Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Havel jde do boje

Prezident Václav Havel ve svém novoročním projevu vyzval občany, aby volili milovníky občanské společnosti a aby nevolili zastánce mafiánského kapitalismu a jiných emisí. Protože žádní zastánci mafiánského kapitalismu a šiřitelé emisí oficiálně neexistují, buď se pan prezident minul cíle, nebo to myslel jinak.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

posledni emigrant

Zachovej nam, Hospodine,..
Zachovej nam Hospodine, cisare i nasi zem.Dej , at z viry moc mu plyne, necht je moudrym vladarem..Hajme vzdy trunu jeho, proti nepratelum vsem, osud trunu habsburskeho Rakouska jest osudem. Ceho nabyl obcan pilny, vojin zbrani zastavej....mily Martine: Dym, strech derava a zla zena k tomu - ty tri veci vyhaneji hospodare z domu.Klaus , Zelezny a Chvalovsky z Ceskoslovenska. Bob ,Emil a Kozeny na Bahamy. Otazka je, casto ji opakuji i na Acku: nad kym plakat, nad kym se slitovat?Cesky receno :KOHO VOLIT? a CO POTOM? Je treba , aby vyhrali socialni Tuzarove a predali pro neschopnost vladu UREDNIKUM, volenymi nasim Vaskem: Program1.Obnovit zakonnost a pravo ve vlastech.2.Posilit pravomoci uredniku v trestnim rizeni.3.Dosazeni narodni spravy do privatizovanych podniku, o kterych se vi, ze vznikly z tunelovani.4.Potrestani zlodeju, pripadne jejich vydani statum, odkud pochazi -hlavne Rusku, Rumunsku a Ukrajine..5.Obnoveni pozdravu Dobry den na ceskych ulicich.6.Obnoveni Ceskoslovenska a potrestani vlasti a zemezradcu.7.Moralni odsouzeni tech, kteri kolaborovali s principem Klause: Urvi, co muzes.T.zn. zakaz vykonu sluzby ve statni sprave a soudnim systemu a skolstvi.8.Zruseni Senatu.9.Posileni autority obecni samospravy predanim vetsich pravomoci. (Pozor na okresy v dosidlenych oblastech tzv. Sudet, zde vladnou dosud aparatcici).10.Zakaz prodeje toluenu mladistvym a detem.11.Misto podpory v nezamestnanosti nastolit verejne prospesne akce (9).12.Zneuziti socialnich podpor netrestat padesatikorunovou pokutou, ale normalnim dohledem a pomoci , byt i donucenim ze strany mest a obci.13. viz (1),(2) rozbit gangy zlodeju aut a detskych autosedadel, drogove zavislym umoznit pobyt v zarucene bezdrogovem prostredi.14.Marii Haisovou minystryni pro zenskou rovnopravnost.Dalsich deset bodu zitra na techto strankach.At zije Ceska republika! At ziji Cesi ; Moravaci; Slovaci i Slezane!At zije svoboda i demokracie! At zije Vaclav, ma jeste dost prace pred sebou. Zeman, vyhrat volby a predat vladu urednikum. Jinak na Vas prasknu Mikulov a soudruzky.
0/0
6.1.2002 23:06

Antonín

Re: Zachovej nam, Hospodine,..
Poslední emigrant říkáte, mhmhmh, to je vážná věc! Ten styl, to hektyčno,ta struktura, mhmhmh, to je povědomé! Novoroční přípitek na ČT je nepochybně dopisem s jasnou zprávou.Zdráhám se věřit svému 2311stému smyslu asi znovu vezmu A3. Wer sind Sie? Wo sind Sie? 44 49 353 nebo 42 V každém případě hodně zdraví a Božího požehnání. Se vší úctou Antonín. P.S. Taky se nedovoláš!!
0/0
15.1.2002 18:57

Ing.Bohdan Mikušek

president
Náš pan president Havel má pravdu a proto musíme všichni volit KDU-ČSL,protože je to jediná křesťanská strana.Zůstaňme věrni odkazu zesnulého bratra ,pana Josefa Luxe.Pan Svoboda je dobrý lídr!Vyhněme se ďáblovu pokušení!!!
0/0
6.1.2002 18:02

posledni emigrant

Josefe,Kamile,krali..
Vazeni panove, mate postu na Novorocnim projevu.Dekuju.
0/0
6.1.2002 14:37

