Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zeman: Od odvety nás dělí hodiny

Premiér Miloš Zeman v prohlášení k národu v České televizi řekl, že má signály o blížící se odvetě za teroristické útoky na USA. "Začne v nejbližších dnech či hodinách," řekl Zeman. Česká vláda podle něj nabídla do společného boje proti terorismu vojenskou nemocnici a vyslání protichemické jednotky. "S teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje, i s jejich spojenci," dodal Zeman.
Přečtěte si plné znění projevu Miloše Zemana.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

B.R.Sixkiller

Zase nám mazali sociální demokrati med kolem huby
Miloš Zeman je komik. Proto my není jasné, proč vystoupil v televizním thrilleru s tak nemožným, a vzhledem k časovému odstupu k americké tragédii naprosto ujetým monologem. George W.Bush už dneska uklidňuje pragmatickou Ameriku a zve Američany do zábavních parků, Tony Blair vysvětluje svojí ostrovní říši, která se podílí na případném útoku téměř stejným počzem vojáků jako USA, jak se bude postupovat dál, a Zeman svým vystoupením vrátí strachující se český národ zpátky o tři týdny a znovu otevře v Česku hojící se ránu strachu a obav, co bude dál. Lidi hlavně zajímá, jak se o ně vláda a parlament postará, kdyby tady skutečně k něčemu taky došlo a ten zemanovský patos je jim ukradený. Co chceme nabídnout špičkovým armádám světa - podívejme se jenom na rozpaky kolem bezpečnostních opatření v ochraně amerických objektů a na slavné "vítězství strategických ochranných sil armády" při zajištění bezpečnosti pražské redakce RFE. Takže přátelé, až tahle válka skončí, v pět večer po válce u Kalicha.
0/0
3.10.2001 21:03

BOBO

Re: Zase nám mazali sociální demokrati med kolem huby
ZEMAN MUSEL PROMLUVIT K HLUPÁKŮM !!!!!!! Kdyby to neudělal , tak by měl hned na talíři , že neinformaval národ . Nejsem zastáncem socanů , ale toto musel Zeman pro své nepřátele a hlupáky udělat . Je směšné , když mu to má někdo za zlé . Ke svému proslovu nepotřeboval tištěnou předlohu někým jiným zpracovanou , jako někteří představitelé jiných spoluvládnoucích stran . Mluvil za sebe a to oceňuji ! Pokud mu to má někdo za zlé , tak ho a socany nemusí ve volbách volit . Já socany volit určitě nebudu , ale to neznamená , že v této situaci je možné prohlásit , že Zeman je nemožný . Zeman si " nevidí někdy do huby " , ale v tomto projevu bez nějakých lží a vytáček seznámil českou veřejnost s tvrdou realitou . A takových poliků zde zase tak moc nemáme . To nebyla žádná předvolební rétorika , které jsme právě v této situaci a v této době svědky . Zdá se , že poměrně dost lidí je zaslepených našimi profesory , ale toto byl projev bez jakýchkoliv volebních záměrů !!!!!!!! Kdo to nepochopil , je naivka . Situace ve světě je opravdu vážná a je třeba se na ni dívat z hodně " velké výšky ".
0/0
3.10.2001 23:57

Ales Krajnik

...
Kdyz tu nekdo uz mluvil o tom dzihadu, tak si milankove nejdriv zjistete, co si pod tim predstavujou normalni arabi a ne tech par kecu, co vidite v televizi. Podle me problem je asi tenhle: jsou tu lide, kteri se boji terorismu. A na druhe strane jsou lide, kteri utok na WTC chapou jako pomstu Americe. A pak jsou tu jeste ti, co to nechapou vubec. No, ja bych byl pro variantu "utok WTC = pomsta Americe". Presvedcte me, ze se mylim ...
0/0
3.10.2001 15:38

Graetar

Re: ...
Ja bych to viděl jako variantu "útok na WTC=vražda 5000 lidí".
0/0
4.10.2001 10:08

