Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bush: Útoky probíhají podle plánu

Americký prezident vystoupil po pěti dnech útoků spojenců na Afghánistán s projevem o průběhu války proti teroru. "Zničili jsme většinu protiletecké obrany Talibanu," řekl Bush s tím, že útoky probíhají podle plánu. Prezident také potvrdil, že Američané jsou stále vystaveni hrozbě teroristických útoků. Vláda však podle něho činí kroky, aby nebezpečí odvrátila. Varování před možností atentátů v příštích dnech, které úřad FBI uveřejnil ve čtvrtek, nemusí být posledním, podotkl Bush.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin

iDNES jako komunisticke noviny
Presne takto tozi drive noviny otiskovaly projevy svych pohlavaru. Take jsem se tedy prvne dovedel, ze USA jsou "srdcem civilizovaneho sveta" .
0/0
12.10.2001 12:37

R.K.

Nálož s nápisem "S láskou"
Někde ve fotogalerii jsem viděl jak americký voják píše na nálož pod letadlem (na tu co bude zabíjet) nápis "S láskou". Kdyby mne soused zabil ženu, a já ho za to chtěl taky zabít, a jeho žena mne nechtěla pustit do jejich bytu, tak bych tam hodil (do toho bytu) granát, a napsal na něj "S láskou" (jako, že ji osvobodím od zlého manžela, který zabíjí), tak by to pravděpodobně nepochopila, že ji zabíjím z láskou. Ono i kdyby snad už nechtěla s ním žít, proto, že zabíják, asi ji to bude prd platný, když ji u toho osvobozování od zlého muže zabiji taky.
0/0
12.10.2001 12:34

kacenka

ládík
prd
0/0
12.10.2001 12:27

Otoman

bin Ládín-sportovec
jako mladý muslimský jinoch Ládín udivoval svým rychlým během...i v sarongu a s turbanem na hlavě a s dřevěnou maketou kalšnikova v rukou dokázal běžet stovku za 11,9....zůstává však otázkou, zda-li tato vyjímečná rychlost nesouvisí s jeho zažívacími problémy...již tehdy se u něj počínající tlaky ve střevech projevovaly, ačkoliv byly opačného rázu...nedokázal totiž 100% udržet stolici
0/0
12.10.2001 10:25

jenik

Jsem taky odpovedny za zabijeni?
Jsem na pochybach. Jsem taky odpovedny za zabijeni, kdyz moje vlada, kterou jsem si zvolil, zabijeni podporuje? Nevim, jak to je, ale neni taky vinen ten, kdo vrazdu schvaluje nebo ji dokonce napomaha?
0/0
12.10.2001 9:58

Danny

Re: Jsem taky odpovedny za zabijeni?
Jeníku, buď klidný. Ty za nic nemůžeš. To jen hrstka grázlů a válečných štváčů a přisluhovačů strýčka Sama, mezi které se řadím i já, se snaží dopadnout těch několik hodných vousatých pánů, kteří si u WTC hráli s letadýlky. Ty jsi v tom zcela nevině a po smrti na Bin Ládinův antrax půjdeš rovnou do nebe.
0/0
12.10.2001 10:07

PéKáčko

Re: Re: Jsem taky odpovedny za zabijeni?
Myslím, že Jeník měl na mysli především smrt nevinných civilistů. O Ládinovi netřeba diskutovat.
0/0
12.10.2001 11:33

Ludek

Re: Re: Re: Jsem taky odpovedny za zabijeni?
Tech v NY nebo Washingtonu? Tam to zacalo a ne z americke iniciativy. Nebo se pletu?
0/0
12.10.2001 16:57

