Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

USA: bin Ládin je možná mrtvý

Spekulace o osudu nejledanějšího muže světa dostávají nový rozměr. Podpepisuje se na nich fakt, že spojenečtí zpravodajci nemají už týden o bin Ládinovi žádné zprávy. Mluvčí amerických jednotek nasazených do bojů v Afghánistánu Kenton Keith se domnívá, že bin Ládin umřel při bombardování Tora Bora. Důkaz však teprve hledá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Voloda

Alah poskyt usamovi azyl
Co se vsichni divite? Alah uz se na to nemohl divat a poskytl usamovi azyl na onom svete. Ted jen nevim koho si americani najdou jako novy cil bombardovani.... "Nepotvrzena zprava bileho domu: Vzhledem k tomu ze allah je nadstatni autoritou v nekolika zemich muslimskeho sveta, budou tyto pozadany o vydani UBL a Alaha ktery je spoluzodpovedny za teroristicke utoky. Pokud tyto zeme vyse dva zminene nevydaji, musi cekat tvrdou odvetu jako ukryvaci teroristu v Afganistanu."
0/0
27.12.2001 11:47

BOBO

ALE MOŽNÁ NENÍ !!!!
Taky jsem si myslel , že jsem na zahradě zničil fakt řádným vykuřováním krtka , ale prdlačky . Napřed to vypadalo , že možná je mrtvý a nebo přelezl k sousedovi . Nakonec se zase vrátil . Je to prostě chytrej hajzl . Škodí dokonale . Dám mu jméno Ládínek . Docela to půjde s dobou , ale při první jasné šanci to bude fakt . Už nebude " možná " mrtvý !!!!!!
0/0
27.12.2001 0:42

Marek Kocan

ke všem příspěvkům
a) Vrtěti psem ... kdo ví, rozumí, kdo neví, nepochopil by b)když se začnou rozvíjet protiválečné nálady, okamžitě se vyrojí varování, že stopro dojde k teroristickým útokům, lidi opět volají po dalších útocích na afganistán a pořád dokola... c) realita a poskytované informace, to je zcela něco jiného. podívejte se na všechny války, čert ví, jak to vlastně všechno bylo... nejsem příliš milovníkem USA a ani bych se nedivil, kdybychom se jednou dozvěděli, že útok spáchal/nařídil 11.9. nějaký pošahaný US Army generál. Ptáte se proč? Podívejte se do historie, co začalo druhou světovou válku? Provokace. Kolikrát v historii jsou podobné příhody a případy. USA si hrají na svštovládce, stačí si jen uvědomit, kde všude v minulém století vojensky zasahovaly. (namátkou SOmálsko, Irák, Nikaragua ...) d) FAKT!!!!::Nic s tím nenaděláme ... Bohužel... e) Jako jeden z mála diskutujících mám nějaké zkušenosti (chápáno osobní) s východními kulturami - lidi, pochopte, že není na zemi jen křesťanský svět, mají jinou mentalitu, jiné zvyky, jiné chování. Neomlouvám teroristické akce, v žádném případě, odsuzuji je, ale chápu důvody, které je k jejich provádění vedou ... uvědomme si, že je to jejich způsobem jen forma spravedlivé války... Američany také nikdy nikdo neobviní za statitisíce mrtvých v Japonsku, desetitisíce při bombardování v Evropě... mluvíme o civilistech. a že to je válka? a co je současný stav jiného ... Ještě jednou podotýkám, je mi líto každého zařeného života. Ale myslím tím vážně každého, tedy jak afgánce, tak američana... stačí kupecké počty, uvědomte si, kolik lidí umírá při teroristických akcích a kolik při odvetných akcích ... a nejen odvetných, ale hlavně těch, které vedou k útokům. Připadal jsem si jak idiot, když prezident USA prohlásil, že opravdu nechápe, proč na jejich hodný lid ti zlí afgánci útočí ... naneštěstí vím, že chápe ... a poslední věta na závěr - zpravidla jsem hrdý na to, že jsem Čech, ale v poslední době v souvislosti a afg nikoli - většina čechů se chová jako tupé ovce, to co nám sdělí média, je pravda... A jsme na začátku, vrtěti psem ... Jinak ještě jednou všem moc hezký rok 2002
0/0
26.12.2001 17:43