Michal Prikryl

racionalizace obrany...
Nebyl jsem poslední týden v republice a tam, kde jsem byl nebylo příliš mnoho zpráv o dění v Praze... Obrněné transportéry před sídlem Svobodné Evropy a dopravní kolaps, který vyvolaly, mne lehce zmátl. Sáhl jsem tedy do pokladnice logiky a řešení je na světě... Přesuneme Rádio Svobodná Evropa do prostor JETE a zabijeme několik much jednou ranou. Transportéry nebudou muset jet tak daleko, neporouchají se po cestě, řidiči v Praze ušetří pár let života a místo centra města budeme chránit stavbu, která je poměrně daleko od civilizace(a stejně už ji chráníme). A navíc, když to nikde neřekneme, brzy se zbavíme nenáviděné budovy (to nemám z vlastní hlavy, jak jinak si vysvětlit nezájem poslanců o to, co původně jejich bylo), kterou tak dlouho nikdo nechtel, az jsme ji za korunu pronajali... Michal Přikryl Praha
0/0
3.10.2001 15:35

barbudo

S teroristy se nevyjednává, terorizmus se ale taky nesmí podporovat a provozovat!
Projev pana premiéra, stejně jako projevy ostatních spojeneckých náčelníků , obsahuje dogma, že svět je rozdělen na dvě neslučitelé části. NAŠI a JEJICH. Jak už bývá v obdobných projevech zvykem, je plný nedefinovaných pojmů, nežalovatelných zavádějících náznaků. (Například se nám snaží vnutit myšlenku, že terorizmus a islám jsou totéž.) Řekl ale důležitou věc: S TERORISTY SE NEVYJEDNÁVÁ. To je moje řeč. Já ale říkám i to, že terorizmus se nesmí ani PROVOZOVAT a PODPOROVAT. Říkám ale i to, že podporovat teroristy je krátkozraké (ono je to samozřejmě i nemorální ale morálka v politice nemá co hledat). Hádal jsem se na toto téma s kolegy 10.9.2001 kvůli naší podpoře albánských teroristů. Ono to s tím terorizmem a jeho podporou není tak jednoduché. On totiž militantní islámský fundamentalizmus je v podstatě "dítě" jistého Zbigniewa Brzezinského, který býval tvůrcem viditelné i neviditelné zahraniční politiky USA. Podařilo se mu ideologickou, materiální i vojenskou podporou mititantních islámistických skupin destabilizovat Afghánistán i jih bývalého SSSR. To ve svém důsledku vedlo k rozpadu SSSR a celého východního bloku, takže jsme z toho získali i my. Problém nastal až nyní, když se "zlý pes" obrátil proti svému pánovi. Ona se tahle druhoplánová politika mnohdy nevyplácí (když Němci posílali do Ruska v zapečetěném vagónu jistého Uljanova, také rychle destabilizovali nepřítele, ale dlouhodobě to asi za úspěch nepovažovali). Velice si oddechnu, až alespoň uslyším z úst mocných, že napříště nebude možné vystřelit raketu, aby zbořila továrnu v cizí zemi, s níž mají USA diplomatické styky a nevyhlásily jí válku. Rád uslyším, že končí podpora různých "eskader smrti" či "černých komand" a vojenských junt. Rád uslyším, že prezident USA dementuje zprávu o tom, že USA podporují v Afghánistánu "severní koalici". "Severní aliance" jsou totiž militantní islámistické skupiny vylačené jinou podobnou zvanou Talibán na sever země. Ona je totiž podpora terorizmu zaběhnutou metodou zahraniční politiky (velmocí především). Tato metoda je levnější, nestojí to životy "našich" vojáků. Je i krátkodobě účinná. Pokud se ukáže z dlouhodobého hlediska jako neúspěšná, pak jistě neúspěch přijde později než v tomto volebním období.
0/0
3.10.2001 14:17

Dave Lister

Re: S teroristy se nevyjednává, terorizmus se ale taky nesmí podporovat a provozovat!
není co dodat.
0/0
3.10.2001 14:26

Ergal

projev
Musim rict, ze Zemanuv projev libil. Byl kratky, vecny, ale bylo v nem receno, nebo nastineno mnoho.
0/0
3.10.2001 12:19

pavel vondruška

a co presumkce neviny?
a co presumkce neviny? ...pokud je za hlavniho podezreleho povazovan Usama Bin Ladin fajn, at ho soudi pred americkym soudem (s zalobcem i obhajcem).....jako McWeighta......pokud ne, at nedelaji celosvetovou histerii....nejak mi uchazi pointa celeho toho rinceni zbranema....ps. zabit cca5000 lidi pri "teroristickem utoku" je ILEGALNI TERORISMUS, zabit xxxx lidi v cizi zemi je? LEGALNI TERORISMUS? nebo NEKONECNA SPRAVEDLNOST? nebo co?
0/0
3.10.2001 12:16

