Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Česká televize s novým šéfem: a co teď

Napravo: málo peněz, skluz při přípravě rozpočtu, zpoždění ve výrobě plánovaných pořadů. Nalevo: nervózní očekávání a místy neskrývaná nedůvěra. Kam se Jiří Balvín podívá, najde problém. Přitom má jako nový generální ředitel ČT v následujících šesti letech tuto instituci přestavět na "moderní evropskou firmu". Je to jiné než před rokem, a přece v něčem podobné. Jiřího Balvína nečeká v prvních chvílích jeho ředitelování velín plný protestujících podřízených, jako se to loni v prosinci přihodilo jeho předchůdci Jiřímu Hodačovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rur

Ředitel nanečisto
Nechápu některá prohlášení prozatímního - nyní již vybraného šéfa. Uvádět se tím, že nyní si nedám do věcí mluvit - ať již myšlené tak či onak, je přinejmenším nešťastné. Zároveň hovoří o jeho kvalitách - nejen odborných. Vlažná reakce odborů je varovnější o to víc, že již svého šéfa osobně zažívají delší dobu. Jedině pracovníci mohou posoudit způsoby šéfů. Že není vše v pořádku svědčí i vlny v Radě. Vymezuje i další vztah mezi zaměstnanci vně ČT, funkční ČT i Radou. Česká televize tak asi přichází o další šanci - pokud stojí pevnost mandátu na volbě - a ne na prokázaných schopnostech. Pak by každý, komu jde o ČT, měl zamáčknout slzu nad ČT. S arogancí mluvit o plýtvání v kumštu může hovořit každý a důvod si může najít vždy. Ale zabezpečit tvůrčí kvalitní práci a výsledek o tom totiž musí každý přesvědčit. Slova a proklamace bez odbornosti a práce vydrží jen omezenou dobu.
0/0
2.11.2001 21:49

tdhr

ČT 2 prodat.
Vážení. ČT 2 privatizovat. A ČT 1 ať dělá co má. Naučné, zpravodajské pořady, díla pro "humanisty", atd. Je jasné že s tímto bude její sledovanost minimální, ale to si přece ze zákona platíme, že. Prodejem dvojky sice přijde plno lidí o práci, ale to jsou právě ty chybějící peníze. No a lidi typu Komers, Dekoj a spol už měli být dávno pryč. Kdokoli v jiném podniku by za okupaci výrobních prostředků neuspěl a letěl by na 53. Jo a různí externí výrobci pořadů, což mimo jiné byli, (možná že dodnes jsou), také vlastní zaměstnanci ČT a jejich rodinní příslušníci, vyrábějící na černo na zařízení ČT ať jdou od válu taky.
0/0
2.11.2001 13:14

Pivas

Re: ČT 2 prodat.
Vole, jsi sice velmi moudrý, ale o ČT víš polohov.. .
0/0
6.11.2001 10:57

david

Privatizace ČT
Ona ta privatizace(samo,že za přísnejch podmínek pod sankcema - ne jako u Novy) není zas tak k zahození.Nebo chceme platit za ten "kšunt" čím dál tím víc??? Co nám dává současná "veřejnoprávnost" kromě manipulací davů?
0/0
2.11.2001 11:40

redondi

Re: Privatizace ČT
Od manipulace davů je tu úplně jiná televize. A veřejnoprávnost? Vím, že současná situace není úplně ideální, ale jen naiva si může myslet, že by "soukromá" ČT vysílala něco jiného než novely a sračky jako FEROVIZE. Zaplať pánbůh za ČT1 a ČT2.
0/0
2.11.2001 11:43

david

Re: Re: Privatizace ČT
I ve svojí naivitě se domnívám,že boj za "svobodu slova" byla nehorázná manipulace,stejně jako neustálé vylepšování image "několikakoalice" (tří nebo čtyř nevím,ztratil jsem už nit). Nova to aspoň nebalí do rádoby "veřejnoprávního" hávu.
0/0
2.11.2001 12:03

Honza

Konec ČT
Myslim, že sme právě ztratily jedinou zbývající televizi v České republice. Je mi to líto, zvlášť ČT2 nemá konkurenci. Zlovůle moci, jinak se to ani nazvat nedá. Jsem toho názoru, že všechno co člověk udělá v životě zlého se mu vrátí. Nechtěl by jsem být tedy v kůži lidí, kteří tuto situaci zavinily a kteří z ní hodlají těžit.Balvín je mimo ( z jeho rádoby vítězoslavného úsměvu je mi na blití). Myslím, že nejpozději do dvou let se prodá ČT2 ( možná jako bolestné bývalému americkému majiteli NOVY?) a někdo z toho bude pořádně těžit ( naše "spravedlivá a vševědoucí ODS"?, volby se blíží, že..., volební propagace na NOVĚ (tam už beztak probíhá, Klaus je v každý znělce) a na ČT1 se hodí). Ještě jednou tedy, doufám, že na světě je jakási nadpozemská spravedlnost a všem Klausum, Balvínům a Železným se jejich sviňárny vrátí.
0/0
2.11.2001 8:31

pavel

Re: Konec ČT
Milý Honzo, souhlasím s Tebou, že by byla škoda přijít privatizací o ČT 2 - tedy o program, který je hodně dobrý. Nevidím však žádný důvod, proč by se neměla privatizovat ČT 1. Rozdíl mezi ní,Primou a Novou je dnes už minimální, navíc se blíží období digitalizace, což bude mít za následek rozšíření počtu programů, a pak bude ten program téměř neprodejný / viz UMTS/.
0/0
2.11.2001 9:42

Pavel_T

Re: Konec ČT
Připadá mi, že celá řada lidí si myslí, že jsou inteligentnější než ostatní, když preferují ČT2. Ze stylu připomínky je však cítit, že pisatel není ani inteligent a ani kulturní člověk. Dejme novému řediteli prostor, ať ukáže co umí. Pokud dokáže to, že se za méně peněz bude dělat stejně kvalitní program ( a byl bych pro to, aby se kvalita i nadále zvyšovala), tak bude budit náš respekt. Nebude to totiž mít v této "socialistické" organizaci vůbec lehké. Pokud se mu to povede, mohl by příště nastoupit u Českých drah, které jsou stejný typ organizace.
0/0
2.11.2001 9:43

Lada

Re: Konec ČT
Honzíku, nauč se alespoň pravopis, a pak rozdávej rozumy. Je mi z tebe na blití. Láďa P.S. Ta "nadpozemská" spravedlnost čeká i na tebe, Honzíku.
0/0
2.11.2001 10:34

Sixkiller

ZUMPA
Je to zumpa jak rika Zeman. Myslim ze jine reseni nez privatizace a vystreleni redaktoru typu Drtinove, Komerse, Volanova, Potuznika, a jim podobnych zumparu na Mars neexistuje. Nema cenu neco reformovat, budou to vyhozeny penize zas tem samejm zumparum.
0/0
2.11.2001 8:20

redondi

Re: ZUMPA
Jsi to ty Vladimíre? Nebo že by Václav?
0/0
2.11.2001 11:45

Najdete na iDNES.cz