Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Radost z války

Už jsme jistě zapomněli na pobouření a znechucení, které námi otřáslo po shlédnutí obrázků z jedné z palestinských ulic 11. září, plné jásajících oslavovačů teroristických útoků na USA. Kdybychom nezapomněli, museli bychom cítit stejný odpor k těm, kteří dnes dělají prakticky totéž, jenže na druhé straně. Myslím tím ty americké občany shromážděné na sportovních stadionech, kteří se doslova bavili sledováním války v přímém přenosu na obřích obrazovkách nad sportovišti a neváhali projevovat bouřlivým jásotem své nadšení z každého záblesku ničivé exploze nad afghánským územím. Na ulicích si pak "neznámí lidé gratulovali a radovali se - konečně to ti bastardi dostávají."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

evžen

řešení = válka?
Autor přesně uhodil hřebíček na hlavičku. Škoda, že takto neuvažují mocní tohoto světa. Žádná válka zatím nikdy žádný deklarovaný problém nevyřešila - jen posunula řešení. Krátkodobě odvrátila pozornost od skutečných problémů, které bují dál a nové vznikají.
0/0
22.10.2001 13:14

Sri

Velké díky
Velké díku za každý takový názor. Už jsem se bál, že všichni chtějí vraždit, ničit, trestat a vydělávat na této šílenosti. Ještě jedno děkuju
0/0
21.10.2001 18:59

Jarmila

Moc dobře napsané.
Škoda, že takto neuvažují všichni.
0/0
16.10.2001 14:11

Honza Marek

Zamyšlení dobré, ale ....
Pane, Váš pohled na věc je zcela originální, ale zdá se mi, že vychází z myšlenek idealismu a humanismu. Obávám se, že tyto ( byť krásné a ušlechtilé ) myšlenky Vás těžko ochrání před útokem někoho, kdo proto aby vás zabil, je schopen obětovat svůj vlastní život. Jinými slovy : vaše myšlenky by mohly být použitelné v praxi pouze v případě, že by terorité uvažovali podobně jako vy. Uvědomte si, že jejich pohled na život a na svět, hodnoty člověka, posmrtný život,... atd. je s vaším pohledem a názorem neslučitelný.
0/0
16.10.2001 14:03

Michal

Re: Zamyšlení dobré, ale ....
Milý Honzo, bude-li se Evropa distancovat od barbarských Spojených států, nehrozí nikomu nebezpečí. Islámští bojovníci jen brání svoje hodnoty před zničením. Jejich nepřátelé mají nepředstavitelnou technickou převahu, proto musí islámští bojovníci používat všechny fyzikálně možné prostředky. Michal Doležal
0/0
16.10.2001 14:24

Pllat

Re: Re: Zamyšlení dobré, ale ....
Nemyslím si, že by se Evropa měla distancovat od barbarských Spojených států, jak píšete. Přece je to naše kultura, naše hodnoty, náš způsob života. A to tom, že nehrozí nikomu nebezpečí? Víte vůbec co tady píšete? Podívejte se na islámské státy, o jakých hodnotách to tady mluvíte. Jak přistupují k člověku jako k jedinci, jakou mají "úctu" k životu, ke vzdělání... A o nepředstavitelné technické převaze? Kdyby jim ze země netekla pod zadkem ropa (většina z nich), tak dodneška pasou velbloudy a stavějí stany. Arabská kultura, o které jste se možná učil ve škole. Ten výkvět (skutečně nemyslím toto ironicky) vzdělanosti byla dávno těmito nevzdělanými kočovníky pohlcena, zničena a jediné co po arabských učencích zbylo je jazyk. Protože kulturního dědictví si neváží. Viz Umar - po nás potopa. A pozor, aby jste se náhodou až budete ohnivě obhajovat islámské bojovníky nedopouštěl trestného činu. Pokud nás, vás, Českou republiku napadnou (dle paktu NATO) již napadli, schvalujete činy nepřítele! Uvědomte si, že ať se vám to líbí nebo ne jsme velice blízko válečnému stavu.
0/0
16.10.2001 16:29

Michal

Re: Re: Zamyšlení ???
Jaké hodnoty brání islám? Bludy, do kterých dnešní svět vnáší světlo a poznání, a jež se mohou stát bludy i v očích obyvatel arabských zemí. To je pro všechny ty mully, ajatolláhy, mulláhy, rudolláhy a další -lláhy asi dost nebezpečný, že jo? A ještě dotaz: Které hodnoty bránili evropští barbaři když dobývali Řím?
0/0
18.10.2001 18:59

Míša

Děkuji!!!
Děkuji Vám za výborný příspěvek! Mezi záplavou výblitků různých retardovaných psychopatů. Je Vaše úvaha úplnou oázou. Michal Doležal
0/0
16.10.2001 13:32

Najdete na iDNES.cz