BOB

HAVEL NEMÁ DŮVOD CHODIT DO BOJE !!!
Ti , kteří mají pocit , že Havel jde do nějakého boje , mají zřejmě strach už z pouhých myšlenek a slov z jeho novoročního projevu , které nejsou opravdu nic nového . Jenom jaksi "přitlačil na pilu" , protože jde o "rok volební" . A ZŘEJMĚ "TˇAL" DO ŽIVÉHO !!! A to má šanci nyní pouze už jen mluvit .A to měl a má ze zákona možnost zasahovat přímo vládě do jejího vládnutí a to NIKDY neudělal !!! Jak asi by nezasahoval Klaus v roli presidenta do vládnutí kohokoliv ? A zase se dostáváme k chorobné touze Klause dělat prezidenta ( být obecně u jakéhokoliv superkoryta ) . Je to naprosto jasné ! Havla se volby , jako osoby po politické stránce , v podstatě už netýkají . Zato potrefené husy kejhají . A řádně !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PS: a já si myslím , že ten pořad : Bez imunity , cosi napověděl .
0/0
6.1.2002 11:06

král

Lurtz - asi další ze stáje prognostiků s ještě úsměvnějším příspěvkem
Předpokládám , že také víš , odkud do politiky přišel Klaus , v době po 17.11.1989 . Já ti trošku napovím . Až Havel získal jasnou pozici v nově tvořící se politické garnituře , začali se k Havlovi lísat nejen jeho poloznámí , ale i zcela neznámí lidé , v předtuše šance na uchycení dobrého koryta . Tenkrát měl Havel "malou dírku do pr.." pro Klause , jak se mu do ní rval !!! Ano , u Havla začínali v tu dobu - AŽ BYLO JASNO , ŽE SE TO NEVRÁTÍ ZPĚT , téměř všichni ! No a pak se to jmenovalo Občanské fórum ....atd. Chápu , že nemůžeš pochopit , jako skalní příznivec ODS , kam jiní dávají oči !!! Podpora Havla pro 4K je konstrukce celé opozice ( ostatních stran ) , ono se to docela hodí , protože proti takovým obecným nekonkrétním kecům nelze konkrétně oponovat . Hlavně si uvědom , že volby dopadnou tak , jak lidi budou volit !!! K tomu hlasování v CT1 v pořadu Bez imunity : samozřejmě , že takto nedopadnou volby , protože tam se hlasovalo v kontextu Havlova novoročního projevu na otázku , zda se občané obávají o demokracii v tomto státě v souvislosti s volbami . V pořadu nebylo nic o 4K ( to tady a i jinde na těchto stránkách jiní anti4K uměle vytváří - ty mezi ně patříš rovněž ) . Dokonce jsem očekával útok na tento pořad , že si ho objednala v TV1 4K a nebo Havel . Zatím se tak nestalo a já jsem docela překvapen . Jinak v tom pořadu - v tom hlasování občané dali politikům na vědomí , co si myslí o jejich morálce , kterou tam obhajovali zástupci všech pol. stran . Ano , Zahradilovi "spadla čelist a zbledl" nad výsledkem hlasování . Zahradil určitě nepokládal toto hlasování za hlasování za tak bezvýznamné , založené na málo argumentech . Byl si jist předem vítězstvím a také proto argumenty ze sebe sypal s rozhodností a arogancí jemu vlastní maximálně . Výsledek byl přesně opačný ! A takových ODSsáků je určite dost , kteří ono hlasování budou zlehčovat a zesměšňovat . Kdyby dopadlo opačně , tak na tom postaví volební kampaŇ ! Hlavně si dělejte z lidí , kteří mají těch čuňáren už dost , pořád srandu . Zajímavé ješte je , že když Klaus lyžuje ( v Alpách ), tak to vypadá , že ODS neexistuje a že ostatní lyžují minimálně na severním pólu a čekají , až se Klaus vrátí z Alp , vysloví se k novoročnímu projevu Havla a oni to , jak je v ODS zvykem , budou po něm papouškovat , aby nedošlo k FATÁLNÍM chybám v režii před volbami . Zahradil byl první , který to už zdrbal .
0/0
5.1.2002 18:26

