Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ten, kdo udá teroristy, dostane vízum

Spojené státy vyhlásily další krok ve válce proti terorismu - vyzvaly cizince, aby jim poskytli informace o teroristech, a odměnou jim za to bude pomoc při získání víza i občanství. Washington si od této politiky "cukru místo biče" slibuje, že napomůže k likvidaci teroristické sítě Al-Kajda v USA i mimo ně. "Jsme přesvědčeni, že síť Usámy bin Ládina dosud působí na našem území," řekl ve čtvrtek ministr spravedlnosti John Ashroft.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Juras

To je teda dost nešťastný nápad.
Američani už asi neví kudy kam. Komu prospěje, když prospěcháři začnou vymýšlet udání na všemožné lidi? Mimochodem nemusí být ani hloupí, aby na tuto nedůvěryhodnou výzvu skočili - stačí prožít si pár let v bídě mezi nášlapnými minami a člověk zkusí jakoukoliv malou šanci dostat sebe a své blízké do lepších podmínek.
0/0
18.12.2001 7:58

edward

e-mail
napsal jsem spatnou e-mail adresu prominte edward ne ehruby2aol.com ale ehruby@frontiernet.net
0/0
18.12.2001 0:23

varák

Chci obcanstvi
To je preci jasny, jeden z nich je Typek...
0/0
3.12.2001 21:14

Franta

Shanim terroristu. zn: bude o nej dobre postarano.
0/0
3.12.2001 9:10

Typek

naivita
To že sou amici nafoukani a arogantni, to už vim dlouho. Ale že sou až takhle naivni, to bych si nepomyslel.
0/0
3.12.2001 3:34

edward

Re: naivita
americane a nafoukani co tu prosimte foukaj? to co se tady stalo v sep.11.o1 to si asi opravdu neumis predstavit co bys delal kdyby se to stalo v cechach pravdepodobne nic tak americanum nerikej ze jsou nafoukani jsou to normalni lide jak kdekoliv na svete a teroristi ty se musi vyfoukat ze zeme!1
0/0
18.12.2001 0:08

Bad Boy

No jo.
V Americe bude zas o par udavačů navic.Už vidím Afgánce,kterej udá své silně věřící spoluobčany,aby mohl žít v Americe,kde se sice většina tváří jako věřící,ale jenom pokud se to hodí "Bůh ochraňuj Ameriku",ale výzvy katolické církve na zastavení násilí a války je nezajímají.
0/0
1.12.2001 11:46

Drahuše

RE: to snad nemyslíš vážně badboyi!?
Píšeš: " .... je nazajímají." To jako občany USA. Tak podle tebe by američané měli zastavit násilí a nechat se zmasakrovat teroristy jenom proto, že jsou křesťané? Křesťan nerovná se automaticky pitomec. Nechat se zmasakrovat jenom proto, aby se jim smálo ještě patnácté pokolení talibanců, rozvalujících se např. někde u Ontaria? Ty jsi vážně naivní nebo pouze pliváš jedovaté sliny.
0/0
1.12.2001 13:10

Bad Boy

Re: RE: to snad nemyslíš vážně badboyi!?
No jasne,ale to ze ty praskace nacpou k sobe,to jim dava do budoucich generaci idealni vizi.I kdyz je to temer policejni stat uz ted maji nekolikanasovne vyssi zlocinost nez státy západní Evropy.Ríkam jen,že víra je tu už jen na to aby se pouzila na to co se hodi.(na obou stranach)Otázkou číslo jedna je,že jestli začnou-li díky Amerikému poji proti terorismu válečné konflikty ještě s jinými zeměmi,tak jestli to vlnu násilí proti americe ještě nezvýší a ty teroristické činosti se spirálovitě nezvýší.Terorismus je totiž jedinou zbraní států,které se nemůžou americe pránit klasickými válečnými metodami,ale to není dobrý,protože to schytají civilisti.Doufám že tě má odpověď uspokojila a už mi nebudeš muset psát jako moc naivní jsem.
0/0
1.12.2001 17:07

Bohous

Re: No jo.
Bad boy you are fucking asshole.
0/0
1.12.2001 22:20

Vladimír Stwora

Udáváním k světlým zítřkům
Fuj, až se mi z toho chce blít. Šmírovat a bonzovat - to jsou hodnoty dnešní americké společnosti.
0/0
1.12.2001 5:57

Fylištín

Re: Udáváním ..............
To jsi vážně tak jednoduchý nebo to jenom dovedně předstíráš? Ty se domníváš, že udání netvora, který chce terorizovat civilní obyvatelstvo lze nazvat tak, jak jsi to nazval ty? Ve svém plochém úhlu pohledu se odvažuješ v souvislosti s terorem používat slovo morálka? Vážně jsi mne po ránu rozesmál!
0/0
1.12.2001 8:52

