Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vláda žádá rentu pro zločinné policisty

Policisté, kteří budou odsouzeni třeba za úplatkářství, krádež nebo podvod, odejdou od policejního sboru s vysokou rentou. Počítá s tím návrh zákona o služebním poměru, který v pondělí schválil sociálnědemokratický kabinet. Podle návrhu bude mít na každoměsíční "výslužné" nárok každý příslušník, jenž odslouží nejméně patnáct let. A nebude odsouzen za zvlášť závažný trestný čin či zločin, na něž trestní zákon v horní hranici sazby pamatuje minimálně osmiletým vězením.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dalibor

Viděli jste TV Fakta?
Občan našel ukradené auto i zloděje a policisté ze Spořilova dali zloději echo, aby se ho zbavil. Tím se dopustili provinění, které s nimi bylo projednáno, ale současně bylo upuštěno od jakéhokoliv postihu. Takže pan ředitwel Tomin, jeho zástupce Salvet a polcisté ze Spořilova dostanou své příplatky. Spořilovské hyeny ještě navíc odměnu od toho varovaného zloděje.
0/0
1.11.2001 13:11

liba

...je to tak jednoduché, až je to složité...
Mám jenom načtené zkušenosti ze zahraničí, ale většinou tam obecně platí, že jakýkoli zaměstnanec státu, tedy i policista, který se proviní proti zákonu a je usvědčen, ztrácí nejen okamžitě místo, ale také nárok na penzi. A tak mi z toho vychází, že v případě schválení novely, legalizujeme uplátkářství, podvody, krádeže a vydírání policistů. Naopak současný zákon by něl být upraven tak, aby policista, který je v šetření pro trestnou činnost či přestupek, byl okamžitě postaven mimo službu se základním platem (většinou se proti celému platu jedná o rozdíly v tisících korun)a nemohl do konce vyšetření případu podat žádost o rozvázání služebního poměru. Ale to je asi pro legislativce nepřekonatelná překážka. Už ničemu nerozumím...
0/0
1.11.2001 11:23

nazdárek

Re: ...je to tak jednoduché, až je to složité...
Naprosto souhlasím s Vašim příspěvkem a také nerozumím tomu, proč by z našich veřejných peněz měl být podporován někdo, kdo se provinil proti zákonu, a už vůbec ne ten, kdo na jeho dodržování má dohlížet. Vláda a parlament nakládají s od nás svěřenými penězi velmi nezodpovědně, lehkomyslně a bez pečlivého uvážení, povětšinou systémem malá domů. Nemám nic proti tomu, aby renta byla vyplácena všem státním zaměstnancům, kteří si udrží "čistý štít" po celou dobu konání veřejných služeb.
0/0
1.11.2001 11:47

Ondrej

Renta
Neni to krasne? Ty hovadka to snad ani nemuzou myslet vazne, treba to je jenom blbej vtip, ale opravdu vetsi kravinu jsem snad ani neslysel, vyplacet zkorumpovanym policajtum jeste penize, to je jako by doktorovi na operacnim sale zemrel pacient a on by za to dostal jeste zaplaceno, je to banda blbcu...
0/0
1.11.2001 11:07

PetrP

Vláda žádá rentu pro zločinné policisty.
Zdá se mi to, nebo už jsme tak daleko, že budeme odměňovat policisty, kteří porušují zákon ?!!!! Podle mého názoru, když někdo kontroluje dodržování zákonu, nemůže mít jakékoli zvýhodnění při tom, když sám zákon poruší. Ba naopak. Ten kdo obhajuje názor, že by se mělo vyplácet renta těm policistům, kteří se dopustí porušení zákona, vlastně schvaluje a nepřímo podporuje to, aby se tak skutečně stávalo zcela běžně. Policisti by měli být stíháni a následně znevýhodňováni jako jiní zaměstnanci a neměl by na ně brán jiný metr. Pokud mají někteří policisti pocit, že je na ně práce příliš náročná a že se tudíž nevyhnou braní úplatků apod., nemusí tu práci dále vykonávat a mohou jít pracovat jinam. Dokonce si myslím, že to musí samotné poctivé policisty naštvat, když slyší co jejím nepoctivým kolegům "projde". V našich zákonech je spousta věcí, které by potřebovali přinejmenším upravit, když už ne od základu změnit. Je tudíž spodivem, že se naše vláda a potažmo poslanci zabývají raději problémy podobného typu (jako je renta pro policisty, kteří porušili zákon).
0/0
1.11.2001 10:44