Rony

Re: Lurtz - asi další ze stáje prognostiků s ještě úsměvnějším příspěvkem
Souhlasím s tím, že Havel nezačal svoují předvolební agitku čtyřkoalici. On ji totiž vede ve prospěch KSČM, ostatně jeho kroky po tzv. Sametce 89, sloužily především k ochraně bývalých vysokých komančů. Agent STB by se nemusel za tuto podporu stydět.
0/0
6.1.2002 18:27

lurtz

Posledni usmevne prispevky
Tak jsem si precetl posledni "usmevne" prispevky. Je zajimave, jak se nekdo pri malo argumentech opre o hlasovani v jednom TV poradu a zalozi na tom podporu 4K.:) Jak rychle jsme se od reality prezidentova uradovani dostali ke 4K. Ze by opet snaha 4K zvyraznit? Co na ni vidite. Podivejte se kdo tam je a cim byl drive. Podivejte se na profil drive vladnouci KDU-CSL, odkud prisli panove v US, jak preziva ODA? A neberte to jako obhajobu zbyvajicich dvou "vladnoucich" stran, ale odpovezte. Neni to opravdu tezke. Ti by meli "znovu" vyhrat volby. Kam jste dali oci?
0/0
4.1.2002 21:29

Figaro

Ne ne ne!
Chceme tam spoluautora největší tunelové privatizace - pana profesora, který je laskavý, všechno zná a umí a nádherně rozkradl státní majetek! Ura! At zije nejvetší tunelovy privatizator! Na hrad s nim (ale v koši)!
0/0
5.1.2002 13:49

Bohouš

Re: Ne ne ne!
Figaro, Figaro. Už jsi s tím někde byl? Zkus to léčit. Pokud je to tedy nemoc, pokud nejsi jenom hlupák...
0/0
9.1.2002 12:09

Kamil

Havel nikam nejde , ale měl pravdu .
Pořad Bez imunity hovoří za vše . Komárku , jdi si spláchnout hlavu studenou vodou v míse WC ! 90% lidí určitě nebude volit 4K ! Požádej o průkaz ODS - je to jasné za koho kopeš ! Právě ty jsi udělal ODS službu k zlosti . Jedině , že by jsi kopal proti ODS . Ale to by bylo velmi rafinované !
0/0
4.1.2002 21:04

král

Havlovi dalo za pravdu 90% hlasujících v BEZ IMUNITY !
Všechny zlostné hlasy proti presidentovi silně kontrastují s hlasováním v TV 1 pořadu - BEZ IMUNITY . Přítomní zástupci všech politických stran o hlasování neví a tak mluví , jak mají naučeno a nařízeno od svých grémií . Nakonec se snad ani nestačili divit . Zahradilovi ( ODS ) doslova "spadla čelist" . 90% hlasujících tel. národa mělo opačný názor !!! Tak , jak je to s tou volební kampaní ve prospěch 4K ??? Doufám , že už s tou 4K dáte pokoj , že jste konečně pochopili ( Komárek by měl vrátit novinářský průkaz ) , že v tomto připadě nešlo o žádné volební průzkumy , ale o normální názor na morálku a život slušných lidí !!!
0/0
4.1.2002 20:56

Buh

autor je politováníhodný
"Havel chce na samém sklonku své kariéry ještě vidět hlavu svého největšího soka, Václava Klause, v popravčím koši." Jdete do)( s timhle osocovanim, smesna figuro.
0/0
4.1.2002 19:38

Figarová

pane nejmoudřejší
kolik zlaťáků jste "napodnikal" díky mafiánskému kapitalizmu? a věčnému bratrstvu? dostal jste hodně zakázek od rozpočtových organizací? asi ano, soudě dle vaší reakce plné nenávisti k protikorupčnímu projevu
0/0
5.1.2002 13:55

Jiří Havelka

President
Pánové prosím o trochu slušnosti v okamžiku kdy mluvíte o hlavě státu. Můžeme nesouhlasit s některými jeho kroky ale měli bychom to dělat s úctou která této funkci náleží. Pokud já bych měl srovnávat pana Havla a některé další politiky pak řeknu jen jedno. Máme tu pana Havla a pak,... nic. Protože chování téměř všech našich politiků lze shrnout jedním Mackovým prohlášením před kamerami když Lux oznámil svoji nemoc řekl je to dobře že nás pánbůh zbavil Luxe. Zhruba stejným způsobem se chovají i ostatní. Dobře tu bude až při podobném prohlášení ho ostatní politici donutí odstoupit a dobře tu bude také tehdy až president bude volen plebiscitem a bude mít takové pravomoci že politici si z něho nebudou dělat legraci ale budou ho brát vážně jako soběrovného.
0/0
4.1.2002 13:27

ladin

Re: President
V zásadě souhlasím. Řekl bych, že si dělají legraci také proto, že na něho jinak nemůžou, ne proto že by měl málo pravomocí. Podle toho co čtu teď v novinách, prezident zdaleka nevyužívá všech svých pravomocí. Nevím co by dělali potom....A co my budeme dělat potom, až se prezitentem stane Klaus nebo Zeman, a nepředpokládám, že budou mít vůbec nějaké zábrany. Pánbůh s námi a ODS pryč.
0/0
4.1.2002 14:48

posledni emigrant

Re: Re: Resident
Valeriji, vratila se Ti zena z cikanskeho dobrodruzstvi?
0/0
6.1.2002 22:37

lubomir klouda

Re: President
Kazdy ma tolik ucty, kolik si zaslouzi... Cim si zaslouzil pletichujici a piklici prezident neci uctu? L. Klouda
0/0
4.1.2002 18:54