Iveta

Re: Re: Udáváním ..............
On slovo morálka sice nepoužil, ale velice se tak tváří. Moralista.
0/0
1.12.2001 9:21

radovej obcan

Re: Re: Udáváním ..............
pravde se slepej cynik vzdycky smeje
0/0
3.12.2001 20:06

Pavel

Re: Udáváním k světlým zítřkům
To, co ty nazýváš šmírováním a bonzováním se nazývá občanská povinnost. Pokud máš nějaké poznatky o spáchaném terstném činu je tvou povinností uvědomit orgány činné v trestním řízení. A s tímto se setkáš v každé demokratické společnosti.
0/0
1.12.2001 12:23

barbudo

Re: Re: Udáváním k světlým zítřkům
Je-li plnění občanské povinnosti bonifikováno, není to již plnění občanské povinnosti (lov zločinců býval výnosným řemeslem, které namnoze provozovali také zločinci). Ten, kdo bude tímto plněním "občanské povinnosti" označen bude "souzen" tajným vojenským či jiným podobným soudem. "Dočasně" jsme suspendovali rezoluce OSN, trošku jsme zavedli Norimberské zákony, maličko jsme omezili platnost Ženevské konvence, Listinu lidských práv a svobod jsme vyhradili jen pro vybrané. Říkáme si "západní civilizace". "Západní" asi ano....
0/0
1.12.2001 14:03

Frankie

Re: Re: Re: Udáváním k světlým zítřkům
Proč mám pořád ten neodbytný pocit, že Listinou práv a svobod a různými konvencemi se ohánějí výhradně gauneři a grázlové zahnaní do kouta? Jak nelidsky byla například pošlapávána základní práva a svobody bratří Jamesů a Youngerů, když na ně na Divokém Západě vypsali odměnu. A proč? Protože tam nebyla normální situace. Rameno zákona tam tehdy ještě nebylo moc pevné v kramflecích, tak se to muselo řešit takhle - a vyřešilo se. To, co panuje dnes, se také dá stěží nazvat normální situací. Když půjdeš a domluvíš Ládínovi, aby se vzdal, nechal se soudit a jeho kamarádi složili zbraně a nechali toho terorismu, potom se na ně budou vztahovat tytéž konvence a rezoluce jako na ty tvé "vybrané". To říkám i přesto, že si takovýto konec rozhodně nepřeji, protože pro tento druh lidí je nejlepším řešením 9 gramů do zátylku a ne fešácký kriminál a doživotní zaopatření na náklady USA.
0/0
2.12.2001 14:25

barbudo

Re: Re: Re: Re: Udáváním k světlým zítřkům
Takováto "mimořádná" opatření jsou společná i všem "revolucím" a jsou i příčinou dalších obrovských problémů. Vždyť i islámští teroristé, proti kterým se nyní válčí jsou "revolucionáři". Prováděli "islámskou revoluci". Někdo jim řekl a oni uvěřili, že jejich MYŠLENKA stojí nade vším. Nad morálkou, nad právem, nad humanizmem. Jsme opravdu tak slabí, že musíme porušovat zásady, které z naší civilizace dělali civilizaci a ne pouhou hordu lépe vyzbrojených lupičů?
0/0
2.12.2001 17:05

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: Udáváním k světlým zítřkům
S těmi mimořádnými opatřeními jsi "zapomněl" na další typický příklad, kdy jsou tato aplikována - při stavech obecného ohrožení, což je i náš případ. Jestliže myšlenka těchto lidí stojí podle nich nad právem, zákony, morálkou a dalšími věcmi, pak nemají nárok se těchto ochran (tvými ústy) dovolávat. Nerovnost boje při dodržování zákonů je nejlépe vidět "v malém" na věčném boji policie s různými mafiemi. Policie, která je nucena dodržovat zákony, nemá šanci proti mafiánům, kteří nedodržují nic kromě zákona omerty. Proto říkám - zaplaťpánbůh za to, že aspoň v této oblasti dochází k posunu v neprospěch bad boys. A protože civilizace ještě pořád nedospěla do stadia ráje na Zemi, tak nezbývá, než konstatovat - ANO BARBUDO, JSME TAK SLABÍ - a ještě dlouho budeme.
0/0
2.12.2001 19:02

