvěděl, že plynaři jsou rasisti. Aspoň to na ně pokřikovala cigánka, která "vůbec" plyn nekradla. Myslím, že ti plynaři měli kliku. Vidět je náš nebojácný ráčkující bojovník proti rasismu, tak sedí až do dnes.
0/0
8.1.2002 22:14

dan

cikáni
To je zajímavé, že cikány nemají nikde ve světě rádi, v těch zemích ve kterých se vyskytují - sám jsem se o tom na vlastní oči přesvědčil, když jsem trošku cestoval po světě. Že by ti různí národové byli nějací divní, když nemilují cikány? Zvláštní, že. Nebo že by to bylo tím, že drtivá většina cikánů všude představuje nejspodnější spodinu společnosti, která ostatní spoluobčany využívá leda tak, jako parazit svého hostitele? Z rasového hlediska to jsou ovšem běloši - to jen pro pořádek a taky jako doplněk vzdělání pro ty blábolily, co žvaní o rasismu. Ještě jsem také nepochopil, co znamená slovo Rom, pokud já vím, tak to je německé označení města Říma. Nebo že by to byla nějaká orwellovština? Asi ano ono je to nějak pořád v módě, mluvit novořečí, akorát teď místo soudruhů máme rómy (nebo soudruhy rómy?), místo socialistického internacionalismu zase boj proti rasismu a xenofobii a místo chozrasčotu know-how. Světu mír - a cikánům zvláště.
0/0
8.1.2002 19:53

Marry

Re: cikáni
Nehodlám diskutovat, přidávám pouze jeden osobní zážitek. Je středa, zcela běžný a všední den, těsně před polednem. Hnána hladem vyrážím z kanceláře do Masny za rohem, abych ulovila něco k snědku. U chodníku, v místě, kde je ulice nejužší a tudíž označena zákazem zastavení, s notným kvílením brzd zastavuje BMW 528 s metalízou, interiér v kůži - podle SPZ maximálně půl roku staré. Z něho se na straně řidiče vyvalí (jinak to popsat nejde - odhadem aspoň 130 kg) romská hlava rodiny a z druhé strany jí zdatně sekunduje její dru(a)há polovina. Oba v kožiších, ověšeni zlatem. Za nimi vyskáče patero dětí ve značkovém oblečení (Kiltec, Hiss, apod.). Vtrhnou do Masny, ty, kdo přišli před nimi a ukázněně čekají na obsloužení, dovedně vystrkají, a tam, kde to nepomůže, použijí slova, při jejichž pouhém poslouchání i otrlejší jedinec rudne, v kombinaci s "mírnými donucovacími prostředky" (každý ať si doplní podle své fantazie). A začne koncert: "Kilo a půl svíčkové, ale jenom pravou, žádnou falešnou, neopovažte se nás ošidit. Dvě kila uzeného, ale žádnou tlustotinu, nebo si budeme stěžovat, ku... do pr.... Kilo šunky, nakrájet, ale ať jsou ty plátky všechny stejné do pr ..., ty natržené nechceme, to si sežerte sama .... atd." (Toto přepisuji v češtině, neboť přesné znění si nepamatuji.) To vše proloženo dalšími slůvky různého stupně šťavnatosti, adresovanými prodavačkám i okolo se krčícím ostatním zákazníkům. A okolo řvoucí klubko dětí, pro které je prostor prodejny pravda trochu stísněný a tak si místo sjednávají po svém (každý ať si dosadí podle své vlastní (ne)zkušenosti). Hodnota nákupu Kč 1.853,20. A když se po nezbytně nutném nadávání na adresu prodavaček i ostatních náhodou přítomných v krámě celá suita odebere k vozidlu, romská dáma cestou pronáší mravokárné poučení na adresu dorostu: "Tak se to musi robit. Mamy narok na davky, tak ich dostaneme. Z čeho bysme žili. A ať si ta kurva uřednicka zjisťuje, esi su to moje děcka, co je ji do teho, že sem si jich vypožčala od susedky." Vlastní úsudek ať si udělá každý sám. P.S. Odehrálo se v Hradci Králové ve zcela všední den.
0/0
8.1.2002 23:48

badzus

separace
A co jinýho dělat s někým, kdo umí dělat jedině virvál, flákat se a žít na "cizí účet?"
0/0
8.1.2002 18:48

ropak

cikani
musi trosku poopravit chybu tisku. nepise se romove ale cikani.
0/0
8.1.2002 16:45

