Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Afghánská opozice drtí Taliban

Obsazení Kábulu se stalo pro afghánskou opozici hybnou silou. Severní spojenectví oznámilo, že dobylo dalších pět provincií včetně Dželálábádu na východě země. Další tisíce kmenových bojovníků pochodují směrem na Kandahár na jihu země, baštu Talibanu. Odtud vyzval talibanský vůdce mulla Muhammad Umar svoje rozprchlé bojovníky, aby se sjednotili a postavili na odpor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

EVROPAN

VÁLKA SKONČILA - VOJÁCI NATO SE TÉMĚŘ REKREUJÍ
USA SI VŠECHNO Z DRUŽIC NAFILMOVALY A VOJÁCI JSOU V AFGHANISTÁNU TÉMĚŘ ZBYTEČNÍ - VIZ DOLFÍK 14.11.2001 A DALŠÍ JEHO PŘÍZNIVCI (ČECH , FRANKIE ) . MAJÍ POUZE ZA ÚKOL DÁVAT POZOR , KDE SE JIM - CITUJI : " VYKLUBE " LÁDÍNEK !!!!!!!! SKVĚLÉ A JAK JEDNODUCHÉ . TO SNAD MŮŽE NAPADNOUT JENOM : ....
0/0
17.11.2001 0:33

PŘÍZNIVEC CIVILISTŮ BEZ FLINT A GRANÁTŮ

POZOR !!!! - VÁLKA SKONČILA - Dolfík : VŠE JE NAFILMOVÁNO A VOJÁCI NATO JSOU NA DOVOLENÉ
SVĚTE DIV SE : VIZ ČLÁNEK Dolfíka ZE 14.11. 2001 / 19:59 HOD. !!!!!!!! ANO , USA UŽ VŠECHNO VÍ A VŠICHNI VOJÁCI JSOU JIŽ NYNÍ V AFGHANISTÁNU NA ZASOUŽENÉ DOVOLENÉ !!!!!!!!!! VYPISUJI SOUTĚŽ NÁZVU - JMÉNA , PRO TOHOTO VOJENSKÉHO EXPERTA !!!! ------- : "Dolfík" , NEBO-LI : ................
0/0
14.11.2001 23:59

Frankie

Re: POZOR !!!! - VÁLKA SKONČILA - Dolfík : VŠE JE NAFILMOVÁNO A VOJÁCI NATO JSOU NA DOVOLENÉ
Tobě ale ten Dolfík musel hnout žlučí. Napadl jsi ho, chudáka, snad v pěti příspěvcích. Přitom si jen dovolil upozornit na to, že Amíci používají satelitní průzkum. Zapomínáš přitom na důležitou věc. Ten kdo bude Taliban a Ladin boys vykuřovat z jeskynní nory budou především Afghánci z aliance. A ti většinou dobře vědí, kde ty jeskyně jsou, případně odkud kam vedou. A i kdyby to u některých na pro ně neznámém jihu nevěděli, tak se jistě najde dost místních "poradců" přeběhnuvších od Talibanu. Takže Amíkům bohatě stačí je podle satelitů nasměrovat k těm, u kterých je větší pohyb lidu a aliance se postará o zbytek. Amíci tam můžou mít případně nějaké ty special forces, které to ohlídají, kdyby se tam někde vyklubal Ládínek. Jestli máš lepší scénář, sem s ním. Zatím se ale uklidni, přestaň hýřit Ohníčky a pro začátek bys mohl zkusit pojmenovat sám sebe (aspoň přezdívkou).
0/0
15.11.2001 17:33

EVROPAN

Re: Re: FRENKIE - POZOR !!!! - VÁLKA SKONČILA - Dolfík : VŠE JE NAFILMOVÁNO A VOJÁCI NATO JSOU NA DOVOLENÉ
FRANKIE , I TY SE NAIVNĚ DOMNÍVÁŠ , JAKO TVŮJ HLOUPOUČKÝ CHRÁNĚNEC DOLFÍK , ŽE SE JEŠTĚ NAJDOU V MODERNÍM SVĚTĚ LIDÉ , KTERÉ JE TŘEBA UPOZORˇNOVAT NA SATELITNÍ PRŮZKUM ??? TY SE BOHUŽEL TAKÉ DOMNÍVÁŠ , ŽE VYKOUŘENÍM POLITICKÝCH TALIBÁNSKÝCH PROTIVNÍKŮ TO KONČÍ ??? TO BY USA A DALŠÍ , SNAD PŘIŠLI O ROZUM !!! TO NÁRAMNĚ VYHOVOVUJE OPOZICI , KTERÁ SE TAK ZA PODPORY NATO DOSTANE K VOJENSKÝM ZAŘÍZENÍM A TŘEBA ZA 14 DNÍ , AŽ JIM BUDE NATO NEPOHODLNÉ , Z TĚCHTO JESKYNÍ BUDE DNEŠNÍ SPOJENCE - SPECIAL FORCES , LIKVIDOVAT !!!!!!! ALLÁH JE MOCNÝ !!!!!!!! NEJSI NÁHODOU JEDEN Z OPOZICE ?????? PROVOKATÉR ??? PŘEZDÍVKA JE DOKONALÁ !!!!!!!!!! JINAK OHNÍČKY SI VYMYSLEL TVŮJ CHRÁNĚNEC DOLFÍK - TAKŽE KLÍDEK !!!!!! VYHOVÍM TVÉMU PŘÁNÍ : NEJEN JMÉNO ČI PŘEZDÍVKA , ALE I PŘESVĚDČENÍ NA ZÁKLADĚ VLASTNÍHO DLOUHODOBÉHO POBYTU V ARABSKÉM SVĚTĚ : ROZENÝ " EVROPAN " !!! A ŽIJÍCÍ RÁD V EVROPĚ !!!!!
0/0
17.11.2001 0:12

Frankie

Re: Re: Re: FRENKIE - POZOR !!!! - VÁLKA SKONČILA - Dolfík : VŠE JE NAFILMOVÁNO A VOJÁCI NATO JSOU NA DOVOLENÉ
Koukám, že tvůj detektivní talent se rozjel naplno a umožnil mnohá skandální odhalení: Dolf je ve skutečnosti Čech (nebo naopak) a moje skutečná identita je Ahmad Valí Masúd z aliance, toho času v Londýně (ach jo, proč to nepřiznat, když už to prasklo). Pokud správně umím česky (to víš, je to pro mě těžký jazyk), tak vaše diskuse s Dolfíkem byla vedena v rovině hledání, objevování a případného ničení Talibanu v jeskyních za pomocí satelitů. Neřešili jste tam, co pak, až aliance definitivně zvítězí. V těchto intencích také bylo mé zastání se Dolfíka. Jak už jsem tady psal, tak je mi jasné, že aliance nejsou žádní svatoušci. Momentálně se ale s USA navzájem potřebují a ještě dlouho potřebovat budou, protože pokud to skončí pro USA úspěchem, tak se bezpochyby otevře dolarovod do Afghánistánu. Životní úroveň tam půjde nahoru a ti co tam budou u vesla to budou moci vydávat za svoji zásluhu. Kromě toho negativní motivace bude fungovat taky. Většina vojáků aliance si mohla z dostatečné blízkosti prohlédnout, co dokáže takový správně umístěný Tomahawk nebo bomba Hades a určitě jsou moc rádi, že nebojovali na druhé straně. Pokud si myslíš, že Amíci přišli o rozum ..., poraď jim prosím tě, co mají dělat jiného. Nějaký lepší scénář jsem po tobě chtěl už minule.
0/0
17.11.2001 18:11