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Udáváním k světlým zítřkům
Opravdu si myslíš že nyní jde o "stav obecného ohrožení", který je větším ohrožením, než k jakému došlo ve válkách minulého století? Pokud vím, pak likvidace válečných zajatců byla výjimkou - pouze Džugašvili nařídil "nebrat zajatce" u některých divizí SS a podobně se choval Hitler, který zajatce (stejně jako civilní obyvatelstvo) používal jako otroky. Pokud představitelé "západní civilizace" opravdu vědomě rezignovali na základní civilizační hodnoty, pak jde o událost naprosto fenomenální. Je to minimálně důvod k velké ostražitosti....
0/0
3.12.2001 11:20

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Udáváním k světlým zítřkům
Co sem najednou motáš likvidaci válečných zajatců? Mé reakce se týkaly primárního tématu příspěvku, tzn. udávání a vypisování odměn na dopadení! Když dojdou argumenty, tak utečeme od tématu, že? Co by tě jako mělo přesvědčit, že se jedná o stav ohrožení. Až vybuchne Ládínova atomovka v L.A.? Nebo až to dojde k nám a vyletí do vzduchu Národní divadlo nebo parlament (toho by mi zrovna líto nebylo, pokud by byl plně osazen)? Pokud ve svém "nebrání zajatců" narážíš na v Mazáre Šaríf, tak tam se jednalo o potlačení ozbrojené (a dost dobře ozbrojené) vzpoury. Ten kdo tu vzpouru potlačil byla především Severní aliance - nevěděl jsem, že už ji počítáme k západní civilizaci. Přesto ale, jak už jsem tady jednou psal, kdyby se ukázalo, že vzpoura třeba byla provokace, dopadlo to jak nejlépe mohlo pro obě strany. Teroristé se dostali do vytouženého ráje a civilizovaný svět má o starost míň. Bojovat proti nim stejnými prostředky, to je správný recept, přestože mnozí pseudohumanisté ječí jak pominutí! Já jsem si například nevšiml, že by teroristé při svých akcích nějaké zajatce brali - snad s výjimkou rukojmích coby živých štítů, kteří jim mají proklestit cestu z policejního obklíčení (a která mnohdy na závěr stejně postřílejí).
0/0
3.12.2001 14:00

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Udáváním k světlým zítřkům
Navazoval jsem na svůj příspěvek z 1.12.2001 14:03, kde jsem psal o tajných vojenským či jiných podobných soudech, o rezolucích OSN, o Norimberských zákonech, o Ženevské konvenci, o Listině lidských práv a svobod. Ano, udávání není žádný velký problém. Větší problém je to, co navazuje a souvisí.
0/0
3.12.2001 16:22

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Udáváním k světlým zítřkům
Co sem najednou motáš likvidaci válečných zajatců? Mé reakce se týkaly primárního tématu příspěvku, tzn. udávání a vypisování odměn na dopadení! Když dojdou argumenty, tak utečeme od tématu, že? Co by tě jako mělo přesvědčit, že se jedná o stav ohrožení. Až vybuchne Ládínova atomovka v L.A.? Nebo až to dojde k nám a vyletí do vzduchu Národní divadlo nebo parlament (toho by mi zrovna líto nebylo, pokud by byl plně osazen)? Pokud ve svém "nebrání zajatců" narážíš na v Mazáre Šaríf, tak tam se jednalo o potlačení ozbrojené (a dost dobře ozbrojené) vzpoury. Ten kdo tu vzpouru potlačil byla především Severní aliance - nevěděl jsem, že už ji počítáme k západní civilizaci. Přesto ale, jak už jsem tady jednou psal, kdyby se ukázalo, že vzpoura třeba byla provokace, dopadlo to jak nejlépe mohlo pro obě strany. Teroristé se dostali do vytouženého ráje a civilizovaný svět má o starost míň. Bojovat proti nim stejnými prostředky, to je správný recept, přestože mnozí pseudohumanisté ječí jak pominutí! Já jsem si například nevšiml, že by teroristé při svých akcích nějaké zajatce brali - snad s výjimkou rukojmích coby živých štítů, kteří jim mají proklestit cestu z policejního obklíčení (a která mnohdy na závěr stejně postřílejí).
0/0
3.12.2001 14:01