Chytrolín

Re: cikani
Musím trošku poopravit. Nepíší se cikáni, ale dobytek.
0/0
8.1.2002 19:31

Jakub

Re: Re: cikani
Opet te musim trosku poopravit. neurazej prosim dobytek, uvedom si ze nase stada skotu nekradou,nevrazdi,ano smrdi, ale to se u dobytku predpoklada,a ziji v hnoji,ale i to se da u nej omluvit. a nezapomen ze z nej mame hospodarsky uzitek a stoji nas PODSTATNE mene nez stada cikanu.. tak me napada.. kdyz se vyskytne ve stade skotu epidemie ptreba slintavky, automaticky se vybije cele stado. a co se stane jestlize se v cikanske komunite vyskytne dejme tomu epidemie zloutenky...?
0/0
9.1.2002 11:07

Orlik

OI, OI !!!
Obcan romske narodnosti, zlamal nekomu vsechny kosti, za to ze ten nurak dvacek korun nechtel dat ... Cikan s nozem jinde zase, podlehnul na chvili divci krase, zensky podriznul krk, tomu ja se nemuzu smat !!! Pak se rekne to nic, voni se perizpusobej, to voni jen tak trosku zlobej, to protoze maj uplne jinou mentalitu ... Abysme se potom nedivili, a strachen drzky nekrivili, na ulici nelezli radsi zustali nekde v krytu !!! Na vsehno jeden metr mate, takhle to preci nejde dal, jedny Metalikou omlouvate, druhejm hrozi kriminalllll Na vsechny jeden metr berte a ne jako doted dva ! Na vsechny jeden metr berte a ne jako doted dva ! Na vsechny jeden metr berte a ne jako doted dva !
0/0
8.1.2002 15:59

JAP

a jak je to s policií?
At si kazdy bydli kde chce, ale at je taky mereno kazdemu stejnym metrem. Nevim jestli to nahodou nebyla nejaka novinarska kachna, ale slysel jsem, ze kdyz chce byt policajtem bily, tak musi mit maturitu. Cikan ji pro stejnou cinnost udajne nepotrebuje. Jestli to tak skutecne je, tak tady neco dost smrdi. Kazdemu stejnym metrem!!!
0/0
8.1.2002 15:46

Darkman

Re: a jak je to s policií?
Inu, to je ta tzv. "pozitivni" diskriminace. Hlavne doufam, ze si na to lidi vzpomenou pri volbach, kdo ji nejvice propagoval. Ale podle pruzkumu ma dotycna vicestrana porad skoro 20%. A nejmenovany rozdavac milosti dokonce pres 50. Kdyz uz mame, co jsme chteli...
0/0
9.1.2002 17:59

hacpat

nazyvejme veci pravymi jmeny...
nekdo nevi, co je to apartheid....a dokonce i ve slavne EU...
0/0
8.1.2002 15:20

Radek H.

