Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tvrdíkovo tvrzení

Tvrdík tvrdí, že letouny L-159, tato chlouba našeho letectva, jsou stroje zralé do šrotu. Nyní se na něj všichni politici vrhli a bijí ho po hlavě. Prý poškozuje dobré jméno našeho průmyslu a může připravit o chléb tisíce pracovníků. Chtějí, aby vzal svá slova zpátky. Vskutku: Představme si, že by takový Grégr řekl, že Temelín dříve či později vybuchne. Nebo, že vozy Škoda jsou nebezpečné pro své majitele. Reakci Evropy a následně i trhu si lze velmi dobře představit. Buď je tedy ministr obrany naprosto nezodpovědná osoba, nebo chápe, jaký může mít jeho tvrzení dopad, a přes to je vynesl. Zvážil, že krutá slova přinesou víc dobra než zla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Miro

Tvrdíkovo tvrzení
Nechápu proč je podle Vás ministr ukvapený.Věřím, že prohlášení je podložené odbornou konzultací lidí, kteří mají s L 159 praktické zkušenosti.Ostatní komentáře, které jsem viděl na ČT 1 a četl v různých mediích mě nepřesvědčili o opaku ministrova tvrzení.
0/0
9.11.2001 16:47

Krutihlav

Chtějme po Tvrdíkovi, aby svá tvrzení dokázal...
píše pan Komárek. Já bych chtěl po Aeru, aby dokázalo, že dodává stroje v dohodnutých termínech a že tyto stroje neselhávají a že nemusí být "uzemněny" po několika (či jediném) letu. Nic víc, nic méně.
0/0
8.11.2001 21:07

Pavel

Tvrdík
V článku mě zaujala myšlenka: "Představme si, že by takový Grégr řekl, že Temelín dříve nebo později vybuchne." Ale on raději položil hlavu na špalek. A nevyjde to ve finále nastejno? Ta jeho hlava nám při výbuchu stejně nepomůže. Když někdo něco podobného konečně pronese - kritiku do vlastních řad - tak s tím opět řada lidí nesouhlasí. Bohužel, na naší politické scéně chybí kultura slova. Lidé nedůvěřují slovům politiků ani když se jedná o život. Proč by nemohl mít Tvrdík pravdu?
0/0
8.11.2001 10:58

Ian

Je to síla!
Až si říkám, zda-li není smyslem Tvrdíkova prohlášení uvolnit armádě ruce a především prostředky při nákupu F-16 z USA, které momentálně chátrají a američané se jich potřebují zbavit.
0/0
7.11.2001 17:10

grub

Tvrdík je dost ukvapený
Asi bychom neměli být také takoví, zvláště v našich soudech. Zda je L 159 špatný či dobrý letoun bych ponechal na odbornících, faktem je, že od ministra obrany by neměla zaznívat takováto slova bezmyšlenkovitě, a to i kdyby měl pravdu. Pokud jsou letadla nebezpečná tak je samozřejmě nutné s tím něco dělat, je však otázka zda likvidace šancí výrobce na prodej letounů v zahraničí je adekvátní odpovědí ústavního činitele, který by měl domácí obraný průmysl spýše podporovat. Rád bych připomněl, že F-16 byl rovněž ve svých začátcích pro piloty nebezpečný, ale nikdy jsme se tuto skutečnost nedozvěděli od oficiálního představitele armády USA.
0/0
7.11.2001 17:07

Ivo, Toronto

Tvrdík a L159
Prohlášení ministra Tvrdíka je přinejmenším nešťastné, pokud není armáda připravena program L159 zrušit. Je v zájmu armády získávat kvalitní letadla, nyní i v budoucnu. Šance na úspěch je nesrovantelně vyšší, když se podaří nalézt další náročné zákazníky a produkovat řádově stovky strojů. Což znamená pokračování vývoje, program modernizace a zdroj nových verzí v budoucnosti. Trh je tvrdý, boj o zákazníka se odehrává i v mediích. Dva titulky na stránkách BBC, označující L159 jako smrtící pasti a ohlašující zklamání domácích stíhaček to demonstrují, už chybí jen výzva kupujte britské Hawky. Na ty ovšem česká armáda nemá a také je v jejím zájmu zachování domácího vojenského průmyslu. Kritika by měla být specifická a adresovaná přímo firmě, ne konkurenci.
0/0
7.11.2001 5:33

Najdete na iDNES.cz