Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bürgermeister: Kandidaturu na primátora nevylučuji

Vánoční trhy a oslavy Nového roku v centru Prahy stejně jako volba primátora a komunální politika zajímaly v on-line rozhovoru se starostou Prahy 1 Janem Bürgermeisterem čtenáře pražského webu iDNES. "Svou kandidaturu na primátora Prahy vyloučit nemohu," řekl v on-line rozhovoru. Bürgermeister reagoval i na otázky týkající se jeho podnikání. "Od roku 1997 nemám žádné příjmy z podnikání. Hospodářské výsledky firmy to ani neumožňují," reagoval starosta na výtky jednoho ze čtenářů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dana dobrovska

burgermeister primatorem?
Diky MF Dnes za poskytnute informace o postojich, nazorech a cinnostech pana Burgermeistera v konfrontaci s nazory soucasneho primatora Kasla. Doufam, ze podobne prispevky MF Dnes budou pokracovat v budoucnosti, aby si ctenari mohli udelat nazor na eticke kvality obou predtsvitelu mesta. Ztotoznuji se s vetsinou ctenaru, kteri vyjadrili presvedceni, ze ma Praha v soucasnosti nejlepsiho primatora od roku 1989. At si pan Burgermeister stylizuje sve reakce na dotazy ctenaru a zurnalistu jakkoli, nezakryje "koukalovsky" bezskrupulozni zistny zpusob vykonavani sve funkce. Je smutne, jak malo prazskych predstavitelu ODS splnuje minimalni eticke predpoklady, ktere jejich potencialni volici ocekavaji. O hrabivosti nekterych predstavitelu mesta se vypraveji romany a nejsou to zadne zlovolne pomluvy... Diky tez panu M. Komarkovi za statecny zpusob referovani o "kauze Zelezny". Drzime palce! S pozdravem dr.Dana Dobrovska
0/0
21.11.2001 14:26

ing Kelar Tomáš

Tradice Vánoc nebo otřesný herberk.
To že je na Staroměstském náměstí Vánoční strom patří k tradici ale to co je pod ním je neskutečná veteš parazitující na symbolu Vánoc.Tretky,cetky krámy a veteš nejrůznějšího druhu zaplavila pro Čechy tak významné náměstí.Doslova ránu pěstí mezi oči dostali občané provozováním kolotočů z dob počátku devatenáctého století,jako kopanec pak působí vymalovaní kačeři a další postavy které jsou na houpačkách vyobrazeny.Také vláček napatlaný v křiklavých barvách je perla vánoční Prahy.Koníci které provozuje ten samý majitel jsou nuceni běhat dokola o průmněru pěti metrů celý den často až do půlnoci.Tradice Českých vánoc tak dostala vizitku herberku který starosta opilec v záchvatu deliria nechal zřídit pro obecní chudinu aby si taky užila když už nemá co do úst. Poníženě ruce líbáme pane starosto,neupadl jste takhle na hlavu?Nebo na radnici takhle postiženi chlastem všichni?
0/0
20.11.2001 13:59

Alena Kosová, Praha

Re: Tradice Vánoc nebo otřesný herberk.
Když pominu zbytečně expresivní výrazy v příspěvku pana Kelara, musím s ním souhlasit. Každoročně je mi nanic, když vidím ty spousty pokácených stromů, které jsou svezeny na Staroměstské náměstí jen proto, aby dělaly dekoraci kramářům se zbožím ne druhé, ale desáté jakosti. Každoročně také marně bojuji proti tomu, aby tuto dekoraci tvořila rovněž živá zvířata. Proboha, co dělají ochránci zvířat?! Celý den tam stojí živí tvorové napospas řvaní na improvizovaném pódiu v těsném sousedství, jsou nepřetržitě obtěžována pokřikováním a osaháváním dětí i dospělých, do očí jim blýskají fotoaparáty. Psala jsem to už na všechna hlavní nádraží, ale každému je to jedno. Rozněžněně ukáží dětem zvířátka a rychle mažou do tepla. Ale ti tvorové tam bezmocně stojí bez chvilky odpočinku doslova od rána do pozdního večera. A jak se zmínil pak Kelar, stejné je to s poníky. Musí odtahat tuny dětiček na pár metrech stále dokola bez odpočinku. Lidi, opravdu vám Vánoce v této podobě chutnají?
0/0
21.11.2001 23:13

zewl

škoda
Škoda, že si pan starosta k odpovědím zvolil otázky týkající se politického pletichaření v ODS a silvestrovských oslav a ne otázky o konkrétních problémech města Prahy. Snad příště...
0/0
20.11.2001 13:30

Jindřich Kalaš

A co bys tam tak ty dědku plesnivej dělal?Krad?Tto děláš tak jako tak.
S jídlem roste chuť.Už jste stihli vytunelovat banku,rozkrást co se dalo,vyplýtvat sta miliony na městskou policii,Zkrátka Magistrát k pohledání.Kdyby to bylo někde v Zambezi bylo by to asi normální ale tady už mají lidé ODS,CSSD plný zuby.Kázání o poctivosti patří k průvodnim projevům senility. Vemte si nějakej prášek,zaleste a neotravujte.Nahrabáno máš dost.
0/0
20.11.2001 13:06

Dvořák

Diskuse rázně ukončena
Ve chvíli, kdy začaly padat konkrétní otázky "na tělo", byla debata ve 12:40 rázně ukončena. Odpovědí se tedy nedočkáme a není čeho litovat: pan starosta stejně nemluví pravdu o své stavební firmě... tak k čemu celá ta šaškárna.
0/0
20.11.2001 13:05