Havran

Blbejsi nez jsme doufali
Tak budto jsou nasi poslanci a zakonodarci jeste blbejsi nez jsme doufali a nebo se rozhodli ze novy kodex spolecnosti bude postaven na hesle: "Byt hazlem a gaunerem se vyplati"......Ale ono to uz vlastne takhle funguje 10 let. Kdyz se muze svetu smat do oci Smetka z H-systemu, podvodnici z IPB, proc by treba policajti za to ze berou uplatky nedostali jeste odstupny?
0/0
1.11.2001 10:34

vladov

Re: Blbejsi nez jsme doufali
Poslanci ještě o tom ani nerozhodovali. Návrh je dílem úředníků na MV. Co se týče IPB, tak ne v ní byli podvodníci, ale na MF a v ČSOB.
0/0
1.11.2001 11:08

Havran

Re: Re: Blbejsi nez jsme doufali
Diky za opravu, ja myslel ze jiz je to v parlamentu. A co se IPP tyka, nechce se mi verit ze tam podvodnici nebyli, ale v CSOB a na MF ano. To zni hodne nepravdepodobne
0/0
1.11.2001 11:49

Kiblik

Mala matematicka uvaha
Jen tak mimochodem ... jen ty pripady za 1. pololeti letosniho roku by nas pri prosazeni teto novely prisly jednorazove na 30.000.000 Kc a pak kazdy mesic na dalsi 1.000.000 Kc. Myslim, ze tlupa orangutanu by praci vlady zastala lepe, nez tato tlupa gerontu. No nic, necham toho, nez mi hladina adrenalinu preroste rozumnou mez. Preji vsem slusnym lidem prijemnu den.
0/0
1.11.2001 10:27

Chechevara

To je teda super !!!
Jen by se ten zákon měl rozšířit i na běžné zaměstnance. Když mne například můj zaměstnavatel - zemědělec přistihne, jak mu beru řepu, tak mě vyhodí z práce a doživotně mi bude platit rentu za celé období co mne nenachytal. A jistě by se dala najít lepší a absurdnější paralela. Jenže to se nestane. Vláda potřebuje mít na své straně především skutečnou výkonnou moc v této zemi. To jsou zejména úředníci na všech stupních legislativy, policie a o kousek dále armáda. Na názory voličů nejsou vůbec zvědaví a jakákoliv kritika je nevyvede z míry.
0/0
1.11.2001 10:08

Kukačka

Děte už všichni do...
Neměl by stát také začít vyplácet rentu vrahům atp? Vždyť je to pro jejich ubohé dušičky šok sprovodit někoho ze světa...
0/0
1.11.2001 9:34

Stanley

A vy si všichni myslíte, ...
... že je to novinka? Tento zákon není vynálezem ČSSD. Doufám, že mě nikdo nenařkne, že se socdemáků zastávám, ale plus mínus stejná praxe už dávno existuje :-) Možná se to profláklo mezi veřejnost až teď.
0/0
1.11.2001 9:25

m-dogg

Policieeee....
Výborná motivace k poctivosti. Tvořivost, kterou projevují socialisté v poslední době, nezná hranic. Do voleb určitě přijdou ještě další preličky. Ještě nedávno jsem si říkal, že naštěstí nejsme na Slovensku. Od rozdělení Československa se zdálo, že ČR má mnohem lepší vyhlídky - ve všech směrech, kdežto poměry v SR jsou nápadně podobné banánovým republikám. Houby! Slovensko si s největší pravděpodobností prošlo přirozeným vývojem a dnes má za sebou to, co nás teprve čeká. Začíná to u nekrytého rozkrádání čehokoliv, pokračuje přes politikaření, bratříčkování a končí zdražováním všeho, na čem se dají vatřískat peníze, které vláda rozfofrovala. Ještě k těm policistům: zákonodarný orgán na čele s vládou by měl (myslím) zastupovat a hájit zájmy občanů státu, co je koneckonců věcí veřejnou (Res Publica). Mají občané zájem platit ze svých peněz zkorumpované a křívé poldy? Nepamatuji, kdy naposled zvolení zastupitelé prezentovali názor občanů...
0/0
1.11.2001 9:14

Nemám je rád

renty
To už opravdu trochu přeháněj. Buďtě svině, porušujte zákony a ještě za to dostenete zaplaceno!
0/0
1.11.2001 8:58

kjkjk

Prosím?
Prosím??????????? To už je vážně moc, ještě bychom jim za to mohli dát třeba medaili! Páni novináři tohle už stojí za pořádnou medializaci, nemyslíte? Nebo budeme všichni opět jen přihlížet?
0/0
1.11.2001 8:52