Frankie

Re: ke všem příspěvkům
V této rádobyobjektivní litanii už jenom postrádám tvrzení, že WW2 vlastně vyprovokovali Američané, aby si mohli jen tak z plezíru rozbombardovat pár německých měst, shodit dvě atomovky na Japonsko a zbavit se několika do šrotu určených bitevních lodí v Pearl harboru. Jestli si hochu opravdu myslíš, že bez incidentu s vysílačkou v Gliwici nebo jiné podobné provokace by WW2 nezačala, pak ti asi opravdu není pomoci. Jinak je moc dobře, že jsi zmínil nepoměr mezi počtem obětí při teroristických útocích a při odvetných akcích. Předpokládám, že máš na mysli jen civilní oběti. Pak je třeba od počtu padlých v Afghánistánu odečíst vojáky (Talibanu, Al-Kajdy aj.) a talibanské údaje o mrtvých civilistech dělit vyzkoušeným koeficientem 10. Pak uvidíš ten nepoměr mezi WTC a Afg. Nebo se stačí podívat do Izraele, kde počty mrtvých při sebevražedných útocích jdou mnohdy do desítek, zatímco Palestinci zahynuvší při izraelské odvetě se většinou dají spočítat na prstech jedné ruky. Na to opravdu kupecké počty stačí. Nebýt USA, tak Izrael už neexistuje a my bychom byli svědky holocaustu II v arabském podání. I útoky na WTC byly, pokud vím, především arabskou záležitostí, takže nechápu zmínku o zlých útočících Afgháncích. Asi se nám ty východní kultury drobátko popletly. Jsem rád, že světového četníka dělají právě USA. Nejsou to žádní svatoušci a mají své chyby, ale je dost neveselá představa, že by USA byly třeba jen regionální mocností významu Mexika a o pořádek ve světě by se starali Číňani a/nebo Rusáci (přesněji CCCP sahající od Čukotky až k Bretani). Buď ujištěn, že v tom případě bys tady na chatu svoje výplody psát nemohl - nejspíš bys ani neměl na čem. Jsem zkrátka rád, že to je, jak to je a souhlasím s tebou v bodě d), že s tím nic nenaděláme.
0/0
27.12.2001 16:46

Jan

Re: Re: ke všem příspěvkům
Na to lze suše opáčit, zda-li si opravdu myslíš, že by bez atentátu na WTC USA nezaútočily ve střední Asii? Ten atentát byl stejná záminka jako atentát v Sarajevu. Ty jako odborník na Balkán bys to mohl vědět. Rovněž uveď Frankie, na kterém zasedání Valného shromáždění OSN byly USA hlasováním uvedeny do role jak píšeš "světového četníka" a na kterém zasedáním byla zrušena Rada Bezpečnosti a OSN vůbec. A kde jsi Frankie a jakým postupem vyzkoušel svůj "vyzkoušený koeficient 10:1". A jestli budeš z chatu taky tak unešen, až se event. ukáže (a už se o tom hezky dlouho povídá), že chat je "někým" pečlivě monitorován?
0/0
27.12.2001 17:37

Frankie

Re: Re: Re: ke všem příspěvkům
Nazdar Honzíku, vidím že Vánoce jsi strávil v dobré pohodě a že ani česká zima tě nerozhodila, jak se strachoval Basama Usáma. Ten atentát v Sarajevu byl stejně jako Gliwická vysílačka použit jen jako roznětka k válečné C4ce, která by vybuchla tak jako tak. Naproti tomu v Afghánistánu to bylo o něčem jiném. Považuješ snad za reálné, že by bez útoku na WTC Američané najednou začali stahovat letadlové lodě do Arabského moře a začaly se sypat bomby a Tomahawky na Taliban (i když by to bylo právem)? To by bylo sousto pro vás pseudohumanisty a antiUS, to by jste si na Amících smlsli, jak útočí na ubohé bezbranné Talibance, kteří "jim nic neudělali". A kdyby po zahájení této kampaně došlo k útoku na WTC, všichni by jste to prezentovali v dojemné shodě s Usámou jako akt "spravedlivé odplaty". Vždyť i po útoku měli Amíci dost co dělat, aby přesvědčili zbytek muslimského světa, že je to proti terorismu a ne proti islámu. Za další, nikde jsem netvrdil, že USA do role světového četníka pasoval někdo jiný než vy - antiUS. Leč toto označení celkem sedí a já ho přijímám. Kdybychom se měli spoléhat na pochybná ochranná křídla OSN, kde díky možnosti veta nemá šanci projít nic důležitého, to radši světového četníka a NATO. Líbit se ti to nemusí, ale co s tím můžeš dělat, jsem ti už minule říkal. A ten poměr 10:1 - vzpomínáš na nemocnici v Herátu? Taliban nejprve uvedl, že zde zahynulo 100 civilistů. Po objektivním přezkoumání ze strany OSN se zjistilo, že obětí nebylo 100, ale 9 (kromě toho, že to byla vojenská nemocnice a nikoli civilní). A pokud jde o otázku monitorování, samozřejmě, že tady cenzura je. Jiní mají možná jiné zkušenosti, ale mně se zatím žádný příspěvek neztratil a to jsem si kolikrát nebral moc servítky ani vůči MF DNES. Tobě se snad něco ztratilo? Jestli ano, proč potom na takovém neobjektivním fóru diskutuješ? Pokud se mažou jen příspěvky, které po vynechání vulgárních slov obsahují pouze předložky, spojky a ukazovací zájmena, to mi ani trochu nevadí.
0/0
27.12.2001 23:13