tomas

Re: Jsem taky odpovedny za zabijeni?
To je mi otázka, panečku... Komouš by řekl jistě, jen je nebombardujme a ustupme, hnedle zapomene na ty pyramidy mrtvol, které mají jeho soudruzi na svědomí. Ten komu se akt z 11.9. hnusí touží po odplatě, jenže praví viníci mají dobrou schovku, a tak bomby chytají zase jen parta zfanatizovaných prosťáčků, ženy a děti. Tak si vyberte. Vyvozovat za všechno individuální odpovědnost a trest by asi bylo spravedlivé, ale v reálném světě je to neproveditelné, vždyť do důsledku...do mrakodrapů narazilo všeho všudy 12 lidí. Byly to jejich ruce, které nasměrovaly letadlo a jejich mozek, který jim k tomu dal příkaz. To že byl zatemněn rétorikou mr. U. bin Ladina a jeho přívrženců je věc jiná. Kdyby nebyl Usáma, není Al-Kajda. Ale to taky není úplně pravda, protože dříve nebo později by se tam objevil někdo jiný... Ptáte se, jestli jsme za zabíjení zodpovědní a asi máte na mysli probíhající bombardování. Mám jeden nápad. Představte si sám sebe jako pilota bombardéru, hodit nebo ne? Jestli je odpověď ne, tak odpovědný nejste, protože s tím vším vnitřně nesouhlasíte, jestli ano, pak si svoji odpovědnost ponesete. Jenže tohle je jen bláznivá berlička...
0/0
12.10.2001 10:18

Otoman

bin Ládín-mučedník
Americké tajné služby taky zjistily, že bin Ládín často trpí na zaražený větry. A prej ho to fakt hrozně bolí...má s tim pěkný trable a často ho to mučí....proto ho v okolních muslimských zemích považují za mučedníka
0/0
12.10.2001 9:57

Michail Starij

Jak na Bina Ladina
I když se zdá, že řešení úpatrně neexistuje na jedno jsme přišli. Vycházejme z toho, že zabitý Bin Ladin se stane pro řadu muslimů nesmrtelným, legendou, prorokem, atd.... Pokud ho USA zajmou, uvězní a odsoudí bude to pro státy velmi nebezpečné z hlediska dalších útoků, zajímání rukojmích a předpokládané úporné snahy o vykoupení své vousaté modly za každou cenu. Řešením by proto mohl být jedině únos Bin Ladina a jeho RYCHLÉ PŘEOPEROVÁNÍ NA ŽENU A NEODKLADNÉ VYPUŠTĚNÍ ZPĚT DO AFGHÁNISTÁNU. Bylo by jistě zajímavé sledovat, jak by si sním jako s nevzdělanou, zahalenou, oholenou a týranou ženou poradili místní Talibaňané. Tím by také celý konflikt mohl skončit. zdravím Vás přátelé
0/0
12.10.2001 9:56

petr

Re: Jak na Bina Ladina
Presne TAK. To by potreboval !
0/0
12.10.2001 12:07

tomcat

vysvětlení
Průměrný občane,myslím že ty jsi spíš podprůměrný kretén,když nedokážeš pochopit souvislosti. Co seš vlastně zač? komunista,anarchista,arabský přisluhovač, přivandrovalec z východu nebo jen obyčejný hajzl? Jestli máš zbytek mozku,zamysli se nad příčinou proč civilizovaný svět musí útočit.Pak se snad dostaneš k odpovědi. Když se kácí les,lítají třísky.
0/0
12.10.2001 9:50

Otoman

bin Ládín a natáčky
Já už jsem se o tom jednou zmiňoval, ale všimli jste si těch vyboulenin pod jeho turbanem ? Profláklo se totiž, že bin Ládín je transvestita a nosí pod turbanem natáčky. Spekuluje se o tom, jestli má takový ty umělohmotný a barevný, a nebo jestli je přeci jen víc konzervativní a nosí kovový přichycený klasickou sponkou. Jeden z jeho nejmenovaných spolubojovníků taky tvrdí, že občas mu zpod jeho hábitu vykouknou krajky. Nahrávaj tomu taky informace, že údajně prodělal plastickou operaci...nebyl spokojený se svými tradičními arabskými rysy a nechal si zúžit nos (podle vzoru M.Jacksona) a taky rozšířit rty. Spekuluje se i o tom, že nyní prodělává speciální hormonální léčbu vedenou tak, aby mu narostla pořádná prsa vybavená o masivní bradavky. Jeho velkým snem je totiž trojitý piercing bradavek velkými železnými kruhy tak, aby mohl mít kalašnikov neustále v palebné pozici, aniž by ho musel držet rukama.
0/0
12.10.2001 9:49

