Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vánoční trhy se příští rok změní

Podoba vánočních i velikonočních trhů na Staroměstském i Václavském náměstí se příští rok zřejmě výrazně změní. Méně má být reklamy, více naopak stánků s občerstvením a rukodělným zbožím. Revizí projde smlouva s pořádající agenturou, město bude mít vliv i na výběr prodejců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Alena Kosová, Praha

Zvířata na vánočních trzích v centru Prahy
Diskusi kolem pražských vánočních trhů považuji za komedii, která se opakuje každým rokem. Nejdřív proběhne přehlídka nevkusu a pouťových atrakcí jako vždy a pak se to teprve řeší. Je to jen a jen o penězích. Vsadím se, že totéž se stane i o Velikonocích. Pokud vím, tak diskuse o vzhledu vánočních trhů proběhla už v listopadu a přesto vypadají opět tak jak vypadají. Připadám si už otravná a asi jsem, ale znovu vznáším stejnou otázku: NEOBEJDE SE CELÁ TA ŠAŠKÁRNA BEZ ÚČASTI ŽIVÝCH ZVÍŘAT!? Ochránci zvířat vyvíjejí teatrální aktivity kolem kožešnictví, protože je to "in" a prosí ve svých letácích lidi, aby je upozorňovali na špatné zacházení se zvířaty. To tu živou dekoraci na Staroměstském náměstí včetně zubožených poníků opravdu nevidí? 5.12. na Mikuláše byla zvířata odvážena až v 21 hodin večer. Pokud chtějí lidé dětem ukázat zvířata, nechť navštíví zoologickou zahradu. Jenže tam by museli platit vstupné a v tom je asi problém. Stejně tak nevidí nejspíš ty rozšiřující se smečky ubohých psů, které doprovází v poslední době povaleče na stanici Metra Národní. Když vidím jejich zfetované pány a představím si, co musí ta zvířata zkusit, je mi nanic. Navíc je to časovaná bomba, protože tato neošetřovaná, vystresovaná zvířata mohou být brzy nebezpečná. Ale to už není o vánočních trzích, takže nashle.
0/0
21.12.2001 1:24

Kalina Jiří

Dá se Magistrátu vůbec věřit ?Vždyť až na vyjímky/Kasl/ jsou to zloději.
0/0
20.12.2001 14:27

David

Eurotel se opravdu předvedl !! :-((((
spíš mě taky udivuje že se Eurotel vůbec nestydí !! ten kamion je ohavnost a jestli se chce předvádět co všechno umí zkazit a zničt, tak bravo..povedlo se mu to báječně !!! ten tiskovej eurotelu je asi vymatlánek, když řekne že je to věc názoru, tohle se nemůže líbi absloutně nikomu !! Eurotele odvez si tu králíkárnu do háje - když tam chceš prodávat telefony postav si tam dřevěnou boudičku !!
0/0
20.12.2001 11:39

Petr Kratochvíl

Nechutný boj pražských politiků
Celá causa o úrovni Vánočních trhů mi trochů smrdí politickými hrátkami hochů na Magistrátu. Zvlášť když se podívám na to,komu trhy vadí a komu ne. A proto Vás hoši vyzývám, věnujte se raději věcem, které jsou pro pražany důležitější a neplýtvejte silami na blbosti. Možná byste se také mohli podívat za naše humna, kde jsou Vánoční trhy ještě komerčnější ale proto také na vyšší úrovni. Je třeba se smířit se skutečností, že je 21.století a komerce hýbe světem. Alšových, či Ladových Vánoc se už nikdy dočkat nemůžete. Mně trhy nevadí.
0/0
14.12.2001 15:37

tomáš

sortiment na trzích
To už může radnice ty trhy rovnou pronajmout šikmovokejm, o moc horší to nebude, ale budou z toho aspoň slušný prachy.
0/0
13.12.2001 13:16

