Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Trest přišel už druhý den po krádeži

Dívka ukradla v noci mobilní telefon. Policisté ji při činu přistihli a na místě zadrželi. Den poté už zlodějka odcházela ze soudní budovy s podmíněným trestem. Jde o první případ nového postupu při stíhání drobných trestných činů. Novela trestního zákona a trestního řádu, která platí od 1. ledna, tak přišla do praxe.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vojta

DOBRY
Jestli to je pravda a není to novinářská kachna a bude to fungovat, tak je možné např. Prahu vyčistit během několika týdnů od drobných popudů. Druhý problém je ale výše trestů, snad takhle nebudou soudci postupovat v případě recidivistů, rumunských kapsářů atd. Ale je to alespoň nějaký pokrok. Tahle debata o výši trestu je nesmyslná, zaprvé nikdo nezná všechna fakta, za druhé tato soudkyně není, doufejme jediná. Bravo.
0/0
3.1.2002 21:50

ccccdew

Měla dostat pochvalu a ceník toho, co je výhodné krást.
V tomto středoevropském pakistanu a ještě ve století technické revoluce je možné všechno. Já bych ještě navrhoval potrestat toho majitele radiotelefonu, že si ho nechal ukrást.
0/0
3.1.2002 18:36

Jiří Havelka

Úmyslně kradla tak jí (ne)potrestejme
Úmyslný trestný čin a podmíněný trest? A tím se dokonce chlubí?
0/0
3.1.2002 18:02

Winbo Safebook

Re: Úmyslně kradla tak jí (ne)potrestejme
Ty toho o právní praxi asi moc nevíš, že? 1) Je nezletilá 2) Nikdy dříver netrestaná 3) K činu se přiznala a lituje ho 4) Už tak bude mít doma pěkné problémy a ostudu 5) Musí si dávat 18 měsíců pozor. K tvé naprosto právně nerelevantní poznámce snad: 6) Nezaplní věznici a nenaučí se ještě horším věcem 7) Evidentně se nedokážeš vcítit do kůže šesnáctileté odsouzené 8) Alternativní trest by nebyl špatnou "odměnou", avšak s jejich aplikací je to velice složité a hlavně pomalé (rozhoduje obecní úřad + soud + státní zástupce atd.) - což by popřelo samotný účel této trestní novely.
0/0
3.1.2002 18:33

Car Mikuláš.

Re: Re: Úmyslně kradla tak jí (ne)potrestejme
Blboune - tak za to, že nezaplní věznici svým tlustým zlodějským zadkem, jí máme být vděčni?
0/0
3.1.2002 18:43

Jan Svacek

Re: Re: Úmyslně kradla tak jí (ne)potrestejme
Jo jo, skvělá reakce!! Líp bych to nenapsal. Akorát mám pocit, že ten panáček to stejně nepochopí.
0/0
3.1.2002 18:46

František Dobrota

Re: Úmyslně kradla tak jí (ne)potrestejme
Souhlasím s tím, že trestný čin musí být potrestán. Přesto bych s výrokem soudu souhlasil. To že mladá holka podlehne příležitosti (neboť ta je na začátku většiny krádeží) získat vysněný mobil, ještě neznamená, že se jedná o "ztracenou duši". Tento rozsudek je spíše zdviženým prstem může mít dostatečný výchovný efekt. Případnou recidivu je nutno řešit již "standardně".;;;;;;; P.S. Pocity okradeného zná téměř každý z nás (včetně mne) - v danou chvíli by asi každý "vraždil", ale styl "oko za oko, zub za zub" asi není vždy nejvhodnější řešení.
0/0
3.1.2002 18:39

Jan Svacek

Re: Úmyslně kradla tak jí (ne)potrestejme
Zajimalo by mě co znamená termín "úmyslný trestný čin"? Podle mě je to pěknej nesmysl, vážený pane! Jestli máte na mysli něco takovýho, jako že ta dívenka ukradla ten mobil a věděla co dělá a že Vy byste jí tudíž poslal sedět, tak zaplať pán bůh, že nejste soudce. Zamyslete se nad sebou!!
0/0
3.1.2002 18:44

Franta ze Lhoty

A co trestání tunelářů a podnikavců§§§!
Je to hezké a radostné,že konečně bude změna.Ale to jsou jen malé rybičky,kde ovšem jsou miliardy,vraždy atd. I tak vysko budou tyto zákony platné!
0/0
3.1.2002 17:23

Ivo Horák

Lépe by sedělo...
Asi by bylo na místě rozhodnout, aby rodiče zaplatili cca 2.000 Kč, s doporučením "se zahojit" na dceřinných věcech.
0/0
3.1.2002 16:58

Karel

Re: Lépe by sedělo...
Ehm ... a kdo myslis, ze bude platit soudni vejlohy ? Tvoje baba, snad ?
0/0
3.1.2002 17:00

Tomáš

postih
no jo, ale podmíněný trest - je to něco bezprostředně negativního pro zloděje? Že to nesmí udělat podruhé, ale měl by k tomu asi třeba odpracovat aspoň 2 týdny veřejně prospěšných prací nebo zaplatit nějakou pokutu nebo aspoň soudní výlohy - to snad ano.
0/0
3.1.2002 16:38

Eso

parada!
to je skvele! jen houst! samozrejme, je potreba davat pozor, aby se toho nezneuzivalo (rychly proces by mohl byt i nespravedlivy), ale celkove - pozitivni!
0/0
3.1.2002 16:27

Vendelín

Re: parada!
Mám tomu rozumět tak, že pomalý soud (třeba za rok po činu, kdy si už nikdo nic zaručeně nepamatuje) je spravedlivý, kdežto rychlý soud v sobě skrývá nespravedlnost? To je asi blbost, ne?
0/0
3.1.2002 17:20

Najdete na iDNES.cz