Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hrdi na reklamu

Nejsem v žádném střetu zájmů, tvrdí Václav Klaus. Předseda sněmovny propůjčil svou tvář k propagaci jedné značky lyží, za svou práci však nepřijal odměnu. Plakát, na němž ústavní činitel doporučuje zboží, vyvolal diskusi. Část politiků i občanů je rozhořčena: To přece není možné! Poukazují zejména na zahraniční příklady podobný plakát by stál francouzského či německého předsedu sněmovny hlavu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Milouš J.

Situace je velmi vážná
Mnozí jste si nevšimli, že ten ješitný arogantní zloděj se objevil nejen na jednom plakátě, ale dokonce se nechává fotografovat pro celostátní deníky a časopisy, někdy i v santaklausovském obleku. Tím se dopustil trestného činu genocidy, narušování mravní výchovy mládeže, podvodu, soulože mezi příbuznými, vlastizrady a pobuřování. Na nový rok vystoupil dokonce v sedmičce bez burky! Žádám obnovení trestu smrti!
0/0
9.1.2002 23:05

j.b.good

at zije fair play, ze Klausi....
Klaus si nedela prdel jenom ze zakona, soudruh profesor si dela prdel i z obcanu tohoto statu !!! A je peknym prikladem pro dalsi, lhat se muze, je to v pohode, ostatne krast take (viz ochrana "podnikatelu", Zelezny atd.), skody prece zaplati stat, ze. Opravdu krasny priklad pro budouci podnikatele, ale nejenom pro ne. Je to legracni, jak Klaus vylozene lze jako by se nechumelilo,pry jaka reklama na lyze? Ten si musi myslet zajimave veci o obyvatelstvu teto zeme, krasne se nam zase vybarvil. Zadne prekvapeni. A je jedno, jestli to je reklama na lyze ci na nej samotneho, volby za dvermi,ze, ale jak se krouti, vymlouva a nedokaze se priznat, to nam ukazuje soudruha predsedu v dost jasnem svetle. Hlavne, ze sam velmi casto nazyva ruzne lidi ci udalosti jako strasne, ale opravdu strasne neferove, nestandartni apod.. Lhani, vykrucovani se a delani z lidi blbce je asi to, jak si nas "genialni" predseda predstavuje fair play, to hovori samo za sebe !
0/0
9.1.2002 18:35

Petr Voborský

VolteVölkl, volte hovězí
Volte hovězí Otevřený dopis předsedovi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a příležitostnému modelu Václavu Klausovi Stále tomu, pane předsedo, nerozumím. I poté, co jsem zaznamenal Váš komentář aféry, kterou rozpoutalo Vaše pózování v reklamě na jakýsi bufet ve Špindlerově Mlýně, mám pocit, že nám dlužíte vysvětlení. Nemohu se zbavit dojmu, že v tomto případě vahou své osobnosti neprotěžujete hovězí vývar svých přátel v konkurenční řeži s dršťkovou polévkou odnaproti, jak tvrdíte, ale konkrétní značku. Vaše vysvětlení, že Vám naše legislativa nebrání v podobných výstřelcích, mne nechává chladným, ale Vaše mlžení ne. Jistě alespoň tušíte, jak nákladnou záležitostí je získat k propagaci čehokoli třeba včelku Máju, a tak se nemůžete divit mé zvědavosti, jak se někomu může podařit zmermomocnit předsedu nejvyššího zákonodárného sboru (ten mandát si totiž s sebou vezete i na sjezdovce) během jeho funkčního období k podpoře privátního kapitálu. Tady už dokonce přestává být podstatné, jestli jde o turistickou vývařovnu U Mastné brady či věhlasného výrobce sportovního vybavení. Zajímá mě, co je za tím. Přátelská službička, jak tvrdíte? Pak se zeptám, proč právě v tomto konkrétním případě, proč právě teď. Jistě mezi podnikatelským stavem máte více přátel. Že by v tom byly peníze? Těžko, protože budget, který by Vás vytáhl ze sněmovny pod rozžhavená světla fotoateliéru a vtiskl Vám do ruky lyže, na kterých, jak jste sám poznamenal, nejezdíte, jistě překračuje možnosti i vyhlášenějších lokálů, než je onen krkonošský. To snad jedině kdyby v tom nakonec opravdu „jely“ ty lyže, ale tomu zase neodpovídá partyzánská mediální strategie. I když dostat se s jedním billboardem do hlavních zpravodajských relací… Váš postoj provokuje mou fantazii a dává prostor k nejrůznějším domněnkám, takže dokud v tom nebude jasno, budu každopádně volit dršťkovou, a ne Vaši hovězí. Ale teď mě napadá, není to taky hovězí? Tak nevím. Petr Voborský Praha
0/0
9.1.2002 10:19

