Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Justice ztratila zbraň proti úplatkářství

Tuzemská justice bude muset v boji proti korupci přibrzdit a dávat mnohem mírnější tresty. Ve středu se ukázalo, že vrcholná instance, tedy Nejvyšší soud, nepovažuje úplatkářství za věc, která by působila zvlášť závažné následky. Nejvyšší soud na návrh ministra spravedlnosti Jaroslava Bureše zrušil jako příliš přísné tresty nad policisty, kteří si nechali vyplatit na ruku 500 marek za to, že "neviděli" zfalšované cestovní doklady dvou Jugoslávců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

BOB

JUSTICE BEZ ÚPLATŮ NEEXISTUJE !!!
Proč se tu někteří rozčilujete !!! K článku " POLITICI A SOUDCI JSOU BEZ 14. PLATU " , jsem napsal , že se soudci , v kontextu s úplatkářstvím a " finanční nenažraností " ....atd. ( 25.11. 2001 ), " se musí každému člověku jevit jako NEJVĚTŠÍ GRÁZLOVÉ V TOMTO STÁTĚ !!!.... SLAVNÍ SOUDCOVÉ : STYˇDTE SE !!!!!!!!!!!!!!! " Ani jeden ze soudců nezaprotestoval , i když je jasné , že možná existují vyjímky ( domníval jsem se - naivně ). Tím , že proti prezidentovi Soudcovské unie Liboru Vávrovi si nedovolil NIKDO !!! mít " jiný " názor - " táhnou za jeden provaz " a tak vyjímky neexistují !!! Ať žije spravedlnost !!!!!!!!!!!
0/0
29.11.2001 23:09

mike

jsou to kurvy, a klidne muj prispevek zruste
0/0
29.11.2001 17:01

Cheos

Informace o korupci na webu
Boj proti korupci http://www.mvcr.cz/korupce/index.html Program boje proti korupci www.mvcr.cz/dokumenty/korupce.htm Použití policejního agenta - (provokatér) http://www.mvcr.cz/dokumenty/korupce/zprava.htm#4.5.2.4.1.
0/0
29.11.2001 13:27

Jan Masek

O co tu slo
Dle mych informaci slo o to, zda tento cin kvalifikovat jako zavazne, ci normalni zneuziti pravomoci verejneho cinitele. 500 marek a tri jugosi nacerno v Cechach je trosku malo na zavazne zneuziti pravomoci verejneho cinitele. Korupci nenavidim a dost mne stve, ale tento trest za celkem "malou" korupci je odpovidajici. Ona takova podminka je pro policajty stejne dost husta, u policie si totiz uz neskrtnou.
0/0
29.11.2001 13:04

Frantisek Dobrota

Re: O co tu slo...
Chudaci budou muset od policie. Jenom za to, ze vpustili nestastne JUGOSE do republiky? Nikdo prece nemuze tvrdit, ze to jsou "potencialni" unosci, lupici ci dokonce vrahove ?! My ty lidi nezname, nevime, jestli neutikali pred spavedlnosti z nektere mene tolerantni zeme.(Kdyz jim stalo za to zajistit si falesne doklady...) Toto MUSI byt kvalifikovano jako MALA korupce. Velka korupce vlastne neexistuje, nebo je nekdo kdo ji umi rozlisit, podle jakych kriterii? 1)Podle sumy penez? 2)Podle toho jestli se jedna o POLICISTU , politika ci urednicka, lekare ??? 3)Podle stupne nebezpecnosti pro spolecnost? Pro jednotlivce? Muj nazor je...neexistuje MALA A VELKA. Existuje jen jedno slovo KORUPCE. Mel by existovat jen jeden trest...pro vsechny stejny. Takovy, aby si to ten clovek pamatoval do konce sveho zivota.Aby uz nikdy nemel funkci, ktera by toto jednani dovolovala... Postih jak finacni, tak spolecensky. Ale tak daleko, jeste nejsme. Budeme , nekdy??? To spis vyjde zakon o legalizaci uplatku. Toto napsal pan Frantisek Dobrota ikdyz mu davali uplatek, za to, at nic nepise ,a necha si to jen pro sebe.
0/0
29.11.2001 17:36

JV. Viden

Re: Re: O co tu slo...
Frantisku, tam co jsou zkorumpovany lidi , tam jsou taky zlodejove a lhari, vid :)...a pravda ma vice tvari...
0/0
29.11.2001 17:42

