Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslanci uhájili výhodné odměňování

Poslanci odmítli změnit systém, který jim vedle zhruba dvaačtyřicetitisícových platů přináší řadu dalších finančních výhod. Dvě novely zákonů o platech, které měly vnést podstatné změny do způsobu odměňování ústavních činitelů, vrátili vládě k dopracování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tomáš Peták

poslanecké platy
Bohužel je mi líto těch, kteří tak hořekují nad " vysokými "platy poslanců. Ukažte mi prosím, kdo kvalitní by dělal tak náročnou a zodpovědnou práci za méně. Naopak, byly-li by odměny větší, měla by národ šanci vidět v parlamentu fundovanější odborníky a celkově kvalitnější lidi, kteří takto zůstávají v privátní sféře! Politika ať chcem nebo ne potřebuje lidi " z praxe", lidi kteří něco dokázali, mají co nabídnout a mají zkušenosti z praktického života, zejména z managementu. A ti mají přeci jenom daleko vyšší ohodnocení. Zbavme se prosím, rovnostářského myšlení a mysleme racionálně.
0/0
13.12.2001 20:52

Ferenc

Hřeší na otupělost národa
Národ už je tak otupělý a otrávený tím obludným podvodem se jménem sametová revoluce, včetně nejvyššího vedení státu, že už na ty svinstva svých zastupitelů ani nemá chuť reagovat, ale až pohár přeteče možná se pak soudruzi budou divit. Radím, soudruzi učte se létat.
0/0
13.12.2001 10:32

karber

Naši milovaní poslanci.
Tady vidí jak je má národ rád. Doufám, že si alespoň někteří flákači poslanečtí občas přečtou příspěvky směřované na jejich adresu. Pokud ovšem na to mají v parlamentu čas, protože jak je v přenosech vidět neustále se producírují po sále, hlasitě ve skupinách melou, čtou si noviny a časopisy, luští křížovky, courají mezi jednacím sálem a občerstvením atd. Občas se i viditelně ožerou ( např. Čermák a Turek). Pardón, bolí je v zádech.
0/0
13.12.2001 6:24

Řezník

Zloději
Porovnáme-li odvedenou práci a jejich mzdu, tak se nejedná a výplatu ale o zlodějinu. Kdyby mé pracovní výsledky byly jako jejich, tak už jsem nezaměstnaný a žiju z podpory. Jejich "práce" se totiž skládá z prosazování stranických zájmů a ne z hledání nejlepšího řešení. Nejde totiž o práci, ale o politiku. Chcípněte hajzlové.
0/0
12.12.2001 21:05

Rosta

nojo
Jak de vo platy, to se páni poslanci dohodnu vždycky. A kolik strašně důležitejch důvodů se najde, aby si ty všelijaký výhodičky nenechali vzít. Když se jim ty prachy zdaj málo, tak proč se tam tak cpou ? No protože za jejich pracovní výkon by u mne letěli hned ve zkušební době. A na takovýhle lajdáky přidrzlý mám odvádět daně ... grrrr
0/0
12.12.2001 20:55

Emil

Re: Pravice nebo levice
Vážený Šťourale, nerad bych pochyboval o tvé inteligenci, ale z toho článku jasně vyplývá, že ten návrh na snížení prebend ústavním činitelům, (13. a 14. platů, cestovné, namocenská atd.) předkládala ČSSD a odmítla jej ODS. Pamatuj na to při volbách.
0/0
12.12.2001 12:43