EVROPAN

Re: Re: Re: Re: FRENKIE - POZOR !!!! - VÁLKA SKONČILA - Dolfík : VŠE JE NAFILMOVÁNO A VOJÁCI NATO JSOU NA DOVOLENÉ
A JÁ ZASE KOUKÁM , JAK SE POMOCÍ NICNEŘÍKAJÍCÍCH MYŠLENEK SNAŽÍŠ PSÁT O NEPODSTATNÝCH VĚCECH TYPU , CITUJI : ....... SKANDÁLNÍHO ODHALENÍ A POCHLUBENÍ SE TÍM , ŽE TOHO ČASU V LONDÝNĚ..... : 1. : JÁ OSOBNĚ NEMÍNÍM ŘEŠIT , CO JE VYŘEŠENÉ A NEBO , CO SI KDO PŘEČETL ZA ČLÁNEK V MF 11.11. , NEBO NĚKOHO "CHYTŘE " POUČOVAT O SNÍMKOVÁNÍ Z DRUŽIC A JAK MI SE TO ZKRÁTKA DOVÍME AŽ TAK ZA 5-10 LET ..... ATD!!!! 2. ŽE SE USA A "SA" NAVZÁJEM POTŘEBUJÍ - ZATÍM , TO JE TAKÉ DÁVNO JASNÉ . DOLAROVOD UŽ TAM TAKÉ DÁVNO BYL , JINAK BY TY ZBRANĚ A VOJENSKÉ OBJEKTY ZA "SUCHÉ Z NOSU" NIKDO NEPOŘÍDIL !!!! ALE NA ZVÝŠENÍ CELKOVÉ ŽIVOTNÍ ÚROVNĚ DOLARY DOBROVOLNĚ NEPŘEDISPONOVAL . DALŠÍ VLÁDNOUCÍ POLITICKÁ GARNITURA JEDNÉ STRANY A POD. , BUDE ZNOVU A POUZE ZBROJIT !!!! TAK TO FUNGUJE VE VŠECH TOTALITÁCH . NEVĚŘÍM TOMU , ŽE SPECIÁLNĚ V AFGHANISTANU TOMU BUDE NAOPAK . I KDYŽ BYCH SI TO PŘÁL ... 3. NEUMÍM POSOUDIT , JAKÝ VLIV NA VOJÁKY "SA" MĚL VÝSLEDEK SPRÁVNĚ UMÍSTĚNÉHO TOMAHAWKU . JAK JÁ ZNÁM ARABSKOU NÁTURU , TAK PRO NĚ JE CENĚJŠÍ POHLED NA MRTVOLU PROTIVNÍKA , KTERÉHO PRÁVĚ ROZKOUSKOVALI KALAŠNIKOVEM A HLAVNĚ , ŽE JE U TOHO NĚKDO JEŠTĚ FILMUJE . A TO , ŽE TOMAHAWK ZNIČIL NĚJAKÝ OBJEKT , BYˇT PROTIVNÍKA , SE OBRÁTÍ PROTI USA !!!!! TO TI GARANTUJI - TO JE FILOZOFIE ARABA - MUSLIMA !!!!! 4. A TEˇD TI PŘIPOMENU , CO JSI NAPSAL "TY" A NE "JÁ" !!! OHLEDNĚ TOHO , ŽE AMÍCI PŘIŠLI O ROZUM : CITUJI : " AMÍCI NASMĚRUJÍ "SA" K JESKYNÍM ZJIŠTĚNÝCH POMOCÍ SATELITŮ, KTEŘÍ SE POSTARAJÍ O ZBYTEK ( ZŘEJMĚ TALIBÁNCŮ ) A AMÍCI TAM MŮŽOU MÍT PŘÍPADNĚ NĚJAKÉ TY SPECIAL FORCES, KTERÉ TO OHLÍDAJÍ , KDYBY SE TAM VYKLUBAL LÁDÍNEK " !!!! OHNÍČKY JSOU VÝPLODEM PRAŠTĚNÉHO DOLFÍKA ! - O TĚCH SE NEMÍNÍM DÁLE ZMIˇNOVAT .... 5. TY JSI SÁM NAPSAL , ŽE : ... AMÍKŮM STAČÍ VYKOUŘENÉ NORY POMOCÍ "SA" !!! PROTO JSEM REAGOVAL , ŽE POKUD BY JIM TOTO MĚLO STAČIT , TAK BY SNAD PŘIŠLI O ROZUM !!! 6. TAKŽE ČTI POZORNĚ , CO JINÝ PÍŠE !!! JÁ SE VŽDYCKY V PRVNÍ ŘADĚ SNAŽÍM REAGOVAT NA NOVINOVÝ ČLÁNEK V iDNES . A TO , CO JSEM VLASTNĚ NYNÍ NAPSAL , JE NĚCO , CO S REAKCÍ NA ČLÁNEK " AFGHÁNSKÁ OPOZICE DRTÍ TALIBAN " , NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO !!!!!!!!! JINAK MOJE NPŘÍSPĚVKY K JEDNOTLIVÝM ČLÁNKŮM JSOU POMĚRNĚ RYCHLE ROZEZNATELNÉ - POUZE VELKÁ PÍSMENA ... JENOM TI PRO INFORMACI , KTEROU JSI DÍKY TOMU , ŽE NEČTEŠ POZORNĚ PŘÍSPĚVKY ( MOŽNÁ JEN MOJE ) NEPOSTŘEHL , TAK V ARABSKÉM MUSLIMSKÉM SVĚTĚ JSEM STRÁVIL TRVALE DVA ROKY , ARABSKOU MENTALITU SI MYSLÍM , ZNÁM A TAK ZASTÁVÁM JASNÝ NÁZOR : MUSLIMOVÉ SE POSTŘÍLÍ BEZ JAKÉKOLIV LÍTOSTI MEZI SEBOU SAMI , PŘI BOJI O MOC . O RAMADÁNU DOPORUČUJI NEBOMBARDOVAT !!!!!!! PO RAMADÁNU SROVNAT HORNATOU ČÁST DO ROVINY !!!!!! DOUFÁM , ŽE JE TI JASNÉ , NA KTERÉ STRANĚ " BARIKÁDY " STOJÍM ...... A TAK DOLFÍKOVO POUČOVÁNÍ JE TAK VHODNÉ PRO MATEŘSKÉ ŠKOLKY !!!
0/0
18.11.2001 16:47