Rasisti!!!
Je opravdu jednoduché smést rómy do jedné škatulky. Těch pár (cca 0.1%) co hlučí a sem tam něco ukradnou si každý všímá, ale slušný rómy přehlíží. Asi všichni znáte pana Gyňu, co vystupoval na ČT 1. Napsal z Vás někdy někdo o něm, že je slušný róm? Sty´Dte se vy primitivové!!! Já osobně se s několika rómy přítelím a věřte, že věrnější kamárady jsem v životě neměl. Bavíme se, sem tam vypijeme nějaké to pivko, a že si ode mne někdy pučí nějakou tu kačku jim přece nebudu mít za zlé. Když to nemají z čeho vrátit, protože mají početné rodiny, nemohou sennat práci (protože jsou romové) a stát na ně sere, tak jim to nakonec odpustí. Vždyť kdykoli jsem potřeboval, tak se mnou šli na to pivko pokecat, a se vším se jim věrně můžu svěřit.
0/0
8.1.2002 15:16

Beny

Re: Rasisti!!!
A procpak toho Gynu vyhodili ? (pres velmi vysoky plat narokoval a nepravem pobiral jeste podporu !!)
0/0
10.1.2002 16:40

Radek H.

Rasisti!!!
Je opravdu jednoduché smést rómy do jedné škatulky. Těch pár (cca 0.1%) co hlučí a sem tam něco ukradnou si každý všímá, ale slušný rómy přehlíží. Asi všichni znáte pana Gyňu, co vystupoval na ČT 1. Napsal z Vás někdy někdo o něm, že je slušný róm? Sty´Dte se vy primitivové!!! Já osobně se s několika rómy přítelím a věřte, že věrnější kamárady jsem v životě neměl. Bavíme se, sem tam vypijeme nějaké to pivko, a že si ode mne někdy pučí nějakou tu kačku jim přece nebudu mít za zlé. Když to nemají z čeho vrátit, protože mají početné rodiny, nemohou sennat práci (protože jsou romové) a stát na ně sere, tak jim to nakonec odpustí. Vždyť kdykoli jsem potřeboval, tak se mnou šli na to pivko pokecat, a se vším se jim věrně můžu svěřit.
0/0
8.1.2002 15:16

Sinuhe

Re: Rasisti!!!
Mas to nejake popletene priatelu, ja by som povedal, ze 99,9 % hluci, sem tam nieco ukradne, niekoho prepadne, podreze a znasilni.
0/0
8.1.2002 16:52

Jarda

Re: Rasisti!!!
O panu Gyňovi bohužel nešlo napsat, že je slušný Rom, protože si nechal vyplácet neoprávněně sociální dávky, ač pracoval. Teď jsem ale na pochybách, jestli to ke slušnému Romovi patří nebo ne.
0/0
9.1.2002 13:09

Radek H.

Rasisti!!!
Je opravdu jednoduché smést rómy do jedné škatulky. Těch pár (cca 0.1%) co hlučí a sem tam něco ukradnou si každý všímá, ale slušný rómy přehlíží. Asi všichni znáte pana Gyňu, co vystupoval na ČT 1. Napsal z Vás někdy někdo o něm, že je slušný róm? Sty´Dte se vy primitivové!!! Já osobně se s několika rómy přítelím a věřte, že věrnější kamárady jsem v životě neměl. Bavíme se, sem tam vypijeme nějaké to pivko, a že si ode mne někdy pučí nějakou tu kačku jim přece nebudu mít za zlé. Když to nemají z čeho vrátit, protože mají početné rodiny, nemohou sennat práci (protože jsou romové) a stát na ně sere, tak jim to nakonec odpustí. Vždyť kdykoli jsem potřeboval, tak se mnou šli na to pivko pokecat, a se vším se jim věrně můžu svěřit.
0/0
8.1.2002 15:15

Mike Dundee

Re: Rasisti!!!
Proc tady pises 3x stejny clanek????
0/0
9.1.2002 12:28

Radek H.