Frantisek Dobrota, Atlanta

Re: Re: Re: O co tu slo...
Spravedlnost je nejen slepa...ale ona dokonce i spiiiiii
0/0
29.11.2001 17:57

Iva Geletková

Re: Re: O co tu slo...
Františku, zřejmě nejen špatně chápete ale i čtete. Nikdo nikoho do republiky nevpouštěl, oni přišli nelegálně, víte? A nešlo o malou a velkou korupci, ale o nesprávnou právní kvalifikaci.
0/0
29.11.2001 22:29

Iva Geletková

Re: O co tu slo
Pane Mašku, díky za alespoň malou podporu. Jsem manželkou jednoho z odsouzený a měla jsem tu čest si tuto kauzu vychutnat od úplného počátku. Včera u soudu jsem si oddychla, ale dnešní články v MF mě nadzvedly. Nejsou totiž objektivní a vyvážené. Samozřejmě můj manžel bude odsouzen za přijímání úplatků (z čehož jeho osobně nikdo ani nenařkl) a ze zneužití pravomoci. Pisatel článku sice neopomíná připomenout, že soud nezpochybnil vinu jen trest považoval za příliš přísný. Není to úplná pravda. Pisatel článku pan Navara seděl celou dobu v soudní síni za mnou a celé jednání si četl noviny. Nemůžu se tedy divit, že mu pár věcí uteklo. Nešlo totiž o výši trestu ale o to, odvolací soud použil nesprávnou kvalifikaci, kterou ani jednou větou v rozsudku nezdůvodnil.
0/0
29.11.2001 22:25

-ed-

Re: Re: O co tu slo
Sám jsem sloužil u jednoho ozbrojeného sboru a banda všiváků na mě skonstruovala trestňák se svědky.Naštěstí jsem se obhájil a dotyční byli alespoň trochu postiženi. Podle toho, co jsem mohl zjistit, jste v právu. Je potřeba se spojit s panem Holubem z Respektu a dát mu Vaše materiály k dispozici. (je žalován, že nařkl státní aparát z korupce). Pěkný den.
0/0
2.12.2001 14:15

Shooter

zkurvenej bures
Ne zkorumpovanej Bures, ale zkurvenej Bures. Dokud zlodeji a podvodnici, v cele s temi od policie, kde ac neznam oficialni statistiky, jsem presvedcen, ze kriminalita je vyssi nez u "civilniho" obyvatelstva, takto trestani, bude to tu vypadat stale stejne. Myslim, ze v minulosti bylo pro poctivy lidi malo podobnych obdobi s tak vysokym duvodem k emigraci a ztrate vlastenectvi. Reknete mi nekdo, na co jste v tehle zemi jeste pysni.
0/0
29.11.2001 12:43

-ed-

Re: zkurvenej bures
Máš naprostou pravdu. Emigrace v současné době je vyšší ,než kdykoliv jindy. Taky o tom uvažuji. Ale to je úděl nás Čechů již od 17.století.Spolu s daňovou neposlušností jsou to také jediné způsoby protestu a odporu. Přeji pěkný den.
0/0
2.12.2001 14:04

Pavel Anger

Teď se máme na co těšit...
Ti celníci za 500DM "neviděli" zfalšované pasy Jugošů. Tady není přece nejzávanšjší přijmutí úplatku ale to že ohrozili bezpečnost republiky. Není podstatné zda to provedli za peníze nebo zda jsou členy terroristické organizace a své kolegy ilegálně pustili. Je to srovnatelné s tím, když strážný na vojně usne a do jím hlídaného objektu proniknou cizí osoby. <br><br> PS: On to totiž určitě byl Usama bin Ladin převlečený za dva jugoslávce. Teď se máme na co těšit...
0/0
29.11.2001 12:37