Šťoural

Pravice nebo levice,
pokud jde o prachy, platí spíš okřídlené heslo Limonádového Joea - padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina
0/0
12.12.2001 11:30

olympic

Re: Pravice nebo levice,
Miluju Limonádového Joea! Přesné a výstižné!
0/0
12.12.2001 12:27

xxxx

Zmrdi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
12.12.2001 10:35

karber

Ještě doplněk.
Výborný slovní obrat v titulku: " Poslanci uhájili...". Lépe je napsat: "Poslanci rozhodli..." nebo "Poslanci si stanovili...". Znovu opakuji, že se jedná o lidi, kteří vstoupili do politiky a byli těmi "zkušenými" dlouholetými flákači, kteří zůstali v lavicích parlamentu z minulých volebních obdobích náležitě svým přístupem za velice krátkou dobu zacvičeni jak se mají chovat a jak konat, že se z nich(pokud takoví už nebyli) stali lidé bez svědomí, charakteru a jakéhokoliv studu. Podle výsledku práce a chování v parlamentu pod kritickým pohledem televizních kamer přesvědčují ostatní občany o tom, že jsou to nedisciplinovaní darmožrouti!
0/0
12.12.2001 10:24

Shark

Jen tak dál
soudruzi poslanci. Plat vám nezávidím, je to v pořádku, ale pouze kdyby jste dělali to co máte. Zrovna včera jsem si v noci pustil senát, to je to samé v bleděmodrém, pokud tam soudruzi vůbec jsou, tak se hnípaj v nose, čtou si noviny, baví se mezi s sebou, telefonují ... Když takhle na to kálí, tak se nedivme,jaké sprasky z parlamentu lezou, někdy to stačí přečíst, aby se na to přišlo. Je to humus.
0/0
12.12.2001 10:07

FY

Páni poslanci styďte se...
Že se nestydíte, průměrný plat v tomto státě je 14 tisíc korun a ten kdo si je vydělá se dost namaká na rozdíl od Vás co HRABET jen pod sebe, na nás serete jak na placák, hlavně když sami máte plná panděra. Hajzlové.....
0/0
12.12.2001 9:25

Dana

To je tedy věc!
Je velice zajímavé, že pro sebe si poslanci platy a odměny uhájili, ale pro pracovníky v rozpočtové a příspěvkové sféře peníze nejsou a zřejmě nebudou. Proč mají lidé se středoškolským a vysokoškolským vzděláním mít plat , který budí rozpaky? A co učitelé a jiní? Je to ostuda.
0/0
12.12.2001 9:11

kOLSCH

Platy jsou to nejmenší zlo
Já bych jim ty výhody a platy přál, ale za nějaké výsledky. Zatím jsou výsledky spíše typu: novela zákona následuje 14 dní po jeho vyjití ve Věstníku a do roka je na stejném zákoně novel 8 (slovy osm). Zákony které jsou ohnuty tak, aby vyhověly firmám pánů poslanců (padon, to není pravda, vlastně jsou firmy jejich manželek a synů). A co drobné lobby (plyn, elektřina). Jaká je třeba energetická politika tohoto státu (???),když už jsme u zdražení energií!.
0/0
12.12.2001 8:50

Kocicak

Re: Platy jsou to nejmenší zlo
Souhlasim. At berou velke penize, ale neco za neco. V praci se zvysovani platu obvykle deje na zaklade pracovnich vysledku.
0/0
12.12.2001 12:46

Tojefuk

Dát jim přes držku
a jejich plat stanovit jako trojnásobek průměrné mzdy v nejchudším okresu. Co je to za ignoranci srovnávat poslanecké prebendy se zahraničím? Máme snad my ostatní zahraniční platy? A co ta kvalita práce? Leze z nich samá sračka. Kde je jejich zodpovědnost za jimi posvěcené úniky? Všude jinde by jim sundali osobní ohodnocení. Udělejme to i my. Všechno zaplatíme my ze svých 1/10 platů(ve srovnání se zahraničím). Jak říkám nakopat do prdele a dát jim do držky.
0/0
12.12.2001 8:48

dífka

Nikdy nebudou mít dost...
Dneska už se dají svou chamtivostí přirovnat k sarančatům.A jak se perou o první místa na kandidátkách,aby si zase na nějaký rok zajistili ty "požitky".
0/0
12.12.2001 8:24