Graetar

Re: a co presumkce neviny?
Fajn, ale proč ty uvozovky?
0/0
3.10.2001 12:28

Ales Krajnik

Re: a co presumkce neviny?
Jojo, Ty jsi muj clovek! Presne tak, proc by jednani Ameriky melo byt povazovano za legalni?
0/0
3.10.2001 15:26

kolo

ratatata
Nic není černý, ani bílý. Je to názor, velice dobře fakticky podložen, nevěřím mu. Nicméně není šprochu aby ... www.aaawebpages.cz/Valka_proti_terorismu_1.htm
0/0
3.10.2001 11:52

X-key.com

Brečíte na svým hrobě
Jste si Zemana zvolili,za vaše hlasy jste si stvořili šaška a teď si z něj utahujete.
0/0
3.10.2001 11:37

marty

Re: Brečíte na svým hrobě
Sorry, ale za naše hlasy z nás voličů udělal šašky někdo jinej, takže si můžeme utahovat z koho chceme. Právě proto, abysme nemuseli brečet.
0/0
3.10.2001 11:58

klik

Re: Re: Brečíte na svým hrobě
Nevím, ale Zeman ještě před volbama zastupoval stranu, která získala ze všech ostatních stran nejvíce hlasů, takže této Martyho reakci nerozumím.
0/0
3.10.2001 12:25

marty

Re: Re: Re: Brečíte na svým hrobě
Asi jsem holt ona většina nebyl, nejsem a ani už nebudu. Ale nic si z toho nedělej, já taky ještě dost věcí nechápu. Třeba takový opo-smlouvy, kufříky či politickou údernost bonmotu. Ale pracuju na sobě, až budu velkej, snad pochopím...
0/0
3.10.2001 13:41

Dave Lister

shrnutí
Dovolte, abych předchozí příspěvky shrnul (nebude to tedy jen z mé hlavy, nebudu originelní, ale aspoň to bude po kupě), plán operace z nich vyplývá docela jasně... Fáze 1: Sebevražedné útoky našich stíhaček na základny Talibanu (trénují to léta) Fáze 2: Bombardování přeživších musulmanů kulamety z našich vrtulníků (nic moc zkušenosti, ale vzhledem k popularitě této metody nelze neprovést) Fáze 3: Úplné zablokování všech dopravních tepen v Afghanistánu našimi OT64 (armáda přesvědčivě dokázala, že to dokáže) Fáze 4: Boj muže proti muži - naše komanda používají lahve od becherovky (zítra je v tom bude cvičit předseda vlády) Fáze 5: Psychoválka - nasazení všech bojovníků hubou, aby z dostatečné vzdálenosti Talibanu neustále neohroženě vyhrožovali ( toto fórum poskytne jistě mnoho takových hrdinů) Fáze 6: Nasazení našich vojáků základní služby do skaldů zbraní Talibanu (budou rozkradeny cobydup) Fáze 7: Ekonomická obnova Afghánistánu - zajistí V. Kožený (bez komentáře).... pokud máte nějakou představu dalších fází naší vojenské operace, tak sem s tím:))))
0/0
3.10.2001 11:36

Graetar

Re: shrnutí
Já myslím, že je to vyčerpávající a velice účinné. Taliban ani netuší, do čeho se namočil :))
0/0
3.10.2001 11:43

Arnold Rimmer

Re: shrnutí
Tak mám pocit,že Talibáňu už se odpočítávají poslední hodiny...............
0/0
3.10.2001 11:51

mr.frost

Re: shrnutí
you are not funny anymore! ps píše se SKLADŮ,humoristo (pán je zřejmě dyslektik,že?)
0/0
3.10.2001 12:02

Graetar

Re: Re: shrnutí
Dyslexie vypadá trošku jinak. U nás se tomu říká překlep.
0/0
3.10.2001 12:09

