Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sled zlých historek

Důstojník je obtloustlé nemehlo, jež vleče síťovku s nákupem. Základní vlastnost: mazaný hulvát. Jednoho dne dřepí v tramvaji, čpí pivem a čučí do deníku Československý sport. Nad ním stojí těhotná žena. Přistoupí mladý vlasatec, cvrnkne důstojníka do čepice a praví: Vstávej, evrgrýne, tady nejsi v Bolívii. Tolik říká starý vtip. V nových časech nás asi chuť smát se vojákům přechází: není hořkého kalichu, který by armáda nemusela vypít do dna, a není už zlé historky, která by se jí nestala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel

...
Když nic jiného, je potřeba mít alespoň několik lidí v uniformách, kdyby náhodou přijela nějaká státní návštěva. A pak někoho, kdo by pomáhal při záplavách a nebylo potřeba mu refundovat ušlou mzdu v civilním zaměstnání. Jinak se obávám, že armáda založená na povinné vojenské službě je vždy věrným odrazem své země. Nevím, co chcete víc ... Ta kumulace událostí je možná taky způsobena tím, že konečně po té armádě někdo něco chce a případné neúspěchy nekamufluje, jako tomu bylo za mých vojenských let. Tak jen doufám, že když se něco povede, tak vojáci budou odměněni - je lepší se snažit o odměnu, než se snažit aby nepřišel trest. Ale průšvih s transportéry by si opravdu trest zasloužil - ne proto, co se stalo za poruchu, ale proto, že vojáci nevyvinuli dost snahy o splnění rozkazu.
0/0
1.11.2001 22:23

J. Procházka

Sled zlých historek
Milý pane Steigerwalde, jistě máte pravdu v tom, že naši armádu není dnes možno brát zcela vážně. Je ale jediná kterou máme a lámat nad ní hůl i do budoucna moc nepomůže. Hlava jednoho generála to nespraví. Čekal jsem, že v závěru Vašeho článku se dopracujete vlastní představy o možném koncepčním řešení - našel jsem však pouze nihilismus.
0/0
31.10.2001 15:51

Najdete na iDNES.cz