Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soud potrestal tuneláře kampeličky

Soud poprvé trestal viníky krachu kampeliček. Dva šéfové 1. Francouzské záložny - bývalý člen představenstva Petr Hůf a jeho předseda Pavel Ouřada - si ve vězení posedí 6,5 a 7 let. Své klienty obrali o 38 milionu korun. Vedení záložny vybralo pod příslibem zúročení vkladů až o 13,5 procenta peníze od 375 lidí a nevrátilo je.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ba ba

V Česku se krást vyplatí!
za každýho 2,8 melounu  rok basy, - to de, ne? Takže když ukradnu 280.000,  což je třaba zánovní Fábie, tak dostanu asi tak měsíc  basy, jo? - Bezva!
 
Tak to se vůbec nedivím že se to tady zlodějema  jenom hemží...
0/0
17.7.2002 21:18

bcd

Nic to nemění na skutečnosti,
že ti kdo použili jejich služeb jsou buď úchyláci nebo vychcánkové. Že je to podvod, na to upozorňovali mnozí již v samém začátku a bylo to evidentní. Přesto se spousta shora jmenovaných vykašlala na argumenty a svěřila své peníze někam, kde nebyla šance na úspěch. Vidina vysokých úroků, naprosto nepodložených předpoklady zlákala spousty "vyčuránků.
Nedal bych vám nikomu nic. Byl to evidentní podvod a to tak evidentní, že i malé děti by to pochopili. Teď se na vás bude stát skládat.
A to nejsem žádnej pravičák, ale socan.
0/0
17.7.2002 15:51

hub

Re: Nic to nemění na skutečnosti,
s tím lze vcelku souhlasit, i když tam dalo peníze dost starých lidí, kteří se prostě nechali napálit. Já osobně bych jim také nic nedal - šlo o podnikání jako každé jiné. Peníze by jim měli vyplatit ti, kteří je ukradli - pokud se náhrady platí z daní, tak je to zase zlodějna, tentokrát na plátcích daní. A co politici, kteří se tak vehementně zastávali kampeliček? Teď jsou potichu. 52 zkrachovalých kampeliček s 8 miliardovou ztrátou - to je slušný výsledek. A to tento stát ještě čeká 20 miliard za pana Železného (prohraná arbitráž). Všechno zaplatíme my, daňoví poplatníci.
0/0
17.7.2002 18:42

Ivo Horák

Re: Nic to nemění na skutečnosti,
Kdyby byla zpáteční letenka do Londýna za dvanáct stovek, vypadalo by to asi divně. Proč byste si ji ale nekoupil? Pro její láci prostě nečekáte let rozbitým letadlem či s netrénovaným pilotem. Nanejvýš tušíte absenci pohoštění. Podobně je tomu s nabídkou vysokého úroku. Pro něj ještě lidi nečekají ztrátu vkladu. Rychlé potrestání podvodníků je hezkým úspěchem. Po (zřejmě předčasném) propuštění se ale odsouzení, žel, asi vrátí do, řekněme, "zavodových" kruhů. A to je špatně, to ano.
0/0
17.7.2002 21:21

venda

slušný výdělek
Vychází mi to zhruba na 2,8 milionu Kč za rok vězení - takový plat bych bral.
0/0
17.7.2002 15:48

Pavlik

Male ryby
Nepripada Vam ze zase odsoudi jenom male ryby ??
0/0
17.7.2002 15:12

Koudelka

Re: Male ryby
Nakradli si prilis malo, aby mohli uplatit vsechny co je potreba. A taky nevi dist na ty, co by vezeni mohli zabranit. To se treba Junkovi stat nemuze. Ten kdyby zacal mluvit, tak bude v parlamentu a zvlaste v ODS vymeteno
0/0
17.7.2002 18:13

Uni

nejen vězení
 Soud by jim měl taky uložit vrátit lidem peníze, abysme je za ně nemuseli těm nenžrancům zplácet my.
0/0
17.7.2002 15:04

Karel Moudrý

Myšlenka to nebyla špatná
Zhodnocování peněz v družstevních záložnách nebyla špatná myšlenka. Pro chod záložen byl vytvořen zvlášní zákon, dohled byl svěřen Úřadu pro dohled na družstevními záložnami. Základem jakékoliv ekonomické činnosti je lidský činnitel. Ten je bohužel v našem státě velkou slabinou. Pokud vynecháme přímý úmysl podvodně se zmocnit úspor občanů, tak zbývá varianta hrubé nedbalosti ve správě se svěřenými hodnotami, označovaná obvykle jako "podnikatelské riziko". Je tu objektivní odpovědnost za svěřené hodnoty. Podnikání je něco podobného jako politika. Kdo si může dovolit jít do vrcholové politiky a říkat:"no, několikrát se mi to nepovedlo, ale teď mi, prosím, už věřte, ono se to na podesáté už musí povést". V ekonomicky vyspělém světě k velkému úspěchu vede vzájemná důvěra a dané slovo, něco jako veřejný příslib. Pak může v podnikání i politice každý argumentovat:"nebudu vám slibovat nemožné, ale za mne hovoří jasné výsledky, doposuď jsem nikoho nezklamal a v tomto trendu se zlepšujícími výsledky bych chtěl pokračovat". Pokud je to naopak, tak musí ke slovu přijít orgány činné v trestním řízení a z úřední povinnosti konat. Jen tudy vede cesta k prosperitě a směrem na západ.
0/0
18.12.2001 12:24

Najdete na iDNES.cz