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: FRENKIE - POZOR !!!! - VÁLKA SKONČILA - Dolfík : VŠE JE NAFILMOVÁNO A VOJÁCI NATO JSOU NA DOVOLENÉ
Je přímo úchvatné, že to, co je a co není (zřejmě pro diskusi) podstatné mi chce určovat člověk, který již poněkolikáté vyhlašuje nějakou připitomělou soutěž na něčí nové jméno. Je dobře, že jsi zmínil nepozorné čtení cizích příspěvků a také vkládání slov, která řekl někdo jiný do nesprávných úst. Takže ti doporučuji přečíst znovu dosavadní diskusi. Tam se dozvíš, že o družicích a o 5-10ti letém zpoždění civilů za vojáky tě "chytře poučoval" Dolfík a ne já (kromě toho, že se to dovíme MY a ne MI). Nesdílím také tvůj názor, že samá velká písmena jsou to pravé ořechové. Hůř se to čte. Jsou i jiné způsoby jak dodat svým slovům váhu, než velká písmena a mnohonásobné vykřičníky a otazníky. Je až komické, jak se dušuješ, že Ohníček už necháš historii a přitom o něm pořád mluvíš. Dolf s ním sice začal, ale co do počtu výskytů tohoto slova jsi ho už bohatě trumfnul. Teď ale k "vážným" věcem. Slyšel jsi někdy pojem "konstruktivní kritika"? To co tady produkuješ jsou samé pindy o tom, jak to s těmi Amíky špatně skončí, jak je ta aliance postřílí případně jak se tam postřílejí všichni navzájem. (Mimochodem, nevěděl jsem, že SA se skládá z Arabů. Vždycky jsem si bláhově myslel, že tam bojují především Tádžikové, Uzbeci a také Paštuni přeběhlí od Talibanu. Člověk se holt pořád učí). Zkrátka píšeš, jak to nepůjde. Co kdybys tedy napsal, JAK TO PŮJDE, když už stojíš na té správné straně barikády. Co se má udělat, aby se těmto tvým katastrofickým koncům předešlo. Nepočítám samozřejmě rady typu PO RAMADÁNU SROVNAT HORNATOU ČÁST DO ROVINY, které by jako vážně míněné neřekl snad ani "student" tvé oblíbené mateřské školky.
0/0
18.11.2001 22:00

EVROPAN

Re: Re: Re: Re: Re: Re: FRENKIE - POZOR !!!! - VÁLKA SKONČILA - Dolfík : VŠE JE NAFILMOVÁNO A VOJÁCI NATO JSOU NA DOVOLENÉ
ZA HRUBKU "MY/MI" SE OMLOUVÁM - PROMIˇN. JÁ SI MYSLÍM , ŽE JSEM NAPSAL , JAK TO MŮŽE DOPADNOUT PŘI RAMADÁNU A PO NĚM A KDE SI NATO MÁ DÁT POZOR !!! STRAŠNĚ RÁD BYCH SI JÁ NYNÍ PŘEČETL OD TEBE , TVŮJ BEZKATASTROFICKÝ SCÉNÁŘ S VÍTĚZNOU STRANOU A S MÍRUMILOVNÝM ODCHYCENÍM SPECIAL FORCES VYKLUBAVŠÍHO SE LÁDÍNKA NĚKDE Z JESKYNĚ .
0/0
19.11.2001 0:19

Dolfik

Re: POZOR !!!! - VÁLKA SKONČILA - Dolfík : VŠE JE NAFILMOVÁNO A VOJÁCI NATO JSOU NA DOVOLENÉ
Pro ostatni budu stale jen Dolfik. Zkus si precist clanek MF z nedele 11.11. Americane nasli chemicke laboratore. Jak pak asi?? Co dnes pouziva US Army v satelitni technice se dovime az tak za 5-10let. Co zname z casopisu a dok. filmu je pro am.vojaky uz zastarale a verejnosti pripada uzasne. Dekuji Frankiemu za jeho dadatecne vysvetleni. Dolfik
0/0
15.11.2001 19:54

Dolfik

Re: POZOR !!!! - VÁLKA SKONČILA - Dolfík : VŠE JE NAFILMOVÁNO A VOJÁCI NATO JSOU NA DOVOLENÉ
Pro ostatni budu stale jen Dolfik. Zkus si precist clanek MF z nedele 11.11. Americane nasli chemicke laboratore. Jak pak asi?? Co dnes pouziva US Army v satelitni technice se dovime az tak za 5-10let. Co zname z casopisu a dok. filmu je pro am.vojaky uz zastarale a verejnosti pripada uzasne. Dekuji Frankiemu za jeho dadatecne vysvetleni. Dolfik
0/0
15.11.2001 19:56

KIN

Ha !
Šmarjá teď musí být tolik lidí nasranéch, že se USA daří! Kdepak jsou dementní názory, psychokomunistů a jiných mozkoven?
0/0
14.11.2001 15:34

Kamil

Re Jedni odesli, druzi prisli...
Jo, jo svatá pravda...
0/0
14.11.2001 12:28

PC

tohle diskusni forum nefunguje...
Ja pisu jak blazen a objevi se tu jen jeden muj prispevek
0/0
14.11.2001 6:37

PC

Nejak to diskuzni forum blbne...
Nejprve jse napsal prispevek "Jedni odesli, druzi prisli" pred nekolika hodinami a nic se tu neobevilo. Pak jsem se tady zeptal, kam se podel muj prispevek podel. (a opravil jsem take chyby)....Mije stiznost se tu neobjevila, objevil se tu stary prispevek, ktery se bohuzel hemzi chybama....
0/0
14.11.2001 6:28

PC

Kam zmizel muj prispevek?
Proc nebyl uverejnen muj prispevek? Tak to napisu jeste jednou: Na povrch to vypada velice hezky, ze Taliban zdrhnul z Kabulu a vtrhla tam Severni Aliance. Nesmime si delat zadne nadeje, jsou to zrovna takovi nepratele zapadni civilizace, jako i Taliban. Hnuti Taliban nejsou zadni blbci, mnozi z nich maji vycvik od CIA a specialnich jednotek britske armady. To, ze byli v Kabulu, bylo pred zimou pro ne nevyhodne, jelikoz by tam umreli hlady, byla by to takova mala blokada Leningradu. Tak Taliban chytre vyklidil mesto a do pasti vlezla severni Aliance. Kdyby Taliban zustal v Kabulu, tak by je aspon Americani mohli znicit bombama, takhle se Taliban rozprasil v podzemnich chodbach Afghanistanu. Podzemni chodby nejsou videt, tudiz se spatne bombarduji. Je proste ujete na hlavu, ze Taliban, ktery ovlada vetsinu Afghanistanu, by proste jen tak vyklidil Kabul. Urcite ma neco za lubem. I kdyz v USA byla pozvednuta nalada, kdyby to opravdu bylo nejake vitezstvi, tak by se o tom mluvilo s vetsi radosti. Za par dnu se zacne severni Aliance mydlit mezi sebou, a Taliban je (uz oslabene) vyvrazdi.... A nejhorsi na tom je, ze ze vzduchu vypadaji vsichni stejne :)
0/0
14.11.2001 6:24

