Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Co řekli vyšetřovatelé Antl a Machala

iDNES přetiskuje v plném znění rozhovory s vyšetřovateli Miroslavem Antlem a Vladimírem Machalou, které poskytli den po propuštění šéfa Novy Vladimíra Železného z policejní cely. Machala vede vyšetřování Železného, který je podezřelý z pokusu o poškozování věřitele. Antl je ředitel vyšetřovatelů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Josef Musil, Benešov

právo v ČR
Pan Machala se před celým národem doznal ke spáchání trestného činu dle § 158 zák. 140/1961 Sb.,tím, že vzetím pana Železného do vazby mu chtěl úmyslně zabránit, aby uplatnil své právo u soudu, což mu mimo jiné zaručuje ústava, pan JUDr. Antl ho podporuje, pan ministr Gross neví proč by je odvolával. Prakticky všechny velké kauzy, nejen "Železný" jsou politickými procesy jak je známe z dějin (francouzská revoluce, nebo blíže u nás 50. léta). Je samozřejmě možné, že pan Železný spáchal trestný čin a musí být proto potrestán, ale vše musí být podle zákona a ne na objednávku. Bojím se žít v této zemi.
0/0
22.11.2001 18:29

Pavel Budil

Výkon práva je trestnou činností ?
...A co se týče pokračování v trestné činnosti, hlavní důvod byl spatřován v tom, že obviněný doktor Železný prostřednictvím svého právního zástupce dne 6. 11. 2001 opětovně podal návrh na zastavení výkonu rozhodnutí pro exekuci na jeho majetek... To je síla, pokud mají vyšetřovatelé policie takto žalostné právní vědomí, jaké je v rozhovoru prezentováno, je to na odstoupení nejen Antla (který mi býval kdysi sympatický).
0/0
21.11.2001 9:56

Miroslav Nešetřil

Re: Výkon práva je trestnou činností ?
...z jednání vyšetřovatele a státního zástupce je jasbě zřejmé, že už asi ano. A konec konců, poslat někoho do tepláků je jejich mimořádně oblíbená vyšetřovací metoda. Co kdyby se vyšetřovaný náhodou ( sice v intencích zákona tak, jak je psán) bránil? Vždyť by mohl něco vysvětlit nebo zveřejnit a to by bylo jistě nemulé. Konec konců poslat někoho do tepláků je mimořádně oblíbená vyšetřovací medota. Když se to povede, důvod se najde.
0/0
21.11.2001 18:01

Najdete na iDNES.cz