Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Blízkovýchodní násilí kříží plány USA

Izraelské jednotky zabily při odvetném úderu na palestinská stanoviště v pásmu Gazy nejméně šest Palestinců včetně tří policistů. Nová eskalace násilí by mohla podkopat snahu USA rozšířit mezinárodní koalici proti terorismu. Izraelské tanky, vrtulníky a námořnictvo zaútočily ve chvíli, kdy se americký ministr obrany Rumsfeld snaží na Blízkém východě získat na svoji stranu další spojence mezi arabskými státy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

E.T.

názor
Skvělý. USA mají v Israeli fakt "dobrýho kámoše". Antisemité se mohou radovat - konečně Židé z Izraele škodí Židům z USA. Jinak doporučuji všem, kteří chtějí mít jasno v otázce, zda Israel má právo na svou existenci (NE)podívat se na český film Hanele. Otec hanele tam jasně vysvětluje své dceři, že Židé nemají právo uměle vytvořit svůj stát, ale mají vyčkat příchodu Mesíše, který je odvede do země zaslíbené.
0/0
4.10.2001 8:52

Jan Jonáš

Jde nám o hádky nebo o prezentaci a výměnu názorů?
Asi by stálo za to vymezit nějakým čitelným způsobem svůj postoj k izraelskopalestinskému konfliktu - to vymezí i naše sympatie či antipatie, popřípadě skutečné postoje více než prezentace různorodých snůšek osobních domněnek, převzatých interpretcí a dezinterpretací atd. Takže můj postoj je tento: Uznávám právo Izraele na existenci. Uznávám právo Palestinců na samostatný stát. Oba státy v území vymezeném rezolucí OSN. Izrael opustí okupovaná palestinská území včetně již zřízených osad. Jsem za instalaci ne mezinárodních pozorovatelů, ale přímo mezinárodních vojenských jednotek, ovšem s bezpečnostní zárukou pro Izrael, že bude zastavena činnost skupin jak Džihád, Hamaz atd. (ne aby to dopadlo jako v Albanii a Kosovu s UČK). Prohlášeni města Jeruzaléma za společné hlavní město státu Izrael a Palestiny (asi formou dvou sektorů s oddělenou správou – Palestinci svoji, Izraelci svoji + asi nějaký dohlížecí orgán OSN). Masivní podpora palestinského státu při jeho obnově – zejména je nutno zdvihnout životní úroveň prostých Palestinců – aby mohli žít důstojný život a ne živořit. A modlit se za to, aby se někdy v daleké budoucnosti dosáhlo historického usmíření mezi oběma národy. Oba národy toho vytrpěli víc než dost, snad žádné národy na světě toho nemusely tolik přetrpět. I my máme své Palestince a to Romy, uměly bychom si stanovit podobný program pro spolužití nebo to zůstane jenom na vzájemné a zostřující se nevraživosti?
0/0
3.10.2001 20:10

Roman

Re: Jde nám o hádky nebo o prezentaci a výměnu názorů?
To zní rozumně, proto nelze než souhlasit.
0/0
3.10.2001 20:44

Demosthenes

Super :)
To je skvele :) Takze teroriste jsou pouze Pelastinci ... a koloniste z tzv "statu izrael" jsou nevinni obcane branici sve bezbranne deti. To je smesne ... Stavajici spirala nasili asi neutichne ,, dokud Izraelsky HOLOCAUST zbytku pelastinskeho naroda nebude moci byt ospravedlnovan podobnou demagogii jakou agituje pan Jonas. Dokud nebude Izrael aplikovat jinou politiku nez dosud = xenofobni,rasisticky,apartheidni stat . Tak zadne "rozumne" reseni konfliktu "puvodnich obyvatel Vs. Koloniste" nemuze nastat. Jmena Sarona a Baraka (v prvnim pripade masovy vrah,v druhem agent mossadu zadrzeny prevleceny za zenu v libanonu kde mel popravit nezadouci osobu) jez jsou spjata s "mirovym" procesem vyhlazovani pelastincu asi tezko zaruci cokoli jineho nez prudke proti zidovske nalady. Je nacase se pochopit PROC se lide zabijeji .. a nehledat alibisticke vysvetleni ve fanatismu ... nybrz v zivotnich podminkach ,jez jsou v tzv. IZRAELI vinou zidovskych kolonistu neunosne. P.S plest pelastinsky boj za svobodu s ETA je nemistne a urazlive.
0/0
3.10.2001 15:36