PC

Jedni odesli, druzi prisli...
Povrchne to vypada velice hezky, ze Taliban zdrhnul z Kabulu a vtrhla tam Severni Aliance. Nesmime si delat zadne nadeje, jsou to zrovna takovi nepratele zapadni civilizace, jako i Taliban. Hnuti Taliban nejsou zadni blbci, mnozi z nich maji vycvik od CIA a specialnich jednotek britske armady. To, ze byli v Kabulu, bylo pred zimou pro ne nevyhodne, jelikoz by tam umreli hlady, byla by to takova mala blokada Leningradu. Taki Taliban chytre vyklidil mesto a do pasti vlezla severni aliance. Kdyby Taliban zustal v Kabulu, tak by je aspon Americani mohli znicit bombama, takhle se Taliban rozprasil v pdzemnich chodbach Afghanistanu. Podzemni chodby nejsou videt, tudiz se spatne bombarduji. Je proste ujete na hlavum ze Taliban, ktery ovlada vetsinu Afghanistanu, by proste jen tak vyklidil Kabul. Urcite ma neco za lubem. I kdyz v USA byla pozvednuta nalada, kdyby to opravdu bylo nejake vitezstvi, tak by se o to mluvilo s vetsi radosti. Za par dnu se zacne severni Aliance mydlit mezi sebou, a Taliban je oslabene vyvrazdi.... A nejdorsi na tom je, ze ze vzduchu vypadaji vsichni stejne :)
0/0
14.11.2001 4:27

ab

Re: Jedni odesli, druzi prisli...
a dalsi pesimisticky nostradamus... bezte se zahrabat. Taliban ani Ladin nemaji sanci. nesmeji ji mit, nebo ji pak nemame my...a pro nas je zivot dulezitej
0/0
14.11.2001 4:42

PC

Re: Re: Jedni odesli, druzi prisli...
Ja taky myslim, ze nemaji sanci, ale jeste zdaleka neni vyhrano.
0/0
14.11.2001 6:30

PC

Re: Re: Jedni odesli, druzi prisli...
Proste je slaboduche se predcasne radovat.... Taliban ma dost velkou podporu primitivniho obyvatelstva v Afghanistanu, Uzbekistanu, Tadzikistanu, Pakistanu, nekterych zapadnich provincii Ciny a take maji obrovske financni prostredky...
0/0
14.11.2001 6:43

ab

Re: Re: Re: Jedni odesli, druzi prisli...
Nazyvej si veci "slaboduche". Co pro jednoho je slaboduchosti pro jineho muze byt presvedcenim, ze to tak bude. A ja jsem dnes hodne presvedcenej, ze se je podari zlikvidovat, alespon ve vetsi mire tak, ze jejich schopnost skodit bude prinejmensim silne omezena.
0/0
14.11.2001 9:33

barbudo

Re: Jedni odesli, druzi prisli...
To, že se "severní koalice" rozběhla poněkud rychleji, než bylo žádoucí, je trochu problém. Mohou v tom být i nějaké dohody příslušných "vojenských velitelů", kteří už bojovali za CIA, SSSR, Taliban a teď už zase za USA. Důležité je, že Blair i v této situaci veřejně prohlásil, že tentokrát se už na Afhgánský lid nevykašleme. Doufám, že se podaří "severní koalici" udržet na uzdě, a zabránit jejímu tažení na Pákistán, alespoň pokud v jeho čele je Mušaraf a na jeho území jsou jaderné zbraně. Ono Mušarafovi asi bude brzy velmi horko. Talibánci nemají mnoho možností, kam ustoupit a v Pákistánu je podporuje většina obyvatelstva.
0/0
14.11.2001 10:13

předseda

Re: Re: Jedni odesli, druzi prisli...
Netvrdil bych, že většina Pákistánců podporuje Taliban. To není ani většina Afghánistánců, natož pak lidí v Pákistánu, i když je pravda, že to je nezanedbatelné procento.
0/0
14.11.2001 15:48

PŘÍZNIVEC CIVILISTŮ BEZ FLINT A GRANÁTŮ

Re: Re: Voříšku : Jedni odesli, druzi prisli...
TÍMTO TI ODPOVÍDÁM NA TVOJI ODPOV̡D ( 14.11. 2001 ) POD ČLÁNKEM :Ládin: chem. i jaderné zbraně mám . S TOU AUSTRALENOU TO NENÍ NĚJAKÁ TAJNOST , PROTOŽE Z JEJÍHO TEXTU VYPLÝVÁ , ŽE JE ŽENA . U NÍ JSEM SI JIST , ŽE SE K PLOTNĚ POSLAT NEDÁ . A TO JE DOBŘE . JEN VÍCE TAKOVÝCH DODAVATELEK PŘÍSPĚVKŮ !!! JSEM RÁD , ŽE KONSTATUJEŠ , ŽE SE NAKONEC DOCELA SHODNEME . U MNE S MÝM JMÉNEM V ADRESE JE TO DALEKO PROBLEMATIČTĚJŠÍ - MÁM FIRMU . NA JEDNÉ STRANĚ BYCH MOHL PŘES SPOLEČNÁ STANOVISKA NAVÁZAT I DOBRÉ KONTAKTY , NA DRUHÉ STRANĚ , BYCH NA TO MOHL DOST DOPLATIT .------ TEˇD K TOMUTO TVÉMU PŘÍSPĚVKU : PODLE MNE , PŘÍZNIVCŮ V PAKISTÁNU BUDE UBÝVAT PODLE TOHO , JAK BUDE UBÝVAT TALIBÁNCŮ A JEJICH MOCI !!! TO NADŠENÍ PAKOŠŮ BYLO V EUFORII - JAKO JE U ARABŮ NORMÁLNÍ . NO A JAK SE ZAČNE " ŠUSTIT " DOLARAMA V PAKISTÁNU , TAK RÁZEM BUDE VŠECHNO JINAK . KLASIKA A U ARABŮ PLATÍ DVOJNÁSOB . I ALLÁH NEBUDE TAK PROTI USA !!!! UŽ TO FUNGUJE , PROTOŽE PAKOŠI SE SNAŽÍ UTÍKAJÍCÍ TALIBÁNCE K NIM NEPUSTIT !!!!! V PAKISTÁNU TO BUDE VYSOKÁ POLITIKA A V AFGHANISTÁNU BRATROVRAŽEDNÝ BOJ ....... ALE , KDYŽ SI PŘEČTEŠ ODPOV̡D "malého Dolfíka" NA MŮJ PŘÍSPĚVEK Z 13.11. 2001 , ZJISTŠ , ŽE USA UŽ TALIBAN ZLIKVIDOVALY , PROTOŽE SI VŠECHNO POMOCÍ DRUŽIT NAFILMOVALY A TÍM TO SKONČILO !!!!!!!! TALIBAN PODLE Dolfíka UŽ NENÍ !!!!!!!!! AMERIČANÉ A DALŠÍ TAM JSOU JIŽ NYNÍ NA DOVOLENÉ !!!!!!!!!! POSLAL BYCH TAM NA DOVOLENOU I Dolfíčka .
0/0
14.11.2001 23:40

