Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Mzdy porostou až o sedm procent

Mzdy ve velkých firmách v regionu by letos měly stoupat rychleji než ceny zboží a služeb na trhu. Zaručují to kolektivní smlouvy, které jsou ve většině podniků už podepsány. Finanční odborníci tvrdí, že inflace letos nepřekročí 3,4 až 4,7 procenta. Mzdy v průmyslu na severní Moravě a ve Slezsku však porostou většinou o pět až sedm procent.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Papadejl

souhlas
Divím se dělníkům a žroutským odborářům, že ještě něco s těmi svými papáláši neudělali...ale asi je jim dobře...však oni dostanou víc peněz, tatíčkové odboráři jinak budou vyhrožovat stávkou,a le pravý problém nevidí...jen kdyby si došlápli na nemocné vedení, to by panečku byly platy...neschopné managementy nemají na svých místech co dělat...ale to si musí každý zodpovědět sám za sebe...a hlavně se svým svědomím...
0/0
9.1.2002 8:12

Ing.Radovan Burkovič

Rád přispěju ze svých daní na tento růst mezd..........
Vždycky mne dokáže nadzvednout ze židle článek o zvedání platů. Pracuji 12 let v soukromém sektoru a zvedání platů zde znamená jen to, že jsme více vydělali a můžeme si dovolit to projíst. Jinak se v první řadě investuje do strojů, přístrojů, systémů, pracovních podmínek a vzdělávání lidí, aby firma prosperovala i příští rok. Byla bez dluhů a závazků. Jak si tak čtu o dluzích velkých firem na daních a pojistném všeho druhu, platebních lhůtách dodavatelům 90 a více dní pokud platí vůbec, unikání z jednoho návrhu konkursu do druhého, různých vyrovnáních které jen okradou dosavadní věřitele legálně o část pohledávek, zastaralém zařízení, nevyhovujících podmínkách, nesmyslných reorganizacích, nehospodárném vyhazování peněz atd., dost dobře nedokážu pochopit, z čeho lze tedy zvyšovat mzdy (a z nich zase neplatit daně a pojištění a tak pořád dokola). Naštěstí na konci článku je vždy rozuzlení velké záhady a můj mozek vzpírající se nelogičnu je uklidněn - stát firmám tu odpoustí penále z dluhů daní a mezd, tu odpustí i nějaké to pojištění či jeho část, tu dá dotaci na ono, tu na tamto. No a jede se dál. Vždyť je tak snadné žít na dluh, když se bere z cizího....... Také rádi přispějete na moji mzdu ? Můžete rovnou zasílat návrhy částek na můj email. Obratem zašlu číslo konta. Hotovostí nepohrdnu, kryté šeky a směnky beru také. Rád bych si letos polepšil tak o 10 tisíc měsíčně. No a abych dostál slibu z názvu svého příspěvku, odvedu poctivě ze všech Vámi darovaných peněz darovací daň.
0/0
8.1.2002 19:11

Najdete na iDNES.cz