Chocholousek

Re: bin Ládín a natáčky
Čekám vás ve svoji ambulanci.
0/0
12.10.2001 9:53

Otoman

Re: Re: bin Ládín a natáčky
Obávám se , že do vaší ordinace nepůjdu...už dlouho se ví, že chocholoušek teď dělá na chirurgii. Takovou mystifikaci nespolknu.
0/0
12.10.2001 10:08

Denny Cutter

Bla Bla
Tuhle mi jeden kolega řekl, že J.W.B vypadá jako Alf. Já mu dodneška říkal Standa Blábol. Je fajn, že mu projevy dělá někdo jiný, protože on s rozhledem 12ti letého dítěte by byl něco jako Milouš Jakeš. Škoda, že loni "omylem" blbě spočítali volební lístky, Al Gore by byl lepší.
0/0
12.10.2001 9:48

tomas

Re: Bla Bla
soráč, ale Al Gore má zase obzory až moc široké, jinými slovy, je to mluvka, ještě mám v živé paměti, jak se prohlásil za spoluvynálezce internetu...
0/0
12.10.2001 10:04

Průměrný občan

Kdo je kdo?
Může mi někdo vysvětlit, proč někdo kdo zabije civilní obyvatele jedné země je nazýván teroristou a jiný, který zabije civilní obyvatele jiné země je nazýván bojovníkem proti terorismu? Díky.
0/0
12.10.2001 9:29

Adamíra

Re: Kdo je kdo?
Taliban (Ládin) si přece začal. To on vyhlásil válku celému světu. Teď tedy celý svět bojuje proti němu. Zdá se vám na tom něco nelogického ?
0/0
12.10.2001 9:40

PéKáčko

Re: Re: Kdo je kdo?
Taliban vyhlásil svou válku až po napadení letectvem USA a Británie. Zabíjení civilistů mi připadá hodně nelogické a pokud je to dle někoho OK, tak by měl být někde uzavřen.
0/0
12.10.2001 11:39

Adamíra

Re: Kdo je kdo?
Vy nejste průměrný občan, vy jste magor.
0/0
12.10.2001 9:50

žgryzdibald

Re: Re: Kdo je kdo?
no když už - tak průměrnej magor :)))
0/0
14.10.2001 0:57

Danny

Re: Kdo je kdo?
Samozřejmě, rád vysvětlím. Nejřív je třeba pochopit rozdíl mezi obranou a útokem. Útok byl 11.9. Cílený, vědomý, záměrný a zákeřný. Bylo zabito 6000 neviných lidí. Aby se útok již neopakoval musí se odstranit útočník. Pokud si útočník vezme rukojmí, je možné, že při zásahu na útočníka bude rukojmím ublíženo. Ne však záměrně, cíleně a zákeřně. Pokud útočník nerespektuje hranice zemí, nelze je respektovat ani při snaze o jeho dopadení. Doufám, že jsem problém vysvětlil tak, že to pochopí i Průměrný občan.
0/0
12.10.2001 9:52

Láďa

Re: Kdo je kdo?
Tak tedy popořadě: 1. Skupina teroristů vyslala několik fanatiků, aby unesli civilní letedla a sebevražedně s nimi vrazili do WTC. Zabili několik tisíc lidí, kteří šli prostě jenom ráno do práce a skončili v troskách WTC. Byl to útok na civilisty bez vyhlášení války a s cílem zabít co nejvíce civilistů. Toto se nazývá TERORISMUS. 2. USA po mnoha diplomatických jednáních po celém světě a v OSN získaly podporu boj proti terorismu a všem, kteří jej podporují. 3. USA mají důkazy, že za útoky je Al-Kaida a bin Ládin a Taliban jej nechce vydat. 4. USA a spojenci zaútočí na Taliban. Jejich cílem je zničit teroristické tábory, protivzdušnou obranu, letiště, vojenskou techniku, aby ovládli vzdušný prostor a mohli ze vzduchu podporovat pozemní operace. Jejich cílem není zabít civilisty, i když při těchto útocích není možné se těmto ztrátám vyhnout. Je nesmyslné hrát si na svaté humanisty a tvrdit, že USA nesmí útočit, pokud by zabili jediného civilistu. Jisté je, že bez použití síly by Ládina Taliban nikdy nevydal. Primárním cílem útoků na Afghánistán nejsou civilisté, ale Taliban.
0/0
12.10.2001 10:11