Vladimír Kurz

Trochu jiný pohled na tento "korupční" případ
Všichni vážení přispěvatelé k tomuto článku. Zkuste se na chvíli zastavit ve svém horlení proti korupci a buďte opatrnější ve svém hodnocení korupce těchto tří policistů. Jsem velmi dobře seznámen s tímto případem a vím kolik bylo pochybení ze strany soudů a jakou roli v celém vykonstruovaném případu hraje soudce Čapek. Ti tři policisté se měli stát odstrašujícím příkladem pro všechny ostatní a soudce Čapek odsoudil tyto policisty bez dostatečných důkazů. Informace o případu z tisku jsou velmi zkreslené a mrzí mne, že ani redaktoři MF Dnes nejsou schopni si ověřit informace, které dále předkládají čtenářům. Chápu rozčilení všech nad korupcí, sám jí velmi nesnáším, ale tento případ není o korupci policistů, ale o nekompetentnosti soudů. Ti policisté byli a jsou nevinní a prožili si všichni peklo, které jim způsobil státní aparát. Nesuďte, prosím, pokud nevidíte pozadí. To co je nám v tisku k tomuto případu předkládáno, není objektivní a i když vím, že se ozve mnoho lidí, kteří odsoudí i mne za mojí obhajobu neviných policistů, musím se ozvat a napsat tento příspěvek. Ing. Vladimír Kurz Větrná 342 28914 Poříčany
0/0
29.11.2001 11:15

Johny

Re: Trochu jiný pohled na tento
Tím chcete naznačit, že žádných 500 marek ani falešné pasy nikdy neexistovaly? Pokud máte jinou verzi celého případu, tak se s námi o ni podělte.
0/0
29.11.2001 11:28

Pavel Anger

Re: Re: Trochu jiný pohled na tento
Chcete říct že šlo o provokaci? . . . . . . Jediný způsob jak zatočit s korupcí je možnost provokace. Tedy za předpokladu, že budou politici, justice a policie alespoň trochu spolupracovat. To by dokázalo zvrátit neblahý trend vývoje korupce a časem ji omezit alespoň na evropskou úroveň. - - - Nevidím na provokaci korupce nic tak špatného, akorát by usvědčení ze státem vyprovokované korupce měli dostat trochu nižší sazbu, nicméně by si takový úredník už ke svému místu nesměl nikdy ani přičuchnout. - - - Úředník musí mít neustále strach, že kterýkoli klient by mohl být provokatér a tedy raději úplatek oželet. - - - Kdyby za vámi přišel provokatér aby jste třeba někoho zabil, přece to neuděláte a kdyby jste vrah a odsoudí vás bez ohledu na provokatera. Ostatně v takovýchto případech s možností provokace nesouhlsím, jenom u korupce, protože tam tím nevznikají škody a pokud náhodou ano lze je napravit.
0/0
29.11.2001 12:55

Iva Geletková

Re: Re: Trochu jiný pohled na tento
Vážený pane, ráda se podělím. Vlastním totiž kopie všech výpovědí, které podali oni údajně poškození, veškeré konfrontace i rekognice.Rozsudky, korespondenci se soudy, prostě vše. Pokud mi sdělíte adresu, ráda Vám vše pošlu a když se Vám podaří najít jedinou věc, ve které se Ti dva údajní Albánci shodují, máte u mě deset tisíc. Byl byste totiž první, oni se neshodují ani v tom, kdo měl komu peníze předat, odkud že to vlastně byli a kam že to vlastně chtěli. Své neshody potom sváděli na špatné tlumočení soudního tlumočníka. Důkaz o úplatku?? Dle doslovné citace rozsudku "zjistilo se, že jeden z cizinců měl oproti druhému u sebe 500 marek". Ozvěte se, pokud máte zájem na adresu geletkovi@volny.cz
0/0
29.11.2001 22:37

Snehulak

Reseni korupce ?
V USA maji uzakoneny takovy zvlastni postup - pouzivani provokateru. Zkratka cas od casu na urednika ktery teoreticky muze mit podminky ke korupci, nebo u kteryho je dokonce podezreni na korupci, poslou provokatera a ten se ho pokusi nalomit. Cimz dosahnou jednak toho ze urednici jsou trvale ostraziti, ze si trenuji postupy proti zlocinu a zaroven nikdy nevedi jestli jednaji s opravdovym uplatkarem ci jinym zlocincem, nebo s nastrcenym provokaterem. FBI tyto postupy aplikuje nejenom na uredniky, ale odchytava tak i lidi kteri si objednavaji najemny vrazdy, jsou ochotni koupit kradeny zbozi, krast na zakazku atd. Dokonany trestny cin neni treba, odsoudi je za umysl. Tohle zavyst u nas, asi by jsme museli pristavet nejaky veznice. A vetsina urednictva by se nejspis presunula za mrize :O)
0/0
29.11.2001 10:44

lim. Joe

Re: Reseni korupce ?
Tenhle postup tu byl za komunistů a praktikovala jej StB. Ne že bych chtěl chránit úplatkáře, ale ono to opravdu není košer používat provokatery. Řešením by však mohlo být, kdyby soudy začaly skutečně rozhodovat trochu odvážněji tj. mnohdy pouze podle práva a nikoliv podle pokynů pánů Klauzů, Langrů a Burešů.
0/0
29.11.2001 11:16