Jan

Re: Re: Re: Re: ke všem příspěvkům
Není nadto, věřit objektivním údajům OSN, já jim taky věřím. Jeden ti nabídnu od dětského fondu OSN - UNICEF, docela čerstvý. V USA je v současné době 250.000 až 300.000 sexuálních otroků (rozuměj dětí a žen). Co kdyby se tento ošklivý fakt znelíbil nějakému dostatečně vyzbrojenému samozvanému četníkovi a začal na USA sypat bomby? Co s touto logickou úvahou má společného pseudohumanismus a tvoje různá anti.. víš asi jen ty. Když jsme stáli kdysi na Letné, představovali jsme si, že doba Velkých Bratrů (VB) a velkých vlezdoprdelistů je definitivně za námi. A ona se přitom před námi dokořán otevírala. Pamatuji dobu, ve které mladí bolševici, kteří rovněž prohlédli dějinné souvislosti, zakládali Leninský svaz mladých, obdivovali Sovětský svaz a bezmezně mu věřili. Dnes tentýž typ lidí trpí stejným nekritickým obdivem a bezmeznou vírou. Změnilo se jen to,že objekt jejich víry je na opačné světové straně. Co se týká pravdivosti sdělovaných údajů, tak potom, co předváděl mluvčí Jamie Shea v době bombardování YU, by NATU a USA nemohl věřit nikdo nic. Co se týká monitorování elektr.komunikace - nikoliv tak, že by se něco ztrácelo, ale tak, že VB sleduje a zaznamenává názory lidí. Přesto své názory neskrývám, nedělal jsem to za bolševika a tím spíš to nebudu dělat teď.
0/0
28.12.2001 15:40

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: ke všem příspěvkům
Myslím, že nemusím být ani VB, abych mohl sledovat názory lidí. Stačí mi jedno pomalejší Pentium s modemem a spousta volného času na to, abych prošel všechny chaty co jich je a jejich obsah archivoval na HD. Přiznám se, že při úrovni mnohých příspěvků tomu bráškovi nezávidím. Co se týče politiků a tiskových mluvčích (jakýchkoli a v kterékoli zemi), nevěřím jim ani dnešní datum, ale informace od pozorovatelů OSN má pro mě mnohem větší hodnotu, než prohlášení mully Umara a jeho poskoků. Ono když lidé jako ty tvrdí, že nevěří nikomu a ničemu, vypadá to pro někoho snad zajímavě, ale málokdy prozradí zdroj svých "zaručeně objektivních" informací. Nejspíš by totiž vyšlo najevo, že tím zdrojem je Guardian, Blisty, Právo nebo šeptanda typu jedna paní povídala. Je také zajímavé, jak někteří lidé mají na něco velmi krátkou paměť. Sršíš tady Velkými Bratry a řiťolezci a už "zapomínáš" (ostatně jako všichni argumentátoři tvého typu) na výjezdní doložky, fronty na cokoli, bony, stranické skupiny na pracovištích, domovní důvěrníky, milice, pravidelné dobrovolně povinné manifestace, vládu jedné strany a spoustu dalších vymožeností předchozí éry. Padesátá léta s popravami a uranovými doly nechávám stranou. Když už tvrdíš, že se nic nezměnilo, najdi mi tedy soudobý ekvivalent k čemukoli z výše jmenovaného. Jestli jsi přesto přesvědčen, že je to jako dřív, pak asi nebudeš mít moc veselý život.
0/0
28.12.2001 19:19

Jan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ke všem příspěvkům
Zamyslel jsem se pod tíhou tvého příspěvku nad svým neveselým životem. Asi máš pravdu, něco s tím budu muset udělat. Ale přesto, nezlob se, jsem jako ten por.Colombo, cloumají se mnou pochyby a pořád musím se ptát, dokud mi to nebude 100% jasné. Není to trochu náročné žít 12 roků v "neprestajném" masopustním jásotu a veselí?
0/0
30.12.2001 12:58

