Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Proti zlodějům stromků bojují hajní i chemií

Jak před Vánocemi ochránit smrčky, borovice a jedle před zloději? Hajní v lesích více hlídkují, někteří preventivně ulamují větve nejpěknějším stromkům, aby nenechavce tolik nelákaly. V posledních letech začali lesníci zloděje odpuzovat i pomocí chemie. Stříkají stromky repelenty, které pak v pokojové teplotě začnou tak "vonět", že je nepřerazí ani purpura.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pablo

A do parku se může?
0/0
29.11.2001 13:26

Robert

Geniální řešení?
Ani bych neřekl. Existuje totiž jiné riziko. Člověk, který nemá ani v nejmenším v úmyslu krást v lese stromek, se zachová jako každý jiný občan v době vánoc a vyrazí zakoupit stromek. Pořídí jej za ne zrovna malý peníz, vláčí se s ním domů, uloží jej na balkón. Když nastane doba strojení, vytáhne stromek, pracně jej napasuje do stojanu, nastrojí, ale ouha!!! Jak se stromek v místnosti ohřeje, začne nepředstavitelně zapáchat! Kdepak je v té chvíli asi prodejce, od kterého dotyčný stromek koupil? Asi doma a spokojeně se připravuje na oslavu Vánoc. A kde seženete na Štědrý den další stromek, nemluvě o tom, že ten původní musíte nějak odstranit a peníze vám také už nikdo nevrátí? Takže Vánoce jakž takž přetrpíte za pomoci osvěžovačů vzduchu a nakonec jste rádi, že ten zatracený strom konečně už můžete vyhodit. Jenom ta atmosféra Vánoc se nějak vytratila... Ten příběh jsem si nevymyslel, stal se mi o loňských Vánocích a dotyčný stromek jsem pořídil u stanice metra Budějovická v Praze (bylo to nejblíž k domovu, tehdy jsem ještě neměl auto a vláčet se se stromkem hromadnou dopravou opravdu nechci). Tak si říkám, zda by nebylo lepší než stromky "smradit" raději přísněji hlídat v tomto období lesní porosty a případné zloděje stíhat. Takto je totiž často postižen někdo jiný než viník, což by lesníkům nemělo být jedno.
0/0
29.11.2001 12:55

Tomáš Marný

Re: Geniální řešení?
Je vidět, že v okrese Jeseník žijí nadprůměrní inteligenti. Vstup do lesa je zakázán s odůvodnění, že tam jezdí lidé s Avií i pro 50 stromků, a pak se začnou ty stromky polévat nějakým smradem. To má asi někdo těch 50 stromků pro sebe domů, že, inteligenti z jesenického okresního úřadu?
0/0
29.11.2001 13:47

kopřiva

Re: Geniální řešení?
Plně s vámi souhlasím, ale přesto - kdo asi má jít ty stromky hlídat? Proti myslivecké stráži mají všichni výhrady, a teď by se zrovna hodila - může totiž legitimovat, popř. rovnou pokutovat.
0/0
29.11.2001 14:49

Robert

Re: Re: Geniální řešení?
No, nemusely by se hlídat zrovna lesy, stačilo by možná, kdyby policie (nebo obchodní inspekce) kontrolovala prodejce. Snad i u vánočních stromků musí prodejce na vyzvání prokázat původ zboží, alespoň doufám.
0/0
29.11.2001 19:51

Zdaleka

Re: Re: Geniální řešení?
A co takhle , Cechacci , kdybyste nekradli, nemusela by byt zadna straz a nesmrdely by stromky . Uz jste o tom premysleli ?
0/0
30.11.2001 1:00

Tomáš Marný

Re: Re: Re: Geniální řešení?
A kdybyste takhle v Emerice nevraždili lidi, tak byste tam nemuseli mít trest smrti, že?
0/0
30.11.2001 13:20

Zblizka

Re: Re: Re: Geniální řešení?
... a vsichni Rusove jsou mafiani, Belgicani pedofilove, Dani ochlastove, jo a Cesi zlodeji, myslel jste to tak, ze?
0/0
30.11.2001 14:58

TakyZdaleka

Re: Re: Re: Geniální řešení?
Neco na tom bude...
0/0
3.12.2001 3:18

Najdete na iDNES.cz