Bobik

Co takhle referendum ?
Nevadí mi, že nebylo referendum o rozdelení Českolovenska, o vstupu do Evropské unie, ale trval bych na referendu na požitcích, které mají náležet námi voleným zástupcům. Jestliže při volbách volím, kdo mě má zastupovat, měl bych mít právo určit, kolik mě takové zastupování má stát. Proč může marodit za 100% po 6 měsíců a kdo je kontroluje?
0/0
12.12.2001 8:00

Pepa z Depa

Absurdní
Hlavně, že peníze pro zdravotníky a učitelé a ostatní potřebné nejsou. Pak, čí zájmy, že to hájí páni poslanci. Zásadní chyba je, že si o svých platech rozhodují sami. Dokud to bude takto platit, pak to jiné nebude. Je to stejně absurdní, jako bych se nechal zaměstnat u nějaké organizace a navrhoval bych si výši odměn a platu.
0/0
12.12.2001 7:58

Rádě

HANBA!!!
Já nevím, jestli mám dřív brečet nebo se bezmocně smát. To jsou tak bezcharakterní syčáci, že se tomu až nechce věřit. Že se nestydí před veřejností,která je platí ze svých daní, to nechápu.
0/0
12.12.2001 7:17

Beyond belief

Jsou cesti demokraticti representanti oddanymi sluzebniky obcanu?
Neni snad v demokracii nejvetsi autoritou obcan? V Cechach jsou vsak takovi podivni representanti demokracie. Jsou vice jako byvali privilegovani bolsevicti "verejni sluzebnici". Nekteri obcane je oznacuji presneji: jako zlodeje, podvodniky a tunelare. Takze nemluvime o demokracii, ale snad o postkomunismu (mozna ze pokracovani komunismu) na definitivne komunistickem podklade. Potom uz se ale neni co divit. Ceska republika podle toho vypada. "Zatímco postkomunistická šlechta se bez uzardění zalyká socialistickými výdobytky a mlaská při tom tak nahlas, že i exponenti bývalého režimu blednou závistí."
0/0
12.12.2001 7:10

olympic

Re: Jsou cesti demokraticti representanti oddanymi sluzebniky obcanu?
Vždyť si všimnměte, jak se rvou o nominace. Některým už odzvonilo a ti jsou jako běsní! Rozdíl dneška oproti porevoluční době je v tom, že ti dnešní chlapci a děvčata už dobře vědí, která bije. Nažrat se až k prasknutí - toť hlavní cíl. A když přežraně zalehnou do poslaneckých lavic, předstírají starost o blaho nás, obyčejných lidí. Jenom na ty výhody finanční a imunitní si nedají ni sáhnout.
0/0
12.12.2001 7:50

Šitera Daniel

Poslanci uhájili výhodné odměňování
Co jste čekali. Když si sami mohou rozhodovat o růstu jejich platů, proč by si je znižovali. Měli bychom si uvědomit, že v parlamentu nejsou pro nás obyčejné lidi, ale pro úředníky.
0/0
12.12.2001 6:49

R. Konop

..a Vaše hlavy at pokadí pták...
Jak jednoduché. Když svinstvo, tak at se na něm podílí co nejvíc stran. Volič pak nemůže říci: tato strana udělala toto, proto ji nebudu volit. Ony to udělají všechny a tak u voličů ztratí všechny stejně a nic se neděje. Poslanci, miluju Vás. Chováte se jako chudáci. Náladu si dál kazit nebudu. Nestojíte mi za to. Spatně připravený návrh - šaškové!
0/0
12.12.2001 6:46

olympic

Re: ..a Vaše hlavy at pokadí pták...
Raději POSERE, pane kolego. S heslem "Peníze nesmrdí!" zdravím soudruhy posrance. Co je doma, to se počítá, že? Vy chudinky!
0/0
12.12.2001 7:46

karber

Divíme se?????
Nedivíme. Vždyť rozhodují o svých brebendách. Když rozhodují o 10 mil.(- 200 poslanců) TO UŽ JE O NĚČEM JINÉM. TO SE TO ROZHODUJE. Je to přece jen banda darmožroutů bez charakteru, svědomí a studu.
0/0
12.12.2001 6:23

Najdete na iDNES.cz