Dave Lister

Re: Re: shrnutí
Pane Mrazák, moc se omlouvám, překlepnul jsem se.... ostatně, jste jistě na tyto poruchy študovaný expert, takže budete mít pochopení, že?:))))
0/0
3.10.2001 12:10

gdea

Re: shrnutí
Dave, jednoznačně nejlepší názor co jsem tady četl
0/0
3.10.2001 12:06

BOBO

Re: shrnutí
Oddělme zrno od plev a opět se potvrdí , že : NEJVĚTŠÍ " SRANDISTI " JSOU NEJVĚTŠÍ SRABY !!!!! Ona to zas tak velká sranda není .
0/0
4.10.2001 0:33

Dave Lister

Re: Re: shrnutí
...aha... tak já už se nesměju, Ty znalče lidských duší:))) Musíš být nejmíň šaman, protože mě znaš líp, než se znám já...
0/0
4.10.2001 9:02

BOBO

Re: Re: Re: shrnutí
Klidně se směj . Já proti smíchu nic nemám a taky jsem nikde nenapsal , že se nemáš smát . Že je ta naše armáda v žalostném stavu , je spíš k pláči . Asi jsem ten tvůj příspěvek nepochopil .
0/0
4.10.2001 23:56

Graetar

Re: Re: shrnutí
Sraby? Pokud nejste profesionální guma, tak se obávám, že bych Vás se svou hvězdnou oblohou, co nosím ve vojenské knížce a kterou jsem nedostal kvůli svým očím, mohl slušně "zadřít" (pokud jste voják :)) - jen nevím, proč bych to měl vlastně dělat. To, že se člověku nechce válčit (jinými slovy - zabíjet), ještě neznamená, že je srab. Stejně jako naše "změkčilá" euro-americká civilizace. Většinou budí dojem, že je neškodná (silné lobby různých pacifistických a podobných hnutí), ale když dojde k nejhoršímu a lidé musí zvednout zadky, dokáží "ukázat zuby" (jako děd Vševěd ;o)). To ale neznamená, že se jim válčení líbí. A ze srandistů bych si neutahoval: už Heydrich prohlašoval, že Češi jsou smějící se bestie a mohl ho z nich trefit šlak. Kromě toho, každý psycholog by Vám potvrdil, že humor má očistnou funkci a otupuje strach. Zatím je ještě čas i na legrácky...
0/0
4.10.2001 10:56

BOBO

Re: Re: Re: shrnutí
Nikde jsem nenapsal !!! , že : To , že se člověku nechce válčit ( zabíjet ) , ještě neznamená , že je srab . S tímto Vaším názorem i já souhlasím . Navíc si ze srandistů vůbec neutahuji , ba naopak jsem snad chtěl říci , že v této vážné situaci si z toho dělat srandu není dobré a ti , co to nějakým způsobem zesměšňují , vypadají možná zábavně . Ale potom , až situace " zhoustne " , jsou největší sraby . No a s těma Němcama to zase tak ( ta Heydrichiáda ) velká sranda nebyla . Nebýt těch změkčilých američanů , tak chodíme do německých škol ještě dodnes . Jsem zastánce očistné funkce humoru , ale že by humor otupoval strach , tak bych si netroufal říct , jedině za vydatné pomoci alkoholu . Na jaké legrácky , že je podle Vás čas , nevím . Ještě se nic neděje , ale ono to přijde a tak v tomto směru mě jímá spíš , velmi mírně řečeno , špatná nálada . Legrácky v rodině , třeba mezi kamošema v práci apod. jsou namístě , ale z teroristů si legrácky dělat neumím .
0/0
5.10.2001 0:29