Jan Jonáš

Re: Super :)
Připadá-li Vám moje psaní jako demagogie, budiž. Ale ať se budete snažit situaci zjednosušit jak chcete, tak v tom žádné praktické a životaschopné řešení nenacházím. Naše, sorry - moje plkání (to bych bral víc než demagogii) nedokáže postihnout nic z toho, co prožívají obyvatelé Palestiny (ti především) a obyvatelé Izraele. Vy podsunujete Židům záměr konečného řešení v podobě vyhlazení všech Palestinců (v jejich počínání vidím všechno jenom ne tohle - páchají křivdy, umírají jejich rukou i nevinní - především mladiství, ale cílenou státní doktrinu vyhlazení Palestinců v tom nenalézám, Palestinci + ostatní Arabové se netají svým záměrem (snad to mají i v té své ústavě) stát Izrael smést do moře. Nemůžu-li oponovat, tak druhému nasadím psí hlavu demagoga. Není to trochu pohodlné. Rozeberte trochu mé názory nebo Vás dráždí to, že straním rozumu víc než fanatismu. Buď dohoda a její doržování nebo eskalace násilí. Máte snad jiný názor? Prezentace nenávistných a netolerantních názorů na tomto prostoru je jenom virtuální zápas pudových bytostí.
0/0
3.10.2001 16:09

Madar

Re: Super :)
Nezbyva nez souhlasit.
0/0
3.10.2001 17:16

Nevěřící Tomáš

Nepleťte si pojem a průjem
Když člověk listuje MFDnes tak musí nutně dojít k závěru, že většina novinářů jsou paka - to označení není nejvýstižnější, ale jiné slušné mne nenapadá. Ti by bez uzardění zaměnili kubáňské kozáky a kozaté Kubánky. Takže už nepřekvapuje, když zcela racionální policejně-vojenský zásah označí za mstu, pro kterou je charakteristická naopak iracionalita. Jenže co chcete po lidech, kteří adorují člověka vyzývajícího ke "křižáckému tažení" nebo společensky unaveného státníka, který si plete pravicové a levicové extremisty a ty všechny dohromady s pacifisty.
0/0
3.10.2001 14:04

Velo

Re: Nepleťte si pojem a průjem
To je pořád o tom průjmu. Soustřeďte se, prosím, na ty pojmy. Ten průjem z těch pojmů evidentně vzniká ve vaší hlavě. Tak prostě MF DNES nečtěte a jděte spláchnout! Jestli už nemáte ucpanou mísu.
0/0
3.10.2001 15:30

Jaroslav Kábele, iDNES

Re: Nepleťte si pojem a průjem
Zato vy máte ve všem jasno a neděláte nikdy žádné chyby, a proto se nestydíte podepsat vlastním jménem, že! Jaroslav Kábele, šéf zpravodajství iDNES
0/0
3.10.2001 15:44

Veselý

Nic není černobílé
Souhlasím, nic není černobílé. Otázkou je, kdo má větší pravdu, nebo ještě tvrději kdo má větší právo na život. Chápu Palestince i Izraelce. Je třeba donutit oboje ke smíru. Jako nejefektivnější vidím odříznutí extremistů od peněz. Nesmíme se přátelit s těmi, kteří trvdí, že jsou naši přátelé a plnými hrstmi podporují terorismus. Mám na mysli Saudskou arábii. Dalším krokem je zabránit vychovávat děti v nenávisti. A to je to nejtěžší. Zde řešení v rámci nyní uznávaných lidských práv nevidím. /Například izolace duchovních propagujících násilí./
0/0
3.10.2001 12:22