přátelé

Absurdistán
Ano, žijeme v něm. Škůdce Klaus lže a nevěří na Boží mlýny, v přesvědčení, že Apollon zemžel a Bůh je nyní on. A oslové z jeho fan klubu hýkají, co se vlastně stalo. Co se stalo, když sponzorem ODS byl Bacs a Sinha, komu tím osobně ODS uškodila? A jsme v totalitě non plus ultra, kdy modrý pták si bude dělat co chce, a Zahradil, další genius v pořadí, bude žrát sekrety svého nosu na obrazovkách dál. Tak v takové zemi bude jistě skvěle.
0/0
9.1.2002 8:43

gerd

Klaus si dělá ze zákona prdel!
Na billboardu je Klaus a lyže Völkl. Takže je to reklama obou. Klaus si nenechal zaplatit, protože dobře ví, že je to jeho reklama za kterou ušetřil! Tedy jednoznačně získal materiální výhodu !!!!!! ------- §158 trestního zákona v předmětné části zní: "(1) Veřejný činitel, který v úmyslu způsobit jinému škodu anebo opatřit sobě nebo jinému prospěch, a) vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím zákonu bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo zákazem činnosti." ---------Klaus zneužil svoje postavení k osobnímu prospěchu, což je jednoznačně v rozporu se zákonem!!! Je nemožné, aby ten kdo porušuje tak flagrantním způsobem zákon, stál v čele zákonodárného sboru!!!
0/0
8.1.2002 22:49

Pepa S.

Hrdi na reklamu
Opravdu mne dojímají "velká" témata, kterým se věnují naše sdělovací prostředky. Pan Klaus se nechal vyfotit na billboard firmy Völkl. No a ? Co se nám stalo ? Čím nám zkomplikoval život ? Když vidím hlavní témata našich novinářů, nestačím se divit: - Václav Klaus je vyfocen na billboardu firmy Völkl - Jedna ovce onemocněla nemocí, která není nebezpečná pro člověka - Byl Muhammad Atta v České republice jednou, dvakrát nebo třikrát Osobně se domnívám, že jesou tady věci, o kterých by se mělo více psát a veřejnost by o nich měla být více informována - např. jak je možné, že schodek státního rozpočtu je o polovinu vyšší než byl plánován ? Kdo za to ponese odpovědnost ? Jak je možné, že ze tří komerčních televizí, které obdržely licenci na vysílání jsou všechny tři ve sporu o vlastnictví ( a tento spor platíme my všichni ze svých daní)? Proč ministerstvo zdravotnictví brání alternativní léčbě i když si je pacient ochoten ji zaplatit (kvalifikační předpoklady homeopatů a léčitelů) atd. Někdy (a čím dál více) mám pocit, že naši novináři, vydávající se za apoštoly pravdy, jsou smluveni s vládnoucí garniturou a oblbují nás causami, které nic neznamenají a mají odvádět naši pozornost od opravdu vážných věcí. Co Vy na to, pane Komárku ?
0/0
8.1.2002 16:13

p

Re: Hrdi na reklamu
SUPER!
0/0
8.1.2002 19:37

ladin

Re: Hrdi na reklamu
....kdo za to ponese zodpovědnost?? Konkrétně v případech schodku státního rozpočtu, problémech se státními telvizemi atd. bych odpovědnost klidně naservíroval na talíř lyžaři Klausovi a jeho mazačům lyží, kteří drží současnou vládu u vesla a také mají pod palcem Radu pro rozhl. a tel. vysílání v čele s tím idiotem z ODS.
0/0
9.1.2002 16:33

krata

Re: Hrdi na reklamu
jedinej rozumnej nazor ................
0/0
9.1.2002 21:26

Warner

Re: Hrdi na reklamu
Mne je v podstate uplne jedno, ze dela reklamu na lyze. Nic divneho mi na tom v tehle zemi neprijde. Z tehle kategorie problemu je mnohem horsi to, jak Zeman urazi vsechny okolo. Ale nechapu a sere me, ze nam Klaus tak okate LZE, ze to byla reklama na jakousi putyku??? Zaradil se po bok dalsiho velkeho lhare ve funkci - hajzla Kavana.
0/0
21.1.2002 14:40

Jiří Havelka

Kdo bude platit daně?
Buď Klaus nepřijal honorář a pak by firma které daroval tento honorář měla zaplatit darovací daň, a nebo se ejdná o reklamu ODS sponzorovanou výrobcem sportovního vybavení a v tom případě by ODS měla zaplatit daně z tohoto sponzoringu. Takže ať tak či onak, pan profesor přesvědčený o své genialitě se právě dopustil daňového podvodu a nebo se stal jeho spolupachatelem.
0/0
8.1.2002 15:26

Irena

O co vlastně jde?
Je úsměvné, jak se všichni rozčilují nad nemorálnosti předsedy ODS. To mají opravdu všichni tak blbou náladu a rozčílí je obyčejná reklama?! Je to přece věc příslušného politika a příslušné firmy. Oni jistě vědí, co dělají. A pokud se to někomu nelíbí, ať se nedívá. Já jsem se taky nedívala na ČT1, když si Kuhln se Špidlou ohřívali minulý leden svůj předvolební guláš na Václavském náměstí. O co ve skutečnosti vlastně jde? Není to jen strach z větší konkurence, závist, bezmoc? Asi si ty lyže koupím :-))
0/0
8.1.2002 14:27

