Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vyšetřovatel Železného má ochranku

Vyšetřovatel Vladimír Machala, který řeší případ ředitele televize Nova Vladimíra Železného, je pod policejní ochranou. Ochranku uděluje policejní prezident jen v obzvlášť závažných případech, kdy hlídané osobě hrozí bezprostřední nebezpečí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mates

Jedeme v tom všichni
Mńo, asi je hodně lidem jasné, že nějakých dvanáct let po "změně situace" v naší drahé republice je poněkud málo na to, aby se po čtyřech desítkách let totální devastace morálky vytvořily alespoň trošku srovnatelné podmínky ekonomického podnikání se zbytkem tržně orientovaného světa. Ono to asi není nijak lehké, pokoušet se v takovém prostředí rozjet svůj vlastní "business", obzvlášť pokud to není krámek se zeleninou. Pak asi ani není nijakým překvapením, že ne všechny metody a postupy musí nutně být košer a do puntiku v souladu s - pravda, poněkud zkostnatělou - legislativou. Otázkou pouze je, jak moc košer a jak moc velký puntík. Nijak se nezastávám pana Železného, ale těžko by kdokoliv v takovém prostředí obstál s naivní představou podnikatele vzoru Mirka Dušína. Na druhou stranu by bylo víc než příjemné vidět změnu chaosu v podnikání a ekonomice v organizované a jasně definované prostředí. Nicméně při tomto přechodu by rovněž bylo velice pozitivní měřit všem stejným metrem - co třeba páni Kožení, Junkové, Charouzové a další? Jestli pak tady nejsou nějaké prapodivné zájmy našich moudrých zákonodárců ve smyslu koho chleba jíš ... - vždyť média jsou tak báječný prostředek ke komunikaci. Každý stav trvá jen pokud někomu prospívá, v tomto případě se vtírá dojem, že naši politici mají ze stavu ekonomiky samého jeden velmi lukrativní podnik. Ale - každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží, že :o)? Všechno je pravděpodobně hodně zamotané a na komplexní změnu si budeme rovněž pravděpodobně počkat ještě pár nových generací. Bohužel - a nebo bohudík?
0/0
19.11.2001 18:42

virtual

Vazba Rozehnal a Železný ??!!
Myslím si, že je krajně podezřelé, že po zhruba půl roce vyšetřování je vzat do vazby Železného právník Rozehnal a týden na to, také samotný Železný. K výslechům se dostavoval, takže si myslím, že celá vzba a podezření o ovlivňování údajných svědků, to dle mého názoru znamená, že vyšetřovatel tápe ve tmě a nemá jediné obvinění na Rozehnala a Železného. Celé vyšetřování mi připadá jako fraška, kterou se snaží zkorumpovat Rozehnala se Železným. O tápání svědčí i to, že na Železného nakonec vazba uvalena nebyla a musel být opět propuštěn na svobodu.
0/0
19.11.2001 16:59

Hans

Re: Vazba Rozehnal a Železný ??!!
Ty jseš doopravdy virtual, kde žiješ, nečteš noviny neposloucháš rádio, Železný prohrál soud a má platit miliardu, jeho majetek měl být dávno zastaven a nemělo mu být dovoleno ho zašantročit. Ve vazbě měl být dávno protože ovlivňuje většinu národa i tebe , ktrý mu ty bláboly věříš. Navíc ty podvody, které vymýšlí nyní jsou tak dětinské viz Lichnštejnská fiktivbní firma, které běží hned platit směnkou atd. a jsou líde zblblí tou jeho propagandou, že mu to žerou.
0/0
20.11.2001 14:02

jana

many
Ať si podniká,ale za své, ať v důsledku neokrádá mne, stát / arbitráž, daňe z majetku,cla..../ Nelze určit škodu na dětech kteří čumí na jeho televizi a jsou čím dál blbější. Odmítám jako daňový poplatník platit jeho dluhy a zvažuji možnosti jak této zvůli zabránit.
0/0
19.11.2001 16:27

virtual

Re: many
myslím, že za finanční úniky v českých bankách zaplatíme mnohem a mnohem víc, než to co tady tvrdíte. Pokud Vaše děti čučí na TV Nova a Vám se to jakkoliv nelíbí, není nic jednoduššího přepnout na jiný program. Zameťte si nejdříve před vlastním prahem a potom obviňujte druhé.
0/0
19.11.2001 17:03

