Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poruchová země

Vrtulník, který převážel amerického astronauta Cernana, spadl jako hruška. Nechybělo mnoho a Cernan by byl doslova pohřben v rodné hroudě svých předků. Naštěstí však snad nikdo nebyl zabit, takže nemusíme plakat a můžeme se smát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Emission

Celková úroveň
Spadl elitní vrtulník s prestižní návštěvou a z toho se nedá udělat úspěch, to je průšvih. Ale je otázka, jestli naše armáda je horší, než naše policie, justice, zdravotnictví, vláda a média (ten výčet je náhodný, ne úplný). Asi ne. Moc dlouho nás odnaučovali pracovat na úrovni a se správnou motivací a ani po deseti letech nepochybné svobody to neumíme. Ale z jiného pohledu: porovnejte si daňové zatížení u nás a ve státech (většinou) na západ od nás. Zjistíte, jak neefektivní, plýtvavou až trestuhodnou partu starých kamarádů jsme pověřili správou věcí (a peněz) veřejných, včetně. Takže ani jako voliči moc neexcelujem. Zasloužíme si za to Napoleonovu gardu?
0/0
6.11.2001 17:07

lss

byj jste někdo na vojně ?
pokud ano tak nejste překvapeni, určitě Vám musí být jasné, žej ediné co se na armádní technice za poslední dobu změnilo, je že na ní přibylo několik dalších vrstev nátěrů. Armáda a její technika chřadne a Kalouskové a bůhví kdo všechno ještě bouhatnou.
0/0
2.11.2001 17:39

pecha

Určitě není důvod plakat, ale ani se smát
z nebe nepadají kulomety, spadl jeden, protože ho někdo konkrétní špatně zajistil. Američané kdysi ztratili dvě atomové pumy, jednu nad Grónskem, druhou nad Biskajským zálivem, to by nás mohlo trochu uklidnit. O tom, že by transportéry měly hájit Svobodnou Evropu jsem neslyšel, jejich funkce je od počátku pasivní, jako překážka. Stejně by posloužila hromada panelů, jenom se s ní hůře pohybuje. Za poslední měsíce se srazilo nějak moc sanitek a hasičských vozů. Dokonce jsou tam i nějací mrtví, na rozdíl od citovaných událostí. Proč se neobujete do tohoto tématu? Ten vrtulník měl určitě vzhledem k svému určení nadstandardní technickou péči. Přec havaroval. S úšklebky nad stavem techniky bych počkal do objasnění. On i takový Concord není nepadavý. Prostě jsou věci, které by se neměly stávat, ale stávají se. Obyčejná lidská chyba nebo dobře mířený pták do turbiny je třeba jedna z nich. Nakonec jeden americký farmář sundal jedním výstřelem z kulovnice vojenský vrtulník, který mu plašil krávy.
0/0
29.10.2001 13:28

kamo

Re: Určitě není důvod plakat, ale ani se smát
Pane Pecha, máte pravdu, ale přece jenom, nemá ta naše skvělá, moderní a superorganizovaná armáda už trochu hodně té smůly????? :)))) Padájící stíhačky, padající padáky, netransportující transportéry, nekomunikující vysílačky .... Jestli měl ten vrtulník, jak píšete nadstardantní péči a přec havaroval, bojím se vyjít na ulici z obavy před těmi armádními stroji s pohou standartní péči. Nezlobte se na mne, po včerejším úleku a pak úlevy, že se nikdo nezabil, jsem se srdečně rozesmál, poněvadž to už k pláči ani není. Myslím, že bychom měli Tvrdíkovi gratulovat, no jen považte, vytvořit z vyhlídkového letu po rodné hroudě dramatické představení, které mr Cernan nezažil ani při cestě na měsíc, to každý nesvede. :)))
0/0
29.10.2001 13:50

dedvseved

Re: Re: Určitě není důvod plakat, ale ani se smát
Svata pravda , rozumna rec
0/0
29.10.2001 21:43

George

Re: Určitě není důvod plakat, ale ani se smát
Naprostý souhlas, jenom však jednu připomínku. Každou chvíli spadne nějaké letadlo nebo vrtulník, nejezdí transportéry, atd.... A každý nadává na armádu. Ale nikdo ani slovem nezmínil pravou příčinu stavu. Peníze, peníze, peníze. Údržba jakéhokoliv stroje stojí peníze, čím starší je ten stroj, tím více. Někdy až tolik, že je lepší pořídit si stroj nový. Pokud peníze nejsou ani na opravy ani na nový, pak se nelze čemu divit. Od roku 1989 jsme si zvykli, že armáda je jen přívažek, zbytečný požírač peněz a tak se k ní i celá společnost chová a když se jí stane nějaká nehoda, národ nadává a činí posměšky. Armáda je na vině! Nikoli přátelé, můžeme si za to sami.
0/0
1.11.2001 7:51

Pavel

Re: Re: Určitě není důvod plakat, ale ani se smát
Taky kus pravdy, ale ne celá pravda. Nelze říci, že armáda potřebuje více peněz na to, co dělá. Je nutno říci, že armáda s přidělenými penězi nedokáže dělat to, co má. A pak zvážit, zda přidám peníze, omezím činnost nebo úplně nejlépe se začnu chovat jako dobrý hospodář. Ale to zatím armáda neumí a jen pomalu se to učí. **** A další, když něco nejde, tak se hledá důvod místo aby se hledalo, jak zařídit, aby to šlo. Pokud si pamatuji správně, tak jeden z transportérů nedojel včas kvůli vybité baterii. Strašně by mne zajímalo, co by se stalo, kdyby velitel transportéru s vybitou baterií doběhl/nechal se dovézt k nejbližší pumpě, koupil za 2-3000 Kč baterii novou a pak dojel včas do Prahy. A pak si ji nechal proplatit s tím, že by jinak nemohl splnit rozkaz. Podle mne by zasloužil pochvalu a odměnu - co vy na to, pane ministře, byl byste schopen to zařídit? *** Mimochodem, motor běžného auta vydrží pracovat bez dobíjení baterie mnoho hodin - to není jen žert nebo domněnka, dvakrát jsem jel s autem, kde byla porucha dobíjení - s Trabantem jsem kdysi ujel trasu Praha-Drážďany-Ústí n.L., s naftovým Fiatem Uno jsem jel Chrudim-Mladá Boleslav-Praha (s několika starty po cestě, navíc z toho polovinu v noci s rozsvícenými světly). Dojel jsem. Opravdu se OT liší od auta tak moc, aby nešlo nouzově dojet a teprve pak se starat o opravu?
0/0
1.11.2001 22:36

jenda venda

Ale ne,
je to přece v pořádku, je to v souladu s tím, co lidé, resp. slovně svobodná media tady už dost dlouho chtějí... Když mediálně může být pravda, že hromadnou srážku na dálnici zavinila mlha (nikoliv lidé), když jeden exhibicionista může svůji vinu na srážce a yranění jinéjo člověka omlouvat doslava "to se může stát každému", a media chápavě přikývnou, místo aby napsla aspoň, že to se nemůže stát každému, ale jen někomu..... co chcete? Máte přece, co chcete, ne? A je vidět, že aspoň máte o čem psát, že?
0/0
29.10.2001 5:59

Najdete na iDNES.cz