Miky002

Ti uz se nejspis nezastavi.
No ja myslim ze se nezastavi. Kdekoliv se budou chtit organizovat a branit tak je amici zbombardujou. Byl jsem ted pres viken v dvou muzeich letecke techniky (byli tam i novejsi stroje jako F-16) a nestacil jsem se divit co ty letadla dokazou nest za bomby a to byli obycejne stihacky. Kdyz jsem tam videl treba hercula nebo B-52 to uz byl masakr. Letajici panelak. Taky jsem videl tu jejich nejvetsi konvencni bombu no nechtel bych byt pobliz kdyz to pada. To mne jasne utvrzuje ze Taliban uz nema sanci se zakopat protoze to bombardovani proste nerozchodi. Spise zacne ta jejich podvratacka taktika kdy se rozprchnout mezi civilni obyvatele a zacnou skodit. To bude nejhorsi cast valky. Pri tomto se vyvrazdi x-nasobne vice civilistu nez pri cele valce. Ted nezbyva jen doufat ze hodne lidi je zna osobne a budou je sami likvidovat.Taky jsou docela bez prostredku coz je dost velka rana ,kdyz nedostanou zaplaceno tak zbytou fakt jen fanatici a tech neni zase tolik. No sem hodne zvedav jak se to vyvine.
0/0
13.11.2001 23:48

PŘÍZNIVEC CIVILISTŮ BEZ FLINT A GRANÁTŮ

AFGHÁNSKÁ OPOZICE ZATÍM NIKOHO NEDRTÍ
TALIBÁNCI UTÍKAJÍ SAMI , ALE URČITĚ SE NĚKDE ZASTAVÍ A TAM SI TO OPOZICE TEPRVE S NIMI BUDE MUSET "ROZDAT" . A TO BUDE DRSNÉ , ALE PRO ALLÁHOVI PŘÍVRŽENCE , TO BUDE NORMÁLNÍ . DALEKO TĚŽŠÍ ÚKOL ČEKÁ NA USA , ANGLÁNY, AUSTRALNY , NAŠE VOJÁKY A DALŠÍ . BUDOU MUSET NAJÍT V HORÁCH VOJENSKÉ OBJEKTY , VE KTERÝCH URČITĚ BUDOU MOŽNÁ I JAKÉSI "FABRIKY" NA VÝROBU , NEBO MONTÁŽE MODERNÍCH ZBRANÍ . A TY BUDOU MINIMÁLNĚ ZAMINOVÁNY , POKUD NEBUDOU DOBŘE JEŠTĚ OSOBNĚ STŘEŽENY . O CHEMICKÉM A BAKTERIOLOGICKÉM OHROŽENÍ "PRŮZKUMÁKŮ" NETŘEBA POCHYBOVAT !!!!JADERNÉ OHROŽENÍ ???? BUDE TO TĚŽKÉ , ALE JE NUTNÉ TO ZLIKVIDOVAT !!!! ODPŮRCI BOMBARDOVÁNÍ - MŮŽETE JÍT POMOCT PROZKOUMÁVAT . TE´D UŽ SE BOMBARDOVAT ASI NEBUDE . TEˇD MÁTE ŠANCI NA VLASTNÍ OČI UVIDĚT CIVILISTY , JAK SI HLÍDAJÍ SVOJE CIVILNÍ KOPCE , JAK VÁS VŘELE PŘIVÍTAJÍ A POHOSTÍ !!!! NECHTE SI NARŮST FOUSY , AˇT JSTE JAKO ONI !!!!!
0/0
13.11.2001 22:53

Dolfik

Re: AFGHÁNSKÁ OPOZICE ZATÍM NIKOHO NEDRTÍ
Tvoje mysleni neprekrocilo I.svet.zakopovou valku. Jinak bys musel slyset o druzicove spionazi. Ta ti precte i kolik mas hodin na hodinkach. Tak proc by museli vojaci NATO hledat nejake objekty. O tech uz USA davno vi. Ve Vietnamu US vyzkouseli Letaji kavalerii s velkym uspechem. Zkus si precist nejaky casopis s vojenskou technikou a prestan odebirat Ohnicek a Slunicko.
0/0
14.11.2001 19:59

PŘÍZNIVEC CIVILISTŮ BEZ FLINT A GRANÁTŮ

Re: Re: DOLFÍKOVI : VOJÁCI NATO , POJˇDTE DOMŮ ... Dolfík TO ZA VÁS "DODĚLÁ" !!!...AFGHÁNSKÁ OPOZICE ZATÍM NIKOHO NEDRTÍ
DOLFÍKU , ŘEKNI MAMINCE AˇT TI TOTO PŘEČTE A DOVYSVĚTLÍ , PROTOŽE TVOJE MYŠLENÍ SNAD NENÍ ŽÁDNÉ . ANO , DRUŽICOVÁ ŠPIONÁŽ TI PŘEČTE NEJEN ČAS NA HODINKÁCH ,ALE I TO , ŽE SI ČTEŠ TEN OHNÍČEK ZJISTÍ , ALE HODINKY A I TEN TVŮJ ZAMILOVANÝ OHNÍČEK TI NEZABAVÍ !!!!!!! S DRUŽICÍ ALE LEHCE VYDRBEŠ , KDYŽ SE S HODINKAMA SCHOVÁŠ DO JESKYNĚ !!!!! USA SE TAK POTOM NEDOVÍ , KOLIK JE TAM HODIN !!! TO JE FIHTA NA DRUŽICE - Dolfíčku !!!!!! DOUFÁM , ŽE JSEM TI TO VYSVĚTLIL TAK , JAK TO MOZKŮM NA ÚROVNI PĚTILETÉHO DÍTĚTE VYSVĚTLUJE OHNÍČEK . PODLE TEBE TEDA USA UŽ MAJÍ POMOCÍ DRUŽIC DÁVNO NAFILMOVANÉ VŠECHNY VOJENSKÉ OBJEKTY A TAK NECHÁPU ,CO TAM TI VOJÁCI HLEDAJÍ ???? TY JSEŠ OPRAVDU VOJENSKÝ "ODBORNÍK" !!!!!! JSEŠ OPRAVDU TAK BLBEJ A NEBO TI NENÍ ANI 5 LET ?????? V TOM PŘÍPADĚ UŽ UTÍKEJ ZA MAMINKOU SE NECHAT PŘEBALIT . URČITĚ JSI SE UŽ STIHL Z TOHO PŘEKVAPENÍ I POČŮRAT A MOŽNÁ I POKAKAT !!!!!!!!!
0/0
14.11.2001 21:45