Vašek

To je ale závist!
Přečetl jsem si všechny Vaše názory. Na jedné straně cítím značnou závist. Když se totiž u nás v České republice někomu něco podaří, tak je to hned zloděj a podvodník. Domnívám se, že Železný vybudoval od píky fungující komerční televizi, která má velmi vysoké příjmy. Brzy se proto stal trnem v oku nejen CME, ale všem lidem, kterým se podobné věci nedaří. O tom, zda okradl stát, nebo zda je Astrona jen fiktivní firma, nechť rozhodnou soudy. Ale v téhle zemi jsou lidé a subjekty, které okrádají stát o daleko větší částky a daleko okatěji a prochází jim to daleko lehčeji.
0/0
19.11.2001 13:04

virtual

zamyslete se nad sebou
Všichni tady píšete jaký velký podvodník je Železný. Uvědo,te si ale, že vybudoval JEDINOU FUNGUJÍCÍ A ZISKOVOU TELEVIZI ve střední Evropě. Je jedno jestli za peníze CME nebo svoje. CME se bouří, protože je odřízl od miliardových zisků a to by se nelíbilo nikomu z nás. Je však pravda, že ani CME neměla peníze čisté, ale jenom je vyprala. A když už měla TV dokonale rozjetou, tak se rozhodla, že Železný je nepotřebný a prostě ho vyhodí a později zničí. Jenomže se jí to nedaří tak jak by si představovala. Jsou záhadné výroky arbotráží, když jedna řekne, že Železný je nevinný a druhá o několik týdnů později řekne úplný opak. Kvůli první se nic neděje a kvůli druhé si CME pospíšilo s vymáháním pěněz. Už to samo o sobě je velmi divné. A co se týká programu TV Nova, tak nikdo nikoho nenutí se na ní dívat, vždycky lze přepnout na jiný program. Všichni ti, kteří se tady ozývají jak je TV Nova hrozná na ní stejně koukají od rána do večera, protože jinak by nemohli vědět, co ve kterém pořadu zaznělo. Zamyslete se nad sebou a přerovnejte si to v hlavě.
0/0
19.11.2001 11:11

Richard

Re: zamyslete se nad sebou
Aha, takže podle vás je ukrást někomu peníze v pořádku, pokud se použijou "na dobrou věc" (t.j. na vybudování superkomerční továrny na peníze a ovlivňování veřejnosti) ??? AHA ! Takže, když je někdo dobrý manažer, nevadí když je lhář a zloděj ... AHA !
0/0
19.11.2001 11:35

Kaktus

Re: zamyslete se nad sebou
Jasne, ono i ty arbitraze ovlada "hradni kridlo"... ;-)) O tom, kdo koho vyhazoval jako nepotrebneho jiste neni nutno dlouho spekulovat - nejdrive to odnesli Zelezneho spolecnici, az uz bylo dost nastradano, tak i investor. Jiste, soud se Zeleznym se ODS nelibi, je to prece jeji televize. A nadace Astrona? Je prece normalni, ze reditel tv podepise smlouvu s neexistujicim subjektem, ze mu "jen tak" vyplati miliardu, paklize ji po nem bude chtit nekdo jiny. Naprosto normalni jednani, akorat ze ten proradny Havel ma podplacene i ty holandske uredniky...
0/0
19.11.2001 11:48

Kaktus

Pruhledna ODS
Jo, zajimave je, jak se lisi postoje ODS:<br>a) v kauze Respekt, kde je premierem zeme otevrene deklarovan cil toto medium znicit - tam jde dle Klause o normalni obchodni problemy firmy, prodavajici informace<br>b) v pripade vysetrovani udajnych trestnych machinaci v radu stovek milionu Zelezneho - tam jde dle ODS o utok na svobodne medium.<br>Dobre, ne? :-)) Jak pruhledne a jak jim to ti lidi basti!
0/0
19.11.2001 10:40