Aleš

JÁ NEJSEM JÁ
Reakce pana profesora Klause na reklamu na lyže mě začíná přesvědčovat o tom, jak pravdivě vystihuje náš politický život absurdní drama. Pokud mi někdo bude stále tvrdit, že žádné podivné financování strany nebylo (přesto že je prokázáno), proběhla úspěšná kuponová privatizace (i když je vidět opak), ČSSD je hrozbou návratu k socialismu (i když se s ní ODS spojuje) a reklama na lyže není reklamou na lyže ani předvolebním trikem (i když na plakátu jsou lyže, pan profesor, dokonce i název firmy), pak za chvíli začnu pochybovat o tom, jestli já jsem opravdu já (i když mám rodný list)... Kéž by se pan Klaus připojil k Zemanovi a už odešel!
0/0
8.1.2002 14:11

Havran

Dela se Klaus blbcem nebo blby je?
Arogance a drzost pana profesora znova stoupa do nebetycne urovne. On nevidi nic spatneho na tom, ze se objevi na bilboardu soukrome firmy. Jeste lepsi zduvodneni predvedl sef ceskeho zastoupeni firmy Volkl. Cituji volne ze sobotni MF: "Pan Klaus nepropaguje lyze firmy Volkl, pouze drzi lyze Volkl na fotografii". To je na par facek. Zajimava je i poznamka ucasti pana Klause na testovani novych lyzi. Nevedel jsem, ze lyze testuji skoro duchodci. Je neuveritelne, jak nekteri nasi papalasi zapominaji, ze jsou pouze a jenom statni urednici a ne zadne celebrity, ktere si mohou cokoli dovolit.
0/0
8.1.2002 13:45

Vašek

Klauz
Neslyšeli jsme již někde přirovnání, "vrah o morálce káže". Za ODS se stídím jako dříve za KSČ. Všechny prostředky jsou mu dobré pro udržení koryta.
0/0
8.1.2002 10:04

Láďa

To není propagace zboží
Martine, jak můžete papouškovat ty nesmysly ČT o propagaci zboží. Klaus se nám zase jednou předvádí jako sportovec a kabrňák, o to tady jde. Prostě nekuřte, nechlastejte, místo toho jezděte do Krkonoš lyžovat a nebudete po šedesátce trávit každou zimu na plicním. Je to jako obvykle vychloubání, ťafka Havlovi a Zemanovi, ale konec konců kdyby si z toho někdo vzal příklad, tak by měli Pafko s Bodnerem míň práce.
0/0
8.1.2002 9:10

Hanka

Re: To není propagace zboží
Milý Láďo,pokud si za své názory seděl v komunistickém kriminále, jsi celý život nekuřák, tak jsou Tvá slova na místě.Určitě jsi zdráv jako ryba.Pokud ne( a tato varianta je blíže pravdě,že), tak si aspoň trochu važ lidí, kteří tu odvahu vyslovit svůj názor měli.Někoho ta doba stála kus zdraví někoho možná kus svědomí.A někdo kecá a kecá a kecá.
0/0
8.1.2002 10:25

Pllat

Kabrňák ?
Co je na tom "kabrňáckého"? To, že zneužívá svoji funkci předsedy poslanecké sněmovny, do které ho zvolili voliči? Takhle se odpovídá voličům, kteří ho platí za jím vykonávanou funkci? Je to bezskrupulentní arogantní hulvát. S oběma výše uvedenými politiky se ovšem mohou vzít za ruce a konečně již odkráčet z politické scény, napáchali toho dost. Reklama na sportovce Klause "není nic divného", je to ukázka jak se před volbami zviditelnit za cizí peníze. Ať to stojí co to stojí, hlavně že mě to nic nestojí.
0/0
8.1.2002 10:43

Ivo Horák

Re: To není propagace zboží
Klaus chtěl samozřejmě propagovat před volbami sebe. Ta značka lyží tam určitě být neměla. Klaus za reklamu nic nevzal. Kdo ji ale platil? Kdyby to byla ODS a Klaus by držel prostě lyže, bylo by to o něčem jiném.
0/0
8.1.2002 11:38

Cheos

Výsměch
Poté, jak pan Klaus tuto kauzu vysvětlil, nabyl jsem dojmu, že nás má za úplné idioty.
0/0
8.1.2002 8:50

Svata Chalupa

Re: Výsměch
Samozrejme, ze nas ma za idioty. A vetsinou neni daleko od pravdy, protoze po vsech tech jeho lzich ho stale 20% lidi voli (budiz jim omluvou, ze to do nich Zelezneho Nova a Super husti hlava nehlava).
0/0
8.1.2002 14:05

Najdete na iDNES.cz