Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Úřednice byla důvěrnicí StB

Jana Barfusová, šéfka odboru hospodářské správy města Mohelnice, figuruje v seznamech spolupracovníků komunistické Státní bezpečnosti. Je zapsána pod krycím jménem Bára jako důvěrník, což byla nejnižší forma spolupráce se státní bezpečností. Jméno našel v Cibulkových seznamech Martin Vaňourek z Mohelnice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Aristoteles

Všechno stejná parta
A není úplně náhodou soudruh pan ing. také stejné líhně a nebo dostává prebendy.
0/0
20.10.2001 8:39

Martin Vańourek

Starosta města Mohelnice a komunisté !
Je až pozoruhodné, jak pan starosta Ladislav Kavřík, člen ODS má kladný sklon a přízeň k levici.Tři zástupci KSČM, kteří jsou v městském zastupitelstvu zastávají velmi důležité posty a funkce.První je ředitelem městské společnosti ESMO s.r.o., druhý předseda finančního výboru a předseda dozorčí rady společnosti ESMO s.r.o. a třetí předsedkyně kontrolního výboru.Na žádost komunistů nechal obnovit autonehodou poškozenou sochu Rudoarmějce, která neměla tak důležité historické opodstatnění, aby se na své místo musela vrátit.Osud československých tankistů byl posunut na poněkud druhé místo, protože ani jedenáct let po revoluci by komunisté nedovolili, aby jsme opravili dějiny.A to, že na jeho úřadě pracuje bývalý agent komunistické Státní bezpečnosti je výsměchem všech obětí zločinů komunismu. Stejně rozehraná šachová partie jako v únoru 1948. Martin Vaňourek, Mohelnice
0/0
13.10.2001 16:55

Ing. Ladislav Kavřík

Re: Starosta města Mohelnice a komunisté !
Pan Vaňourek a demokracie. Je až pozoruhodné, jak pan Vaňourek nechápe, co je demokracie. Ano, vše co popisuje se stalo, ale pokud hlasuje pro tyto skutečnosti většina zastupitelů z celkového počtu 21 a pan starosta má 1 hlas, nelze mu připisovat tu moc, že on rozhodl sám. Co se týká tvrzení, že na úřadě pracuje agent komunistické státní bezpečnosti, tak pan Vaňourek používá metody této bezpečnosti, protože pojem presumce neviny je mu úplně cizí a jen jeho pravda je ta správná. Předpokládám, ze pracovnice, které se to týká, po prokázání nesmyslného tvrzení pana Vaňourka, že byla agentem státní bezpečnosti, se domůže práva a ti, co to tvrdí, budou za svá tvrzení zodpovědní.
0/0
15.10.2001 10:53

Martin Vańourek

Re: Re: Starosta města Mohelnice a komunisté !
Je to až k neuvěření, jak pan starosta poukazuje, že jako občan nechápu, co je to demokracie.Možná by si měl pan starosta nejdříve zamést před dveřmi vlastního úřadu než začne poukazovat na jednotlivé občany.O výkladu demokracie a její použítí v praxi bychom mohli dlouho diskutovat třeba v oblasti místního tisku a místní televize, obojí pod hlavičkou města. No a co se týče citace ze svazků StB, které jsou veřejně přístupné, pane starosto bu bu bu platí možná na některé Vaše zastupitele, ale ne na nás, takže poněkud vynechce ony metody StB o kterých píšete.Ostatně, i v archivu KSČ jsou zajímavé věci, kterým by dnes už ani lidé nevěřili, čeho byli někteří schopni. Nelze udělat tlustou čáru za minulostí a pokud se tomu někdo brání, má zcela jistě důvod.Demokracie však není od toho, aby se za její slova schovávali lidé a jejich činy, které v minulosti zničili život a osud jiných.
0/0
15.10.2001 20:58

Najdete na iDNES.cz