Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Státní svátek

Počasí se dvacátého osmého října prudce zhoršilo. Tlak se snížil, z nebe padá vytrvalý lezavý déšť. Je temno jako pod poklopem. Jako by nám příroda dávala najevo: toto je správný způsob oslavy tohoto smutného dne, ne fangličkářství a udělování placatých medailí starým lidem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Papricka

Hrdobci
Docela mne baví, jak se všichni odvolávají na zlaté časy první republiky a na to jací jsme byli pašáci - Čechy, jako osvobodivší se průmyslový motor Rakouska-Uherska ... zajímalo by mně kolik z těch velkých prvorepublikových firem bylo českých. Kromě Škody a Baťi si na nic dalšího nevzpomínám (mimochodem Baťa to rozjel na botách pro c.k. armádu za 1. světový). Po první rebublice už je to jenom větší či menší ostuda. Po válce, která u nás skončila později než jinde v evropě jsme se hezky vyvztekali na Němcích a následovala první vélká rozkrádačka, pak v tom soudruzi pokračovali a tak to jede až do dnešních dnů. Myslím, že ten šlendrián skončí až s koncem naší samostatnosti.
0/0
30.10.2001 20:36

kema

Dr. Chocholoušek
by určitě p.Komárka rád uvítal na své klinice, nic jiného na to asi nepomůže.
0/0
29.10.2001 19:00

Volšovin

Jaký pán takový kmán
Prezidentův projev k 28. říjnu byl zklamáním. Vůbec se nezmínil o nové situaci po 11. září, jakoby se nás to netýkalo. Místo vlastenectví šířil opět blbou náladu. Těžko se potom můžeme divit, že kmán Komárek neoplývá národní hrdostí.
0/0
29.10.2001 9:47

Krtek

Re: Jaký pán takový kmán
Pane kolego, nic si z toho nedělejte, zklamaných vás bylo víc, (mezi jinými pánové Klaus a Zeman),ale každý nějak jinak, tak také Vy sám. President se o 11.9. zmínit se mohl, ale k tomu se již vyjádřil dříve. Správně hovořil k nám všem o věcech domácích, bohužel však jako vždy s velkým zpožděním nad rozlitým mlékem, které pomáhal sám rozlévat a ani nyní si to sám nepřiznal. Není na co být po uplynulých letech opravdově hrdý. Vám stačí radost z toho, že hrajeme vynikající hokej k nabytí hrdosti jací jsme pašáci a pak skáčete jako "správný Čech" na Staroměstském náměstí ?
0/0
30.10.2001 17:27

Ivo Horák

Ahistorická emoce i levná provokace
Obecně jsem pro federace. Československá se možná dala (býval bych tomu rád) za trochu odlišného vývoje udržet. V případě Rakousko-Uherska padla podobná možnost definitivně s 1. světovou válkou. Statisíce mrtvých a zmrzačených v řeži za cizí cíle i trvající nerovnoprávné postavení průmyslově klíčových Čech..., chtěl bych vidět Vaše články v roce 1918, pane Komárku! Kritický postoj k 1. republice může být užitečný, Vaše minihodnocení je však zjevně ahistorické. Stále platí, že ČSR byla v daném čase a prostoru mimořádně slušným a spravedlivým projektem. Její problém byl v nepřijetí převratnéhé změny v regionu jako nezvratné. (I když nacistické Německo nemělo za nezvratné asi vůbec nic: důležitá byla Wille zur Macht.) Ještě jedna věc. Vaše očekávání de facto konce ČR v EU je nesmyslné a zároveň medvědí službou integračním snahám.
0/0
29.10.2001 9:21

jenda venda

..... a konecne
se budeme mrzačit pod jinou hlavičkou, že! Ale podstatné pro klid některého našeho svědomí bude, že už to půjde svádět na něco jiného.....Když se mé ženě někdy stalo něco jiného, než předpokládala, obvykle si to následně "nějak oddůvodnila", aby všechno bylo OK. Pane Komárku, koukněte se do svých kalhot, co tam máte...
0/0
29.10.2001 5:37

Najdete na iDNES.cz