Rasisti!!!
Je opravdu jednoduché smést rómy do jedné škatulky. Těch pár (cca 0.1%) co hlučí a sem tam něco ukradnou si každý všímá, ale slušný rómy přehlíží. Asi všichni znáte pana Gyňu, co vystupoval na ČT 1. Napsal z Vás někdy někdo o něm, že je slušný róm? Sty´Dte se vy primitivové!!! Já osobně se s několika rómy přítelím a věřte, že věrnější kamárady jsem v životě neměl. Bavíme se, sem tam vypijeme nějaké to pivko, a že si ode mne někdy pučí nějakou tu kačku jim přece nebudu mít za zlé. Když to nemají z čeho vrátit, protože mají početné rodiny, nemohou sennat práci (protože jsou romové) a stát na ně sere, tak jim to nakonec odpustí. Vždyť kdykoli jsem potřeboval, tak se mnou šli na to pivko pokecat, a se vším se jim věrně můžu svěřit.
0/0
8.1.2002 15:14

Thomas

Re: Rasisti!!!
Radku, ty podle toho co pises, provozujes armadu spasy pro cigany, zaroven jim delas vrbu do ktere se muzou vykecat. Tyto sluzby delas zadarmo pro zbyvajicich 99.9% ciganu, o kterych ses nezminil. Spravne pises, ze s tebou jdou jenom pokecat, protoze kdyby jsi po nich chtel pomoc nebo nedej boze praci, tak by se na tebe vysrali. Cigani nepracuji, jsou prece takovi a my je musime jako takove brat. Pritelit se muzes s kym chces, a kdyz jsi tady nakousl pana Gynu tak si vzpomen, ze i on jako slusny rom pobiral vedle sveho platu socialni davky, za coz ho stahli z obrazovky!!! Clovece, ty se uplne mimo. My jsme mozna primitivove, ale co ses ty?
0/0
8.1.2002 15:33

Nepolepsitelny

Re: Rasisti!!!
nauc se cestinu ty idiote vymatlany !!!!
0/0
8.1.2002 15:48

Bad Boy

Re: Rasisti!!!
Ten slavnej Gyňa byl stažen z televizních obrazovek kvuli nejasné finanční situaci.ČT si tak trochu svým kladným přístupem k romům spálila prsty.Stat má pro romy a utečence speciální programy výhodnější než pro nás řadové občany,tak na to pozor.Nechci je házet do jedné kopy,ale je pravda,že se většina českých občanů bílé pleti bojí jít po setmění do cikánských čtvrtí a vůbec se jim nedivím,protože jsem byl už taky okradenej,jako dítě(Tak pred 10 lety).Nic jsem neměl,tak mi vzali aspoň moje hodinky,které neměli téměř žádnou cenu,nastesti se mi nic nestalo,ale ne vsichni maji to štěsti.Jistě jsou také dobří a například v našem baráku žije slušná romská rodina,ale bohžel jich na začátku v tom bytě bydlelo pět a teď jich je tam už dvacet.Je mi líto že to musím říct,ale mnoho romů je nepřizpůsobivých našim podmínkám,ale to musí,jsou totiž menšina a rozhodli se tu žít a tak se musí přizpůsobit většině,jejíž předci tu žijí už dlouhou dobu.O tom jak se dá přizpůsobit podmínkám zde v ČR hovoří i černošská menšina.Například se mnou na vysoké škole studuje několik černochů,ale ani jeen rom.
0/0
8.1.2002 21:03

raha

Re: Re: Rasisti!!!
Presne tak .Je spousta narodnostnich mensin,co se celkem v pohode prispusobili novemu prostredi,ale cikanum se to nepodarilo ani za nekolik stovek let.Nic jineho nez zit na cizi ucet a mnozit se neumeji.Zavedl bych to stejne jako tady v Americe.Kazda nar.skupina si zije ve sve lokalite.Sice nejsou zadny ploty,ale kazdy vi kde je jeho misto.
0/0
9.1.2002 7:40

Kosta

Re: Rasisti!!!
Dobrej fór Radku :-)
0/0
8.1.2002 22:04

Jana

Stavejme gheta
Pro vsechny slusne lidi bez ohledu na barvu pleti.Nebude to tak dlouho trvat, kdy nas ti druzi pocetne prevysi a bude to tu vypadat jako na planete opic.
0/0
8.1.2002 15:07

Radek H.