Pllat

Konečně se někdo postavil
Haleluja, ještě asi žijem. Doposud to vypadalo, že si budeme hrát na medvědy uprostřed hlubokého zimního spánku, případně na jakési brouky. Ať je Miloš takovej nebo makovej, tohle bylo slovo chlapa. Možná by neškodila ještě taková maličkost. Všichni ti rádobyhumanisti a proarabští nadšenci, kteří zde prezentují své názory, by se měli na vlastní kůži přesvědčit jak to "chutná" být postižen terorizmem. Takový malinkatý příkládeček: celkem snadno může člověk volat po zřušení trestu smrti, ale dostane to docela jiný náboj když vám nějaká bestie podřízne a znásilní vlastní dítě. Ti, kteří nepochopili nemusí být nutně zabedněnci, ale žít tak jako tyto čisté duše, snad ani raději ne. Smutná pravda je, že s teroristy se nevyjednává, a čím dříve to lidé pochopí, tím to pro všechny bude méně bolestivé. Jinak jak říkám slovo chlapa a doufám, že budou následovat činy. Nechci se stydět za to, že jsem čech, chci být hrdým čechem.
0/0
3.10.2001 11:32

klik

Re: Konečně se někdo postavil
Chci být především hrdým Člověkem a je mi jedno jaké národnosti. Chci být Člověkem, který se snaží chápat i toho kdo ubližuje mně i mé rodině a vůbec komukoliv na světě. Chci být Člověkem, který věří, že Pravda a LÁSKA nakonec zvítězí nad lží a nenávistí, a že nemusím kvůli tomu zabíjet lidi, které ani neznám. To co se děje, je normální obrana. Pud sebezáchovy, který je u někoho vyvinut více a u někoho méně. Tak proč tomu dávat tak ušlechtilé nadpisy. Mám v hlavě zmatek a nevím, jak se k tomu vnitřně postavit. Jsem rád, že nemusím o ničem rozhodovat, protože nevím, co je správné.
0/0
3.10.2001 12:39

Petr Cervenka

:))
blablabla ano vlada ceske republiky neni vladou zbabelcu je to vlada debilu v cele s nejvetsim debilem mr. Zemanem
0/0
3.10.2001 11:28

Voves

Slovo chlapa
At uz si pred projevem dal nebo nedal panaka, zachoval se konecne s rozhopdosti a bez alibismu tak vlastnimu vsem nasim politikum. At uz 6. brigada rychleho nasazeni, chemici nebo felcari jsou urcite dobry. O to vetsi je skoda ze jejich povest upada s kasparama co ztracej kanony a bojujou s OTckama kterejm tece olej. Misto toho aby se staral o armadu, Tvrdik vita Klause s poctama jako by prijel reditel Zemekoule.
0/0
3.10.2001 11:18

Graetar

Re: Slovo chlapa
Myslím, že zmiňované jednotky by nám ostudu udělat neměly - alespoň napraví v poslední době "poněkud" pošramocenou pověst armády. A Miloš ať si dá klidně panáka (jednoho? :)), ale až po projevu k národu...
0/0
3.10.2001 11:29

mty

Hurá
Po bombardování kulometama, po tlačení ótéček po dálnici, po dohadování s magistrátem, zda vůbec armádě dovolí v Praze bojovat a po jinejch kocourkovskejch dramatech konečně slovo chlapa. Slovo jiskrný, jak panák bechera, výživný jako domácí jitrnice a nutný a nezbytně potřebný pro všechny, co mají IQ tykve. Takže hurá, jdu na to, berle mám naleštěný, paní Mullerová mi konečně veze vozejk, takže vypínám PC a loučím se s vámi slovy "... na Kááábúúúl ...!"
0/0
3.10.2001 10:32

Morel Iljič

Re: Hurá
Sejdeme se na pražským garnizóónu:-)
0/0
3.10.2001 11:18

Graetar

Re: Hurá
Kulomety jsou na nic, budeme bombardovat stíhačkama :)) Teroristi si myslej, jak nejsou originální, a přitom jsou to normální plagiátoři. Naše armáda hází letadla na civilní sídliště a zahrádky už drahnou dobu...
0/0
3.10.2001 11:22

Worldpolice

proc jen proc ?
Proc nalevaji Zemanovi pred projevem Becherovku ? Je to neodpovedne!
0/0
3.10.2001 10:13

Graetar

Re: proc jen proc ?
Nikdo mu ji nenalévá. Miloš si ji nalije sám ;))))
0/0
3.10.2001 10:28

Mike

Re: Re: proc jen proc ?
On si ji nenalejvá - on ji chlastá z flašky.
0/0
3.10.2001 11:05