Dagmar

Re: Prosím?
Budeme přihlížet. Budeme držet hubu. Tak to bylo vždycky a tak to vždycky bude. Bohužel. P. S. Dobře nám tak!
0/0
1.11.2001 9:10

Dagmar

Re: Re: Prosím?
P. S. 2: A k volbám zase polezeme jako stádo ovcí.
0/0
1.11.2001 9:12

černá ovce

Re: Re: Re: Prosím?
Já nikam nelezu. Mým hlasem se nikdo z nich neohání a ohánět nebude. Až tu bude nějaká nová strana, bez těch starých struktur, tak volit půjdu. Sám bych ji založil, ale jsem plachý člověk a nervově bych to nevydržel.
0/0
1.11.2001 9:49

Dagmar

Re: Re: Re: Re: Prosím?
Já také nikam nelezu. Ale to byste pak měl slyšet, co si vyslechnu v práci - že tím nahrávám komunistům apod. Jako by to nebylo jedno, která pakáž zrovna vládne. I když k příštím volbám půjdu.Ne, nezatrhnu žádnou stranu ani žádného kandidáta, jenom jim do obálky vložím list papíru, na který napíšu NASRAT!!!!!!!!!!!!! Ale jinak si opravdu myslím, že máme, co jsme chtěli a co si zasloužíme. Vždyť třeba nedávná kauza ministr Lachnit, co se o tom popsalo, zanadávali jsme si a konec, pan ministr si ministruje dál a myslí si něco o sprosté lůze, která mu přece nebude cosi radit. Nebo starosta Karviné, který navrhl rentu i pro starosty, kteří odejdou ze své funkce. A vzpomeňte si na mne, až mu to schválí! A že mu to schválí, to jsem si jista!
0/0
1.11.2001 10:47

soda

Re: Re: Re: Prosím?
Jako stádo volů.
0/0
1.11.2001 10:59

Rocky

renta
Jak může policajt,kterýho vyhodí pro nějaký průser ,brát rentu? Jestli to projde,tak nežijeme v normálním státě,ale v totálním bordelu!!!
0/0
1.11.2001 8:49

Venda

Re: renta
a ty jsi o tom pochyboval? :-(
0/0
1.11.2001 9:24

Petr

! NENI MOZNA
Bez Komentare Saci SE JEN PODIVAT JESTE JEDNOU POD TEN CLANEK NA SOUVISEJICI CLANKY A ODKAZY a pak uz to je snad kazdymu jasny .....Tohle uz prestava bej mozny co tam ty K**** chtej jeste do tech voleb ZK****T... Cau VB
0/0
1.11.2001 8:43

Lukáš

Neuvěřitelné
Fakt drsný, být trochu blbější, tak si řeknu, že s poctivou v tomto státě nejdřív zhebneš. Nevím, čeho tím chtějí papaláši docílit, opravdu se nám všem smějou do obličejů... a už radši končím a du na ně (a sebe taky :-)) vydělávat, nebo bych sem musel napsat něco sprostýho...
0/0
1.11.2001 8:20

Michal Horák

Chudáčci
Měli byste naše nebohý policisty politovat - to jste nečetli v tom článku v jak náročných podmínkách pracují - jeden poliscista mi tu sedí před budouvou týden co týden s radarem a vyhazuje řidiče, kteří zastaví na autobusový zastávce - ne proto že by se to nesmělo, ale proto že mu pak ten radar přes ně neměří. Přijít do Globus nebo Tesca a nenajít tam policistku v uniformě, jak si běží ke kabince zkoušet rifle nebo svetr je už takřka zázrak. KFC jsou už snad jen pro hladový policisty. A v takhle těžkejch podmínkách musí navíc celých 15! let nebrat úplatky, nepodvádět a nekrást ... fakt chudáci ... měli bychom je litovat :o)))))))))))))))))))))))) BTW: Jestli neznáte ten návrh vlády, snad bychom se ho mohli společně pokusit dát nějak dohormady. Např: 1) Policista, který je ve služebním poměru déle než 15 let je povinnen zadat svému finančnímu poradci analýzu, jejíž výsledkem by mělo být vyjádření závislosti výše 'renty - odměny za trestný čin' a zisku z případně plánované trestné činnosti. Analýza musí brát v potaz zbývající věk do věku důchodového. :o)))) Fakt super ... asi ze mně bude poslanec :o))))
0/0
1.11.2001 8:20