Petr Voralek

Re: Nic není černobílé
> Chápu Palestince i Izraelce. Je třeba donutit oboje > ke smíru. Ale excremento chapete! Se zvlastnim durazem na slovo "donutit". > Jako nejefektivnějąí vidím odříznutí extremistů od peněz. > Nesmíme se přátelit s těmi, kteří trvdí, ľe jsou naąi > přátelé a plnými hrstmi podporují terorismus. Mám na mysli > Saudskou arábii. Nejak Vam v argumentaci unikl dalsi stat, podporujici primo (financnimi injekcemi i primou dodavkou zbrani) nasili v arabskem svete. Jisty lighthouse of demogracy. > Daląím krokem je zabránit vychovávat děti v nenávisti. > A to je to nejtěľąí. Zde řeąení v rámci nyní uznávaných > lidských práv nevidím. /Například izolace duchovních > propagujících násilí./ Samozrejme tech duchovnich, jejihz vira se s tou nasi, tzv. civilizovanou, neshoduje, neni-liz pravda? Co se me tyce, sympatizuji s arabskym svetem. Nesympatizuji s nasilniky. Jak to bylo s zidovskymi obetmi pri atentatech na WTC?
0/0
3.10.2001 14:27

Ivo Horák

Re: Re: Nic není černobílé
Vám se snadno sympatizuje s arabským světem. Vlastně bych měl říct, že pro nás všechny je celkem příjemné stranit této, rasisty nenáviděné, entitě. Uvědomme si ale, zda nečiníme podobně jako značná část západoevropské veřejnosti, když měla při pohledu na komunistické diktatury nasazeny růžové brýle a zároveň nenechala nit suchou na svých vládách. Podívejme se na teror např. ETA proti španělskému státu. Bylo by třeba, aby se s ním vypořádali především Baskové. Podobně je tomu s Palestinci.
0/0
3.10.2001 14:46

Petr Voralek

Re: Re: Re: Nic není černobílé
Maybe. Jak to bylo s temi izraelskymi zamestnanci ve WTC? Muze iDnes nejak potvrdit, ci vyvratit veci, jez jsou napsany v clanku http://www.zpravodaj.cz/dpg_m29269.htm ? Dela se mi z toho dost nevolno...
0/0
3.10.2001 14:54

Jan Jonáš

Název článku je záměrně zavádějící!
Nesouhlasím se způsobem jakým iDnes prezentuje průběh izraelsko-palestinského konfliktu. Název článku "Izrael se mstí..." je hrubě zavádějící. Následující text ho ostatně vyvrací, je z něho zřejmé, že se jednalo o odvetný úder za útok na židovskou osadu, při kterém došlo k obětem na životech z řad osadníků. Izraelská armáda zabila 3 útočníky - nejspíš při tom vpádu na palestinské území. Před tím Izrael dal 48 hodin Arafatovi, aby zabránil podobným útokům, jinak budou následovat odvetná obranná(!) opatření izraelské armády, zaměřená na původce teroristického útoku (všichni známe historii vývoje konfliktu na Středním východě - jádro problému je v uznání práva státu Izrael na svou existenci - od toho se odvíjí vše, tam je počátek konfliktu - nemůžeme si nyní vybírat, co se komu hodí pro jeho pravdu - viz okupace palestinských území + židovské osady. Nebude-li uznáno právo Izraele, pak je okupantem celé Palestiny, tj. musí být vyhnán - a v tom boji je každý Izraelec nepřítelem, i nemluvně. To je to samé, co říká Ládin o Američanech. A to je terorista a co jsou tedy Palestinci, mající stejný přístup k Izraelcům?). A tak se také stalo! Proč vytváříte protižidovské nálady, snažíce se vytvořit dojem, že se mstí bezdůvodně na nevinných Palestincích! Nedivte se pak tomu, že Vám čtenáři píší a uvádějí toto Vaše počínání do souvislosti současné německé majitele iDnes a počínáním Němců za 2.světové války (toto se Vám jistě nelíbí, protože to zase bude navozovat protiněmecké nálady v Češích a máme své "dobré" historické zkušenosti s Němci - co to je za politiku - jste úplně zabednění nebo si stojíte na kabelech!!). Důrazně protestuji!! Nic není černobílé, nikdo není bez viny a budoucnost hrozí velkým konfliktem, nedojde-li k čestnému dialogu a hledání společně přijatelného spravedlivého řešení - nepřikládejte tedy další polínka na pomyslnou hranici pro upálení státu Izrael!!! To tím sledujete! Na čí straně je tedy Německo? Jde mu o spravedlivé řešení nebo o něco jiného? Jak máme chápat expanzi německých vydavatelství do ČR - takové nenápadné vymývání mozků a přes zkreslování přítomnosti se následně dopracovat ke kamufláži dějin. Jen houšť a pro vstup do EU bude sotva 25% obyvatel ČR. Nebo i toto je Vaším cílem?
0/0
3.10.2001 11:22