Re: Stavejme gheta
Hleď si vařečky a visavače, nepouštěj se do delších souvětí, kdyš jejich konce nezvládaž.
0/0
8.1.2002 15:33

Venda

Re: Re: Stavejme gheta
nauč se česky :-)))
0/0
8.1.2002 15:40

Pata

Re: Re: Stavejme gheta
Seš debil nebo je ta tvoje gramatika vtip ? "visavače" "kdyš" ???
0/0
8.1.2002 15:43

Thomas

Re: Re: Stavejme gheta
Radku, Radku co ty tady kazes o Cestine, kdyz v klidu napises vysavac s mekkym "I" po V a neazvladas napises se "Ž" na konci. Docela jsi me pobavil, protoze evidentne ty nezvladas :-)))))))
0/0
8.1.2002 15:45

Pllat

Odpověď nejem "dobré" duši Mbutterflymu
Čekal jsem zda se tady objeví nějaký zastánce Rómské komunity. A ehle našel se. Znamená to, že naše společnost ještě "není tak ztracená". Nejsou to úplně všichni rasisti. I když z osobní zkušenosti mám pocit, že opravdových rasistů je zde podstatně méně než je prezentováno na příkladu Cikánského etnika. Vždyť je jim neustále podbízeno sociální smýšlení a skutečně, na Sociálním zabezpečení je jich opravdu spousta. Neustále je zdůrazňováno jak jsou cikánské děti perzekuovány ve škole. A opravdu, cikáňata do školy nechodí, a když už chodí tak ..., raději nemluvit. Prý je dobré, že mají vlastní kulturu, měla by se jim zachovat. Jenomže to je kultura chmatáků, kapsářů, podvodníků, pasáků a zlodějů. Arogance, drzost, a nevymožitelnost práva. Takový je stav v tomto Kocourkově kde má zloděj ústavou zaručena větší práva než jeho oběť. Proč by se cikáni nepřidali? Pořádně nic neumí, ale to co ovládají naprosto bravurně je, jak si omotat kolem prstu kdejakého rádobyhumanistu, který se na svět dívá přes růžové brýle.
0/0
8.1.2002 15:00

Mbutterfly

Ja bych vedel o jinejch
Byva obvyklou domnenkou jednoduchych lidi, jako je treba [rasista], ze na slozite problemy existuji jednoduche recepty. Sice chapu, ze rovnice kriminalita=Romove, je pro vetsinu mych spoluobcanu tim nejsnazeji pochopitelnym tvrzenim, nicmene to jeste neznamena, ze vetsina ma vzdy pravdu. On take existoval vetsinovy nazor (v jedne zemi v 30. letech 20. st.), ze by Zide meli zmizet. Pokud si jeste dneska nekdo mysli, ze tento (vetsinovy) nazor byl spravny, necht dal ani necte, protoze se pohybuje ve svete s jinymi etickymi a moralnimy zebricky, nez se nachazim ja a dalsi cteni by pro nej postradalo jakykoliv smysl. Ja mam treba romske sousedy, kteri jsou v pohode a tedy nechapu, proc by se meli stehovat do nejakeho gheta, nebo proc by meli byt vyhlazeni. Oproti tomu znam dost bilejch smejdu, kteri jsou take nezamestnani a ziji ze socialnich podpor... to nemluve o tom, ze mezi tunelari velkych bank asi moc Romu taky nebylo. Na druhou stranu ale chapu, ze lide, kteri maji tu smulu, ze ziji vedle hlucnych sousedu (at jsou cerny, bili nebo oranzovi) chteji mit uz konecne klid, ale ta zed to fakt nevyresi - mozna docasne, ale pak to propukne nanovo.
0/0
8.1.2002 14:12