PéKáčko

Re: Re: Kdo je kdo?
Kdyby šlo o jednotlivé mrtvé civilisty, tak se to dá "pochopit a tolerovat" (máme-li na něco takového právo). Ale proč dochází k bombardování měst? Má snad Ládin své základny uprostřed měst? A v tvém boďáku chybí - 0. USA vycvičují skupinku teroristů pro boj s Ruskem.
0/0
12.10.2001 11:55

pudlik

Re: Re: Re: Kdo je kdo?
pékáčku, dal jsi se už na Korán? nezapomeň si umýt nohy až se půjdeš k Alláhovi pomodlit.
0/0
12.10.2001 12:58

oláh

blabol and traktor
Ladin prožil ve své bohaté rodině evidentně neštastné mládí, kdy prožil nešťasnou lásku se svým nevlastním palestinským strýcem Arafatem, kterého vykastrovali Izraelci a teď se mstí. Musíme k němu přistupovat s láskou a pochopením, hlavně žádné násilí. Je třeba vyklidit Palestinu a pak dá určitě pokoj. Teroru je třeba ustupovat.
0/0
12.10.2001 9:25

traktor

blabol
cely je to blabol
0/0
12.10.2001 9:10

Alex

Re: blabol
A ty jsi zase traktor...
0/0
12.10.2001 9:16

asd

Re: blabol
A Ty jsi celý debil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
12.10.2001 9:26

Worldpolice

az tak se nedivim
Toula se po forech hodne "strategu" a "taktiku" z rudeho Ceskoslovenska. S ohledem na to, ze CSLA byla spis nastroj na vnitrni politiku , na zastrasovani mladejch kluku, na to aby platilo primitivni prislovi , ze vojna dela z kluku chlapy, se tedy nedivim, ze je tu hodne nesmyslu publikovano. Ten bolsevizmus vyvera z kazde vety. Svetobeznici ceskeho puvodu aby se za dnesni CR stydeli !!!
0/0
12.10.2001 8:57

Pool

Všem trapným ubožákům
To co tady někteří předvádějí když zvracejí své nesmyslné názory proti USA, prezidentovi a jeho lidu je odrazem typického bolševického myšlení, závisti a vlastní malosti. Chce to jen trochu přemýšlet a vidět věci v širších souvislostech!
0/0
12.10.2001 8:36

Tom

Re: Všem trapným ubožákům
Ale o to se ti lide snazi, neomilat jen to co jim TV a dalsi rekne.. No jeste stesti ze se vzdy objevi nekdo, kdo zavcasu opravi jejich spatne nazory a je zasype nadavkami.. btw. kdyz uz mluvite o zavisti, rozumel bych tomu treba u tech afgancu, ti maji fakt mizerne podminky, ale co bychom jim meli zavidet my? No ale asi o necem vite, kdyz o tom mluvite..
0/0
12.10.2001 8:50

ooopppiii

Re: Re: Všem trapným ubožákům
Mate recht. Vzdy se kamenovali lide, kteri meli jine nazory nebo napady nez vetsina. Takove prostredi umoznuje, aby se po svete pohybovali zrudy jako bin Ladin, Hitler atd.
0/0
12.10.2001 9:46

tomcat

Re: Všem trapným ubožákům
Naprosto s tebou souhlasím.Mám pocit,že sem píší jenom lidé,kteří jsou proti Spojeným státům zaujati(bolševici,anarchisté,feťáci a jiný podobný ksindl) Neuvědomují si,že nebýt USA,možná už jeich negramotné děti bojují za věc aláhovu. Ta generace musí rychle vymřít a se zbytkem je třeba zatočit.Teď je k tomu velice vhodná doba a s podporou USA zvítězíme.Jsem rád,že náš stát stojí konečně na správné straně.
0/0
12.10.2001 9:58

R.K.