CQL

Re: Název článku je záměrně zavádějící!
Ano, název článku je záměrně zavádějící, je to schválně, to je jasné. Překvapuje Vás to? Čekal jste na idnes.cz něco jiného?
0/0
3.10.2001 11:27

Roman

Re: Název článku je záměrně zavádějící!
A odveta je snad něco jiného než msta? Není snad mstou to, že po útoku jakéhosi hnutí, zaútočí Izreal na pozice palestinské policie? Takže msta to prostě je, na iDNES to pojmenovali správně.
0/0
3.10.2001 11:40

Jan Jonáš

Re: Re: Název článku je záměrně zavádějící!
Nemyslím si, že lze mezi slova: msta, odveta, odplata, pomsta... dát rovnítko a používat je libovolně. Kdyby místo slova msta tam bylo odplata, tak bych to ještě bral, ale to slovo msta mi v tomhle případě nesedí, ukazuje by jako na chování z nějakých nízkých až mrzkých důvodů. A jistě i Vy uznáte, že ve vypjatých situací nelze libovolně používat slova s různým expresivním nábojem (zkuste si s tím pohrát během svého rande či při jednání se šéfem - používejte slova libovolně a pak se s námi podělte o svůj zážitek ;-). Takto se manipuluje s náladami lidí a přes ně lze docílit i určitého způdobu jednání. Nedokážeme-li toto rozpoznat, pak jsme pro takové manipulátory snadná oběť. Proto největším nepřítelem všech diktátorských potentátů je nevědomost a nedostatek informací = neschopnost vlastního nezávislého úsudku. Být zaujatý pro určitou věc či ideu, ale neztratit svůj nezývislý úseudek. Ovšem bez svobody je nám to s prominutím naprd, nechceme-li se zrovna stát hrdiny, o kterých se stejnak nikdo nedozví, protože není svobodná komunikace - tok informací.
0/0
3.10.2001 12:12

Jan Jonáš

Re: Re: Re: Název článku je záměrně zavádějící!
Oprava a omluva - samozřejmě je nevědomost a nedostek informací = neschopnost vlastního úsudku spojencem všech diktátorů a ne jak jsem napsal nepřítelem.
0/0
3.10.2001 12:16

Roman

Re: Re: Re: Název článku je záměrně zavádějící!
Já mám informací dost i vlastní nezávislý úsudek. Kašlu na nějaké expresivní náboje, stačí mi fakta - Hamas, jakási organizace palestinců, která není oficiálním politickým zástupcem Palestiny, zaůtoči na Izrael. Jako odvetu volí izraelská armáda útok na palestinské policejní stanice a bombardování území v Gaze. Bez jakékoliv zaujatosti - tahle odveta je pomstou, protože není namířená přímo a jenom proti Hamasu, ale proti palestincům jako národu.
0/0
3.10.2001 13:51

Jan Jonáš

Re: Re: Re: Re: Název článku je záměrně zavádějící!
Hamaz nepůsobí ve vzduchoprázdnu je součástí palestinské společnosti, která má svoje zvolené představitele a ti se zavázali dodržovat příměří. K prosazování dohodnutného příměří proti jeho narušitelům musí nebo by spíš mělo palestinské vedení použít své mocenské - donucovací prostředky a to je policie. Je-li nečinná - dopadá na ni trest, kdo jiný má být trestán a jak, když Izrael nemá na území Palestiny svou policii, která by se mohla identifikiovat útočníky a pak je eliminovat (zatknout a uvěznit :-). Velmi často předává Izrael jména potencionálních útočníků, místo a čas předpokládaného útoku (na Internetu jsou o tom fakta) a co si myslíte, že udělá palestinská policie, varuje tyto útočníky, že jsou Izraelci odhaleni. Zaslouží si za to trest nebo ne? A kdo tedy jiný - to se má nějaký izraelský sebevrah omotat dynamitovými patronami a jít vyhodit nějakou palestinskou restauraci do vzduchu? Jinak bych prosil o to, abyste se se mnou podělil o konkrétní znalosti, co v Gaze Izrael bombardoval - Izrael většinou cíleně útočí na objekty, které slouží palestinským odbojovým organizacím nebo vedení Palestiny, pouze omylem - nepřesností jsou bombardovány civilní objekty (za ten nepokládám dům, z kterého se střílí nebo v kterém je základna gerily).
0/0
3.10.2001 14:50