Yaroukh

Re: Ja bych vedel o jinejch
Srovnani s Zidy trochu pokulhava. Zidi jsou sikovni v mezich zakona a napr. jejich vlastni stat je na tom po ekonomicke strance DOST DOBRE. Stat ciganu by dopadl asi jako Argentina, protoze by nemel z koho sat ... Jaci cigani jsou, vidime na jejich sidlistich. Cim je asi zpusoben ten rozdil mezi sidlisti cigosskymi a sidlisti necigosskymi ? Cim to bude ? Na problemu ciganu nevidim nic sloziteho: proste se nechce makat, jist by se chtelo - a kdyz to jde, tak proc nezrat zadarmo. Ono je spis modou predstirat, ze nic neni jednoduche - kdekdo si tim dokazuje svoji moudrost. Specham, takze timto s Vami koncim.
0/0
9.1.2002 13:32

Jakub

A co na to novinari?
Me by docela zajimalo, co rikaji pani novinari na diskusni fora pod timto a podobnymi clanky.Jak je videt, cca 80 az 99 procent teto zeme smysli podobne jako ja, totiz ze vetsina (nerikam vsichni,i kdyz sem jeste slusnyho nepotkal) cikanu (odmitam nazev romove, cikani tady bylo odjakziva a kdyz se to vzilo jako nadavka tak se nechali prejmenovat) dela bordel, zije z nasich dani, krade a je neprizpusobiva a my jim este posluhujem, aby se jim chudackum nahodou nevedlo spatne (opomijim skutecnost, ze ac sem student VS pracujici u zahranicni firmy, mam mesicne podstatne mene nez negramotny cikan ktery si udela kupu fakanu a pak se akorat vali a bere tezky prachy na davkach). Opravdu by me zajimalo, jestli pani novinari ziji se slepeckymi brylemi,prukazkou hluchomeneho a jeste trpi apatii. Anebo neziju na stejny planete jako oni a vlada. Copak to nevidej,jaxe tady cikani chovaj? ja chapu ze nemuzou napsat to co si mysli drtiva vetsina naroda, ale proboha at se aspon vyjadri autor takovyho clanku do diskuse jako clovek a ne jako novinar,prece neni uplne blbej a slepej,dyt musi vedet jak to proboha je doopravdy. Nejsem zastancem reseni lagru,peci a podobnych nacistickych praktik, ale myslim ze by bohate stacilo A)posuzovat je stejnym metrem jak normalni lidi,ktery stat odira na danich, policie ho bezduvodne sikanuje apod B)neco jako bylo za totace zakon o prizivnictvi.. nepracujes? budiz,treba te zrovna propustili,ale koukej si najit praci.. nechce se ti? budiz, ale zij si pekne za svy... mas kupu deti? budiz, pomuzem ti, ale koukej se laskave taky otacet,je to tvuj problem... ses cikan? nepracujes? nechce se ti? mas kupu deti a seres na to? nechce se ti ani vzdelavat? tak tahni do prdele, chcipni si treba hlady a laskave neuzirej my dane!!! PS:myslim ze nejsem daleko od pravdy, ze takhle mysli vetsina naroda (zbytek sou cikani).
0/0
8.1.2002 14:12

Baret

Re: A co na to novinari?
naprostej souhlas...
0/0
8.1.2002 14:18

George

Re: A co na to novinari?
SOUHLAS!!
0/0
8.1.2002 14:44

lokitka

Re: A co na to novinari?
Víš, ono je dneska hrozně "in" pochlebovat cikánským iniciativám a být poslušný vládě, která je brání. Takovej "nerasistickej" novinář se v řemeslu dostane dál (je tam živná půda). A vládě se to řešit nechce. Proč taky? Proč si přidělávat problémy a přitahovat na sebe pozornost a hůl EU a USA?Je to nebolí, nějací cigáni v okolí. A taky mě štve, že se jim říká romové. Romové byla kdysi jen určitá elitní skupinka slušných cigánů.
0/0
8.1.2002 14:46