Tomáš

Re: Diskuse rázně ukončena
Tak přesně tímto způsobem vznikají fámy. Diskuze byla předem avizovaná - pokkládání otázek od 12:00 do 12:40. Nemusí se mi také všechno líbit, ale váš způsob kritiky je opravdu příkladný. Nic o tom nevíte a hlavně, že si můžete zanadávat. Co jste udělal pro Prahu a její občany vy?
0/0
20.11.2001 13:32

Vacík

Re: Re: Diskuse rázně ukončena
námitka o předčasném ukončené debaty je oprávněná. zdá se. že představitelé města nemají čas ani chuť podávat o své činnosti podrobnější informace ... takže se udělá pár předvolebních diskusí, ale jinak kde nic tu nic. Myslím že by nebylo od věci otázky pokládat předem třeba týden, a pak ať politik odpovídá. A ne že jednou za rok 40minut a už zas není čas ...
0/0
20.11.2001 14:44

Dvořák

Re: Re: Diskuse rázně ukončena
Vážený Tomáši, v novinách MF Dnes z 12.11. byla diskuse avizována od 12.00 do 14.00 hod. Pro občany dělám především to, že se zajímám, jak si plní volení zástupci své kapsy a své povinnosti vůči voličům. Také jim na to platím pravidelně nemalé daně. A co Ty, Tomáši, taky platíš daně?
0/0
20.11.2001 15:45

Václav Brožík

Re: Re: Diskuse rázně ukončena
Vážený pane, moje otázka položená v časovém limitu nebyla zodpovězena, takže prosím nelžete. Ps: moje otázka je uvedená níže v diskusi.
0/0
22.11.2001 17:28

Václav Brožík

Odpovědi jsem se bohužel nedočkal
Na co je anketa, kde položím otázku a odpovědi se nedočkám ? To snad Idnes cenzuruje i otázky ?
0/0
20.11.2001 12:59

Zpelenský Antonín

Hanba by mne fackovala.
Pokud se pan starosta nestydí kandidovat za ODS na post primátora je to jenom jeden z další řady vyžírků kteří ovladli kdy Prahu.Hanba by ho mněla fackovat postavit se do řady za taková esa jako byl Kondr nebo Koukal.Pokud mu ovšem nevadí nebo ho nezajímá co si o něm Pražané budou myslet ať to tedy skusí.Vrána k vráně sedá,pták ptáka si hledá.Dost bylo ODS.Ostatně Železny nebyl u Klauze zbytečně,alespoň bude Klauz vědět do čeho půjde až si pro něj příjdou.
0/0
20.11.2001 12:58

Václav Brožík

neuvažujete o veřejném vyjádření ?
Pane starosto, jako vrcholný představitel významné městské části a zároveň jako významný člen ODS neuvažujete o vyjádření k současným skandálům ODS ? nemáte pocit, že to může ohrozit dobré jméno města pokud se nedistancujete od chování některých z vašich kolegů, konkrétně ve vztahu k vyšetřování Vladimíra Železného, kdy tito vaši kolegové se přímo snaží zasahovat do vyšetřování ? Věřím, že jako slušný člověk, kterého si vářím tuto odvahu naleznete a k momentální situaci se vyjádříte. Děkuji Václav Brožík
0/0
20.11.2001 12:15

Dvořáková

privatizace + soukromé podnikání
Pane starosto, privatizujete si vlastní byt na Kampě za maximálně výhodnou cenu. Víte, že např. ve Francii byste za to byl zřejmě trestně stíhán pro konflikt zájmů? A to už vůbec nemluvím o té další pikantnosti, že se vaše soukromá firma podílí na veřejných zakázkách na opravách domů v téže Praze 1. Opravdový Kocourkov. Co vůbec dělá NKÚ a investigativní novináři?
0/0
20.11.2001 12:15

michalcová

Životní prostředí v Dlouhé tř.
Bydlím 15 let v Dlouhé tř. a mám dojem, že v současné době je tato čtvrť určena pouze pro turistický ruch. Nadměrný počet restaurací, využívání chodníků pro stolování hostů, hudební produkce, celonoční parkování nastartováných taxiků pod okny, nepřetržitý provoz aut, vč. nákladních, znepříjemňují život všem obyvatelům této lokality.
0/0
18.11.2001 16:38

zewl

Re: Životní prostředí v Dlouhé tř.
Milá paní Michalcová. Je přece naprosto přirozené, že každé město má své kulturně-společenské centrum. Čím větší a bohatší toto centrum bude, tím bude Praha kulturnějším městem. V západních metropolích a městech vůbec se toto centrum rozprostírá na ploše až nekolikanásobně větší, než je tomu u nás a noční život je tomu úměrně bohatší. Vždyť to je to gró, to je onen duch města, který město spoluvytváří. Snad byste se nechtěla vrátit o několik let zpátky, kdy v centru bylo několik náleven, pár restaurací a jinak prázdno, nuda, šeď. Bohužel se s tím budete muset smířit, anebo ke svému bydlení zvolit méně vytíženou lokalitu. Praha je dost veliká a vy si stěžujete na hluk v těch místech, kde to je naprosto přirozené a správné.
0/0
20.11.2001 12:46

Vacík

Re: Re: Životní prostředí v Dlouhé tř.
centrum Prahy ale moc přirozeně nepůsobí - rozpadající se šeď je jeden extrém, ale současný skanzen pro turisty je snad ještě horší. Záplava primitivních kýčů přirozený život z centra zcela vytlačila ... prodejny suvenýrů, skla ... cetky pro davy a davy turistů, hlavně že narejžujem.
0/0
20.11.2001 18:44

Najdete na iDNES.cz