Mira

Možné řešení
Kdyby na Václavském náměstí byla podélně tramvajová trať, na Můstku by ty stánky neměly kde stát ... Na procházku (před)vánoční Prahou chodím již několik let, ale nikdy by mě nenapadlo kupovat nic jiného něž svařené víno na zahřátí. Copak dneska už lidi nechtějí jít nikam jinam než do supermarketu ? Nevěřím, že musí být uvedené náklady tak vysoké, ale asi stojí dost peněz neustále stavět a bourat stánky. Co kdyby byli preferování především mobilní prodejci ? Podobně, jako na několika místech Prahy stávají vozíky prodejců párku v rohlíku (od kterých si ho vždy rád koupím), mohli by být vidinou zisků motivováni i další podnikatelé k výrobě různých prodejních vozíků. Míst a příležitostí, kde by mohli prodávat, by mohlo být mnoho a během celého roku. Jestliže je současná situace taková, že prodejci postavím stánek řádově za statisíce a za pronájem můžu vybrat pouze třetinu této částky, potom to asi není ta správná cesta.
0/0
13.12.2001 10:17

dion

radostný podnikatel
Co to je za podnikatele co pracuje pro radost?Posmívá se všem,nebo jenom sám sobe?
0/0
12.12.2001 23:21

Marek

Filip starostou Prahy 1 !?
Coze? To snad ne! Jedine kdyby si chtel jit uz konecne dobrovolne sednout na Pankrac nebo do Ruzyne, to bych mu pomohl.
0/0
12.12.2001 15:57

tomáš

ODS a Igor Němec
Co můžete čekat od takových individuí typu Igor Němec, rozkrade co vidí. Nechápu jak může pořádání těchto vetešnických trhů stát 20 milioů, jak na takovou hovadinu někdo může skočit a ještě mu dát 3 miliony dotaci.
0/0
12.12.2001 14:46

tomáš

ODS a Igor Němec
Co můžete čekat od takových individuí typu Igor Němec, rozkrade co vidí. Nechápu jak může pořádání těchto vetešnických trhů stát 20 milioů, jak na takovou hovadinu někdo může skočit a ještě mu dát 3 miliony dotaci.
0/0
12.12.2001 14:46

Karel Moulis

Ach jo, páni zkorumpovaní radní
Ach ta korupce, jinak si to nedokážu představit, takovou obludnost v centru Prahy. Pracuji v centru a rozhodl jsem se tyto vetešo-sračko trhy bojkotovat a spolu se mnou mnozí mí kolegové z práce. FUCK OFF radní z Prahy 1, FUCK OFF zasraná komerce, jako je kamion Eurotel ať si ten svůj kamion strčej do prdele na tý jejich centrále i stím vořezanym stromkem Go ježíšku Go. Chcípněte!!!
0/0
12.12.2001 13:05

Jakl Josef

Radní Dvořák zadarmo drahej !
Rádoby chytré plkání radního Dvořáka mi připadá jako krákání staré sojky.Posoudíme,ale co chce posuzovat.On si snad ani neuvědomuje že sami radní umožnili vznik takové kramárny a že trhy na takovém místě mají být spíše připomenutím Vánočních svátků než herberk krámů a veteše.Pokud mu ani letošní Vánoční trhy nebudou dost jak potom chce být starostou Prahy1?Mám tomu rozumnět tak že za jeho panování se z celé Prahy1 stane oči přecházející herbek.Vždyt ta obluda narůstala pomalu ale jistě každý rok čím dál víc. Nejdříve bezkoncepčně něco povolit a potom posuzovat.Před takovým starostou rač nás Pánbůh chránit.
0/0
12.12.2001 12:49

Petr

Trhy
To se musime ve vsem podobat mestum v zapadni Evrope? Je videt, ze pan Nemec je opravdu skvely politik. Hloupejsi vymluvu si nemohl vymyslet.
0/0
12.12.2001 9:14

Najdete na iDNES.cz