Gejza

Re: Re: Reseni korupce ?
Proč neni košer používat provokatéry? Za situace, kdy si obě strany (dávající i beroucí) myslí, že je celkem normální úplatek dát/přijmout, je snad jediná možnost, jak proti korupci bojovat. Nasadit člověka, kterej se pouze tváří, že chce úplatek dát.
0/0
29.11.2001 15:15

Pepik Prostomyslny

Re: Re: Re: Reseni korupce ?
Jsem pro nastrcene "provokatery", agenty s pravomoci zatknot hned na miste, pri cinu. Jak jinak se chcete s korupci vyporadat, chcete cekat, az se nekdo sam nahlasi, ze bral? NEBO...Vyvesit hesla :"Neber uplatky, neber uplatky..nebo se z toho zblaznis..?" (Jachyme hod ho do stroje) Pokud to vlada nevidi, je to spatna vlada. Bojim se , ze bude hur.
0/0
29.11.2001 17:50

Vojta

Zkorumpovaný Bureš?
Po přečtení článku, mě napadlda slova našeho premiéra Miloše Zemana (nebudu citovat úplně přesně): "kdo podporuje teroristy je sám terorista". A tak mě napadá že Jaroslav Bureš, který se vlastně zastává korupce, je sám zkorumpovaný. A tak celá kampaň proti korupci vyjde naprázdno. "Malé ryby" už jsou pochytané a ti, kteří by měli (protože jsou zkorumpovaní) odejít ze svých křesel a postů radši vydají takové nařízení, aby jim se nemohlo nic stát. Takže jsme zase tam, kde jsme začali. PS: Budeme opět volit ČSSD?
0/0
29.11.2001 10:43

lim. Joe

Re: Zkorumpovaný Bureš?
Budeme volit ODS ?
0/0
29.11.2001 11:19

-ed-

Re: Re: Zkorumpovaný Bureš?
Koukni se na www.quick.cz - Magazín - článek "Bezmocná slova" a přejdou tě podobné nápady !
0/0
2.12.2001 14:17

Snehulak

Kliiid
Lidi neblaznete, dyk jeste vubec neni jasny jak to dopadne. Ti hajzlici porat muzou jeste dostat tri roky na tvrdo. Nejvyssi soud akurat rekl ze jejich trest ma spadat do jine trestni sazby. Takze pokud jim soudce tedkonc napari maximum (a ze by to bylo logicky..), jdou brucet na 3 roky. Jestli je primereny trest 3.5 roku, nebo treba 2.5 roku - kdo z vas to dokaze fundovane bez emoci zhodnotit.. Samosebou doufam ze neskoncej s nakou podminkou - ty 3 roky bych jim za korupci celkem pral...
0/0
29.11.2001 10:31

sluncevsobe

Stát STB
Doplnění! Vždyť jsou jich v Praze plná ministerstva! A soudy!!! Ostatně, jak vidět!!!!!
0/0
29.11.2001 10:13

sluncevsobe

Stát STB
Teď už se nedivím vůbec ničemu! Žádnýho estébáka jsme nepověsili na kandelábr, tak teď to máme zpátky! A to ještě není konec! Bude hůř!!!
0/0
29.11.2001 10:09

Hloupý Honza

Nejvyšší korupční soud
Jestli je tohle všechno pravda, tak pak jsme vážně v prdeli.
0/0
29.11.2001 10:05

mispul

asi mam spatne rodiste
Tenhle clanek mi zase dodal pracovniho usili...ted premyslim, ma-li vubec cenu budovat a zivit tuhle spolecnost...tim zivenim myslim ty politiky, soudce a policisty..ach jo..proc ja se nenarodil ve svycarsku..
0/0
29.11.2001 10:01

Tomáš Kubín

TO SNAD NENÍ PRAVDA!!!!
To je naprosto neuvěřitelné, nemám slov ... Ministr Bureš může být buďto sám zkorumpované prase, nebo úplný debil, třetí možnost nevidím. Omlouvám se za silná slova, ale nemohu jinak.
0/0
29.11.2001 9:58