Bad Boy

Re: Re: Udáváním k světlým zítřkům
Tak to platí u nás.Ale dobře že to vím.Kdybych byl v příštím životě nějakej Afgánec,nebo někdo z dalších chudých arabských zemí,vím že muj orgán činný v trestným řízení je Amerika.To mi až do teď nedocházelo.Děkuji,taky jsem nevěděl že za to dostanu odměnu.
0/0
1.12.2001 17:15

volic

budem videt
Kdyby meli muslimove takovou moralku jako cesi , pak se nevzajem prasknou , vzdyd ti to delali dost dlouho a dost casto. Pocet estebaku to jasne potvrzuje, Jen Fencl neudaval, jak rikal. :))) On si s nima vypil jen turka.
0/0
1.12.2001 2:17

raha

gesto
je to stejne jenom laciny populasticky gesto.Neznam zadnej pripad,ze by nekdo z islamsky teroristicky organizace naprasil svyho soukmenovce.A ze nezucastneny osoby(i kdyz stejneho puvodu,samozrejme mysleno arabskeho)mohou neco vypozorovat?Pochybuji.Jak to dopadlo jedenacteho,vsichni moc dobre vedi.
0/0
1.12.2001 2:07

karl

magoři
magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři magoři americký. Co jinýho na to říct. Znám studenty, který vízum nedostali kvůli tomu, tady nemaj ekonomický vazby(s milionem na účtě by to šlo prostě líp)!?! Možná, že když napráskám kámoše z kolejí, že tam dělal o prázdninách na černo, tak mi pak amíci vízum laskavě udělej. Prostě magoří na n-tou.
0/0
1.12.2001 1:42

Fylištín

rudý příspěvek?
oni o koze a ty o voze
0/0
1.12.2001 8:58

Honza

Re: magoři
magor jsi ty a neurazej lidi u nas v Americe vubec nechapes co je timto krokem zamysleno
0/0
1.12.2001 19:36

maritn

Re: Re: magoři
Bohuzel u nas chapou lidi mnohem vice americke politicke kroky nez jak ty rikas "u vas". Jinak by zadna valka nikdy ani nebyla...Nemam nic proti americanum, ale sou tak trosku jako ovce, bohuzel
0/0
2.12.2001 3:55

radovej obcan

zajimavy, rovnovaha,
Arab, jakyhokoliv vzdelani, kterej jeste ke vsemu zradi svoji cest a uda krajana ma sanci ziskat vizum spis nez my tady, kteri se o muzem snazit i s vejskou marne... pohodka...
0/0
1.12.2001 1:04

Antonio Soprano Sr.

Re: zajimavy, rovnovaha,
And Justice For All...
0/0
1.12.2001 1:28

Vlastička

Milý řadový? občane!
Svým příspěvkem zde říkáš, že vám? vadí, když amíci řeší svoje problémy bez ohledu na vaše? potřeby. Ano máš pravdu. A vynikáte snad v něčem? Také nebude na škodu, když se s někým poradíš, jestli neni příliš dementní argumentovat ctí, zradou atp. v souvislosti s udáním teroristů!?
0/0
1.12.2001 9:10

Leona

Re: zajimavy, rovnovaha,
....myslis ze kdyz mas "vejsku" blbecku, ze ti je co platna v ziskani viza, jo? Z tvych "kretenskych" prispevku jsem mela dojem, ze se jedna o pacienta psychiatricke kliniky a ne vysokoskolaka!
0/0
1.12.2001 18:04

Jarda

Re: Re: zajimavy, rovnovaha,
A copak se to na psychiatrických klinikách aspoň dle tvrzení pacientů nehemží samými prezidenty, generály a hlavami pomazanými? Tak proč ne "vysokoškoláky"?
0/0
2.12.2001 13:53

spermatron

Re: Re: Re: zajimavy, rovnovaha,
Je to ufoooooun!!! Ufoooooun!!!!! Rikam, ze to JE UFOOOUNT. TAK SE UZ PROBUDTE, SAKRA, USAMA JE UUUUFFFOOOOUUNN, A BUSH TAKY, FSICHNI SOU TO UFOUNI, SAKRA!!!! TO TO VAZNE NECHAPETE???? TAK UZ SE SAKRA PROBUDTE!!!!!! PLASMOVY DELA, SPERMATRONY A NA NEEEEEEE!!!!!!!
0/0
3.12.2001 20:08

radovej obcan

Re: Re: zajimavy, rovnovaha,
koukam, ze se zmuzete na hodne. Sem blbecek a moje prispevky sou kretensky proto, ze v nich netleskam a nelezu do zadku USA jako vy. Nejsem ze stejny articky, ktera jako vy potrebuje nekoho, na kom bude zavisla (jedno esli v minulosti Soveti nebo te USA). Vysokou nemam. Pouzil jsem to jako argument proto, ze ze strany ambasady USA je to moc oblibenej argument, tkaze ste tim vlastne nadavali jim :). Komu budete utirat zadek po padu USA...Japoncum?...spis Cine, ta je vetsi...:))))... keep climbing
0/0
3.12.2001 20:02

prtka

Re: zajimavy, rovnovaha,
Jenze, ty nechces v usa studovat, ale MAKAT a tech tam maji uz hodne
0/0
31.5.2002 0:30

Najdete na iDNES.cz