Adamíra

Zloději drží při sobě ....
Zloději vždycky drželi při sobě. To se opět potvrdilo. Lofgicky bych předpokládal, že když policista bere úplatky a je mu to prokázáno a je odsouzen, tak nejenomže je postaven mimo službu (doživotně), musí vrátit to, co si nabral, ale že také zaplatí za své chování jako veřejný činitel pokutu např. 100.000 Kč. V našem státě je to však obráceně. Ještě za to dostane odměnu.Je to Kocourkov. Stydím se za to, že jsem Čech a za to, jak se tato republika prezentuje ve světě a v evropské politice. O armádě a policii platí totéž.
0/0
1.11.2001 7:57

blair

..můžeme věřit policii
Úplatky jsou u policie zřejmě na denním pořádku a tak je ještě chtějí legalizovat. Policajti by se měli pořádně prověřovat a hlavně jejich nadřízení. Podle mé zkušenosti je policie je instituce, které se nedá moc věřit. Stačí si přečíst titulky souvisejících článků pod textem.
0/0
1.11.2001 7:49

blair

Jsme si rovni před zákonem?
Vláda zase ukázala jak myslí vážně boj s korupcí. Myslím, že Respekt to ve svém článku popsal přesně a potrefené husy zakejhaly. Je to výsměch etickým zásadám. Jaký asi může mít smysl pro spravedlnost a jaký může mít charakter člověk, který ten zákon schvaluje? Vypadá to jako by korupce a podvody nebyla ani moc na škodu. Tato akce čisté ruce je fakt zvláštní.
0/0
1.11.2001 7:36

Mika

Navrh
Doufám, že v parlamentu nebudou takovy tukani a návrh neprojde a pojde.
0/0
1.11.2001 7:33

mírek

Add.Renta pro policajty
Bohužel jsem nečetl původní vládní návrh , takže nevím do jaké míry a v jakém znění je tetnto článek pravdivý . Ale pokud je to tak jak píšete , je to ideální způsob jak si vytvořit svou jistou finanční rentičku . Ono , potvrdilo by mi to celá řada sociálně slabších spoluobčanů , nebo třeba důchodců, mít nebo nemít 3000 Kč celý život , až do důchodu bez toho , abych pro ně hnul prstem a ještě když si připočtu 100 000 Kč na odchod , myslím že se naší politici zase jednou vychechtali lidem do tváře. Teď mě napadá , takový policista těsně před důchodem si může výrazně těmi 100 000Kč vylepšit svou finanční situaci , aniž by ryskoval větší problémy se ztrátou zaměstnání ......
0/0
1.11.2001 6:28

Feyd

Re: Add.Renta pro policajty
Ses dost demagog - a spatnej cestin :) "K tematu" se vyjadruje sluvkem "Ad", nikoliv "Add" a ryskovat se pise riskovat. Demagog ses podle me proto, ze nikdo nemluvil o brani renty cely zivot, jde o vysluzne, tj. o dobu cca 10 let pred duchodem. S ostatnim souhlasim - policajt, nebo kdokoliv jinej by nemel mit zakonny narok na vysluzne, pokud se zachoval v rozporu se odprisahnutou sluzbou. A souhlasim i s tim, ze u policajtu pred duchodem muze tahle pravni norma snizit zajem nebrat uplatky. Jenomze, z tehle vlady nic jineho, jako prasarny nemuzes cekat. Bohuzel.
0/0
1.11.2001 6:51

Vlastička

FEYDOVI
Myslím Feyde, že gramatika zde hraje podružnou roli. Jde o myšlenku. Nejsme totiž ve škole - pane učiteli. Svuj exhibicionismus si schovej třeba na doma - pro děti.
0/0
1.11.2001 7:03

Hana

Re: FEYDOVI
Jo - to je dobry! Feyd půjde do školy až na "desátou"!
0/0
1.11.2001 7:08

Kyrinox

Alenka v říši divů
Tak tohle už snad ta naše socdem vláda přehnala, to už je moc. Místo aby potlačovali korupci, úplatkářství, a tak, tak vymyslí, že ti, kteří brali úplatky a nechali se podplácet, ještě dostanou rentu. A nejvíc mě zaujalo zdůvodnění, že vlastně nejsou řádně za svou práci zaplaceni. A kdo je má zaplatit - snad stát, ne? Doufám, že socdem v příštích volbách skončí na smetišti dějin, už nám toho předvedli dost. Docela se za ně stydím.
0/0
1.11.2001 6:22

Josef

To je hrůza!
No to je opravdu k blití!!!!
0/0
1.11.2001 6:19

Vlastička

Spím či bdím?
Je to ještě realita nebo již Matrix?
0/0
1.11.2001 5:44

karber

Renta policistům.
FUJ!
0/0
1.11.2001 5:42

Najdete na iDNES.cz