Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nový zákon o odpadech budí rozpaky

Nový zákon o odpadech má několik problematických míst - paušální platby nemotivují ke třídění, platit navíc bude jen někdo. Zákon, který vstoupí v platnost počátkem příštího roku, trpí řadou nedostatků. Kritizují jej mnozí nájemníci, ekologové, ale podporu zákon nenašel ani na pražském magistrátu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Posleda

Obstrukce! Když platit, tak ať úřadují, ouřadové!
Pokud skutečně v Praze budeme muset platit 2000 ročně za čtyřčlennou rodinu, která navíc většinu odpadu (papír, plasty, sklo, ale i čistý hliník) třídí a netříděného odpadu nevyprodukuje více než 15-20 litrů týdně, je to neskutečná pakárna. Nevidím moc šancí nezaplatit, i když i to je možné zkusit, ale pokud budeme platit takové těžké peníze, budeme mít rozhodně nárok na to, aby město (městská část) zajistilo a) dostatek kontejnerů a odpadkových košů; b) tak častý odvoz, aby se nemohlo stát, že kontejnery a odpadkové koše budou "přetékat" a na ulicích bude nepořádek. Pokud ne, napadá mne hned jedna možnost občanských obstrukcí proti mocipánům. Pokaždé, když nebudou kontejnery včas vyvezeny (všechny - netříděné i tříděné) či koše vysypány, podat stížnost na radnici. Třeba dvakrát týdně. Do předvyplněného textu doplnit datum, vytisknout, podepsat, pokud půjde - poslat mailem, když ne, tak po cestě do práce hodit do podatelny úřadu (aby člověk ještě neutrácel za poštovné). Pokud to bude dělat každý, kdo má možnost, zajisté se něco začne hýbat. Když ne, tak začít posílat maily na příslušná ministerstva (vnitro, životní prostředí, možná i místní rozvoj) a nově zvoleným poslancům parlamentu. Tlačit, nedat se.
0/0
13.11.2001 19:03

Jiří Kozák

Zdesateronásobím produkovaný odpad
Je nás v domě 10 a necháváme odvážet asi 100 l odpadu za týden, zbytek třídíme a kompostujeme. Je s tím práce, ale platíme za odpad jen o něco vbíce než 100 Kč na osobu. Pokud však budeme muset platit čtyřnásobek, budeme se místo třídění odpadu raději věnovat svým rodinám a všechen odpad půjde do popelnic. Odhaduji, že to bude asi tak 1000 l odpadu za týden. Stejně se zachová většina lidí, kteří dosud odpad třídili.
0/0
13.11.2001 12:28

Najdete na iDNES.cz