Marek Kocan

Re: Re: ke všem příspěvkům
Nejprve na začátek - v mém předchozím příspěvků nemělo být u prezidentových slov "afgánci", ale teroristé, omlouvám se. <pr> Jinak viz dale:<p> Jestli si hochu opravdu myslíš, že bez incidentu s vysílačkou v Gliwici nebo jiné podobné provokace by WW2 nezačala, pak ti asi opravdu není pomoci. <br>MK: Ne, nic takoveho si nemyslim, neprekladej mi neco, co jsem nerekl. Ale urcite vznik a mineni okolniho sveta tento a podobne incidenty ovlivnili. Stejne jako ovlivnilo mineni okolniho sveta utok na dvojcata. <p> Jinak je moc dobře, že jsi zmínil nepoměr mezi počtem obětí při teroristických útocích a při odvetných akcích. Předpokládám, že máš na mysli jen civilní oběti. Pak je třeba od počtu padlých v Afghánistánu odečíst vojáky (Talibanu, Al-Kajdy aj.) a talibanské údaje o mrtvých civilistech dělit vyzkoušeným koeficientem 10. <p>MK: Ne, neni mozne je odecitat - byt se jedna o vojaky. Nebo snad chces stejnym zpusobem otecitat vojaky padle za druhe svetove valky a treba pri utocich za 2svv na Etiopii? Lidi, uvedomte si, ze jakykoli mrtvy clovek, at jiz vojak ci civilista, je porad jen clovek - predstav si, ze by nase vlada spachala teroristicky utok a USA na nas zautocily a zabyly pri tom vojaky-zakladaky (a takovych je v talibanu take hodne, byt pojem zakladak neni v nasem slova smyslu) na letis¨ti v Namesti. Take budes tvrdit, ze se jedna o vojaky a nebrat je do uvahu? To snad ani nemuzes myslet vazne ...<p> Pak uvidíš ten nepoměr mezi WTC a Afg. Nebo se stačí podívat do Izraele, kde počty mrtvých při sebevražedných útocích jdou mnohdy do desítek, zatímco Palestinci zahynuvší při izraelské odvetě se většinou dají spočítat na prstech jedné ruky. Na to opravdu kupecké počty stačí. Nebýt USA, tak Izrael už neexistuje a my bychom byli svědky holocaustu II v arabském podání. <p>MK:Co se tyka poctu 10:1, kde jsi na to prisel? V kazde valce se uvadi nepravdiva cisla a vkazde jinak, navic v kazde dobe jinak. TIm chces rict, kdyz uz tento argument pouzivas, ze 1000 lidi zabit nesmeji,a le 100 ano? Opet, to snad ani nemuzes myslet vazne...<p> MK: Co se tyka arabu, izraele apod - polozil sis nekdy otazku, proc USA vlastne Izrale podporuji a ne treba araby? rozhodne to neni kvuli demokraciim, izrael neni zadny mirumilovny statecek, uvedom si, jen jake agrese provedl za pul stoleti sve egistence ... A co se tyka holocaustu II - muzes to podlozit necim jinym, nez svoji predstavou? To radeji tedy arabsky sve vyhladime, ne? Aby nam neublizovali, nam krestanum ...<p> I útoky na WTC byly, pokud vím, především arabskou záležitostí, takže nechápu zmínku o zlých útočících Afgháncích. Asi se nám ty východní kultury drobátko popletly. <p>MK:: Za nepresnost jsem se omluvil, ale stale trvam na tom, ze prezident USA neni vubec hloupy na to, aby vedel, proc to delaji ...<p> Buď ujištěn, že v tom případě bys tady na chatu svoje výplody psát nemohl - nejspíš bys ani neměl na čem. Jsem <p>MK:Je mi te lito, ja tve nazory dal povazuji za nazory - vyplod neni prilis slusne slovo...<p> MK::<br> Co se tyka dalsich veci - OSN a prepocitavani. Civilizovany svet za druhe svetove valky take plne veril zpravam cerveneho krize o stavu koncentracnich (tenkrat se jim tak nerikalo) taboru pro Zidy. Media lzou, to dnes vi kazde male dite. Mozan vis, ze jedno stare (snad zidovske, nevim presne) prislovi rika, ze kdo znici jeden lidsky zivot, znici svet a kdo zachrani jeden lidsky zivot, zachrani svet. Nikde nejde o to, ze USA zabiji jen 1:10 lidi, ale o to, ze zabiji. Stejne jako zabiji bojovnici AK... Navic, muzu nesouhlasit s vedenim libovolne zeme, ale co nesmim, je vstoupit s nimi do valky. A kdyz jsme u tech provokaci - myslis si, ze by svet schvalil ofenzivu v afganistanu bez utoku na WTC? Snad ani ty, tak velky proUSA. V cechach je proste odezdizmus - nejprve CCCP, ted USA. Je mi te lito, ze mas slepe nazory jdes jak (promin mi to, prosim) ovce, ktera prilis neuvazuje nad tim, co slysi a co rika ... Stejne jako nepremysleli lide v padesatych letech, kdyz pozadovali trest smrti pro doktorku Horakovou ... Nevidis tam podobu? (myslim v te slepote). A opet jsme u vrteti psem ...<p> Mej se krasne, doufam, ze budes i nadale moci rikat sve nazory a ze nikdy je nebudes nucen zmenit pod utokem a obetovanim CR v ramci svetoveho miru. MK
0/0
29.12.2001 13:47

