Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kde nic není, ani smrt nebere aneb minimální mzda 5700 Kč?

Dlouho jsem si myslel, že pokud není z čeho brát, není ani komu co dávat. Naše moudrá vláda a odbory mě však vyvedly z omylu a jasně mi dokázali, že když nic není, znamená to, že něco je. K věci: Zaměstnavatel, který potřebuje zaplatit své zaměstnance, peníze bohužel nezíská od Santa Klause, ale z prodeje např. výrobků, které jeho firma vyrobí a následně prodá. Po zaplacení povinných poplatků mu zůstane částka, jejichž část použije na mzdu svých zaměstnanců. Sám stanovuje poměry jednotlivých částek tak, aby nemusel svůj podnik zavřít, ale naopak, aby se mohla firma rozvíjet a prosperovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ing.Radovan Burkovič

Ach ty regulace všeho druhu.........
Minimální mzda je produktem celé této doby a jejich lidí. Pokud si vezmete, že v této demokratické a prý už nekomunistické zemi vláda reguluje ceny snad všeho, na co se podíváte, mluví a rýpe do všeho, máte výsledky. Jedním z nich je i minimální mzda. Řeknete si, že nemám pravdu, ale když Vám budu regulovat cenu elektřiny, plynu, telekomunikací, mezd prostřednictvím minimální mzdy, mzdových tarifů, tripartity a sociálních dávek, nájmů bytů, pozemků pomocí cenových map, benzínu pomocí spotřební daně, pak jsem stanovil ceny všeho zboží a služeb, které někdo někde vyrábí a poskytuje. Musí se totiž od těch regulovaných cen nutně odrazit, když chce úspěšně podnikat a vydělávat. A to vůbec nemluvím o daních a pojištěních, které jsou ve skutečnosti také jen daněmi. Takže naši bolševici všech barev v parlamentu (jak zní opravdu trefné a přesné přirovnání) mohou dál bolševizovat celý náš život. Abychom platili bolše (pro mladší ročníky výraz z ruštiny = více). Ať už vykonávají vládu coby ministři právě u vesla nebo "jen vyrábějí pravidla" coby zákonodárci. Když občan snese politiky kteří žijou pro koryto a neváhají do něj investovat např. i krachující železnici, děravé silnice, nekvalitní zákony, pomalou justici, nefunkční úřednictvo, a nesmyslné předpisy, pak platí v životě cenu všeho toho. Dnes a denně. U stolu v hospodě to sice nesnese, ale u pokladny při koupi čehokoliv zaplatí. I tu minimální mzdu uhradí pěkně v dražším zboží a službách. Vykopejme tedy v rámci různých voleb od koryt co nejvíce těch, co nám pijí teďka krev, a zkusme to s jinými. Možná vnesou do té anarchie trochu smysluplného pořádku dle prostého selského rozumu. I když si nedělejme zase velké iluze, protože změny u nás probíhají dle tetičky ze Slovenska - Tie nažraté svine od koryta odeženieme, a tie hladné sa k nim nahrnú. Ovšem možná třetí, čtvrtá generace po nás, nezasžená ani pionýrem, ani počátky "postkomunistického kapitalismu" to změní, kdo ví.....
0/0
8.1.2002 18:56

Johny

To není složité
Zaměstnavatel nemusí propustit všechny zaměstnance a firmu zavřít. On propustí pouze část svých zaměstnanců a jejich práci rozdělí mezi ty co mu zbydou a bude je schopen uživit. Pokud budete mít štěstí a zůstanete zaměstnán, tak dostanete více práce, za ni dostanete vyšší minimální mzdu, z té odvedete vyšší daně, aby je pan Špidla Midla mohl dát vašim bývalým kolegům, kteří budou v evidenci úřadu práce. " Už tomu rozumíte kolego"
0/0
3.12.2001 9:32

petr

Re: To není složité
ja uz jsem to pochopil davno i toho SPIDLU.je ale smutne,ze vetsine lidi se to musi podat takhle polopaticky,jelikoz neumi ani malou nasobilku.jenze jim to vysvetlujte,kdyz vetsina z nich ani nevi co je to inet.
0/0
8.1.2002 19:38

Najdete na iDNES.cz