Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Skleník: Selhání ředitele i města

Odvolání ředitele botanické zahrady v Troji Jiřího Haagera není bezvýznamnou personální změnou, a to z několika důvodů. Vedení města odvolalo muže, který zastupoval zahradu jako hlavního investora stavby skleníku. Jeho cena přitom dosud vzrostla za dva a půl roku z dvaceti milionů na nynější odhadovanou částku sto sedmaosmdesáti milionů korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel

Manažeři řídit, odborníci kontrolovat
Možná nám připadá nepochopitelné, že šéf nemocnice nebo botanické zahrady by měl být především ekonom a nikoli odborník na danou problematiku. Ale ekonomika a odbornost musí být úzce propojeny a je jednodušší, aby si ekonom nechal od svého nejlepšího asistenta radit ve věcech odborných, než aby si odborník na lékařství či botaniku nechal radit ve věcech ekonomických. **** To píšu v obecné rovině, o konkrétní kauze bohužel nevím nic. Ale tento obecný fakt bychom měli mít na mysli dříve, než nějakému odborníkovi na lékařství či botaniku (což je obor, který perfektně zná) svěříme ekonomické rozhodování o mnohamiliónových investicích (což je obor, který nestudoval, nezná a jen Božím vnuknutím nebo zázrakem v něm může bez mnohaletých zkušeností uspět). Nechme odborníkům jejich odbornost a ekonomům také ....
0/0
26.10.2001 10:01

Pavel

Re: Manažeři řídit, odborníci kontrolovat
K čemuž ještě dodávám: je jednoduché obalamutit botanika nebo lékaře co do ceny investiční akce. Jenže podle českého "někdo to dělat musí a nikoho jiného nemáme" se takový člověk pouští do řízení projektu a doufá, že to zvládne s dobrými radami různých poradců. Jenže dobře se radí, když odpovědný je ředitel a nikoli dobří rádci ... Takže - pokud se ředitel neosvědčil v řízení investičního projektu a je přitom dobrým odborníkem, nechť je na místo ředitele jmenován dobrý ekonom a na místo jeho prvního asistenta nechť je jmenován příslušný odborník.
0/0
26.10.2001 10:24

AAMM

Hlavní viník je někde jinde
Podle inforamcí, které jsem kdesi zaslechl (dejme tomu v hospodě) je hlavním viníkem architektonická kancelář, která skleník projektovala. ta vypočetla, že skleník bude stát 20 mio. Kč. Na základě tohoto odborného stanoviska byla vypsána soutěž, připraveno investování, rozpočet apod. Jenže při realizaci se projevilo, že skleník bude mnohnásobně dražší. Pikantní ovšem je to, že, prý, tato architektonická kancelář se personálně spjata s některým z členů opozice, jenž na skleník již dlouho útočí. Tudíž to na mně dělá dojem, že se tímto odvoláním opozice snaží "zamaskovat stopy". Tak nevím co si mám myslet jak o dnešní koalici, tak o dnešní opozici.
0/0
25.10.2001 17:18

Najdete na iDNES.cz