Věra

Re: TO SNAD NENÍ PRAVDA!!!!
Máš možná pravdu, ale co může obyčejný občan dělat?
0/0
29.11.2001 10:02

jung

Re: Re: TO SNAD NENÍ PRAVDA!!!!
Je toho málo ale přesto dost. Například můžeš volit někoho jiného než ČSSD, jen si říkám koho ? Jinak se musím přidat k názoru, že toho už začíná být příliš. Vemte si korupční aféru ODS se sponzorskýmy dary a vemte si rozhodnutí soudce Hodouška, kdy pustil Nováka protože to co podepisoval nečetl a tudíž vlastně nic nezavinil. V tomhdle státě se blíží čas kdy jedinou možností obrany pro poctivého občana bude občanská neposlušnost!!!!!!!!!!!§
0/0
29.11.2001 10:27

-ed-

Re: Re: TO SNAD NENÍ PRAVDA!!!!
Nevolit, finančně nepřispívat a psát na Internet !
0/0
2.12.2001 14:19

Michal

Uděláme s tím něco nebo budeme pořád fňukat "jak jsou tam ti nahoře zlí"? :)
Jestli je tu někdo nespokojený tak proč nevezme fixy, kus papíru a nejde si stoupnout před NS? Proč se proboha nedáme dohromady a nejdeme tam říct, že takové svinstvo se ná nelíbí? Opravdu se necháme tahat za nos? :)
0/0
29.11.2001 9:34

jung

Re: Uděláme s tím něco nebo budeme pořád fňukat
Souhlas !!!!!!!!!!!!
0/0
29.11.2001 11:06

moyyo

Vazeny soude, TO snad nemyslite vazne ?
Vazeni, tak na tohle tedy vubec nevim co rict. Sem castecne rozcarovan, castecne nasran. Za chvili bude i vrazda zrejme kvalifikovana jako mene zavazny cin, rekneme, na 2 roky s podminkou ?
0/0
29.11.2001 9:34

Milan

Fúúúúúúúúúúúúúúúúúúj, něco je shnilého ve státě Českém.
Tady někdo hraje špinavou hru s falešnými kartami. Doufám, že na to nezapomenete až půjdete volit někoho ze 2% našeho "slavného výkvětu". Nevím jak ostatní, ale pomalu začínám balit kufry.
0/0
29.11.2001 9:30

Věra

Re: Fúúúúúúúúúúúúúúúúúúj, něco je shnilého ve státě Českém.
Dávám Ti zapravdu ve všem. Nevím, kolik je Ti let. Ale souhlasim s Tebou... Pokud můžeš - jdi!!! Já už mám dost roků, ale věř - že bych šla též. Co já zažila za minulého režimu ústrků, jenom proto, že jsem "čestná" a pracovitá "jako včelička". Nemohla jsem jinak, tak jsem byla vychována, ale tam, kde nyní pracuji zůstali stále stejní lidé a tak dříve jsem se měla špatně a dnes se mám "ještě hůř". Co na to říci? Fúúúúúúúúúúúúúúúúúj - jako ty!!!!
0/0
29.11.2001 10:07

Průměrný občan

Beznaděj?
Je mi z toho hodně smutno a cítím velkou beznaděj. Rozhodnutí nejvyššího soudu je výsměch pro ty policisty, kteří "neberou" (a já pořád věřím, že jich je většina) protože doporučení zní : berte, berte, berte!!! Nic se vám nestane! Maximálně vás vyhodí (pokud máte dost odslouženo, tak dostanete doživotní rentu) a s podmínkou vás klidně vaši kámoši v různých "hlídacích" společnostech klidně zaměstnají. Hnus! A ta banda vládních důchodců s oplzlým notorikem v čele se chce soudit!
0/0
29.11.2001 9:27

pudlik

a myslel si někdo něco jiného, že u nás úplatky nejsou?
ha, ha, ..... tam kde je úřad bude vždycky nějaká možnost uplácení. A kdo za to může? ten, kdo podporuje růst byrokracie. A když se někdo ozve, že vláda vytváří korupční prostředí, tak se hned souděj.
0/0
29.11.2001 9:07