Shark

Vám se to nelíbí??
Já se vždycky na sobotní poučení ředitele Vovky těším, dozvím se tam nejenom jaké budou pořady, jak fungují některé fyzikální jevy, jaké je postavení hvězd, jak se počítá zrychlení, obdivuji jeho nelíčený obdiv k Zazovi, jak dopadla hitparáda, jaký je stav jeho šachové televizní simultánky, jak jsou naše soudy nestranné, kde je pravda. Vždycky se mi potom s větší chutí buduje kapitalismus. Škoda, že to není v neděli večer, to by byly v pondělí ráno výkony. Ona to je s babochlapem Šmuclerovou docela povedená dvojka. Trochu mi určité jednostranné výlevy proti němu vadí, ale co je moc, to je moc, doufám, že to Antl s Machalou dotáhnou. Trochu se snažili zpochybnit Antlovy výroky o ovlivňování, ale když teď Machala dostal od ministra ochranku, tak na tom asi něco bude. Chuj se Železným a jeho telenovelami.
0/0
19.11.2001 10:24

franta

Železný,ODS a spol.
Z naší justice se mi chce blít. Máme tady 12 let po sametu mafiánskej stát v tej nejhnusnější podobě. Grázlové se nám smějí do ksichtu a my platíme,platíme.......a platíme.
0/0
19.11.2001 9:52

kran

Re: Železný,ODS a spol.
franto, podle toho, jak se vyjadřuješ máš asi nablito (možná i něco jiného), v hlavě.
0/0
19.11.2001 11:48

franta

Re: Re: Železný,ODS a spol.
Ono je třeba už občas povolit ventil,ale hlavně že Ty jsi se vším maximálně spokojenej.
0/0
19.11.2001 13:00

Albert

Urážka Milady Horákové
Převzato z www.rrtv.cz: Nehoráznosti, které zazněly v sobotu 17. listopadu 2001 z poledního kázání pana Železného by už měly probudit všechny dosud hluché a bojácné. To si opravdu musíme nechat všechno líbit? Cožpak je skutečně jen a jen u nás "v Biafře práva" dovoleno, aby člověk stíhaný za daňové podvody a jiné neprůhledné machinace svoji kauzu veřejně srovnával s případem Dr. Milady Horákové? On není žádný věrozvěst pravdy a žádný vzor ctností, je to normální český darebák, který dovede každou situaci zneužít pro své cíle! Státní orgány: probuďte se a jednejte. Žádám, abyste zahájily správní řízení o odebrání licence na televizní vysílání s panem Vladimírem železným z důvodů zneužití vysílacího času pro své soukromé cíle a pro ovlivňování a zastrašování vyšetřovacích orgánů českého státu. Sakra, copak ta Rada RTV je spolek neschopných hlušců? To už je všechny platí Železný? Tak ať jim přidělí nějaký pořad a oni svá místa uvolní regulační spravedlnosti!
0/0
19.11.2001 9:44

mOb

A coz teprve nadstandardni vztahy...
...mezi Novou a ODS? Je to spina. Z tech lidi se mi vazne chce nekdy zvracet. Nakopat do prdele a nechat je vsechny objimat stromy a nekde v ustrani hrat tenis. At uz proboha jdou do pryc!!!
0/0
19.11.2001 8:00

Martin

Re: A coz teprve nadstandardni vztahy...
Milý Alberte a m0be, pokud máte něco proti pořadu Volejte řediteli a ODS, tak v sobotu v poledne přepněte na jiný program a nečumte na to a ve volbách volte jinou stranu. Máte přece právo volby,tak ho využijte. Akorát kecáte a stejně na to čumíte.
0/0
19.11.2001 10:07