Dolfik

Re: Re: Re: DOLFÍKOVI : VOJÁCI NATO , POJˇDTE DOMŮ ... Dolfík TO ZA VÁS
Schovame se do jeskyne a amici maji po ptakach co? Jenze tyto objekty se sleduji podle aktivity kolem nich. Cim dulezitejsi objekt, tim vice bezpecnostnich pasem. Kolik tam jezdi aut, jak casto? Co vozi? Jaky je pohyb osob a pod. Nezapomen, ze Indie dodala spoustu informaci o AFG. i Pakistanu USA. Amici vsechno sledovali davno predtim, nez padla prvni bomba. Vsechny veci se nedaji schovat pod zem nebo do jeskyn. Vzpomenes si jak amici odhalili, ze Rusove stavi jaderne raketove zakladny na Kube? Dnes maji mnohem lepsi spionazni techniku.
0/0
14.11.2001 22:51

PŘÍZNIVEC CIVILISTŮ BEZ FLINT A GRANÁTŮ

Re: Re: Re: Re: DOLFÍKOVI : VOJÁCI NATO , POJˇDTE DOMŮ ... Dolfík TO ZA VÁS
Dolfíku ! --- JAK AMÍCI ODHALILI RUSKÉ ZÁKLADNY NA KUBĚ JE NEAKTUÁLNÍ MINULOST !!! --- INFORMACE A TECHNIKA JE JEDNA VĚC , ALE DOKUD V TÉ JESKYNĚ NEBUDE STÁT VOJÁK NATO - NE JAKO RUKOJMÍ TALIBANU A NEBO ŽIVÝ ŠTÍT , ALE JAKO VÍTĚZ , TAK JE TI VŠECHNO K HOVNU !!!!!!!!!!!!!!
0/0
15.11.2001 0:15

Cech

Re: Re: Re: Re: Re: DOLFÍKOVI : VOJÁCI NATO , POJˇDTE DOMŮ ... Dolfík TO ZA VÁS
Myslim ze si nepochopil co ti dolf rika a nebo spis si pochopil ze te dostal tak se to snazis zakryt debilnima kecama o ohnicku. Takze jeste jednou. Prohlasil jsi ze amici budou muset najit objekty talibanu v horach. Dolf ti vysvetlil ze uz temer na 100% o nich vedi a vysvetlil ti jak je to mozne. Nebyla vubec rec o nejakem obsazeni.Uz jsi to takhle po lopate pochopil? Takze nez zacnes potit ty svoje splasky tak se nejdriv zamysli. S tvych reakci vypada ze pet let je spise tobe.
0/0
15.11.2001 12:36

Dolfik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: DOLFÍKOVI : VOJÁCI NATO , POJˇDTE DOMŮ ... Dolfík TO ZA VÁS
To vis v Ohnicku se o vojenskych satelitech moc nedocte. To o cem se pise nebo vidime v dokum.filmech je to, co armada pustila ven jako zastarale. Nejnovejsi veci a technika jsou pro verejnost stale tabu. Ale o tom ten bezejmenny nema ani paru. Diky tobe a Frakiemu.
0/0
15.11.2001 19:38

Singularita

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DOLFÍKOVI : VOJÁCI NATO , POJˇDTE DOMŮ ... Dolfík TO ZA VÁS
Chtěl bych jen podotknout, že mi připadá čtení hodinek milionům Afgánců také neučinné. Například nějakejch chem. laboratoří ma Taliban dost i v USA. A k čemu byli ty sledovaný jeskyně před 11.9. to taky nevím. Tam se nikdo lítat neučil a ani nebydlel. A dokud tam ten voják nebude hlídat i tu severní alianci tak jsou nálety blbost.
0/0
15.11.2001 22:00

Singularita

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DOLFÍKOVI : VOJÁCI NATO , POJˇDTE DOMŮ ... Dolfík TO ZA VÁS
Sorry za to byly. Pokud se neudělá z Afgánistánu provincie s dosazenou státní správou a policií na kterou si následně vybudovaný průmysl bude odvádět daně tak nikdy nebude tak Ameriký jak chcete !
0/0
15.11.2001 22:09

PŘÍZNIVEC CIVILISTŮ BEZ FLINT A GRANÁTŮ

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cechovi ::::DOLFÍKOVI : VOJÁCI NATO , POJˇDTE DOMŮ ... Dolfík TO ZA VÁS
TY DEBILNÍ KECY O OHNÍČKU BOHUŽEL ZAČAL TVŮJ FAVORIT DOLFÍK - TAKŽE SI NAPŘED PŘEČTI TEN JEHO TEXT !!! A NYNÍ TI ODPOVÍM NA TVŮJ TEXT : ÚDAJNĚ JSEM PROHLÁSIL : " ŽE AMÍCI BUDOU MUSET NAJÍT OBJEKTY TALIBANU V HORÁCH A ŽE UŽ TÉMĚŘ NA 100% O NICH VĚDÍ ....ATD" - TO NENÍ PRAVDA !!!!...DÁLE DOLFŮV VÝZNAM SLOVA "TÉMĚŘ", JE ALIBISTICKÝ " ŽE NE NA 100% , TAKŽE TO JE TZV. TYPICKÁ HOSPODSKÁ "VĚROHODNÁ ZPRÁVA" - KECÁ , A HLAVNĚ SI NECHÁVÁ OTEVŘENÁ VRÁTKA , KDYBY NÁHODOU KECAL ÚPLNÉ NESMYSLY !!! BOHUŽEL TOBĚ UNIKLA PODSTATA MOJÍ MYŠLENKY : DOKUD TY NAFILMOVANÉ OBJEKTY V HORÁCH A NAKONEC I JINDE , NEBOU TOTÁLNĚ ZNIČENY , TAK JE CELÁ AKCE NATO NAPROSTO ZBYTEČNÁ A TROUFÁM SI TVRDIT , ŽE PŘÍMO KONTRAPRODUKTIVNÍ . JEŠTĚ TI NAPOVÍM POLOPATĚ PROČ : PROTOŽE TALIBANSKÁ OPOZICE MÁ EMINENTNÍ ZÁJEM ZLIKVIDOVAT POUZE TALIBÁNCE A NEBO I JINÉ POLITICKÉ ODPŮRCE , ALE NE HODNOTNÉ VOJENSKÉ OBJEKTY A VELMI RÁDI BY SI JE PO TALIBÁNCÍCH PONECHALI !!! A PROTOŽE ALLÁHOVI VĚŘÍCÍ MOHOU MÍT NEPŘÍTELE KAŽDÝ DEN JINÉHO , TAK NIKDE NENÍ NAPSÁNO , ŽE DNESKA SPOJENÁ OPOZICE S NATO , ZA 14 DNÍ NEZAÚTOČÍ Z TĚCHTO OBJEKTŮ PROTI NATO !!!! PROTO NAFILMOVANÉ ZÁBĚRY ŠPIONÁŽNÍCH DRUŽIC BUDOU SLOUŽIT JENOM K PROHLÍŽENÍ , TAK JE TO MOJE : OPAKUJI : NAFILMOVÁNÍ " K HOVNU " !!!!!!!!! JINAK VĚŘÍM , ŽE UŽ MI NA TENTO PŘÍSPĚVEK NEODPOVÍŠ , PŘESTOŽE JSEM SE OPRAVDU SNAŽIL POLOPATĚ TI VYSVĚTLIT TY SPLAŠKY JAKO DOSPĚLÉMU , ALE JASNÉMU PŘÍZNIVCI TEROSTICKÝCH AKCÍ PROVEDENÝCH V USA !!!!!!! DOKONCE SI MYSLÍM , ŽE TY - ČECH , JE VLASTNĚ DOLFÍK .
0/0
16.11.2001 23:18

