Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

NKÚ: Univerzita hospodařila špatně

Ve sporu Univerzity Palackého a ministra školství Eduarda Zemana (ČSSD), který nařkl vysokou školu ze špatného hospodaření s penězi, dal Nejvyšší kontrolní úřad částečně za pravdu ministrovi. Úřad zjistil, že škola porušila zákon o zadávání veřejných zakázek či nehospodárně vynakládala státní prostředky. Podle úřadu ale pochybilo i ministerstvo, které nedostatečně kontrolovalo, jak veřejné vysoké školy se státními dotacemi nakládají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Havala

Zakázky a jejich navýšení.
Pokud se chcete seznámit se závěry NKÚ o kontrole hospodaření na VŠ, podívejte se na adresu http://www.nku.cz/cgi-bin/dir8.pl. A to jsou jenom stavební investice. Postup je asi takový: provede se výběrové řízení a vybraná firma předloží nabídku o cca 25% nižší než je realita. Je nejvýhodnější a tudíž zakázku dostane. Potom se v tichosti připíšou doplňky a cena se srovná tak aby se firmě zakázka rentovala a zbylo přiměřeně pro aktéry doplňků a pod. Kéž by to bylo jenom 10%.
0/0
12.11.2001 20:31

Jaroslav Řečínský

Stávkovat za lepší školství?
Pokud bych studoval na univerzitě, která raději vynaloží peníze na zařízení a provoz rektorátu, místo na ubytování a stravování studentů (na což byly dotace určené), tak bych si opravdu rozmýšlel, zda mám stávkovat za zvýšení dotací univerzitě a nebo proti takovému postupu univerzity...
0/0
7.11.2001 10:02

Vlastička

Myslím, že školství je tak trochu černá díra!
Podle řečí, které se vedou to vypadá, že při zadávání a následné realizaci zákázek pro školy, mizí v bezedných kapsách ředitelů, děkanů a jejich tajemníků minimálně 10% z ceny zakázky a více. Kdyby byla vůle, neni problém korupci prokázat.
0/0
31.10.2001 12:21

Jitka

Re: Myslím, že školství je tak trochu černá díra!
........ neni šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu!
0/0
31.10.2001 12:42

Tiška

Vkzaz pro autorku
Už jsem se pomalu smířil s tím, že snad ve všech denících nejspíš existuje interní nařízení přikazující, aby se v každém článku alespoň jednou objevilo slovo šéf/ka. Máme šéfy států, šéfy firem, šéfy výzkumných týmů i šéfy veřejných WC. Ale šmankote - šéfka univerzity? A je, prosím pěkně, podřízená, nebo nadřízená rektorky?
0/0
31.10.2001 12:02

Vlastik

Re: Vkzaz pro autorku
Dle mého soudu - trapný příspěvek.
0/0
31.10.2001 12:27

Bebee_na

UN Palackeho
Neni se cemu divit ja na brachu bracha na me viz. NKU a MinSKT. A kde ty prasule asi meli vzit jinde nez z jinych dotaci. Kdyz na mi. chrapou a neumej s tema penezma hospodarit tak se neni cemu divit.
0/0
31.10.2001 12:01

Najdete na iDNES.cz