plk

Re: Re: A coz teprve nadstandardni vztahy...
Mily Martine, to si pis, ze si nenecham zasi*at hlavu Vovkovizi a ze ve volbach nevolim pana profesora. Jenomze, s tim pravem volby nemas tak uplne pravdu. Vis, ony tyhle "veticky" zneji naprosto krasne, realita je ovsem zcela jina. Kdyby ODS byla tak krasne liberalni, jak toho ma plnou hubu (a jak to v podstate papouskujes i ty), tak by musela byt pro volny prodej licenci. Nikoli jejich nepruhledne(?) pridelovani kamaradum. ODS je proste houby liberalni - je to typicka centralisticka strana - a je mi lito lidi, ktery jim to jeste zerou (at uz z blbosti, nebo z neschopnosti vyrovnat se s tim, ze udelali chybu, kdyz Klausovi kdysi duverovali). Zkratka, ona je tahle symbiosa NovyPrimySuperu a ODSCSSD oboustranne velmi vyhodna. Uvidime, jak to s Vovkou dopadne. A i kdyby sel sedet, nestane se tak moc, protoze novi (neznami!) vlastnici Novy uz jsou asi s partou ze Snemovni (a Lidoveho domu) domluveni na dalsi spolupraci.
0/0
19.11.2001 12:09

plk

Re: Re: A coz teprve nadstandardni vztahy...
Mily Martine, to si pis, ze si nenecham zasi*at hlavu Vovkovizi a ze ve volbach nevolim pana profesora. Jenomze, s tim pravem volby nemas tak uplne pravdu. Vis, ony tyhle "veticky" zneji naprosto krasne, realita je ovsem zcela jina. Kdyby ODS byla tak krasne liberalni, jak toho ma plnou hubu (a jak to v podstate papouskujes i ty), tak by musela byt pro volny prodej licenci. Nikoli jejich nepruhledne(?) pridelovani kamaradum. ODS je proste houby liberalni - je to typicka centralisticka strana - a je mi lito lidi, ktery jim to jeste zerou (at uz z blbosti, nebo z neschopnosti vyrovnat se s tim, ze udelali chybu, kdyz Klausovi kdysi duverovali). Zkratka, ona je tahle symbiosa NovyPrimySuperu a ODSCSSD oboustranne velmi vyhodna. Uvidime, jak to s Vovkou dopadne. A i kdyby sel sedet, nestane se tak moc, protoze novi (neznami!) vlastnici Novy uz jsou asi s partou ze Snemovni (a Lidoveho domu) domluveni na dalsi spolupraci.
0/0
19.11.2001 12:12

Drahomíra

A budeme stíhat vydavatele Mein Kampf!
0/0
19.11.2001 7:39

Bobroslav

Železný do vazby nejde X Hučín tam zůstává!
http://olomouc.idnes.cz/olom_cernakr.asp?r=olom_cernakr&c=A011116_182348_olom_cernakr_mhk&t=A011116_182348_olom_cernakr_mhk&r2=olom_cernakr
0/0
19.11.2001 7:37

Zazi

Farář odmítá komunisty - fízlům se to nelíbí!
http://brno.idnes.cz/brno_zpravy.asp?r=brno_zpravy&c=A011116_170228_brno_zpravy_boh&l=1&t=A011116_170228_brno_zpravy_boh&r2=brno_zpravy
0/0
19.11.2001 7:22

Fylištín

Cibulka "nevysílá" - zřejmě náhoda.
http://www.cibulka.cz/
0/0
19.11.2001 7:18

JV. Viden

Re: Cibulka
Cibulkovo adresa: http://www.cibulka.com
0/0
19.11.2001 10:27

Fe
Co se Monsport, ta tlama komunistická, vůbec ozývá. Kde jsme? Železný dluží na všechny strany, manželka pašuje věci přes hranice, syn znásilňuje ženské. Nikdo z nich není ve vězení. Ať jdou soudci do hajzlu. To skutečně nemá obdoby.
0/0
19.11.2001 6:47

teta

Re: Fe
Mne se naopak libi, jak STBak Zelezny demonstruje, ze kdo ma medialni moc, ten si koupi vsechny kolem. Vlastne on si je ani nemusi kupovat, to oni si ho kupuji svymi odpustky - odpoustenim jeho hrichu.
0/0
19.11.2001 7:22

Fylištín

Kterého rudokožce že to pobouřilo?
Myslíte to prase prokurátorské - Monsporta, který za bolševika "pouze" dodržoval zákon?
0/0
19.11.2001 6:18

IS

Mafie si nedá na své bílé koně šáhnout ...
... a spleť vlastnických vztahů mezi Movou a Primou je ideální hnízdo pro vlivovou agenturu dost špinavého podnikání a na praní peněz ...
0/0
19.11.2001 6:15

Najdete na iDNES.cz