Karel Moudrý

Za zneužívání pravomoci na doživotí
Za zneužívání pravomoci veřejného činitele by měl být, co nejpřísnější test. Základní sazba 10let a při závažném následku i vyjímečný trest. Zákaz činnosti v ozbrojených složkách a ve veřejném sektoru by měl být povinně na doživotí. Každý podepisuje služební přísahu při vstupu k policii. Ale asi jenom podepisuje, málo kdo ji vůbec čte. Vybírání peněz v jakékoli měně bez pokutových bloků patří u veřejných činitelů a u policistů zvláště pomalu k národnímu sportu. Kdo nezná někoho v našem státě, jež nedal pokutu bez pokutových bloků policii? S námi do Evropy!!
0/0
29.11.2001 8:55

Johny

Pak že to není vláda úplatkářů.
Pak že to není vláda úplatkářů, která podporuje korupční prostředí kde může. Vrchol je, že když to někdo napíše veřejně v novinách, tak ho ten idiot v čele bandy tupců chce ještě zničit a vysoudit na něm prachy. Inu pro pravdu se člověk zlobí.
0/0
29.11.2001 8:51

Slušný člověk

Nenechme se odradit
Vážím si lidí jako je soudce Okresního soudu v Teplicích Miroslav Čapek, a držím mu palce aby se nenechal odradit. Ono na ty, kdo pomáhají zločinu dojde a můžou to být lidé i z nejvyšších míst. Zřejmě cílem některých ministrů je, abychom se nedostali do Evropské unie. A není divu, neboť potom by úplatkářství již nemělo zelenou.
0/0
29.11.2001 8:51

Peter

Re: Nenechme se odradit
A Vy ste taky naivka, ze si myslite, ze politici a cinitelia v EU neberu uplatky??? Tak to Ste ma rozosmial...
0/0
29.11.2001 10:46

Pavel Anger

Re: Re: Nenechme se odradit
Panáčku, úplatky se berou na celém světě, jde o to udržet jejich míru v "rozumných" mezích. Z tohoto pohledu je míra zkorumpovanosti ve zmíněné EU nebo USA zlomkem zkourumpovanosti u nás nebo na slovensku. Důležitým aspektem je, že pokud se korupce provalí v EU nebo USA "padají hlavy" a politici sami odstupují - zatímco u nás a na slovensku buď nic nebo jsou přeřazeni na jiné místo, obvykle jde o jakési povýšení.
0/0
29.11.2001 12:28

pepa

úplatek ??
zajímalo by mě co za to dostal pan ministr?
0/0
29.11.2001 8:50

Shark

Laik žasne odborník se diví
Neznáte nějakou zemi, kde by mě přiznala statut emigranta z důvodu špatného žaludku, protože se mi chce z tohoto "právního státu" blít??
0/0
29.11.2001 8:48

Tomáš Kubín

Re: Laik žasne odborník se diví
No a já debil jsem se sem v 1993 dobrovolně z emigrace vrátil! Lituji toho pořád víc a víc - zcelá vážně!
0/0
29.11.2001 10:05

Cheos

Síla peněz
Síla peněz se stává téměř neomezenou. A to nejen u nás. Naštěstí tady vidím, že ne všichni jsou ochotni se s tím smířit. Jenže jak s tím bojovat ? Když nemáte známosti, postavení a hlavně peníze jste úpně bezmocní. A jsme tam, kde jsme byli. Kdo chce s korupcí bojovat, musí se nějak dostat nahoru. Ale bez korupce to nejde. Začarovaný kruh. A zkorumpovaní mocní to vědí. A berou, politikaří a smějí se nám. Kam na ně s nějakou morálkou nebo zákony. Ty si udělají jak je potřebují a ještě je klidně obcházejí. Poraďte, jak na ně.
0/0
29.11.2001 8:34

Karel

Souhlasím s nižším trestem
Ale pánové, na tři a půl roku nepodmíněně za 500 marek!?!? Navíc když si u policie už neškrtnou? Asi máte sociální cítění a právní povědomí trochu posunuté, ale ten soudce opravdu přestřelil. Navíc pokud ty pasy nebyly nalezeny, pak to zřejmě stejně celé stojí na výpovědích nějakých mafiánů. Chápu, že z marasmu obviňujete celý svět, všichni berou, jenom já ne. Trest má být trest a ne pomsta společnosti za vlastní chyby. Začněte u sebe.
0/0
29.11.2001 8:24

Najdete na iDNES.cz