Frankie

Re: Re: Re: ke všem příspěvkům
Nemusíš kopírovat celý můj příspěvek, i bez něj by tvoje reakce byla dlouhá až až. Je paradoxní, jak se rohořčuješ nad mým barbarstvím, když si do výčtu padlých dovoluji nezahrnout vojáky. Argumentoval jsem v intencích primárního příspěvku jistého Marka Kocana, který tam mj. napsal "... mluvíme o civilistech". Budeš snad pouze o nich mluvit, jen když se ti to hodí? Něco, co jsem nenapsal, ale tys mi vložil do klávesnice, je tvrzení - 100 mrtvých ano vs. 1000 mrtvých ne. Moje čísla jsou opět reakcí na tvůj primární příspěvek, kde uvádím na pravou míru řeči o nepoměru mezi teror. útoky a odvetnými akcemi. U americké podpory Izraele jsem si tu otázku samozřejmě položil a vedle tebou odvržené demokracie jsem uvážil počet Izraelců a počet okolních Arabů a odpověď byla nasnadě. Taktně jsi se vyhnul odpovědi na mnou uváděný nepoměr mezi zabitými Izraelci a Palestinci. Co na to také říct, když to nezapadá do teorie o zlém Izraeli? Izrael musel již bezprostředně po svém vzniku v roce 1948 a poté ještě několikrát svést existenční souboj s okolními arabskými státy a klid nastal až poté, co si opatřil atomovku. O podrobnostech jsem tu už psal a nechci se opakovat, ale jeden příklad za všechny. Izrael během šestidenní války obsadil mj. Sinajský poloostrov. Jak u takového "bezohledného agresora" vysvětlíš, že ho posléze zase vrátil? Věta "Nikde nejde o to, ze USA zabiji jen 1:10 lidi, ale o to, ze zabiji." je vskutku hodná myslitele tvých kvalit. Víš-li o způsobu, jak se zbavit Al-Kajdy a Talibanu bez zabíjení a bez vstupu na území Afg., pak jsi nás všechny neznalé ovce se slepými názory o tento unikátní recept zapomněl obohatit.
0/0
29.12.2001 21:22

Marek Kocan

Re: Re: Re: Re: ke všem příspěvkům
Nenapada te, ze izrael take musel ustoupit tlaku mezinarodnich spolecenstvi? Ano, izraelcu umira vic, pokud delis cisla uvadena palestinci deseti. pak ano, pokud mi chces tvrdit i nadale opak, doloz to, prosim, nejakou verohodnou statistikou a ne JPP (jedna pani povidala) - pak klidne uznam svuj omyl. proc nereagujes na nove veci, jako je cerveny kriz apod? ze by se to tobe nehodilo do planu? Co se tyka utoku - nejsem pro, ale vse ma mit urcita pravidla - vyhlaseni valky a bezna valka po dolozeni (a to USA neudelaly) dukazy. A ne ze USA prohlasi, ze si vyhrazuji pravo zasahnout kdekoli ve svete bez ohledu na rozhodnuti OSN. Hochu, to uz tu jednou ci vickrat v Evrope bylo ... a jak to skoncilo ... A jiny recept nez utok - jak jsem napsal, muze byt, ale za splneni vsech vseobecne prijimanych podminek pro valku (a nevyrukuj prosim s tim, ze teroristi nedodrzuji pravidla). A jeste k Izraeli - kdo dava pravo zasahovat do cizich statu? nezesilels, ze? ja si o talibanu myslim sve a je to naprosto zlocinecka organizace. ale je, tedy byla vladnouci silou v jednom state, do ktere nemel nikdo pravo z venku zasahnout. Uz to tu padlo a myslim, ze ani mne jsi neodpovedel - kdyz se mi nebude libit neco na jinem statu a ja na nej zautocim, tak jsem v pravu jen kvuli tomu, ze se mi to nelibi? a sorry, pokud nesouhlasis s vetou, ze USA zabiji jen 1:10 ale to ze je zabiji - co dodat, asi patris mezi ty instruktory, ktere pod boxovanim pesti ucili marinaky, jak jsou ti zlutasci podradni ... (a sam asi jako znalec historie vis, ze to neni tak dlouho). Bud zdrav (a ne soudruhu:-)) )
0/0
29.12.2001 23:16