Remek

Já ho taky nemám rád, ale.....
Neám v oblibě pana premiéra Zemana, ale musím uznat, že se snaží za současné situace udělat co je v jeho silách. Někteří rádoby pacifisté se zde snaží projevovat své názory a přitom si sedí pěkně v teploučku a ( zatím ) v bezpečí. Otevřete oči ! Hrozba arabského islámského radikálního terorismu je víc než reálná a souhlasím plně s tím, že ustupovat už není kam. V Mnichově 1938 taky celá Evropa ustupovala - a co z toho za pár měsíců bylo ?!
0/0
3.10.2001 9:17

Graetar

Re: Já ho taky nemám rád, ale.....
"Rádoby pacifisté", "rádoby liberálové" a já nevím co ještě. Souhlasím s reálností hrozby radikálního terorismu (nejen islámského - tyhle bandy jsou celosvětově propojeny, islám neislám) a v našem zájmu je nutné odpovědět. Ale musíme jednat tak, abychom se nedostali na úroveň těchto fanatiků a abychom nepřijali jejich pošahanou filosofii. Proto bych neodsuzoval pacifisty - ne každý onanuje při pohledu na bombardování nějakých měst. Pořád žijeme v demokracii, byť ve vyhrocené době, a svoji tvář bychom si měli zachovat. A pokud by v naší zemi mělo dojít k nejhoršímu, tak se nedá svítit. Dostanu kvér, ALE budu mít strach a budu hodně nerad, i když se budu bít za tu nejspravedlivější věc pod sluncem.
0/0
3.10.2001 11:09

kfe

Řekl, co musel.
Zeman řekl, co v dané situaci prostě musel říct. Grebeníček by asi býval řekl něco trochu jiného.
0/0
3.10.2001 9:17

O-key.com

Re: Řekl, co musel.
Nepiš prosím tě takový slova jako "Grebeníček" po přečtení tohoto jména je mi hodně zle a blujno.
0/0
3.10.2001 11:17

ooopppiii

???
- bin Ladin je parchant, ktery si zaslouzi potrestani - dukazy jsou tajne, doufam ze pravdive - doufam ze bin Ladin je skutecny vinik a nejde jen o potrebu nepritele z vnejsku (clanek 5) - utoceni na nepraveho poskytne dostatek casu na sebrani energie tomu pravemu - boj nesmi skoncit s bin Ladinem (bohuzel asi neskonci nikdy)
0/0
3.10.2001 9:15

xxl

projev
Ackoliv nemam Zemana v lasce, vcera to bylo presne to, co bych v takovem okamihu od vrcholneho predstavitele statu, ktery je v NATO ocekaval. Jasny, srozumitelny projev, ktery trval sice par minut, ale byl o vsem podstatnem. Akorat nevim jak Vam, mne pripadalo, jakoby mel v sobe peknejch par panaku bechera. Co vy na to?
0/0
3.10.2001 9:06

sluncevsobe

Re: projev
Lze souhlasit! Určitě byl vylitej! Jako obvykle! Ale má pravdu: Nelze diskutovat, lze jen bojovat. Jak to, že křesťanství nemá džihád či intifádu? kdo ze znalců Bible či koránu mi to vysvětlí!
0/0
3.10.2001 9:20

Remek

Re: Re: projev
Křesťanství má přece jezuity a inkvizici a ti by něco podobného jako džihád zvládli také. A co takhle vyhlásit " křížovou válku ", s tím už přece nějaké zkušenosti jsou !
0/0
3.10.2001 9:25

sluncevsobe

Re: Re: Re: projev
To je historie! Ale já mluvím o dnešku!
0/0
3.10.2001 9:30

Remek

Re: Re: Re: Re: projev
Křesťanství přece nemůže mít něco jako džihád, protože přeci vyznává zásadu " ty do mě kamenem, já do tebe chlebem ", nebo ještě jednu podobnou " když ti dá někdo facku na jednu tvář, tak hned nastav druhou ". Moc hezké křesťanské zásady, co ? Jen jestli je nevymysleli Arabové !
0/0
3.10.2001 9:36

Graetar

Re: Re: Re: projev
Sluncevduši má pravdu. Inkvizice a křížové výpravy jsou v rozporu s myšlenkami křesťanství. V jejich pozadí stojí lidé.
0/0
3.10.2001 10:24

Najdete na iDNES.cz