nikdo

boj proti
Takže nešlo o boj proti terorismu, ale boj o ovládnutí Afghánistánu Severní aliancí
0/0
13.11.2001 21:57

Dolfik

Obraceni kabatu...
Po tom co US rozmlatili taliban, se vsichni odpurci US politiky stanou nejvetsi nadsenci vseho americkeho. Nebudeme se stacit ani divit, az se dozvime, ze byli nejvetsimi talibanobijci, byli pro tvrdy uder US kdekoli ve svete a ochranci Zapadni kultury.
0/0
13.11.2001 19:55

Jarda

Re: Obraceni kabatu...
Nevim, jak to funguje, ale pred nejakymn casem jsem odeslal reakci, ale nic se nezobrazilo.... Tak tady je to znovu, trosku zkracene: Objevil se tady nazor( Frankie), kde jsou Ti "vestci", co tvrdili, ze bombardovani nema smysl a ze USA z toho nemuzou vyjit dobre, co se tyce pozemni operace. Hned se objevili take reakce, ze takovi protiamericti fanatikove prisli o argumenty a uz se neozvou. Ano ja jsem psal, ze bombardovani nic nevyresi. V te dobe ale nebylo jasne, jak si "stoji" opozice. Nevypadala na to, ze by vubec byla schopna nejake akce a mluvilo se o tom, ze Americane nemuzou pocitat v tomto smeru s nejakou vyraznejsi podporou. Mylil jsem se a jsem rad ze soucasna situace vyzniva jednoznacne optimisticky. A take jsem napsal kdysi, ze pozemni operace bude vzhledem k nastavajici zime problem. Ze si v Afganistanu vylamali zuby i jine zeme. Napriklad Rusove meli take pod kontrolou mesta a nakonec odesli jako porazeni. Americane nedostali na "p...." v pozemni operaci, protoze se zatim v Afganistanu zadne nezucastnili. Mym dalsim hrichem bylo, ze jsem napsal neco v tom smyslu, ze je to "z blata do louze". Ona ta Severni Aliance je stejna banda. Vsak jsou to stejni zmetkove, kteri byli po valce s Ruskem v opozici. Na BBC se hovori o masakrech na talibanskych vojacich. Neco ve smyslu poprav. Takze jiste jeste neni vyhrano, ale soucasna situace vypada mirne receno optimisticky. Snad i OSN se konecne zapoji a bude konat kroky, kvuli kterym vlastne vznikla. Za svoje predchozi nazory, byt spatne , se omlouvam. Ale od toho je diskuse, ne kazdy ma hned jasno na vec. A rozhodne nejsem protiamericky zamereny. Byl bych sam proti sobe, protoze tady ziju. Mimochodem, kolik jsi napsal prispevku predtim Dolfiku? A pochopitelne jsi jednoznacne vedel, jak to je....;-))
0/0
14.11.2001 4:08

Frankie

Kdepak jste, věštci?
Tak kdepak jste, moudří věštci, kteří jste prorokovali, že Amíci dostanou na p...l, že prožijí druhý Vietnam, že taktika bombardování nikam nepovede atd. atd. blablabla? Co říkáte teď? Herát máte v troubě, Mazáre Šaríf taky a Kábul je jen otázkou času. Ládínkovo přiznání už definitivně máte taky, už to nemůžete svést na žádné údajné "pouhé schvalování", tak věru nevím nevím, s čím naklušete nyní. Můžete snad už jenom zpochybnit autentičnost informací o videu. Ale co až se to NEBUDE dát zpochybnit? To bude průser! Máte po čertech zúžený manévrovací prostor - nezávidím vám.
0/0
13.11.2001 16:20

Jan

Re: Kdepak jste, věštci?
A to jsem nikdy netušil, že těm čtenářům, kteří si dovolili předpovídat neúspěch(!) USA, někdy patřil Herát, natož Kábul s Mazáre Šarífem. Se svojí logikou máš Frankie široký manévrovací prostor. Já bych s ní chtěl alespoň den žít. Musela by to být stejná legrace jako v Disneylandu.
0/0
13.11.2001 16:40

Frankie

Re: Re: Kdepak jste, věštci?
To je ale dost slaboučký odvar, milý věštče. Čekal jsem něco duchaplnějšího. Snad mi nechceš namluvit, že vy, antiUS ideologové jste nebrali a neberete všechno, co bylo proti jůesej za své. Všetně Talibanu a jeho "vlastnictví". Jak vidíš, tak tě za tu předpověď neúspěchu(!) nikdo nekamenuje, jenom ty a tobě podobní jste teď tak trošku (ale jen trošičku) pro smích. Zkus teď třeba Donalda nebo Čulibrka ať je zase veseleji.
0/0
13.11.2001 22:31

Děd Vševěd

Re: Kdepak jste, věštci?
Ti prognostici nikdy nedokáží přiznat, že se mýlili. A dobře jim tak !
0/0
13.11.2001 16:57

Frankie

Re: Re: Kdepak jste, věštci?
Škoda jen, že nám pořád dva z nich oposmluvně vládnou a jeden z nich zřejmě ještě bohužel bude i nadále.
0/0
13.11.2001 22:34