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: ke všem příspěvkům
I ty chudinko neinformovaná. Ty jsi vůbec neslyšel o nedávném pumovém útoku v Jeruzalémě, kde zahynulo 30 Izraelců. A také o tom, že odvetná akce si vyžádala celé 2 (slovy dvě) palestinské oběti. Jednoho mladíka a jednoho policistu. Myslím, že tato čísla se objevila i v Guardianu a v Právu, takže bys jim mohl důvěřovat. Dokonce i po vynásobení deseti mi těch Izraelců vychází víc. Změnilo by se také něco na tvé rétorice, kdyby Američané před útokem na Taliban vyhlásili Afghánistánu válku? Teroristé spoléhali právě na to, že se schovají pod sukně OSN a ostatních muslimských států a takoví pseudohumanisté jako ty je na půdě Valného shromáždění svým křikem ochrání před zlobou Američanů. Naštěstí se tentokrát přepočítali, protože to s tím útokem evidentně přepískli. Pomíjím také fakt, že je dost těžké vyhlásit válku státu, se kterým nemám diplomatické styky a který jako stát uznávají tři země na světě. O jakém "státě" to tedy vlastně mluvíme? "A jeste k Izraeli - kdo dava pravo zasahovat do cizich statu?" To bych také rád věděl, na to se budeš muset zeptat hlavně představitelů Sýrie, Jordánska, Egypta, Iráku a dřívějšího Zajordánska. Když tak lpíš na Červeném kříži - nedošlo ti, že situace se od WW2 trochu změnila a při dnešních možnostech komunikace je prakticky vyloučené svinstvo takového rozsahu utajit? Takže se měj a Čest práci.
0/0
30.12.2001 13:59

Marek Kocan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ke všem příspěvkům
A ty jsi asi take neslysel (kde konci argumenty, zpravidla zacinaji utoky), ze za utok na vojaky v odvetne akci zastrelili izraelsti vojaci osmilete dite, ze? atd atd... A proc si myslis, ze situace se zmeniola na tolik, ze bys nemohl utajit nektere veci? snad neveris vsemu, co se rika... a pletes se, valku muzes vyhlasit i statu,s e kterym nemas diplomaticke styky. Prave naopak, dost cesto valce predchazi vypovezeni vsech diplomatickych kontaktu. A nezlob se na mne, ale pseudohumanista nejsem. jak jsem napsal nekolikrat, za utok si zaslouzi odpovidajici trest. Doloz mi ale jeden (slovy opakuji JEDEN!!) jediny dukaz, ze za utokem stoji AK... A odpovidajici trest mohla byt normalni valka. Opet jsi nezareagoval na podstatne dulezitejsi veci, jako je je USA si vyhrazuji pravo apod... Kde to jsme? A to ze nekdo neuznava vladu, jeste neznamena, ze neuznava stat ... asi by sis mel na skole zopakovat politologii ci souvisejici predmety... A zasahovani do cizich statu, koukni se, uz jsem o tom psal, kde se USA za poslednich sto let vmesovaly (a to neni prepiskly termin). A jak je videt na zaver, asi vubec nevis, ci byl pozdrav Bud zdrav... Takze si asi sam odpovis na otazku, kdo je chudinka (jiste, v tvych ocich ja ...). Nastesti si opravdu muzes sve nazory prezentovat a ja se jen domyslim, co by se asi delo, kdyz by najednou zacal byt nasim vzorem treba Egypt, zda bys tak vehementne hajil jejich nazory... osobne se domnivam (opakuji osobne), ze ano ...
0/0
30.12.2001 14:26

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ke všem příspěvkům
Opět reagujeme jen na to, co se nám hodí, viďte pane neomylný? Ani slůvko reakce na mnou zmíněný početní nepoměr, který platí i v případě jiných palestinských útoků. Místo toho srdceryvná zmínka o osmiletém dítěti a ani slovo o tom, že při pumových útocích kupodivu neumírali jen izraelští dospělí. Nebýt amerického vměšování v letech 1941-45, tak bys své příspěvky psal někde na Sibiři, pokud vůbec. Lidé v Jižní Koreji také asi strašně trpí následkem US vměšování, když vidí ten ráj na zemi severním směrem, o který přišli. Takové bláboly, jaké tu hlásáš, jsem zodpovídal mockrát a už mě to unavuje dělat popadesáté. Pokud chceš odpovědi na zbývající otázky, "i ty se koukni, už jsem o tom psal", pročti si mé příspěvky a najdeš je tam všechny, mnohé i několikrát. Když se ti nelíbí tvůj dříve jistě oblíbený pozdrav, tak se prostě měj jak chceš a pokud cítíš nutkání mít v této debatě poslední slovo, velkoryse ti ho nechám.
0/0
30.12.2001 16:57