Jakub

Re: Re: A co na to novinari?
Samozrejme ze vim ze je to in a nikdo se neodvazi napsat do novin jak to doopravdy je,nejsem naivni, jen sem myslel ze tahle diskuse je pomerne neformalni a najde se aspon nejakej novinar kterej pise takovyhle clanky, a napise sem neco jako "lidi my vime jak to ve skutecnosti je, myslime si to samy,ale proto a proto to nemuzem napsat do novin". Jen sem chtel aby ty novinari nevypadali jak totalni ignoranti..
0/0
8.1.2002 14:54

lokitka

Re: Re: Re: A co na to novinari?
to ti tady žádnej novinář veřejně nepřizná, ale třeba sem píšou anonymně. Já novinář bejt nemůžu, protože nejsem nestranná. Co ty?
0/0
8.1.2002 15:47

lekoun

Re: Re: Re: Re: A co na to novinari?
Kdyby podmínkou práce novináře byla nestranost, tak tu žádní novináři nejsou.
0/0
8.1.2002 16:36

lokitka

Re: Re: Re: Re: Re: A co na to novinari?
nesmysl. Rozlišuj mezi "nestranností" a "předstíranou nestranností"
0/0
9.1.2002 10:37

manik

Re: A co na to novinari?
Chtel jsem tu neco napsat, ale je to zbytecne. Napsal bych asi uplne stejny clanek. Platim mesicne pres pet tisic na danich a kdyz vidim ty vyzirky, tak se mi otvira kudla v kapse.
0/0
10.1.2002 15:40

LR

Matiční dnes
Jsem z Ústí n.L. a znám Matiční ulici dost dobře. Můžu potvrdit, že Matiční zeď velice zkulturnila tuto velmi znečištěnou část města. Dále můžu potvrdit, jak před každou návštěvou p. Uhla a jemu podobných chodila do této čtvrti uklízet městská policie aby bylo vidět, že naši ukřivděnci nejsou zase tak špatní.Chtěl bych poprosit p. Havla ať se jde jednou neohlášeně podívat na tu smečku a její kulturu do Matiční ulice nyní.
0/0
8.1.2002 14:10

Kraken

Re: Matiční dnes
Ano,take jsem se narodil a vyrustal v severoceske uhelne panvi. Mesta jako Chomutov, Most, Teplice, Usti n.L. a Decin jsou mi duverne znama a musim rici, ze bohuzel i s jejich romskou populaci. Je to jasne, kdyz komunisticke vlady zdevastovaly jednu z neprumyslovejsich casti republiky, Nemce odsunuly a nikdo v te mesicni krajine bydlet nechtel, dostaly genialni napad, ze tam budou "civilizivat" slovenske Romy. Cesti Romove po valce skoro zadni nezbyli, ty zlikvidovala protektoratni vlada ve spolupraci s SS (ale to je jina kapitola hrdych ceskych dejin). Dodnes si nektere "pristehovalecke" vlny ze 60. a 70. let pamatuji. Ikdyz po osobnich zkusenostech (casto doslova bolestivych) romske "kulturni hodnoty" nesdilim, chapu, ze clovek neni pes a neni mozne ho predelat rychle. Myslim si ale, ze ani polistopadove vlady neudelali pro skutecnou integraci Romu do spolecnosti ani "prd". Je to slozita otazka, sam se upenlive branim rasizmu. Slovo upenlive je na miste, proze je pravdou, jak bylo uvedeno v jinem prispevku, meri se tu dvojim metrem a casto si tu diskriminovany pripadam sam. Ale nenavist nic nevyresi, diky ni jsem prisel o vsechny sve nemecke pribuzne. Zdravi Krusnohorec.
0/0
8.1.2002 14:29

Najdete na iDNES.cz