Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Školáci se naučí civilní ochranu

Návrat branné výchovy do škol se navzdory vyhrocené mezinárodní situaci nekoná. Přesto se děti dozvědí, co mají dělat při povodních či úniku chemických látek. Učit se tomu budou v běžných předmětech - chemii, biologii nebo fyzice. Na každou základní i střední školu by do konce listopadu měla dorazit instruktážní videokazeta. Čtyři zhruba patnáctiminutové filmy, které obsahuje, budou ve školách hlavní pomůckou, jak děti naučit, co by měly dělat v případě nebezpečí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kadison

klasika
Ja bych jima nasadil pytliky na ruce a nohy pripevnil je gumickama, na telo plastenku a hura do lesika. Proste tak, jak to byvalo jeste pred deseti rokama. Vzpominate?
0/0
12.10.2001 17:02

Johny

Braná výchova ve školách
Zásady CO a základy první pomoci do škol určitě patří, i když asi ne jeko samostatný předmět, ale ve formě nácviku a osvojení si postupů při simulaci nebezpečí a za přítomnosti odborníků (hasiči, lékaři, policie)- jakési brané dny s odborným dohledem. Při vší úctě k našim pedagogům si myslím, že nejsou dostatečně fundovaní k tomu, aby dětem předali potřebné informace a výukový videoprogram jim nedá vůbec nic. Ruku na srdce, kdo z nás dokáže poskytnout první pomoc při úrazu nebo auto nehodě a to jsme branou výchovu měli všichni.
0/0
12.10.2001 9:12

karel

Ochrana je osobní věc
Chránít se před napadením je věcí každého jednotlivce ( rodiče odpovídají za děti ze zákona ). Je věcí občanů, jaké si zvolí zástupce do správních orgánů a co ti pro ně dělají. Pokud bude chtít obec místo chodníku protiatomové kryty, tak ať si je postaví.
0/0
12.10.2001 8:14

gotreg

Re: Ochrana je osobní věc
prd! jsem občanem tohoto státu. jako takový platím daně, žiju ve stanovených normách & zákonech. Ergo stát zodpovídá za mou bezpečnost (proč máme fízly & armádu?)
0/0
12.10.2001 9:53

zapletal

Zase zbytečná iniciativa
tato problematika musí být, a měla již být dříve, jasně stanovena vladními orgány.Toto není záležitost soukromá,ale celé společnosti.Musí se jasně stanovit pravidla kdo za co nese odpovědnost a ne pořád všeobecné povídání, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Co mají dělat obce když nemají úkryt a mají třeba školu. Proč jsou úkryty ve správě různých společností a nevlastní je pouze stát, který se bude o ně řádně starat ať již prostřednictvím hasičů nebo někoho jiného, ale jen jednoho veřejnosti známého orgánu. Kdo bude vydávat masky, kdo za jejich výdej odpovídá? A ne něco zprostředkovaně od státu přes hasiče až nějakou málo známou organizaci. Kdyby stát zajistil masky pro všechny obyvatele u řádného výrobce, tak cena bude určitě nižší a přijatelna pro každého.Nechápu když se jedná o život člověka, proč je tam vůbec nějaká daň. Stát vydělává i na tom, co obyčejný občan nemůže ovlivnit. Až budou zcela jasná pravidla, pak se to má cenu učit ve školách nebo přednášet na školeních u firem. Jinak zase budou děti jen nosit igelitové sáčky na rukou a možná oprašovat deset let staré masky.
0/0
12.10.2001 7:36

Drahuška

Otřesné
Já se ptám: "A to muselo zemřít v N.Y. tolik lidí, aby se na ministerstvu někdo probudil? A děti se konečně začaly učit i těmto důležitým věcem?"
0/0
12.10.2001 6:09

Fantomas

Re: Otřesné
Ja odpovidam: Zrejme muselo...
0/0
12.10.2001 6:55

karber

Re: Re: Otřesné
Já odpovídám: Zřejmě muselo, protože vládní garnitura po listopadu všechno zrušila jako nepodstatnou věc a nejenom tu.
0/0
12.10.2001 8:21

Najdete na iDNES.cz