Milan

Re: Re: President
Zaslouží si úctu za celý svůj dosavadní život. A stran těch pletich - opravdu si myslíte, že některý z jeho stranických nástupců (ať už Klaus nebo Zeman) bude nadstranický a nepletichářský? Opravdu? Pokud ano, asi žijeme v různých zemích. A krom toho: podle všech průzkumů si Havla váží kolem 50% populace, Klause a Zemana cca 20-25%. Neříká to něco?
0/0
4.1.2002 22:10

Daňový soumar

Není dost košů...
na tolik hlav, kolik jich do nich patří Co třeba zákon: za každou miliardu státního dluhu jeden politik na lampě???
0/0
4.1.2002 11:35

lurtz

Re: ... a nekolik uvah
Nejdrive odpoved pro Ivo Horaka ... svuj clanek jsem nezalozil na duvere p.Komarkovi, ale na obsahu projevu pana prezidenta. Rovnez nehodlam obhajovat ani prohlaseni ze strany ODS a CSSD. Poslednich deset let pan prezident dokazal delat akorat libivou politiku zejmena v zahranici, ktera nas stala jen hospodarske ztraty. Vzdy jsme se okamzite pote utesovali tim, ze to bylo humanni a spravne, ale okamzite se nase diplomacie snazila zachranovat co se dalo. Neustale rozpory mezi nasi diplomacii reprezentovanou MZ a na druhe strane prezidentem nejsou opravdu ke cti CR. A cimto? Rekl bych, ze je to jednoduche, jsou to emoce a zaujeti postavicek nasi politicke sceny vuci sobe. Asi jsou u politiky dlouho a vzajemne antipatie mnohdy zacinaji prevazovat nad realitou. Tim samozrejme myslim jak politiky stranicke, tak i pana prezidenta. Kdyz se vratim k prezidentu Masarykovi, tak ano urcite delal rovnez chyby stejne jako prezident Havel. Oba pro tuto zemi udelali mnoho, ale u obou bych uz nyni zustal v hodnoceni u minuleho casu. Otazkou zustava, najde se skutecne dobry nastupce pana prezidenta Havla. Otazka nanejvys aktualni a nastupce v nedohlednu. Nedopadnem podobne jako kdysi s prezidentem Benesem? Bude pristi prezident silny, bude umet jednat s domaci politickou scenou a bude si vedom skutecnych priorit zeme, nebude delat libivou politiku? Ma se soucasny prezident angazovat ve volebni agitaci?
0/0
4.1.2002 10:33

Josef

Do boje za prezidenta
Souhlasim s prispevkem p.Ivo Horaka a povazuji clanek s.Komarka za dalsi z lacinych vypadu proti panu prezidentovi. Prezident Vaclav Havel je charakterni slusny clovek na vysoke urovni,ktery,jako jeden z mala,dava jak nyni tak i pred zmenou systemu prednost zajmum spolecnosti pred svymi.To vse na roz- dil od mnohych,mozna vetsiny,nasich politiku a tzv.podnikatelu z nichz podstatna cast jen zmenila kabaty a pod rouskou demo- kracie a svobodneho podnikani obohacuje predevsim sebe a napo- maha k rozkradani a rozprodavani nasi zeme. Kratce k dalsim prispevkum: Verim,ze prezident Masaryk by byl rad,ze ma konecne dustojneho nastupce. Pokud jde o americky system,mohu na zaklade desetilete zkuse- nosti rici,ze je o neco lepsi nez jejich (pa)kultura,tolik tak nyni u nas obdivovana.Ale v zadnem pripade neodpovida naivnim predstavam sycenym nekterym tiskem,Novou apod. Josef Kralovec Kalifornie,USA
0/0
4.1.2002 2:54

Honza

Re: Do boje za prezidenta
Ziji v Kalifornii a nejsem si jist co tou kulturou myslite? Opery, balet, divadla, ci nejaky podradny film v nejakem getu? Rozhodne si clovek ma moznost vybrat zda chce kulturu, ci pakulturu. Jinak si myslim, ze system kde je rozdelena funkce hlavy statu a sefa vlady neni spatny. Ma ho mnoho zemi a funguje.
0/0
4.1.2002 7:13