Roman

Re: Re: Re: Re: Re: Název článku je záměrně zavádějící!
Co to je za blbost? Když budu nespokojenej s tím, jak tady funguje policie, tak jí mam jít jako vystřílet? Panebože, co je to za logiku? Není lepší tu policii nějak podpořit? Palestina nemá jinou šanci než spolupracovat, připadne mi, že se i snaží, jenže bombardováním a útočením na samosprávu toho dosáhnout Izreal nemůže a asi ani nechce. Jak tam má asi Hamas ztratit podporu u obyvatel a naopak jí získat umírnění o mír usilující, když jim každý řekne "vy se tady snažíte a oni vás ještě bombardujou, to jste takový blbci, že já s váma teda sympatizovat nebudu". Ano, je to hodně zjednodušené, ale uvědomte si, že tam nežijí žádní hloubající intelektuálové, ale obyčejní chudí lidé povětšinou bez vzdělání.
0/0
3.10.2001 21:05

Jan Jonáš

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Název článku je záměrně zavádějící!
Mé informace jsou zprostředkované, ale útoky Izraele na samosprávu a polici jsou trestem za jejich nečinnost až přímou podporu a spolupráci s teroristickými (osvobozeneckými?) skupinami. Předpokládám, že o tom mají důkazy - ledacos se z nich již objevilo i na Webu. Ale co je psáno neznamená, že musí být ještě dáno, že? Prostě Izrael ničí tu část mocenského aprátu, která podkopává dohody uzavřené vedením palestinské samosprávy svou nečinností či aktivní spoluprací s těmi, které mají donitit zastavit násilí. Ono to jde asi těžko, když s nimi sympatizují a sami považují jejich boj za správný a příčí se jim být prodlouženou rukou Izraele v Palestině, něco jako zrádci či kolaboranti. Prostě tudy cesta nevede - spíš se to bude muset ubírat tím směrem, co jsem napsal ve svém příspěvku výše (definoval jsem v něm svůj postoj k izraelsko-palestinskému konfliktu a nastínil možné či spíš schůdné řešení - z mého pohledu jakéhosi pozorovatele :-)
0/0
4.10.2001 8:05

Roman

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Název článku je záměrně zavádějící!
O důkazech nic nevím. Místní policisté také často nemá ráda cikány, ale i přesto je chrání před rasismem, tolik k sympatiím. Také mi připadne logické, že pokud teď dle názoru Izraele nefunguje palestinská policie, tak po jejím ostřelování bude fungovat ještě hůře. Zlikvidoval nenávist v lidech je opravedu dlouhodobá záležitost a to na obou stranách.
0/0
5.10.2001 10:05

jindra marik

Re: Re: Název článku je záměrně zavádějící!
To nebyla ani odveta, ani msta, ale proste policejni akce proti teroristum. A proti terorismu se vyslovily vsechny narody pri hlasovani v UNO. Tak co se Ti na tomn nelibi? Ty jeste zkreslujes vse tim, ze muvis o utoku "jakehosi hnuti", to Tve "jakesi hnuti" uz napachalo dost skod cele palestinske veci a ti Israelci zastrelili ty tri utocniky. A ze zautocili na posice palestinske policie? pravdepodobne k tomu meli sve duvody, ktere ja, ale stejne malo Ty zname.
0/0
3.10.2001 14:45

Becky

Re: Název článku je záměrně zavádějící! NENÍ!
Nemyslím si, že název článku je zavádějící. Čtěte fakta. A článek prezentuje fakta objektivně. Titulek - Izrael se mstí v Gaze a nadtitulek - Palestinští ozbrojenci zaútočili v úterý na židovskou osadu. To je podle mě konstatování faktů. A v článku je naprosto jasné, o co jde. Kdo si začal a kdo pořádá odvetu neboli se mstí. Není to o slůvkách, ale o faktech.
0/0
3.10.2001 13:29