Re: Re: Všem trapným ubožákům
Podle tvých keců by se dalo říci, že půjdeš ve šlápějích bin Ládina. Taky se z Tebe klube terorista. Možná máš jiné názory jako on, ale prosazuješ je stejným způsobem.
0/0
12.10.2001 12:25

Pool

Všem trapným ubožákům
To co tady někteří předvádějí když zvracejí své nesmyslné názory proti USA, prezidentovi a jeho lidu je odrazem typického bolševického myšlení, závisti a vlastní malosti. Chce to jen trochu přemýšlet a vidět věci v širších souvislostech!
0/0
12.10.2001 8:36

Pool

Všem trapným ubožákům
To co tady někteří předvádějí když zvracejí své nesmyslné názory proti USA, prezidentovi a jeho lidu je odrazem typického bolševického myšlení, závisti a vlastní malosti. Chce to jen trochu přemýšlet a vidět věci v širších souvislostech!
0/0
12.10.2001 8:35

Lucas Kohout

bush junior
George Bush junior je nemocný, mentálně postižený jedinec, bohužel z obrovskou mocí. Nebezpečná kombinace. Jeho otec sice taky nebyl nic moc, ale junior se mu moc nepoved, protože mu nesahá ani po paty. Souhlas?
0/0
12.10.2001 8:29

Dave

Re: bush junior
spadls z marsu nebo co ? tak se tam vrat, pokud mozno bez skafandru ...
0/0
12.10.2001 8:40

houston

Re: bush junior
nemocny si Ty. zajimalo by mne, co by si psal, kdyby si v tech mrakodrapech mel nekoho z rodiny. je mi skutecne zle z techto malomestackych ceskych nazoru. mel bys take nekdy vycestovat za hranice nasi republiky a lepe i evropy a nesedet jenom u pocitace doma v teple v bezpeci anonymity a psat ty nesmysly a mrknout se tak trochu, jak se treba v americe maka a jake tam lidi uznavaji hodnoty [nejen financni]. cesi jenom porad jenom nadavaji, protoze je to nejpohodlnejsi. mame vnejsiho nepritele-vsechny schopne a sikovne lide po svete-a to je nase deviza. proto mj. lide jako ty nenavidi ameriku. mel by ses tam nejdrive podivat a potom psat ty chlisty
0/0
12.10.2001 8:45

FiL

Re: bush junior
Já vím tvému idolu Grebeníčkovi se Bush nevyrovná. No je sice fakt, že předseda není nic moc, ale jeho estebácký otec to je teprv něco, že ?
0/0
12.10.2001 9:07

pudlik

neuvěřitelné
je to neuvěřitelné, kolik antiamerikanicky zaměřených příspěvků se tady objevuje. Všem takto zaměřeným lze jen doporučit, vezměte turbany a jděte dělat ládinovi přisluhovače. Budete přinejlepším žít v nepředstavitelných pro nás podmínkách, v prachu, špíně, v nemocech, smradu, chudobě, hlavně, že Alláh vás podrží. Přinejhorším Vás ani Alláh nepodrží a to bude spíše. Aspoň tady nebude otravovat vzduch.
0/0
12.10.2001 8:26

tomcat

Re: neuvěřitelné
Pudlíku,máš pravdu.Až na to,že až americké síly dokončí práci,nebudou mít kam.Dostanou nakopáno do prdele i s aláhem.
0/0
12.10.2001 10:03

bush

bush
Aby si sa George neposral od strachu!
0/0
12.10.2001 8:15

Robert Vareka

Re: bush
Kolik lidske bidy,zloby a predevsim hlouposti v jedne vete.
0/0
12.10.2001 8:24

Dave

Re: Re: bush
je videt ze valka byla na spadnuti ... valka blbcu proti normalnim
0/0
12.10.2001 8:55

chose

neobjektivita tisku
Vy slavni novinari, vidim, ze preci jen mate dostek mista k tomu, aby jste dokazali publikovat cely rozhovor nejake vyznamne osoby!! Bylo by pro priste vhodne, aby jste nenabizeli ctenarum jen cele projevy Americanu, ale informovali objektivne!! Nepodlizejte zapadu.
0/0
12.10.2001 8:01

karel

ignorance is bliss
Jiste vseznalku!
0/0
12.10.2001 7:44

Najdete na iDNES.cz