Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odpůrci atomu oslaví svátky v Temelíně

Zhruba desítka umírněných odpůrců atomu vyrazila ve středu dopoledne na pochod do Temelína. Odstartovali od nedostavěné jaderné elektrárny v dolnorakouském Zwentendorfu. Do cíle by měli dorazit 24. prosince a před Temelínem pak chtějí postavit a rozsvítit pětimetrový vánoční strom.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jarda Zvedavec

dokonceni
řízení na přidělení přenosu tak, aby do něj měli všichni uchazeči zajištěn rovný přístup.
0/0
21.12.2001 20:36

Jarda Zvedavec

trochu pravdy o CEZ
Ostrava Distributor elektrické energie Severomoravská energetika (SME) včera vyhrál spor s ČEZ, respektive její dceřinou firmou Česká přenosová soustava (ČEPS), a bude tak moci dovážet elektřinu ze Švýcarska. SME chtěla jako vůbec první český distributor ze zahraničí dovézt větší množství levnějšího proudu poté, co se nedohodla s ČEZ na podmínkách nákupu jeho levné "žluté" elektřiny. Česká přenosová však odmítala poskytnout ostravské firmě požadovanou přenosovou kapacitu s tím, že jí nemá tolik k dispozici. Energetický regulační úřad však takový argument neuznal a České přenosové nařídil, že musí v lednu přidělit SME celý požadovaný výkon 370 MW, a ne pouze třetinu, jak ČEPS chtěla. "Rozhodnutí Energetického regulačního úřadu potvrdilo, že nejsou žádné technické ani obchodní důvody, abychom levnější elektřinu ze zahraničí nemohli dovézt," komentoval včera verdikt ředitel SME Tomáš Hüner. Postup České přenosové, jež je stoprocentní dceřinou firmou monopolního českého výrobce elektřiny ČEZ, se stal terčem kritiky nejen ze strany SME, ale i dalších zájemců o dovoz. ČEPS totiž udělila přenosovou kapacitu i firmám, jež neměly potvrzený přenos ze zahraničí, či dokonce nedržely ani licenci na obchodování s proudem. Tím požadavky na dovoz velmi stouply a Česká přenosová je všem žadatelům tvrdě krátila. "Regulační úřad zpřísnil kritéria pro přidělování přenosových kapacit na přeshraničních profilech, aby zabránil spekulativním požadavkům," řekla včera mluvčí regulačního úřadu Jarmila Lehnerová. Ředitelka České přenosové Ludmila Petráňová ujišťuje, že díky přísnějším pravidlům rozdělování kapacit už nebude nedostatek regulační energie hrozit. "V lednu dovozcům rozdělíme 800 až 900 megawatthodin ," řekla Petráňová a dodala, že počátkem roku její firma vyhlásí nová výběrová
0/0
21.12.2001 20:30

Romanczin - Praha

Nechte je ohřát
Vzhledem k počasí doporučuji ekologickým aktivistům,aby se v elektrárně ohřáli.Kdo se chce vrátit do středověku s díky odmítne.Já jsem radši v teple . Všem pracovníkům elektrárny přeju hezké Vánoce.
0/0
21.12.2001 18:06

Najdete na iDNES.cz