PeteJack

Re: Re: Název článku je záměrně zavádějící! NENÍ!
Váš názor Vám nemíním vyvracet, ale já si myslím, že řeč je nástroj, který nám má umožnit, co nejpřesněji definovat - zobrazovat okolní svět a procesy v něm. Opakuji, že slova nejsou jenom "zakletá realita", ale mají i svoji duši - expresy, náboj a proto je k jedné skutkové podstatě tolik synonym - právě proto, aby lidé mohli najít společnou řeč a mohli se na něčem shodnout. Nutná je ovšem dobrá vůle, empatie a pokud možno stejný zorný úhel. Ten bychom těžko hledali u účastníků konfliktu, ale u lidí nezúčastněných bychom ho mohli předpokládat. Není-li, pak to svědčí úplně o něčem jiném, co mnohdy vůbec nesouvisí s daným tématem (osobní problémy a mindráky, nespokojenost se současnou českou společností atd. - myšleno obecně a ne nutně na Vás osobně). Jinak děkuji redakci za změnu názvu - to je to, co přesně vyjadřuje význam a dopad v článku popisovaných událostí na region Středního východu i celý svět. Ještě jednou děkuji - opět jsme se přiblížili více k "živým novinám", jejichž spolutvůrci jsou i jejich čtenáři.
0/0
3.10.2001 14:31

Bobb

Stop!
Palestinci si nevidi do huby a neumi si udelat poradek, vladne u nich totalni anarchie, kde si nekdo vyleze na nejakej dum a sije z nej do Izreale, tem pak nezbyva, aby tomu predesli, nez ten dum zlikvidovat. O urovni palestincu hovori i to, ze nedavno obvinili Izrael, ze hazi jejim detem otravene bombony nebo ze jejich vojacky se obnazuji a masturbuji pred mladiky z Palestiny a ti jsou ve strnulem soku snadnym tercem ostrelovacu z Izraele. Tohle si dovoli dat do palestinske televize! Pomatenej nebezpecnej Kocourkov a Arafat to tezce nezvlada.
0/0
3.10.2001 11:20

Roman

Re: Stop!
Jistě máš důkazy, že se žádné bonbónky neházely. Kdys jsi byl v Gaze naposled? Nebo jsi tam nebyl a čučíš jenom na Novu?
0/0
3.10.2001 11:43

Ivo Horák

Re: Re: Stop!
Bonbonové historky jsou excelentním příkladem vypuštěné fámy. Pokud někomu dělá problém odsud z Čech toto rozpoznat, doporučuji mu přečíst si Kapfererovu knihu Fáma.
0/0
3.10.2001 14:36

Martin

Neverici psi
Podle mne vsichni co porusuji Desatero by meli byt posouzeni za teroristy. Nejen hnuti Hamas, ale i statni terorismus Izraele. USA by mely okamzite prestat podporovat tento statni terorismus, jinak stahnou i nas jakozto spojence NATO do predem prohranych civilizaci odsouzenihodnych valek. Pro vsechny na blizkem Vychode - NEZABIJES !!!!!!!!!!!
0/0
3.10.2001 11:10

Roman

Re: Neverici psi
To je stejny pristup, jako maji oni. Prikazani prvni: Nebudes mit jine bohy. Podle vas jsem tedy i ja jako neverici teroristou....
0/0
3.10.2001 11:17

Kron

Re: Neverici psi
Ty ses asi taky dobrej magor. Kde bylo tvoje krestansky desatero v dobe krizackejch vyprav, inkvizice a honu na carodejnice? Vrazdeni civilistu nejen schvalovany, ale i podporovany vladou i celym radobynarodem, jak nam to predvadi palestinci, neni znakem zdravyho rozumu. Clovek se odlisuje od zvirat tim, ze dokaze rozumne uvazovat, spory resit dohodou a hlavne zit ve spolecnosti a tolerovat ty, kteri se nejakym zpusobem odlisujou (virou, barvou pleti, narodnosti...). Pokud nekdo tohle nedokaze, nemel by byt povazovanej za cloveka a podle toho by se s nim melo jednat.
0/0
3.10.2001 11:53

zoro

Re: Neverici psi
Nevim jak se muze nekdo ohanet desaterem, vzdyt kuli krestanstvi bylo zabito tolik lidi, "obraceni na viru" a tak taky nebylo vetsinou moc humanimy metodami, mozna ze dnes se krestani chovaji opravdu mirumilovne, ale moc to mu neverim staci se podivat do irska kde se rezou katolici proti protestantum jeste dneska.
0/0
3.10.2001 20:30

zoro

Re: Neverici psi
Nevim jak se muze nekdo ohanet desaterem, vzdyt kuli krestanstvi bylo zabito tolik lidi, "obraceni na viru" a tak taky nebylo vetsinou moc humanimy metodami, mozna ze dnes se krestani chovaji opravdu mirumilovne, ale moc to mu neverim staci se podivat do irska kde se rezou katolici proti protestantum jeste dneska.
0/0
3.10.2001 20:30

