Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V centru Prahy musí být hasiči do 7 minut

O hasiče se lidé v poslední době zajímali hlavě kvůli podezřelým zásilkám. Ti však podezřelý předmět pouze zajistí a předají k analýze. "Hasiči ty zásilky nelikvidují," řekl v on-line rozhovoru ředitel odboru operačního řízení Luděk Prudil. V souvislosti s terorismem se čtenáři zajímali i o to, jestli by čeští hasiči zasáhli stejně rychle jako jejich kolegové v USA 11. září. "Samozřejmě. Právní předpis stanoví limity dojezdů jednotek na místo. Napříkla v centru Prahy musí být 2 jednotky do 7 minut a třetí jednotka do 10 minut," řekl Prudil.Odpovědi Luďka Prudila najdete ZDE.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

*****

Platy
Moc by mne zajímalo kde vzal p.Prudil údaj o průměrném platu hasiče.Ten co uvedl platí možná pro úředníky na Generálním ředitelství ale výjezdoví hasiči kteří nesou největší riziko těchto částek ani zdaleka nedosahují.
0/0
8.11.2001 19:19

Hladík Václav

obálky a zásilky
Celkový počet výjezdů na "obálky" v hl.m.Praze za období od 15.10 do 7.11.2001 byl 302 . Z grafů, které jsem nemohl zaslat je patrno, že počty mají klesající tendenci, patrný pokles je vždy o víkendu. Další rozbor - podle hodin dne - ukazuje, že kulminačními body je 11-12 hodiny, pak kolem 14., 17. a 20.hodiny. To uvádím jen jako podklad. Do středu Prahy máme opravdu naplánováno těch 7 minut, ale z centrální stanice v Sokolské bychom to na Václavské náměstí stihli i pěšky, s ohledem na dopravní situaci tak 2-3 minuty autem. A teď dotaz : "Bývalo zvykem vyjíždět do 60 vteřin ( v noci !) , proč to nejde zas ?" "Šlo by porovnat plánované výjezdové časy ostatních součástí IZS? - Záchranná zdravotnická služba, policie a případně odborné služby, které také jezdí se zvukovým a světelným výstražným zařízením jako jsou plynaři, rozvodné závody či vodaři?" Za odpovědi děkuji.
0/0
8.11.2001 10:00

Najdete na iDNES.cz