Marek Kocan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ke všem příspěvkům
ad 1) domníval jsem se, že jsem ti odpověděl - jednou poměr vychází tak, podruhé zase tak. srceryvná poznámka to nebyla, jen jsem chtěl, aby sis uvědomil, že když už obhajuješ smrt vojáka za smrt civilisty, že to je i naopak (na obou stranách). Takže si myslím, že neodpovídám jen an to, cos e mi hodí - odpověděl jsem předtím,s nad jsem ti to dovysvětlil. ad 2) nemluvil jsem snad jen o druhé světové válce, zase jsi vytrhl něco z kontextu, coz je ostatne pro fanatiky stojici si bez zamysleni za nazorem druhych typicke. ad 3)kdyz uz jsem u neodpovidani, mne take nebavi psat veci porad dokola, ale kdyz chces neco necim dokladat, neokazuj do prazdna. Ne, muj pozdrav to oblibeny nebyl (proc si myslis, ze vsichni, kteri nesouhlasi s USA musi byt komunisti a orientovani na CCCP?, proc se chovas jak dogmatik?) - a Buď zdráv je pozdrav horníků, možná ale ani nemusíš vědět co to je. A poslední slovo, klidně je měj ty, jen si myslím, že byt tvrdíš, že jsi odpověděl a něco doložil, nestalo se tak. pOkud máš zájem, můžeš i napsat mimo - pokud vím, uvedl jsem svoji pravou adresu. P.S. Mimochodem, viděl jsi vrtěti psem nebo ne?
0/0
30.12.2001 19:03

zly

ke všem příspěvkům
Tak jsem si zase přečetl všechny příspěvky a jen se opět přesvědčil o tom, jak mnoho lidí (alespoň ti, kteří se pravidelně i nepravidelně zúčastňují diskusí a psaní komentářů) nezapřou svou ubohost, nevychovanost...!!!! Je to snad příznakem národní malosti nebo je to celostvětové??
0/0
26.12.2001 11:24

gary.g

A ja tomu stejne neverim...
Uz je to zase tady, klasicka linie zlocinu spachaneho v USA, zlocin, okamzite jeden podezdrely, velka akce, a je mrtvy. Nikdo uz se nikdy nedovi co se vlastne stalo. Az Prijde Powell pred kameru a vytezne prohlasi "Zabili jsme ho !" Neuslisime uz nikdy o tom kdo vlastne byl UBL a jak se jim povede odpoutat od takoveho tematu ?? Jak jinak nez dalsi valkou. Somalsko, Jordan, Irak. Nekolik let se to potahne az o to prestanou mit lidi zajem a skonci to jako vsechno, tichym vysumenim... gratuluji. Gratuluji vsem budoucim prezidentum USA a tim i neomezenym vladcum sveta.
0/0
26.12.2001 9:59

Standa

Re: A ja tomu stejne neverim...
Ale ťu ťu ťu! Někde se šustne, že jeden talibanec povídal, ale tobě už je všecho jasné. Naštěstí Internet snese všechno, až se ukáže, že je všechno jinak, tak budeš moct zase prohlašovat, žes to dávno věděl.
0/0
26.12.2001 21:08

gary.g

Re: Re: A ja tomu stejne neverim...
Asi ctes mezi radky co ? ALe pak se nediv, ze nechapes. Mozma se jednou probudis a cedule kolem Tebe budou vsechny dvojjazycne AN/CZ a pak si snad vzpomenes odkud doopravdy jsi...
0/0
27.12.2001 14:12

Jan Neruda

Takový to byl starý dobrák,
a zlí imperialisté mu ublížili. Už se těším na nekrology v BL a Netem. Ještě poznámku: když už chci kritizovat něčí stylistické nedostatky, připadalo by mi vhodnější učinit tak s diakritikou. Znám jeden operační systém, v kterém to není žádný problém.
0/0
25.12.2001 16:40

Adi

USA: bin Ladin je mozna mrtvy
To by tam museli byt Cesi ty jsou ve vsem nejlepsi!!!!!!!!1
0/0
25.12.2001 14:34

Vladislav Vancura

To jako "umrel" strachy?
Tusi nejak vymazana redaktorka palice v iDNES jaky je rozdil mezi "umrel" a "zahynul"? Asi ne, protoze se nejspise ucili cestinu z prirucky "Cesky snadno a rychle se zasobou 2000 slov pro hodne malo pokrocile".
0/0
25.12.2001 11:08

Pablo

ZUMPA
Veta hodna zumpare - "bin Ládin umřel při bombardování". Snad byl zabit nebo zemrel ty blbe! Co se tyce bin Ladina, vubec bych se nedivil kdyby tento manik vubec neexistoval nebo to byl nejaky dost bezvyznamny chlapek. Pro U$A je to jen personifikace nepritele a justifikace napadani jinych zemi, i.e. vy mate bin Ladina (whatever the fuck that is) tak my vam rozmrdame zemi.
0/0
25.12.2001 9:24