Veronika

boje
přijde mi to všechno (útok na WTC,boje na blízkém východě a nejen tam) ve stylu: hurá do boje a někomu to "natřít". Důvod se vždycky nějakej najde. Je mi z toho nanic.
0/0
3.10.2001 10:46

Macin

Jsou to magori
S Hamasem jako takovym nesmi mit Izraelci slitovani. Jsou to proste nevzdelani dementi, kteri znaji pouze boj a nic jineho. Jejich IQ = 0. Cely zivot akorat budou premyslet, jak se pomstit Izraeli. To jim staci. Vzdy chudi zavideli bohatym.
0/0
3.10.2001 10:41

Petr Marek

Re: Jsou to magori
Moje řeč.
0/0
3.10.2001 11:11

jindra marik

Re: Re: Jsou to magori
Nejsou to magori, jsou to fanatici, coz je daleko horsi. A jejich jedinym cilem je znicit Israel. Nejsem pro nasili, ale kdyz me nekdo bude nepretrzite terorisovat, budu se snazit ho znekodnit, at jiz jakymkoli zpusobem.
0/0
3.10.2001 11:21

CQL

Re: Re: Jsou to magori
A moje taky!
0/0
3.10.2001 11:24

Roman

Re: Re: Re: Jsou to magori
A moje taky, jen nechápu co s tím má společného bombardování palestinských policejních stanic.
0/0
3.10.2001 11:46

Alexandr ŠNAJDAR

Re: Re: Re: Re: Jsou to magori -co s tím má společného bombardování palestinských policejních stanic
Inu, 1. kdyz bude Izrael fyzicky likvidovat infrastukturu palestinske samospravy (policejni stanice atp), pak nebude palestinska samosprava schopna se sama s problemem palestinskych extremistu vyporadat. To znamena, ze nebude schopna udrazet poradek na "svem" uzemi a toto vyvola "povinnost Izraele se vlastnimi silami o svou bezpecnost postarat. (Jak proste ... ;->) 2. bombarovanim se take udrzuje "primereny" valecny stav s okolim, ktery dava izraelskym "jestrabum" raison d'etre a brani "holubicim" v urovnani vztahu se sousedy. (Vsichni palestinci nejsou zfanatizovani teroriste a vsichni izraelci nejsou ... ) Co mozna uteklo nekterym spolu-komentatorum ... je fakt, ze se Izrael brani vyslani pozorovatelu OSN ... naopak palestinci vyslani nezavislych pozorovatelu OSN zadaji ... to je skutecnost, ktera je nepochybne zajimava ...
0/0
3.10.2001 12:05

PeteJack

Re: Re: Re: Re: Re: Jsou to magori -co s tím má společného bombardování palestinských policejních stanic
Všechno musí mít nějaké pořadí - takže nejdřív se musí obě strany konfliktu dopracovat nějakého klidu zbraní, pak se musí začít jednat: uznání práva Izrael na existenci (všemi arabskými zeměmi!), pak stažení Izreale ze všech okupovaných území včetně již postavených osad (ty jako gesto dobré vůle nebourat, ale přenechat Palestincům), dořešit nějakou formou status Jeruzalema (2 sektory, oba status společného hlavního města obou států, tj. budou tam správní orgány obou států, každý ve svém sektoru - nemělo by se to oddělovat zdí jako v Berlíně - nejproblematičtější část dohody a největší rizika do budoucna), instalace pozorovatelů, obnava Palestiny - mezinárodní pomoc. Nyní asi napíšu úplnou zhovadilost - ale snad by se Izrael a Palestina mohli někdy v budoucnu dopracovat podobným vztahům jako máme my a Slováci. I jejich dějiny se vzájemně neustále proplétají - ale ty krve bylo, bohužel, příliš, ale kdo ví, co bude za 50 let. I USA zvládli nějakým způsobem přerod černochů z otroků na plnoprávné spoluobčany (cca 200 let nebo tak nějak).
0/0
3.10.2001 12:30

Najdete na iDNES.cz