Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Slováci přestanou střílet beskydské vlky

Vlci, kteří přecházejí do Beskyd ze Slovenska, budou mít možná už příští zimu mnohem větší klid od myslivců než doposud. Slovenští státní úředníci chtějí s myslivci vymezit do začátku příští lovné sezony vlků místa, kde bude vlk chráněn před lovci celoročně. Myslivci totiž mohou na Slovensku vlka střílet zhruba tři měsíce v roce, což v mnoha jiných evropských státech nelze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rosta

tak
"v Kysucích" - má být "na Kysucích" lesy na dřevo a na chov zvěře - čili samý smrk a samá spárkatá, k tomu ještě zájmy kdejakého pošuka, kterého baví zabíjet ... jakou pak má ta příroda u nás šanci.
0/0
21.12.2001 18:09

Stetiar L. Ing. Ostrava

šelmy vzbuzují u návštěvníků hor obavy
Větší šelmy vzbuzují u běžných návštěvníků našich hor obavy. Co když budou napadeni. Informovanost o strachu šelem z člověka je malá a jistota , že tomu tak bude, taky. K tomu se připojuje ziskuchtivost, obavy ze způsobených škod a strach myslivců, pytláků a bouchalů. Takže důsledná osvěta bude, kromě sankcí, asi nejůčinnější zbraní ochránců přírody. Jestliže osloví mládež, tak je šance, že příští generace opustí přinejmenším strach z neznalosti a změní se celkový pohled společnosti na věc a tím i na škůdce-pytláky ,pytláky v řadách myslivců a majitelů pozemků. K řece Bělé v Jeseníkách bych chtěl říci, že jeji změna na kanál je opravdu důkladná a odborníci , kteří to navrhují a realizují nemají vůbec znalosti o funkci koryta, způsobu vymílání břehů a možných alternativách ochrany břehů.Jsou to diletanti, nebo úplatní lumpi. Anebo - stát to platí, tak betonem není nutno šetřit a firmy šoupnou něco bokem. Břeh vyložený balvany a postupně vyčnívajícími více a více ze dna směrem ke břehu se systémem peřejí by udělalo tutéž službu co se týče zpevnění koryta a břehů. Ochránci nemají bohužel peníze na zaplacení studie alternativních řešení ,se kterými by šli do sporu s povodím.
0/0
21.12.2001 12:06

Martin Míček

Nelegalni lov selem
Jde o postupny krok spravnym smerem. Meli bychom se s temi zviraty naucit zit. Pro dobre fungovani a zdrave lesy je velice potrebujeme. Jinak nam vysoka spase vsechno zmlazeni. U nas v Jesenikach si vsak stale nevime rady s nelegalnim lovem rysa. Vzdyt posedu je tak hodne... V polovine sedesatych let bylo v Jesenikach asi 25 rysu, nyni sotva dva (a lidi ze spravy CHKO jeste horce rikaji, ze to jsou ti, co je maji namalovane na kapote sluzebniho vozidla...). Chybi penize na ochranarske hlidky a chytit nekoho pri cinu je nesnadne. Na rozdil od Beskyd nemame v zadech Karpaty a u vlku jsem odkazani na prebehliky z Polska. Medvedy jsem tu parkrat meli, ale vyhani je neregulovany turismus a nizka uzivnost umelych smrkovych lesu. Velkym nebezpecim je take zmena prostredi a velke silnice (listopadu nam v Ceske Vsi prejeli vydru ricni, ktera se pokousela prezit na tvrde regulovane Bele- asi migrace z Polska). Nyni se Povodi Odry s Polaky chysta znicit poslednich 150 m neregulovane a zcela revitalizovane reky na hranicich s odkazem na cs-pl smlouvy z let 1953 a 1957... Smutne. Micek Martin
0/0
19.12.2001 7:27

Martin Míček

Nelegalni lov selem
Jde o postupny krok spravnym smerem. Meli bychom se s temi zviraty naucit zit. Pro dobre fungovani a zdrave lesy je velice potrebujeme. Jinak nam vysoka spase vsechno zmlazeni. U nas v Jesenikach si vsak stale nevime rady s nelegalnim lovem rysa. Vzdyt posedu je tak hodne... V polovine sedesatych let bylo v Jesenikach asi 25 rysu, nyni sotva dva (a lidi ze spravy CHKO jeste horce rikaji, ze to jsou ti, co je maji namalovane na kapote sluzebniho vozidla...). Chybi penize na ochranarske hlidky a chytit nekoho pri cinu je nesnadne. Na rozdil od Beskyd nemame v zadech Karpaty a u vlku jsem odkazani na prebehliky z Polska. Merdvedy jsem tu parkrat meli, ale vyhani je neregulovany turismus a nizka zuivnost umelych smrkovych lesu. Velkym nebezpecim je take zmena prostredi a velke silnice (listopadu nam v Ceske Vsi prejeli vydru ricni, ktera se pokousela prezit na tvrde regulovane Bele- asi migrace z Polska). Nyni se Povodi Odry s Polaky chysta znicit poslednich 150 m neregulovane a zcela revitalizovane reky na hranicich s odkazem na cs-pl smlouvy z let 1953 a 1957... Smutne. Micek Martin
0/0
19.12.2001 7:27

Najdete na iDNES.cz