čehůn

Re: Do boje za prezidenta
Josef je ve svém příspěvku velký srandista. Už dlouho jsem se takto nepobavil. Jeho dobře mířená satira je opravdu trefná. Hlavně o tom, že Havel je charakterní a slušný člověk na vysoké úrovni...... Josefe, to se Ti opravdu povedlo. Jen více takových příspěvků,ať se lidé pobaví.
0/0
4.1.2002 8:33

vendelín

Re: Do boje za prezidenta
PEPO, CHOĎ RADĚJI DŘÍV SPÁT. VÍŠ, KDYŽ NAPÍŠEŠ TAKOVÝ ČLÁNEK, TAK MUŽEŠ UDĚLAT I DALEKO VĚTŠÍ BLBOSTI, KTERÉ POTOM MOHOU MRZET, ALE UŽ NEJDOU VZÍT ZPĚT. A CO SE TÝKÁ MASARYKA, TAK ANI U NĚJ NEBYLY VŠECHNY SKUTKY OK. JEHO ROLE V NAŠICH DĚJINÁCH JE MINIMÁLNĚ STEJNĚ SPORNÁ, JAKO TA HAVLOVA.
0/0
4.1.2002 9:18

Dan

Re: Re: Do boje za prezidenta
No nevim jestli ty sam jsi maly kluk nebo spis mimino ze ti prijde sest hodin!!!! vecer pozde, tak brzo snad chodis spat jen ty, a priste cti clanky az do konce protoze kdybys mel trosku vetsi IQ tak bys vedel ze Zeme neni placata jak ti to nejaky podobny blb rekl ale kulata a v Kalifornii je o 9 hodin mene.
0/0
4.1.2002 21:03

Láďa

Máme co jsme chtěli
Kdyby tady byl presidentský systém jako v Americe, tak bychom kromě "zprávy o stavu unie" taky zažili tvrdou televizní diskusi Havla proti Klausovi (teda minimálně v době presidentské kampaně). Takhle holt musíme poslouchat pouze monology s narážkami o škůdcích ovzduší. Já myslím, že ovlivnit nějaké preference to sotva může, pochybuju že to někoho zvedlo ze židle. Jó kdyby tak Havel na protest proti mafiánskému kapitalismu odevzdal Junkovy milióny zpět správci konkursní podstaty Chemapolu...
0/0
4.1.2002 2:02

lurtz

Nepoliticky prezident ... :(
Babicka by k tomu rekla: Masaryk by zaplakal. Tak jsme meli dlouhou dobu komunisticke prezidenty a pak pana prezidenta Havla, ten je nadstranicky, ale rozhodl se stranit ctyrkoalici. Profiloval se timto smerem tak dlouho, az o tom vsechny presvedcil. Nevim, jestli to je dobre pro tuto zemi a vubec pochybuji, ze tim pomuze ctyrkoalici. Ja doufam, ze ne, protoze reprezentace, ktera se ve 4K krome nekolika vyjimek sesla je k placi a ne k vladnuti. Nicmene se domnivam, ze pan prezident by mel sdelit, proc ctyrkoalici, i kdyz tak trochu nejasne, podporuje? Co na ni vidi. Nevim.
0/0
3.1.2002 17:47

Ivo Horák

Re: Nepoliticky prezident ... :(
Nesmíte taky všechno tomu Komárkovi věřit. Prezidentův novoroční projev nebyl žádným odstartováním volební kampaně 4K, ale svobodným projevem prezidentových názorů a především projevem státníka. Pro mafiánský kapitalismus není nutné být oficiálně, aby bylo jeho praxi možno odsoudit! Prezident upozornil na aspekt, který by měli voliči podle vlastního vědomí a vidění (to podtrhuji) ve volbách zohlednit. Klaus a Zeman opakovali vůči prezidentovi svůj trucpodnik (1.1. ve 13.00 hod. na Nově). Jejich nafoukaná vyjádření poté těžce, ale charakteristicky kontrastovala s dojmem ze státnicky zodpovědného proslovu zjevně oslabeného prezidenta. V. Havel nepotřebuje vidět Klausovu hlavu v nějakém koši, ale nemůže být stále přesně uprostřed mezi stranami, které libovolně zaujímají své postoje. Takové požadavky se podobají přání surového, ale rychlého hokejového týmu, trvajícího na tom, aby rozhodčí vylučoval vždy hráče na obou stranách.
0/0
3.1.2002 18:57

Najdete na iDNES.cz