Vladislav Vancura

Re: ZUMPA
Teprve ted koukam, ze jsi mne predbehnul. Pokud te ti mizerni skrabalove take tak priserne vytaceji, tak si radeji precti neco ode mne.
0/0
25.12.2001 11:11

Jara Cimrman

Usamu znam osobne a klidne to s Fantomasem a kralem Jecminkem dosvedcime u soudu v Haagu
0/0
25.12.2001 12:08

hes

Re: ZUMPA
Dik, ses muj clovek.
0/0
25.12.2001 14:48

hes

Re: ZUMPA
Dik, ses muj clovek.
0/0
25.12.2001 14:54

black pug

Je to otřesný,
když klidně řeknou "Zabili jsme 4 al kajdy tak je to OK.Že přišlo o život několik desítek dalších lidí to nás nezajímá.Jenom my máme letadla a tak rozhodujeme,co je správné a co ne.V podstatě je to terorismus jako každý jiný,jenom se tomu říká "odvetné údery".To bude nádhera až budou nad námi lítat amíci v F16 a kdo se jim nebude zdát OK tak toho rozbombardují.
0/0
25.12.2001 9:23

Cizinec

Americky prezident pred soud
Je to svinstvo a Americani uz nevedi co by si vymysleli.
0/0
25.12.2001 2:09

André

Nevěřím,nic jim nevěřím,samé sprosté lži -that is west pidlivizace
0/0
24.12.2001 22:18

Annonce

Re: Nevěřím,nic jim nevěřím,samé sprosté lži -that is west pidlivizace
Hlupáku, ubožáku.
0/0
24.12.2001 22:55

AntiAnnonce

Re: Re: Nevěřím,nic jim nevěřím,samé sprosté lži -that is west pidlivizace
A potrefený hlupáček,ubožáček zakejhal.
0/0
24.12.2001 23:49

Heady

Usama
Hmm vsak von se zas nekde zjevi
0/0
24.12.2001 21:58

pozorovatel

RE: Kecaj, nemohou...
Jo, ja bych se take priklanel k variante, ze ho nemohou chytit. A tak to pomalu zacina ve stylu: ...asi utekl, dlouho o nem nikdo nic neslysel, asi je mrtvej, asi... Sejde v zapomeni. Ale alespon ze vymlatili ty Talibance.
0/0
24.12.2001 21:54

Jan

Re: RE: Kecaj, nemohou...
Ty jses pekne naivni trouba.Pozoruj sam sebe pozorovateli. Mozna si vsimnes jak jses naprcu "sejdes v zapomenuti".
0/0
24.12.2001 22:05

americký hrdina

Re: Re: RE: Kecaj, nemohou...
každí kto nam fandý,je peknej blzen a ted uz si musym jit prevlict maskači,sem se po...,to vite boj je boj a já virobil do kalhot hnoj.Jeste že máme ti bombarderi....
0/0
24.12.2001 22:50

americký hrdina

Re: Re: RE: Kecaj, nemohou...
každí kto nam fandý,je peknej blzen a ted uz si musym jit prevlict maskači,sem se po...,to vite boj je boj a já virobil do kalhot hnoj.Jeste že máme ti bombarderi....
0/0
24.12.2001 22:50

americký hrdina

Re: Re: RE: Kecaj, nemohou...
každí kto nam fandý,je peknej blzen a ted uz si musym jit prevlict maskači,sem se po...,to vite boj je boj a já virobil do kalhot hnoj.Jeste že máme ti bombarderi....
0/0
24.12.2001 22:50

Alí

To je vtip? Dost špatný
0/0
24.12.2001 21:02

George

USA:bin Ládin je možná mrtvý
Už neví,co vymyslet/vylhat/
0/0
24.12.2001 20:55

Lenin.

A kdybychom padli všichni,
... vstanou noví bojovníci. Rudá záře na Kladnem zaplane !!!
0/0
24.12.2001 20:05

petr

Kecaj,namohou ho chytit,celá akce vyjde do ztracena...
0/0
24.12.2001 17:54

Lenin.

Ejchuchůůůůůůůůůů ...
Na zemi i na moři porazíme američtí agresoři. Ejchuchů, i ve vzduchu!
0/0
24.12.2001 17:38

Ami

Re: Ejchuchůůůůůůůůůů ...
Blbecku
0/0
24.12.2001 19:43

kalik

Re: Re: Ejchuchůůůůůůůůůů ...
blbecci, ladin se prece nenecha chytit, neni vyplej.taky sme to s hitlerem sezrali aj s navijakem a nikdo do ted nevi, jak to vlasne bylo, tak to je asi vsechno
0/0
25.12.2001 16:07

Najdete na iDNES.cz