Kim Ir Sen

Re: Kdepak jste, věštci?
To nebyli žádní "moudří věštci", ale celá řada vojenských a politických špiček. Ostatně Rusové měli v Kábulu dokonce svoji vládu a přesto je známo, jak dopadli.
0/0
13.11.2001 17:51

John

Re: Kdepak jste, věštci?
V podstate mas Frankie pravdu, ti protiamericane jsou dnes potichu, oni si tak moc prali aby se americanum nevedlo. Je to jejich cista zavist ktera prameni z vlastni neschopnosti. Tak ze , nic neni vyhrano, tento boj teprve zacina a americane a my vsichni co jsou s nimi spojeni mame moc prace (leta) na vyhubeni teroristickych bunek. Vsude !!
0/0
13.11.2001 18:21

Vlado

Re: Kdepak jste, věštci?
Cílem USA v Afghánistánu je: 1. vyhledat teroristy, jejich výcvikové tábory a zlikviddovat je; 2. stabilizovat situaci v zemi a pomoci vytvořit vládu založenou na svobodné volbě obyvatel. Prakticky celý Afghánistán nyní vojensky ovládá Severní aliance, která není přímým diplomatickým spojencem USA a ve které působí několik osob mající vlastní mocenské ambice. Severní aliance tedy je sice nástrojem pro vyhnání Talibanu, není však zárukou průběhu demokratických procesů a může se stát klínem vytloukajícím klín. Navíc je zde možnost vedení partyzánské války ze strany Talibanu. I vrcholní představitelé USA vždy tvrdili, že problémem nejsou strategické body ale právě nekontrolovatelná rozsáhlá hornatá území. Z výše uvedeného vyplývá, že není možné se zjednodušeně domnívat, že USA mají situaci plně pod konrolou a už vůbec není možné se domnívat, že splnily zásadní stanovené úkoly. Celý proces je právě na začátku a teprve nejbližší události nastíní možnost dalšího vývoje. Říci že USA již nyní zvítězily by bylo možné pouze v případě, pokud by zde byla jistota 100% respektování Severní aliance vůle USA.
0/0
14.11.2001 0:20

Jarda

Re: Kdepak jste, věštci?
Reaguji na Tvuj nazor, kdeze jsou Ti "vestci", co tvrdili, ze bombardovani nema smysl a ze USA z toho nemuzou vyjit dobre, co se tyce pozemni operace. Hned se objevili take reakce, ze takovi protiamericti fanatikove prisli o argumenty a uz se neozvou. Ano treba ja jsem psal, ze bombardovani nic nevyresi. V te dobe ale nebylo jasne, jak si "stoji" opozice. Nevypadala totiz na to, ze by vubec byla schopna nejake akce a mluvilo se o tom, ze Americane nemuzu pocitat v tomto smeru s nejakou vyraznejsi pozemni podporou s jejich strany. Americane nedostali "na p....", protoze se do pozemni operace nezapojili. Pouze koordinuji cinnost opozice, ale sami jako na zemi nebojuji. Mylil jsem se a jsem rad ze soucasna situace vyzniva jednoznacne optimisticky. A take jsem napsal kdysi, ze pripadna pozemni operace USA bude vzhledem k nastavajici zime problem. Ze si v Afganistanu vylamali zuby i jine zeme. Napriklad Rusove meli take pod kontrolou mesta a nakonec odesli jako porazeni. Ani dalsi zeme si nevedly jinak.Jako treba kdysi Britove... Mym dalsim hrichem bylo, ze jsem napsal neco v tom smyslu, ze je to "z blata do louze". Ona ta Severni Aliance je stejna banda. Vsak jsou to stejni zmetkove, kteri byli po valce s Ruskem v opozici. Na BBC se hovori o masakrech na talibanskych vojacich. Neco ve smyslu poprav. Takze jiste jeste neni vyhrano, ale soucasna situace vypada mirne receno optimisticky. Snad i OSN se konecne zapoji a bude konat kroky, kvuli kterym vlastne vznikla. Za svoje predchozi nazory, byt spatne , se omlouvam. Ale od toho je diskuse, ne kazdy ma hned jasno. A rozhodne nejsem protiamericky zamereny. Byl bych sam proti sobe, protoze tady ziju.
0/0
14.11.2001 3:43

Frankie

Re: Re: Kdepak jste, věštci?
Ale v tom je právě ten vtip, Jardo. Amíci se poučili z ruských chyb a nedělají to stejným způsobem jako oni. Pokud vím, tak nikdy nemluvili o nějakých rozsáhlých pozemních operacích ze své strany (přestože jim to mnozí na tomto chatu podsouvali). Maximálně nějaké ty Green Berets nebo jednotky Delta v omezených počtech a jinak za sebe na zemi nechávají "pracovat" alianci. Souhlasím s tím, že aliance nejsou žádní svatoušci a že to ještě může dopadnout všelijak, ale na druhou stranu takové hrdlořezy, jako je Taliban by asi neporazila armáda Mirků Dušínů. Každopádně na americký debakl to už moc nevypadá. Jak se to zatím vyvíjí, tak se zdá, že ti maníci v Langley a v Pentagonu o tom všem ví přeci jen o trochu víc než někteří "experti" v tomto chatu. Počkejme si tedy na to, co vymyslí dalšího.
0/0
14.11.2001 22:56

Jarda

Re: Re: Re: Kdepak jste, věštci?
Ano, souhlasim s Tebou. A nemam co bych dodal. Kez by bylo vice lidi na chatu jako Ty. Toliko k Tve odpovedi. Ono by se diskutovalo lepe.... A vymena nazoru jak znamo prospiva :-)) Toze se dostaneme do rozporu s nazory si myslim jeste nikoho nezabilo a neznamena, ze jeden ci druhy je uplny debil. Diky za odpoved. A s Tebou se diskutovat da o cemz diskuse prave je. Ne o ovsem tady. P.S Az dneska vecer ( myslim v Kanade ) jsem si mohl precist Tvoji reakci. Do te doby byl nejak server idnes "mimo". Nevim, jak to funguje.... Takze Te aspon zdravim.
0/0
15.11.2001 4:56

Frankie

Re: Re: Re: Re: Kdepak jste, věštci?
Z toho si nic nedělej. I já jsem některé své příspěvky objevil třeba až po několika hodinách. Možná tu občas funguje nějaká předcenzura, která to pustí dál, až když zjistí mravní nezávadnost. Ono prozkoumání a schválení takového příspěvku na jednu nebo dvě A4ky chvilku trvá. Zdravím Kanadu.
0/0
15.11.2001 16:41

BROUK PYTLIK

Ještě není vyhráno !
To hlavní, tedy chytit, příp. zlikvidovat bin Ladina, dosud nebylo dosaženo. Pozor, ještě se od něho ( Ladina ) můžeme dožít nepříjemných překvapení!!!
0/0
13.11.2001 15:23

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.