Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Libuš nepodpoří kolaudaci sporného vedení

Na úterním zasedání zastupitelstva městské části Praha - Libuš rozhodli její představitelé, že neodsouhlasí kolaudaci sloupů vysokého napětí, které vyrostly v Písnici v těsné blízkosti obytných domů. Zastupitelé podpořili požadavky místních občanů, kteří se bouřlivého průběhu zasedání účastnili, a vzepřeli se tak názoru stavebního úřadu pro Prahu 11.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jan Novák, Praha

PRE+Stav. úřad
Souhlasím pane Chválo, ještě dodávám, že už z dálky je cítit naprostá "objektivnost" úředníků stavebního úřadu. Nedejte-me se !!!
0/0
12.11.2001 11:40

Chvála

občané Libuše proti PRE
Jedná se o další případ arogantního chování monopolu Pražská energetika a.s., který dokonce podporují úřady a to OÚR MHMP, který vydal rozhodnutí o umístění stavby a odbor výstavby MČ Praha 11, který vydal stavební povolení.Celá stavba byla ze začátku prezentována jako rekonstrukce stávajícího vedení, ale jedná se o stavbu novou. Vedení vede pouhých 12m od domu se 143 byty, takže se lidé bojí o své zdraví,a to z důvodu dlouhodobého vlivu elektrického a magnetického pole, které způsobuje zvýšený výskyt leukémie, rakoviny plic apod. Dále tato stavba poškozuje vlastníky bytů, kterým výrazně klesne jejich cena.Vedení vede nad jediným chodníkem v ulici a podle projektu se počítá s námrazou až 1kg na 1m vodiče, takže chodit po něm bude velmi nebezpečné. Pokud by byl dodržen zákon a obecně závazné předpisy, byla by práva občanů dostatečně chráněna. V dnešní době se musíte bát, aby jste se ráno neprobudili a před Vašimi okny nevedla třeba dálnice, protože jste si nepřečetli úřední desku, kde toto rozhodnutí bylo zveřejněno. Ten , kdo stožár s elektrickým vedením neuvidí na vlastní oči, neuvěří, že je něco takového v demokratické společnosti vůbec možné, ale bohužel je. Držím palce všem těm, kteří se snaží proti tomu bojovat a věřím, že jejich boj nebude marný. S pozdravem Václav Chvála , Na Okruhu, Praha 4, Libuš
0/0
9.11.2001 22:59

Důchodce

PRE kontra Libuš
Zatímco už i Telecom si začíná konečně (i když velmi velmi pomalu) uvědomovat, že arogantní chování k zákazníkům se z dlouhodobého hlediska firmě těžce vymstí, PRE to dosud nejenže nepochopila, ale jedná stále bezohlednější. Toto totiž není zdaleka první případ. Mluvčí by měl vysvětlit, na základě jakého předpisu neplatí zákony České republiky v okrajových částech Prahy! Co by řekl tomu, kdyby tito občané přestali platit za elektřinu z odvoláním, že v okrajových částech Prahy se to nemusí? Smutné na celé věci je, že tato zvěrstva činí PRE za tiché podpory Magistrátu hl. m. Prahy, který se snaží o maximaliní příjem z dividend PRE do městské kasy. Zastupitelé se při tom neštítí ani do očí bijících střetů zájmů: Pan náměstek primátora Ing. Švec je na jedné straně zodpovědný za energetiku a životní prostředí v Praze a na druhé straně sedí ve statutárních orgánech PRE.
0/0
9.11.2001 10:38

Najdete na iDNES.cz