Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zákon versus Klaus

Ivan Pilip dokázal téměř prosadit, aby jeden zákon platil pro všechny stejně. Jiní chtěli pravý opak. Václav Klaus své úmysly potvrdil přímo činem. Umožnil sněmovně, aby na návrh ČSSD mohla znovu projednat a zrušit, co už jednou schválila. To je proti pravidlům, podle kterých vzniká právo. Stála předsedovi sněmovny kauza "Pilip" za porušení zákona?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Václav

Pozor: Klaus
Onen jouza tak intenzivn vidí vsude spiknutí, ze se domnívá, ze jeho za vlasy pritazenou konstrukci bude nekdo cenzurovat. Opravdu si myslí, ze je tak dulezitý? To by byl jen k politování. Ale k veci. Skutecnost opak. úcelového hlasování pod taktovkou Klause opetovne ukazuje, co je zac. Ne, není socialista, to je urázka slusného socialisty jako je pan Spidla. Klause je jen pragmatický nebezpecný manipulator, prahnoucí patologicky po moci. Pozor. Ale pocet názoru mu jde na ruku, jeho pocínání nechává vetsinu lhostejnou. 200 ohlasu je jen na fotbal, tam jde prece o blaho a budoucnost národa, ne? Takhle to vypadá, ze ODS má zase volnou cestu. Beda nám.
0/0
19.11.2001 12:51

Jouza

Re: Pozor: Klaus
Za vlasi přitažená knstrukce ? no řelk bych, že reprezentujete tu naivní část obyvatelstva, která to co jí někdo naservíruje není schopna vidět v kontextu. Jenom aby se Vám ta Vaše naivita nevymstila!
0/0
22.11.2001 15:21

hunter

Re: Pozor: Klaus
Václave, Václave, takže dnes podruhé, to abys z toho taky něco měl: NEVĚŘ NIKDY TOMU CO SLYŠÍŠ, A JENOM Z 50% TOMU CO VIDÍŠ. Kur.a Vašku sundej si ty svářečské brýle!!!!
0/0
22.11.2001 15:50

Vít Ožana

Rovnost? Svoboda jednotlivce?
Pan Klaus zdržováním již schváleného zákona v poslanecké sněmovně, jenž by nastolil rovnost všech majitelů akcií, opět dokázal, že za pravicovou rétorikou se skrývá obyčejný socialista. Všechny ty řeči o svobodě jednotlice jsou jen hesla bez obsahu. Celá ODS to dokazuje svými činy. Dnes už by mne nepřekvapilo, kdyby ODS uzavřela koalici i KSČM, pokud by to bylo v jejím zájmu.
0/0
16.11.2001 14:13

jouza

Pilipova čestnost
Obávám se, že to nebude s tou Pilipovou snahou prosadit, aby zákon platil stejně pro všechny tak horké. Jiné vysvětlení může být: Pilip prosadil změnu, aby znemožnil privatizaci a stížil tak Soc. dem vládě předpokládané zvýšení důchodů před blížicími se volbami (samozřčejmě tím, že jí připraví o příjem z privatizace). Vedle toho že Pilip tím ztíží a dost možná znemožní prodeji státních účastí v průmyslových podnicích, zachová rovněž možnost o těchto prodejích rozhodnout pro příští vládu, kde je účast 4k pravděpodobná. S názorem Autora bych si tudíž dovolil polemizovat. Ps: Tento názor jsem už napsal i do dikuze k článku v rubrice domácí zprávy, přičemž všat kento článek zmizel (starší články však lze na serveru stále najít). Že by cenzura ???
0/0
16.11.2001 12:43

Najdete na iDNES.cz